• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1663)
سه شنبه 6/11/1388 - 23:7 -0 تشکر 178451
دروغ‌پردازی بزرگ كیهان

با نام و یاد خدای مهربان

با سلام

ایلنا تنها خبرگزاری است که اخبار رو با انصاف پخش میکنه و این برای خیلی ها ناراحت کننده است و میخواند هر جور

شده این خبرگزاری رو از میدون به در کنند جای تاسف داره...کیهانم که دیگه در موردش چیزی نگیم بهتره

ایلنا:روزنامه كیهان در شماره امروز خود در ستون اخبار ویژه در خبری تحت عنوان ”ناشی‌گری ایلنا برنامه اراذل و اوباش را لو داد“ با انتشار یك "دروغ" بزرگ تلاش كرده تا تنها خبرگزاری مستقل را متهم به اتهامات واهی کند. این روزنامه كه بنا به رویه ساری و جاری خود بدون سند و مدرك متقن در متهم‌سازی دیگران ید طولایی دارد حتی به خود اجازه نداده تا با یك جست‌وجوی ساده اینترنتی منبع خبر را مشخص كرده و آنگاه تحلیل‌های ”كیهانی“ خود را منتشر كند.
”ایلنا“ ضمن ابراز تاسف از رویه غیرحرفه‌ای همكاران روزنامه‌نگار در كیهان حق خود را در پیگیری قضایی موضوع محفوظ داشته و جهت تنویر افكار عمومی و مخاطبان اصل واقعیت را با توجه به اخبار منتشر شده به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند.
1- در تاریخ 3/11/88 مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران یك كنفرانس خبری برگزار می‌كند و با دعوت از خبرنگاران رسانه‌های مختلف به تشریح عملكرد خود می‌پردازد. اتفاقا در این كنفرانس خبری از خبرنگار ”ایلنا“ دعوتی به عمل نیامد و به همین دلیل سرویس اجتماعی ایلنا خبر مربوط به كنفرانس خبری مدیرعامل آتش‌نشانی را از روی سایت آتش‌نشانی و بدون كم و كاست بر روی خروجی ایلنا با كد خبر 103665 قرار می‌دهد. در خبر منتشره بر روی خروجی ایلنا به هیچ عنوان جملات به كار رفته در خبر منتشر شده در كیهان دیده نمی‌شود و مقایسه ساده این دو خبر (ایلنا و كیهان) كاملا مشخص می‌كند كه خبر كیهان سراسر كذب است و از منبع دیگری استخراج شده است.
2- در یك جست‌وجوی ساده اینترنتی، كذب بودن و البته هدفدار بودن خبر منتشره توسط روزنامه كیهان برای هر كاربر ساده‌ای مشخص می‌شود. بدین‌ترتیب كه خبرگزاری ایسنا در خبری به شماره 00834-811 مورخ 3/11/88 از قول مدیرعامل آتش‌نشانی تهران خبر مربوط به كنفرانس خبری را منتشر كرده با این تیتر كه "ساختمان‌های نا ایمن معرفی می‌شوند، چهارشنبه‌سوری امسال قطعا مشكل خواهیم داشت/ انبارداری چندماه آینده از بازار تهران حذف می‌شود". در صورتی كه خبر ایلنا با این تیتر روی خروجی قرار گرفته: ”زمان رسیدن آتش‌نشانان به 4 دقیقه می‌رسد”. ملاحظه می‌شود كه اساسا خبر مورد استناد كیهان یک پاراگراف از خبر ”ایسنا” بوده است و نه خبر ایلنا، که با اخبار سایت‌های ضدانقلاب تلفیق شده و به حربه‌ای برای فشار بر خبرگزاری ایلنا تبدیل شده است.
3- در متن خبر مورد استناد كیهان آمده است: ”به نظر می‌رسد با توجه به موج نارضایتی موجود در جامعه كه در ماه‌های پس از انتخابات از هر مناسبتی برای حضور در خیابان‌ها و اعتراض مسالمت آمیز خود استفاده كرده‌اند، مسوولان امسال بیش از همیشه نگران چهارشنبه‌سوری هستند”!
واقعا دوستان كیهانی انصافشان كجا رفته؟! اگر آقایان كمی حرفه‌ای‌گری و انصاف داشتند خبر منتشره از سوی ایلنا را یكبار می‌خواندند و آنگاه متوجه می‌شدند كه چنین توضیحی در هیچ‌جای خبر ایلنا وجود ندارد. البته گویا سایت‌های ضدانقلابی این تفسیر را پس از انتشار خبر مدیرعامل آتش‌نشانی به نقل از خبرگزاری ”ایسنا” و نه ”ایلنا” آورده‌اند. البته دیدن این تفسیر در فضای ”وب” با یك جست‌وجو امكان‌پذیر بود كه برادران كیهانی یا نخواسته‌اند و یا نمی‌توانند از اینترنت به خوبی و درستی استفاده كنند!
لازم به ذکر است که تحلیل مورد اشاره کیهان، در خبر خبرگزاری ایسنا نیز وجود نداشته است.
4- بسار متاسفیم كه اهالی كیهان كه خود از طیف افراطیون و مخالف آرامش هستند و بر این شهرت نیز فخر می‌كنند تلاش دارند دیگران را به سادگی و با اتهام ”افراطی‌گری” و ”نزدیكی به سران فتنه” از صحنه رسانه‌ای كشور حذف كنند. به راستی مردم در مورد همین خبر خود قضاوت كنند كه اهالی فتنه و افراط چه كسانی هستند.
مجددا تاكید می‌كنیم كه از این اتهام كیهان به نزد مقامات قضایی شكایت می‌بریم و از خداوند بزرگ می‌خواهیم تا دشمنان این مرز و بوم و مخالفان توسعه و آزادگی را به سزای اعمالشان برساند. آمین 

سبز سبزیم ریشه داریم

یا علی مدد

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


چهارشنبه 7/11/1388 - 11:34 - 0 تشکر 178513

کیهان خیلی خوبه!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 7/11/1388 - 13:43 - 0 تشکر 178524

این فقط یکی از اون دروغ پردازی ها بود ! ما خیلیشو دیدیم داداش ...

09367900607 سامانه پیامک وبلاگ دانشجویی خوراسگان
تخفیفات ویژه تبیان با ثبت کد بازاریابی 459764 در فروشگاه تبیان
چهارشنبه 7/11/1388 - 14:12 - 0 تشکر 178530

ایلنا هم فوق العاده هست!!

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

چهارشنبه 7/11/1388 - 15:27 - 0 تشکر 178556

کیهان ودروغ استغفار کنید شاید هم مصلحتی بوده!!!!!!!!!1

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 7/11/1388 - 19:45 - 0 تشکر 178589

قراره مشایی جون هم از کیهان شکایت کنه!

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

پنج شنبه 8/11/1388 - 22:53 - 0 تشکر 178837

azhdari3 گفته است :
[quote=azhdari3;444196;178589]قراره مشایی جون هم از کیهان شکایت کنه!

میخواستم

یه چیزی تحت همین عنوان بنویسم پشیمون شدم همین جوریش بهمون میگن خف.....

دیگه وای از اون روزی که یه حرفی هم بزنیم

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 9/11/1388 - 11:7 - 0 تشکر 178878

داداش شما حرفتو بزن

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

جمعه 9/11/1388 - 17:59 - 0 تشکر 178932

بله در ایران آزادی بیان هست اما بعد از بیان دیگر آزاد نیستی!(البته نه به اون معنی که سخن تا گفته نشده اسیر شما ست اما بعد از سخن گفتن شما اسیر سخنیت!)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 10/11/1388 - 22:2 - 0 تشکر 179209

خبرگزاری ایلنا و فتنه العیاذ بالله كیهان دروغگو است كه با افترا بستن به آدمهای خوب آنها را آواره دیار غربت كرد و چنان فضای آزاد داخلی بر آنها تنگ كرد كه ناچار شدند با رادیو بی بی سی و صدای آمریكا مصاحبه كنند . دروغهای كیهان بود كه قبل از انتخابات مساله براندازی نرم را مطرح كرد تا طفلكیهای سبز را وادار به اجرای این پروژه نمود و ناچار با اسرائیل در یك جبهه قرار گرفتند . كیهان بود كه با دروغ پردازی و جنگ رسانه ای شهید سبز ساخت و یحتمل در قتل ندا دست داشت بعد فیلمش را منتشر كرد . كیهان غائله ظهر عاشورا قبل از وقوع آن هی نوشت و نوشت تا آشوبگران بدبخت وادار شدند دست بچنان اعمال زشتی بزنند . حال از این می ترسم كه این دروغگویی كیهان نیز راست از آب در بیاید و پرونده سیاه كیهان قطورتر شود ولی توضیح مفصل این دوستمان و خبرگزاری مستقل! و با انصاف چه می شود؟ خدا كند . . .

مشنو ای دوست كه بعد از تو مرا یاری هست ** یا شب و روز بجز فكر توام كاری هست

بكمند سر زلفت نه من افتادم و بس ** كه بهر حلقة زلف تو گرفتاری هست

چهارشنبه 14/11/1388 - 20:2 - 0 تشکر 179986

عصر ایران - مقام  معظم رهبری ، روز گذشته ، سخنان مهمی را درباره مسائل و حوادث ماههای بعد از  انتخابات که یکی از فرازهای آن چنین بود :" نگاه و بنای بنده بر خوش بینی است و به همین علت معتقدم برخی مسائل و حوادث تلخ ماههای  اخیر بر اثر غفلت های بزرگ برخی اشخاص به وجود آمد و باید توجه داشت که در عرصه سیاست ، غفلت و اقدامات  غیر متعمدانه نیز گاه همان نتایج خیانت را به همراه می آورد ."

در واقع ، تاکید و تصریح رهبر معظم انقلاب بر این بوده است که برخی اشخاص دچار غفلت های بزرگی شدند و باعث به وجود آمدن حوادث تلخ بعد از انتخابات شدند و البته گاهی اوقات غفلت کردن در عملی به همان نتایجی منتهی می شود که خیانت ورزیدن.
با این حال و برغم آنکه در سخن صریح رهبر معظم انقلاب ، جای ابهام و برداشت های دوگانه وجود نداشت ، برخی  جریان های سیاسی می کوشند حتی با تحریف سخنان رهبری نیز که شده ، به رادیکال شدن فضا مدد رسانند و منویات جناحی خود را با دستکاری ظریف در بیانات ولی فقیه پیش ببرند .

امروز ، تیتر یک روزنامه کیهان چنین بود : " رهبر انقلاب در دیدار استادان دانشگاه تهران : غفلت در مسایل سیاسی گاه به معنای خیانت است ."

شاید در نگاه اول تفاوت  چندانی بین سخنانی که رهبر معظم انقلاب بیان داشته اند و تیتر درشت کیهان به ذهن مبتادر نشود ولی واقعیت چیز دیگری است و این روزنامه ، به ظرافت و هنرمندی خاصی - و انشاء ا... بدون قصد خاصی -  عبارات رهبری را تحریف کرده است.
رهبر انقلاب فرموده اند: " غفلت و اقدامات غیر متعمدانه ، گاه همان نتایج خیانت را به همراه می آورد ." و البته شخصی مانند ایشان که به فصاحت سخن معروف اند اگر منظور دیگری از این جمله داشتند می توانستند عبارت دیگری به کار ببرند  و از جمله اگر منظورشان ، تساوی غفلت با خیانت بود حتماً قادر بودند جمله ای مانند تیتر کیهان بر زبان آورند و بگویند :" غفلت در مسایل  سیاسی گاه به معنای خیانت است ". ولی وقتی گفته  می شود غفلت، گاه نتایج خیانت را به بار می آورد هرگز معنایش این نیست که غفلت همان خیانت است .
وجه افتراق غفلت و خیانت نیز ، عنصر "قصد و عمد" است که اتفاقاً رهبر انقلاب به درستی بر آن تصریح و در عبارت "اقدامات  غیر متعمدانه" بدان اشاره کرده اند .

بگذارید با یک مثال موضوع را اندکی بیشتر باز کنیم:
فرض کنید "الف" تعمداً با خودروی خود به سمت کسی می راند و با قصد و نیت قبلی او را زیر می گیرد  و می کشد.
اما در ماجرایی دیگر ، شخصی به نام"ب" نیز در تصادفی یک عابر را می کشد با این تفاوت که ب ، قصدی برای تصادف و قتل نداشته و فقط در رانندگی غفلت کرده و باعث ایجاد حادثه شده است.

نتیجه عملکرد های الف و ب دقیقاً یکسان است . هر دوی آنها کسی  را با خودرو  زیر گرفته و کشته اند؛ اما قانون اقدام الف را مساوی اقدام ب  قرار نمی دهد بلکه اولی را به جرم قتل عمد ، قصاص می کند  و دومی را  ،به  اتهامی مانند عدم رعایت مقررات رانندگی صرفاً محکوم به پرداخت دیه می نماید.

در مسایل سیاسی نیز تعبیر  رهبر انقلاب کاملاً دقیق و منطقی است و ممکن است یک فرد سیاستمدار حتی با قصد خدمت غفلتاً مرتکب خطایی شود و مشکلی به بار آورد که اگر می خواست خیانت نیز پیشه کند همان نتیجه حاصل می شود .
چنین شخصی را اگر هم محاکمه کنند ، به اتهام غفلت اش تنبیه می نمایند نه به جرم نابخشودنی خیانت .

مثال دیگری درباره اینکه گاه غفلت نتایج خیانت را به بار می آورد ، می تواند به پیشبرد بحث کمک بیشتری کند .
فرض کنید یک مامور اطلاعاتی ، در نگهداری از اسناد طبقه بندی شده کوتاهی می کند و این بی احتیاطی او باعث دسترسی دشمن به اسناد می شود .
اما مامور دیگری که برای دشمن جاسوسی می کند ، اسناد را تعمداً به دست دشمن می رساند .
همان طور که ملاحظه می شود ، در اینجا نیز نتیجه غفلت و خیانت یکی شده و در هر دو مورد ، اسناد به دست دشمن رسیده است اما چون اولی  سوء نیست نداشته ، ممکن است با تنبیهات اداری و انفصال و نظایر آن مواجه شود ولی دومی به دلیل عمد در فعل مجرمانه ، حتی  امکان دارد به اعدام نیز محکوم گردد.

مخلص کلام آن که تفاوت بنیادینی وجود دارد بین جمله "غفلت گاهی مساوی خیانت است" با جمله " گاهی نتیجه غفلت با نتیجه خیانت یکی است".

رهبر معظم انقلاب نیز با اشراف به این تفاوت های بنیادین بین غفلت و خیانت ، ساختار کلمات خود را تنظیم کرده و آن جمله را بیان داشته اند ولی متاسفانه برخی ها ترجیح داده اند جملات دقیق رهبری را بازسازی کنند و غیر منطقی جلوه دهند و بدین ترتیب راه را برای رسیدن به هدفی که خود ترسیم کرده اند ولو با هزینه رهبری هموار سازند و البته ، خوش بینانه امیدواریم که این خطا ، ریشه در برداشت نادرست و کج سلیقگی داشته باشد و نه علل دیگر.

اگر از کسانی که هیچ ادعایی در ولایتمداری ندارند  ، انتظار چندانی در تبعیت  از رهبری نمی رود ، از مدعیان اطاعت از ولی فقیه انتظار می رود سرعت گام های خود را با رهبری هماهنگ کنند نه اینکه تند روی های خویش تا به اینجا برسند که حتی جملات مستند رهبر انقلاب را نیز تحریف کنند و ان را با درشت ترین فونت بر صفحه اول روزنامه خود قرار دهند.

-------

صفحه نخست پایگاه اطلاع رسانی رهبری هم شبیه آن تیتر را درج کرده اما بصورت صحیح آن:

منبع :عصرایرانhttp://www.asriran.com/fa/pages/?cid=99464

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.