انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 34743)
جمعه 9/11/1388 - 23:53 -0 تشکر 179067
اخبار دنیای سیاست

این مبحث مخصوص درج خبرهای سیاسی است کاربران میتونن با رعایت قوانین انجمن خبرهای معتبر و سازنده رو در این مبحث ثبت کنن
اگر هم مطالب مربوط به این مبحث در بحثهای جداگانه مطرح شوند به این مبحث منتقل میشن البته با کمی تأخیر تا کاربران بتونن نظراتشون رو در مورد اون خبر بیان کنند
دوستان توجه داشته باشند مطالب ثبت شده نباید یکطرفه باشن و اگر در مورد مطلبی تکذیبیه یا جوابیه و توضیحی داده شد کاربران موظفند که اون توضیح رو هم بیارن
امیدواریم با همکاری دوستان این مبحث برای کاربران مفید واقع شود

يکشنبه 11/11/1388 - 0:52 - 0 تشکر 179258

شبکه ایران: بی تفاوتی سران اصلاحات به تاکید مکررهای مسئولان و فعالان سیاسی برای مشخص کردن مرز این جریان با دشمنان ایران اسلامی، منجر به هشدارهای صریح مردم در راهپیمایی ده ها میلیونی روز 9 دی ماه به رهبران فرقه سبز شد.

مردم در این روز به سران اصلاحات هشدار دادند که از دشمنان و هتاکان به مقدسات اعلام برائت کنند.

با این حال این بار هم، نه تنها انتظار ملت ایران پاسخی دریافت نکرد که اغتشاشگران روز عاشورا "عزادار حسینی" و "مردم خداجوی" نامیده شدند.

سران جریان اصلاحات حتی درخواست برخی اصلاح طلبان میانه رو را هم، نادیده گرفته و حاضر نشدند که به صراحت راه و هدف خود از دشمنان انقلاب اسلامی جدا کنند.

به همین دلیل بود که مصطفی کواکبیان، نماینده اصلاح طلب مجلس گفت "ما طی بیانیه هایی خط خود را از بیگانگان جدا کردیم و به موسوی کاری نداریم."

اما در شرایطی که نامه های محمد خاتمی و علی اکبر محتشمی پور، اعضای مجمع روحانیون مبارز، مبنی بر اعلام برائت از دشمنان و ابراز پشیمانی از اقدامات افراطی اخیر، امیدها را برای عمل دیگر سران اصلاحات به هشدار مردم افزایش داده بود، انتشار خبری تامل برانگیز، بسیاری از فعالان سیاسی را به تعجب واداشت.

بر این اساس، میرحسین موسوی و مهدی کروبی نه تنها حاضر به اعلام برائت از دشمنان انقلاب اسلامی نشده که حتی در اقدامی مبهم، به حمایت از مخالفان تابلودار انقلاب اسلامی پرداختند.

به نوشته سایت اصلی حامیان آقای موسوی که از خارج از کشور و توسط عطاالله مهاجرانی مدیریت می شود، آقای کروبی و آقای میرحسین موسوی امروز در موضعی مشترک، از اعدام‌ دو عضو گروهک تروریستی "انجمن پادشاهی" اظهار تاسف کردند!

آنان در حمایت از این دو تروریست عنوان کرده اند که "آنها تنها توانسته اند دیداری کوتاه با موکلان خود داشته اند و مراحل دادرسی برای آنها انجام نشده است."

"اظهار تاسف" موسوی و کروبی از اعدام "محمدرضا زمانی" و "آرش رحمانی‌پور" در حالی است که این دو به اتهام فعالیت در گروهک تروریستی "انجمن پادشاهی" و اقدام به اخلال در امنیت ملی از طریق اقدام به بمب‌گذاری و ترور مسئولان نظام محاکمه و به اعدام محکوم شدند.

"انجمن پادشاهی ایران" پیش از این طی اطلاعیه‌ای با تأکید بر اینکه "ما با افتخار اعلام می‌کنیم که محاربیم، آری ما محاربیم "، مسئولیت ترور دکتر علی محمدی، از دانشمندان هسته ای کشورمان را به عهده گرفت.

اعضای این انجمن تروریستی همچنین در تاریخ 24 فروردین 87، حسینیه رهپویان وصال شیراز را منفجر کردند که در نتیجه این انفجار 11 نفر شهید و 160 تن مجروح شدند.

به همین دلیل، حمایت سران اصلاحات از تروریست هایی که برنامه های مختلفی برای ترور مردم و مسئولان به ویژه در ایام انتخابات داشته اند، به سخره گرفتن هشدارهای مردم در راهپیمایی میلیونی 9 دی ماه خوانده شده است.

در واقع در شرایطی که انتظار می رفت آقای موسوی و آقای کروبی از گروهک های تروریستی که زخم های زیادی را بر پیکره ملت ایران ایجاد کرده، اعلام برائت کنند، آنان در اقدامی که تاکنون علت آن را بیان نکرده اند، جبهه خود را به گروهک های تروریستی و ضد انقلاب هم پیوند زدند.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
يکشنبه 11/11/1388 - 16:34 - 0 تشکر 179360

با تشکر از کاربر محترمی که این بحث رو ثبت کردن و با اجازشون من متن بحثشون رو عوض کردم دوستان از این به بعد خبرها رو در این تاپیک ثبت کنن

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
يکشنبه 11/11/1388 - 18:32 - 0 تشکر 179371

چشممان روشن!

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

دوشنبه 12/11/1388 - 0:29 - 0 تشکر 179447

واحدی سردبیر روزنامه زنجیره ای آفتاب یزد و مشاور كروبی كه از چند ماه قبل به انگلیس رفته و با رایزنی و مشورت دولت انگلیس خط روزنامه آفتاب یزد را دیكته می كرد، دیروز دست به یك اشتباه فاحش زد و یا عمداً اشتباه كرد كه ما در هر دو صورت آن را لطف خدای سبحان و اراده حضرت حق برای مقابله با كید دشمنان می دانیم. و مكروا و مكرالله والله خیرالماكرین...

واحدی متن دستنوشته ای را كه برای استفاده در بیانیه 22 بهمن كروبی تهیه كرده بود، اشتباهاً روی ایمیل كیهان فرستاد! البته این احتمال وجود دارد كه سازمان اطلاعاتی انگلیس- اینتلجنت سرویس- عمداً و با هدف رد گم كردن دست به این اقدام زده باشد. ولی از آنجا كه مطالب مطرح شده در این متن با حال و هوای سران فتنه و مخصوصا مواضع این روزهای كروبی همخوانی قابل توجهی دارد، بخش هایی از آن را منتشر می كنیم. چرا كه در هر دو صورت، یعنی اشتباه یا عمدی بودن ارسال آن روی ایمیل كیهان، می تواند آگاهی بخش و عبرت آموز باشد؛ و ... قضاوت با خوانندگان!

متن دستنوشته با این جمله شروع می شود؛

«جناب آقای كروبی! متنی را كه شما گفته بودید نوشته ام و یك متن منسجم با نكات مورد نظر تهیه كرده ام تا به عنوان بیانیه منتشر كنید...»

در بخشی از متن یاد شده آمده است «نخستین سال از دهه چهارم انقلاب اسلامی مردم ایران در حالی به پایان رسید كه مردم مؤمن و غیرتمند ایران در این سال با تلخكامی های بزرگ مواجه شد- كذا فی الاصل- اما حوادث امسال بار دیگر روشنگویی و آینده نگری بنیانگذار روشن ضمیر نظام جمهوری اسلامی ایران را بر همگان روشن كرد... رهبر بزرگ انقلاب اسلامی كه اسلام را به صورت كامل می خواست و می دانست طعم قدرت عده ای را به نادیده گرفتن بدیهیات اسلام از جمله حفظ آبروی مردم تشبیه خواهد كرد- عین متن است و ظاهرا منظور نویسنده تشویق است- نامه ای شدیداللحن به عضو سالخورده شورای نگهبان نوشت و از این كه سیاستمداری جوان را حذف كرده به شدت او را مورد عتاب قرار داد(قضیه خزعلی و سلامتی)... رهبر بزرگ انقلاب اسلامی شاید امروز را با بصیرت خاص خود پیش بینی می كرد و می دانست روزی سخن گفتن آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان و نقش مردم در حكومت عده ای را چنان برآشفته می كند كه به بهانه حمله به او از ارادت واقعی امام به مردم و تاكید اما-كذا فی الاصل، منظورش امام بوده است- بر نقش مردم در اداره كشور انتقام می گیرند... بنیانگذار انقلاب اسلامی كه می دانست عده ای برای سركوب مخالف تلاش خواهند كرد، انتقادها را معادل براندازی و ضدیت با نظام تلقی كنند، خطاب به بعضی از مسئولان اعلام كرد كه باید تحمل انتقاد ولو به ناحق را داشته باشیم و....»

تهیه كننده این متن- مانند سایر بیانیه ها و اظهارنظرات سران فتنه- تلاش كرده است تا مبانی روشن و صریح نظرات حضرت امام(ره) نظیر دستور صریح ایشان درباره ممنوعیت همكاری با دشمنان اسلام، قانون گریزی، ائتلاف با منافقان و بهائیان و سلطنت طلبان، نادیده گرفته شود. گفتنی است در بیانیه دیكته شده از انگلیس كه با برخوردهای منافقانه سران فتنه همخوانی كامل دارد به گونه ای آشكار از كمترین اشاره به تاكیدات حضرت امام(ره) بر دشمنی آمریكا و اسرائیل با اسلام و انقلاب و نظام اسلامی نیز خودداری شده است و... كه خود حدیث مفصل دیگری است.

شکر لله شیعه ای نامی شدیم
اهل جمهوری اسلامی شدیم
از خمینی درس عشق آموختیم
در تنور جنگ و جبهه سوختیم
بیعتـی کـردیم بـا سیـد علی
راه حـق در قول و فعلش منـجلی

 
دوشنبه 12/11/1388 - 8:2 - 0 تشکر 179465


شنبه شب شبكه سوم سیمای جمهوری اسلامی در برنامه « دیروز امروز فردا » روندی را ادامه داد كه مدتی است به دلیل تضاد با رسالتی كه برای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی تعریف شده موجب تاسف شدید همه وفاداران به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده است .
تاسف بارترین ویژگی این برنامه كوبیدن روحانیت به وسیله روحانیت بود. اینكه یك روحانی ـ هر چند به دلیل سوابق انقلابی و خدماتی كه كرده است قابل احترام می باشد ـ با توسل به ادبیاتی غیراخلاقی و غیرمتناسب با شان روحانیت درباره مهمترین مسائل اجتماعی و سیاسی از تلویزیون سخن بگوید و با الفاظ و عباراتی كه تكرار آنها در این نوشتار را نیز مجاز نمیدانیم به چهره های روحانی حمله كند در هیچ منطقی قابل پذیرش نیست . این سخنان بقدری دور از انصاف و اخلاق بود كه حتی اعتراض همفكران سیاسی گوینده آنرا نیز برانگیخته است .
راستی اگر تلویزیون كشور مسلمان ایران در اختیار گروه های غیردینی بود آیا چنین اقدامی از آن برای مردم قابل قبول بود مردم از تلویزیون و از افراد روحانی هنگامی كه از تلویزیون سخن می گویند انتظار متانت جدال احسن استفاده از منطق و ارائه طریق دارند نه بهره گیری از الفاظ غیراخلاقی و كوبیدن بر طبل جنگ و نشان دادن چهره ای خشن از اسلام و چوب حراج زدن به حیثیت روحانیت .
نكته دیگری كه باید به آن اشاره و به خاطر آن ابراز تاسف شود اظهارات مجری برنامه درباره دعوت شدگان به برنامه « رو به فردا » ی همین شبكه بود. وی در بیان عدم پذیرش دعوت به شركت در مناظره تلویزیونی نام بعضی افراد را كه نه تنها هرگز در اردوگاه اصلاح طلبان حضور نداشتند بلكه همواره با مبانی فكری آنها درحال مقابله بوده و هستند تحت عنوان افراد شاخص اصلاح طلب آورد! غافل از اینكه اولا افراد در پذیرش دعوت به شركت در مناظره یا عدم پذیرش آن آزادند و ثانیا تلاش برای ثبت كردن نام افراد مستقل در فهرست اصلاح طلبان هنری است كه فقط از یك مجری بی اطلاع از تاریخ انقلاب برمی آید و حیف است سیمای جمهوری اسلامی عنان برنامه های زنده خود را به دست كسانی بسپارد كه نمی توانند اعتبار این رسانه ملی را حفظ كنند.
آیا مسئولان سازمان صدا و سیما با این وضعیت می توانند به مردمی كه باحیرت تمام و تاسف فراوان به خاطر پخش چنین برنامه هائی می پرسند تلویزیون به كجا می رود پاسخی قانع كننده بدهند

روزنامه جمهوری اسلامی 12/11/88

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

دوشنبه 12/11/1388 - 16:41 - 0 تشکر 179535

به نظر بنده مدیر محترم باید خبر های تاریخ گذشته و کپی پیستی از خبرگزاری های دیگه رو هم به این انجمن منتقل کنن و بحث های مفید و تخصصی سیاسی در انجمن بمونه /با تشکر

يا علي ذاتت ثبوت "قل هولله احد"         نام تو نقشِ نگين امر "الله صمد"

"لَم يَلِد" از مادر گيتي"ولَم يولد" زتو     "لَم يَکن" بعد از نبي مثلت "لَهو کُفوآً احد"

***

حسود کور در خواب و خياله

منو دل کندن از حيدر محاله

سه شنبه 13/11/1388 - 10:46 - 0 تشکر 179631

روزنامه کیهان در شماره امروز خود نوشت:جوابیه ایلنا و توضیح و پوزش كیهان (خبر ویژه)

در پاسخ به خبر ویژه كیهان 6/11/88 كه در آن به تفسیر خبرگزاری ایلنا در ذیل مصاحبه مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران، انتقاد شده و این تفسیر، حمایت از آشوبگران تلقی گردیده بود، خبرگزاری ایلنا جوابیه ای ارسال داشته و در آن اعلام كرده است كه جمله مورد استناد خبر ویژه كیهان در ذیل خبر ایلنا از مصاحبه مدیرعامل آتش نشانی تهران وجود نداشته است و كیهان را به دقت بیشتر در نقل خبر توصیه كرده است. ایلنا در این جوابیه توضیح داده است كه «كاربر ساده ای مشخص می شود. بدین ترتیب كه خبرگزاری ایسنا در خبری به شماره 00834-811 مورخ 3/11/88 از قول مدیرعامل آتش نشانی تهران خبر مربوط به كنفرانس خبری را منتشر كرده با این تیتر كه «ساختمان های ناایمن معرفی می شوند، چهارشنبه سوری امسال قطعا مشكل خواهیم داشت/ انبارداری چند ماه آینده از بازار تهران حذف می شود». در صورتی كه خبر ایلنا با این تیتر روی خروجی قرار گرفته: «زمان رسیدن آتش نشانان به 4 دقیقه می رسد». ملاحظه می شود كه اساسا خبر مورد استناد كیهان یك پاراگراف از خبر «ایسنا» بوده است و نه خبر ایلنا، كه با اخبار سایت های ضد انقلاب تلفیق شده و به حربه ای برای فشار بر خبرگزاری ایلنا تبدیل شده است».
ایلنا در ادامه جوابیه خود آورده است؛
«در متن خبر مورد استناد كیهان آمده است(به نظر می رسد با توجه به موج نارضایتی موجود در جامعه كه در ماه های پس از انتخابات از هر مناسبتی برای حضور در خیابان ها و اعتراض مسالمت آمیز خود استفاده كرده اند، مسئولان امسال بیش از همیشه نگران چهارشنبه سوری هستند) واقعا دوستان كیهانی انصافشان كجا رفته؟! اگر آقایان كمی حرفه ای گری و انصاف داشتند و خبر منتشره از سوی ایلنا را یكبار می خواندند، آنگاه متوجه می شدند كه چنین توضیحی در هیچ جای خبر ایلنا وجود ندارد. البته گویا سایت های ضد انقلاب این تفسیر را پس از انتشار خبر مدیرعامل آتش نشانی به نقل از خبرگزاری ایسنا و نه ایلنا آورده اند».
كیهان: جمله مورد اشاره كه با انتقاد كیهان روبرو شده بود در سایت های وابسته به سران فتنه و بسیاری از سایت های ضد انقلابی دیگر- همانگونه كه ایلنا نیز اشاره كرده است- به طور هماهنگ و یكسان آمده و به گونه ای نقل شده بود كه تفسیر خبر از جانب خبرگزاری «ایسنا» و یا «ایلنا» تصور می گردید و كیهان این تفسیر مغرضانه را منتسب به ایلنا تلقی كرده و مورد انتقاد قرار داده بود. بنابراین اعتراض ایلنا را برحق می دانیم و از اشتباهی كه رخ داده است عمیقا پوزش می خواهیم. البته ایلنا جوابیه خود را قبل از ارسال به كیهان برای سایت های دیگر ارسال كرده بود كه گلایه ای نداریم اگرچه به روال جاری و شناخته شده، جوابیه كیهان بایستی برای كیهان ارسال می گردید

چهارشنبه 14/11/1388 - 14:56 - 0 تشکر 179919

این مصداق تمام عیار تحریف سنان است.

از دوستان خواهش دارم که متن بیانات ایشان را فقط از سایت kaleme.org دنبال کنند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 14/11/1388 - 18:35 - 0 تشکر 179968

سلام لطفا برای خبرتان منبع هم ذکر کنید

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 14/11/1388 - 19:5 - 0 تشکر 179971

saed123

بله قضاوت با خونندگان

چقدر ادعای جالب و البته طنز گونه ای است!!

آقای واحدی به جای ایمیل به کروبی به کیهان ایمل کرده!!!!!!!!!!!!!!!!!! فکر کنم چون اول کیهان و کروبی مثل همه اشتباه شده!!

وتقعا چقدر این ادعا معقول است؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی