انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 417)
يکشنبه 4/11/1388 - 18:57 -0 تشکر 177838
سید محمد خاتمی گفت: "به موسوی و كروبی گفتم قبل از آن كه آقا به نمازجمعه تشریف ببرند شما مطالب‌تان را

كیهان نوشت؛ "به موسوی و كروبی تلفنی گفتم قبل از آن كه آقا به نمازجمعه تشریف ببرند شما مطالب‌تان را بنویسید و به آقا بدهید و اگر به انتخابات اعتراض دارید، بگویید تخلف شده اما شما تعیین تكلیف كنید و ما نظر شما را می‌پذیریم. من به آنها گفتم این كار به نفعتان است ولی متاسفانه این كار را نكردند. " اینها جملات سیدمحمدخاتمی است كه ضمن ملاقاتی با حجت الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مجلس عنوان شده است.
ابراهیمی در گفت وگویی به دیدار چندماه پیش با خاتمی اشاره كرده و گفت: افرادی از كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این ملاقات حضور داشتند.
ابراهیمی گفت: این روش كه بخواهیم دو خواسته‌ای را با آشوب و اغتشاش پیگیری كنیم و به سرانجام برسانیم، به هیچ وجه قابل قبول نیست. این قانون شكنی احساسات مردم را جریحه دار كرد.
اظهارات ابراهیمی در حالی است كه منابع غیررسمی اخیراً اعلام كرده‌اند خاتمی در نامه‌ای به محضر رهبر معظم انقلاب، از مواضع ساختارشكنانه و لجاجت و تندروی موسوی و كروبی ابراز برائت كرده است.
اخبار تائید نشده دیگری هم از طرح انتقادات مشابه توسط خاتمی در جلسات اخیر مجمع روحانیون حكایت می‌كند.
انتشار اخباری حاكی از مصلحت اندیشی و فاصله گذاری خاتمی با رویكرد به بن بست رسیده موسوی و كروبی طی چند روز اخیر باعث شد سایت‌های افراطی، دیروز خبر ملاقات یك هفته پیش برخی از عناصر زندانی آزاد شده با خاتمی را بدون اشاره به زمان این ملاقات منتشر كنند! البته در این خبر نیز خاتمی با وجود طرح برخی انتقادها بر لزوم پایبندی به قانون اساسی تاكید كرده و از همراهی با افراطیون و ساختارشكنان ابراز ناخشنودی می كند.
برخی رسانه های ضد انقلاب در تحلیل های اخیر خود تاكید می كنند خاتمی با وجود همراهی های اولیه، حاضر نیست تا آخر با ساختارشكنان همراهی كند و هزینه بدهد.
خاتمی در برخی ملاقات ها تصریح كرده كه موسوی سرمایه به زحمت اندوخته اصلاح طلبان را ظرف چند ماه سوزاند و راه بازگشت به حاكمیت را به كلی مسدود كرد.
منبع:روزنامه ی کیهان یکشنبه 4 بهمن 1388 - 8 صفر 1431 - 24 ژانوِیه 2010

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی