• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1784)
سه شنبه 6/11/1388 - 22:52 -0 تشکر 178447
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در برخی مسائل پشت پرده شیخ‌محمد‌یزدی افشاگری خواهد کرد

با نام ویاد خدای مهربان

با سلام

متاسفانه خیلی ها چشم دیدن مردی بزرگی به نام هاشمی رفسنجانی رو ندارند و با اانوع تهمت ها و تخریب میخواند ایشون

رو از صحنه بیرون کنند که باید گفت زهی خیال باطل همین رفتار ها باعث محبوبیت بیشتر هاشمی مرد بزرگ انقلاب

بین مردم میشه...

ایلنا: رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره سخنان اخیر آیت الله یزدی گفت: با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و در جلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و در قوه قضاییه به صورت كتبی مطالبی را گوشزد خواهم كرد.
به گزارش ایلنا، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با جمعی از استادان علوم سیاسی دانشگاه‌های قم در پاسخ به پرسش‌ها و نظرات جمع حاضر تاكید كرد: اسلام كامل‌ترین مكتب برای اداره همه ابعاد جامعه است و مكتب اهل بیت (ع) محكم‌ترین منبع شناخت اسلام و قرآن است.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران این راه را انتخاب كرده و در بررسی عملكرد سی ساله جمهوری اسلامی، نقاط قوت ناشی از حركت در مسیر اسلام و نقاظ ضعف مربوط به اشخاص و انحراف آن‌ها از دستورهای اسلامی است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان این كه ساختار نظام اسلامی متكی بر اسلام و سرمایه اعتماد مردم است و هر گونه انحراف از آن می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد، تصریح كرد: اسلامیت و جمهوریت در قانون اساسی جداشدنی نیستند.
هاشمی رفسنجانی در ادامه اصل ولایت فقیه را محور جمهوری اسلامی خواند و گفت: اگر ولایت و جایگاه رهبری آسیب ببیند نمی‌توان آینده خوبی برای كشور متصور بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم‌چنین در پاسخ به پرسش یكی از حاضران درباره آنچه علت حملات و تخریب علیه وی توسط برخی اشخاص از جمله آقای یزدی خوانده شد، گفت: مهم‌ترین دلیل این حملات، مواضع اینجانب درباره لزوم رعایت حقوق مردم و همچنین دفاع از شخص رهبری و پرهیز از افراط بر اساس عقیده و اعتقاد قلبی‌ام است.
وی افزود: در مورد سخنان اخیر آقای یزدی همان گونه كه قبلا هم گفتم جوابم تاكنون به سخنان توام با عصبانیت و غرض‌آلود ایشان سلام بوده است، ولی با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و در جلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و در قوه قضاییه به صورت كتبی مطالبی را گوشزد خواهم كرد.
هاشمی رفسنجانی همگان به ویژه فعالان در عرصه سیاست را به رعایت اخلاق و تقوا دعوت كرد و گفت: رعایت نكات اخلاقی، توصیه‌های اسلام و نحوه عملكرد ائمه در برخورد با مسائل جامعه و مردم می‌تواند نظام اسلامی را به عنوان الگوی جهانی مطرح سازد.
گفتنی است در این دیدار برخی استادان با بیان نكاتی درباره جامعه اسلامی از دیدگاه نظری و عملی و همچنین تجربه حكومت اسلامی در سی ساله اخیر در ایران، نظراتشان را مطرح كردند.

سبز سبزیم ریشه داریم

یا علی مدد

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


چهارشنبه 7/11/1388 - 11:32 - 0 تشکر 178512


خبرگزاری ایرنا سخنان رییس مجلس خبرگان را سانسور کرد .

آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیداری که با جمعی از اساتید علوم سیاسی دانشگاه‌های قم داشت ،برخلاف همیشه صراحتا به سخنان روز گذشته آیت الله یزدی واکنش نشان داد  اما  این بخش از سخنان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در خبرگزاری رسمی دولت با سانسور مواجه شد .

آیت الله رفسنجانی تصریح کرده بود‌: درمورد سخنان اخیر آقای یزدی همانگونه که قبلا هم گفتم جوابم تاکنون به سخنان توام با عصبانیت و غرض‌آلود ایشان سلام بوده است، ولی با صحبت‌های دیروز ایشان و اطلاعات رسیده، این بار بوی توطئه به مشام می‌رسد و درباره مسائل ایشان در زمان امام راحل و درجلسه انتخاب رهبری بعد از ارتحال امام و درقوه قضاییه به صورت کتبی مطالبی را گوشزد خواهم کرد
---

منبع  http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=83289

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 7/11/1388 - 14:11 - 0 تشکر 178528

همه دارن به هم میپرن.این ارمغان اعتراضات مدنیه جنبش سبزه

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

چهارشنبه 7/11/1388 - 21:28 - 0 تشکر 178608

البته معلوم است که چه گروهی پرش می کند!! کافی است کمی برنامه های سیاسی صداو سیما را نگاه کنید.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 8/11/1388 - 12:11 - 0 تشکر 178709

فعلا خون50 یا 60 نفری که به زمین ریخته شده برگردن فتنه سبز سنگینی میکنه.الان هم ترورها شروع شده و دارن نخبه های مملکت رو محو میکنن.نتیجه اعتراضات مدنی!!!!جنبش سبز. ببینیم 22 بهمن چه خواهندکرد.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

پنج شنبه 8/11/1388 - 12:24 - 0 تشکر 178715

یزدی قبول دارد اشتباه کرده / دیگر تکرار نمی شود!

 سیداحمد خاتمی تلاش برای منصزف کردن هاشمی رفسنجانی از انتشار اطلاعات ناگفته در مورد آیت الله محمد یزدی را آغاز کرد.

سفیر نیوز نوشت:بعد از ادامه یافتن و اوج گرفتن سخنان تند آیت‌الله محمد یزدی علیه هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که تا پیش از این جوابی جز سلام و آرزو برای بازیابی سلامت یزدی نداده بود، گفت که به صورت مکتوب در مورد برخی مسائل  رئیس جامعه مدرسین در زمان امام، انتخاب رهبری و قوه قضائیه توضیحاتی خواهد داد.

بعد از انتشار این سخنان رئیس مجلس خبرگان رهبری، سید احمد خاتمی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که رابطه نزدیکی با محمد یزدی دارد با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای عدم انتشار این نامه رایزنی کرده است.

خاتمی در این تماس به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است که  مطالبی که آقای یزدی مطرح کرده است، مطالب صحیح و درستی نبوده و این کار اشتباه بوده است.

او افزوده است که با توجه به این‌که آقای یزدی هم اشتباه خود را پذیرفته است و تاکید کرده است که دیگر این موارد را تکرار نمی‌کند و همچنین با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و اینکه در آستانه دهه فجر هستیم از شما می‌خواهیم که این نامه را منتشر نکنید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز در پاسخ به احمد خاتمی گفته است که او این نامه را نوشته و آماده انتشار است و این نامه نه برای مسائل شخصی که برای مصحلت نظام نوشته شده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به احمد خاتمی نگفت که این نامه را قطعا منتشر می‌کند یا نمی‌کند.

منبع: http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=83496

--------------

البته معلوم نیست که رئیس اسبق قوه قضاییه چه مسائلی را دارد که اگر هاشمی افشا کن خیلی گران تمام می شود و اصلا اگر مسئله ای هم هست باید هاشمی مطرح کند.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 8/11/1388 - 14:17 - 0 تشکر 178728

به نام خدا

سلام

من فکر می‌کنم، این افشاگری‌ها به انتخاب اشخاص نیست، بلکه این تقدیر خداست که بعد از سالها که از انقلاب گذشت، وقت اون رسید که  همه آدما رو غربال بشن.

هر چه به انتخابات نزدیک تر می شدیم در بی سابقه ترین وضعیت، تهمت‌های فراوانی به رئیس جمهور می‌زدند و اونو دروغ گو خطاب می‌کردند و این شد که رئیس جمهور،از عکس‌العمل طبیعی و در واقع حق طبیعی خودش استفاده کنه و در مناظراتی بی‌نظیر در تاریخ انقلاب دست به گوشه‌ای ناچیز از افشاگرایی بزنه.

اما در این میون آقای هاشمی رفسنجانی بهرمانی، از همه سیاستمدارانه تر عمل کردند و سعی کردند به این به دامی که فکر می‌کردند رئیس جمهور پهن کرده نیفتند. موضع گیری‌های ایشون موضع‌گیری‌هایی مظلوم نمایانه بود، تا اون اقلیت مردمی که هنوز ایشون رو عادل می‌دونن، رو از خودشون دفع نکنن.

اما ایشون نمی دونستند که این دام، دام فردي چون احمدی نژاد  نیست. فردي چون احمدی نژاد کجا می‌تونست این همه اتفاقات رو با توجه به این همه مخالف از هر دو جناح رقم بزنه؟!!!!!!!!!

بله ایشون باید بدونن که این اتفاقات تقدیر خداست و دیگه هیچ راهی براشون نمونده که خودشون رو از این جریانات و از این غربال خدا دور کنند.

آیت لله یزدی در مورد فرزند جناب هاشمی افشاگری کردند و  آقای هاشمی حتی با اشاره ‌های غیر مستقیم رهبری بر مشکل دار بودن فرزندانش باز از اونها حمایت بی دریغ انجام میدن.

حالا از این بگذریم شخص خود آقای هاشمی هم شاید مشکل دار باشند.

مطمئن باشید جناب آقای هاشمی  اگه باز هم می‌تونستند از راه مظلوم نمایی وارد می‌شدند و به جوابهای دو پهلو ادامه می دادند. اما دیگه وقتی اراده خدا بر این باشه که همه موضع شفاف خودشون رو رو کنند، دیگه حتی سیاستمدار ترین مرد ایران(جناب آقای هاشمی ) نمی‌تونه از زیر اون در بره و به دام و مکر خدا گرفتار می‌شه.

البته من از آقای یزدی هم نمی‌خوام طرفداری کنم، چون اگه ایشون جرات داشتند باید همون روزی که در مسند ریاست قوه قضایه بودند پرونده های فرندان جناب آقای هاشمی رو به جریان می‌انداختن، نه حالا که  مردم عوام(البته به قول برخی خواص "مردم عوام") همه دارن بدون ترس اظهار نظر می‌کنن، ایشون هم بیاد و با پشتگرمی مردم افشاگری‌های تاریخ گذشته انجام بده.

و در آخر آقای هاشمی هم اگر چیزی در چنته دارن بیان رو کنن. این زمان دیگه آبروی اشخاص مطرح نیست و اگه بتونن آبروی آیت لله یزدی رو هم ببرند، باکی نیست، چون آبروی اسلام و  نظام بالاتر از آبروی حتی بالاترین شخص مملکت هست.

دیگه وقت اون رسیده که همه از پشت پرده پنهانکاری بیان بیرون و ماهیت واقعی خودشون رو نشون بدن، حتی اگر نخوان این کار رو بکنن.

به امید جدا شدن کامل حق از باطل

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
پنج شنبه 8/11/1388 - 14:19 - 0 تشکر 178729

بخشی از مطالب بالا توسط آقای احمد خاتمی تکذیب شد

آیت‌الله سید احمد خاتمی اعلام كرد كه در پی تماس او با هاشمی رفسنجانی و یزدی، طرفین پذیرفتند كه مشاجرات به مصلحت اسلام، نظام، روحانیت و مجلس خبرگان نیست.

آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به انتشار اخباری به نقل از وی در برخی رسانه‌ها گفت: در بعضی از سایت‌های خبری از تماس اینجانب با رئیس مجلس خبرگان رهبری نقل شده و چون در این رابطه درست و نادرست در هم آمیخته است توضیحاتی را پیرامون آن ارائه می‌كنم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: آنچه درست است این است كه شرایط كشور به گونه‌ای است كه باید همگان به سمت وحدت و همدلی حركت كنند و این ضرورت همیشه انقلاب است.

وی با بیان اینكه بنده وقتی مصاحبه آیت‌الله یزدی و نیز واكنش آیت‌الله هاشمی را دیدم تلاش كردم در جهت بستن پرونده این مشاجرات حركتی كنم، افزود: به مسئول دفتر آیت‌الله یزدی پیغام دادم كه از ایشان می‌خواهم كه به این مشاجرات ادامه ندهند و پاسخی به نامه آیت‌الله هاشمی ندهند.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: از سوی دیگر روز گذشته تماسی با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفتم و عین این درخواست را نیز از ایشان داشتم و محضرشان عرض كردم كه ادامه این مشاجرات به مصلحت اسلام، نظام، روحانیت و نه به مصلحت مجلس خبرگان رهبری نیست.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینكه از هاشمی رفسنجانی تقاضا كردم به واكنش خود ادامه ندهند تصریح كرد: آیت‌الله هاشمی فرمود "من از خدا می‌خواهم در جامعه تشاجری نباشد " و با بزرگواری پذیرفتند كه به واكنش خود ادامه ندهند.

وی تاكید كرد: این تمام آن چیزی بود كه بنده دلسوزانه به این دو بزرگوار گفتم و هر دو نیز پذیرفتند اما متاسفانه كسانی كه در پی اختلاف در جامعه هستند این خبر را با سخنان نادرست درآمیختند زیرا من هرگز در این مكالمه تلفنی نگفتم كه آیت‌الله یزدی پذیرفته‌اند كه اشتباه كرده‌اند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: آنچه در ذیل خبر دروغ آمده كه آیت‌الله هاشمی نپذیرفته‌اند نیز دروغ است زیرا هر دو بزرگوار پذیرفته‌اند كه به این نزاع ادامه ندهند.

وی با دعوت آحاد مردم به وحدت و پرهیز از اختلاف گفت: وقتی گامی دلسوزانه در مسیر وحدت برداشته می‌شود نباید آنرا تخریب كرد.

--------

البته لازم به ذکر است منبع اصلی خبر(خبر اولیه) سفیر بوده است که از سایتهای نزدیک به اصولگرها می باشد

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

پنج شنبه 8/11/1388 - 19:4 - 0 تشکر 178781

یک سوال از این دوست عزیمان دارم. چرا آقای هاشمی از فرزندانش دست نمی کشد. چرا طرفداری آن ها را می کند؟ مهدی هاشمی و فائزه هاشمی با کار هایی روز عاشورا کردند تمایل به محارب بودن دارند. چرا آقای هاشمی مهدی را فراری می دهد؟ چرا سه پهلو حرف می زنند؟ امام گفت یا ما یا دشمن یکی را انتخاب کنید.

A.A
شنبه 10/11/1388 - 20:56 - 0 تشکر 179191

این چند پهلو بودن تعبیر شماست به نظر من صریحترین موضع است و شما هم در معنای محاربه به نظر من دچار اشکال هستید / اما قوه قضاییه مگر عادل نباید باشد؟؟؟/ مگر نباید مستقل باشد؟؟؟/ مگر رفسنجانی چقدر قدرت دارد؟؟/ در خیابان ها و تلوزیون و روزنامه ها هر گونه توهینی به ایشان می شود!!!!/ چرا قوه قضایه با توجه به اینکه خود آقای هاشمی و فرزندانش هریک با نامه هایی جداگانه خواستار رسیدگی به شایعات هستند اقدامی انجام نمی گیرد؟؟/ تنها احتمال مقصر شمرد قوه قضاییه است !!!/ تعجب دارد که قوه قضاییه اسلامی اینچنین باشد!!!/اگر فرزندان ایشان خطایی کردند باید رسیدگی شود در غیر این صورت کسانی که تهمت زدن باید کیفر شوند؟؟/ نظرتان چیست؟؟؟

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

شنبه 10/11/1388 - 22:19 - 0 تشکر 179220

سایت تابناك اصلا معتبر نیست كه از آن نقل قول شده است بهتر نیست دقت شود و به سرعت خبری را منتشر نكرد؟

مشنو ای دوست كه بعد از تو مرا یاری هست ** یا شب و روز بجز فكر توام كاری هست

بكمند سر زلفت نه من افتادم و بس ** كه بهر حلقة زلف تو گرفتاری هست

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.