انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 3554)
يکشنبه 4/11/1388 - 18:4 -0 تشکر 177812
بازاریاب لوازم آرایشی ، بهترین کار نیمه وقت برای یک دانشجو !!!

بازاریاب لوازم آرایشی ، بهترین کار نیمه وقت برای یک دانشجو !!!

در خانه نشستی روبروی جزوه های رنگارنگی که استاد دیکته کرده است و تو اجبارا نوشته ای ، در ظاهر در حال خواندن هستی ولی به این فکر می کنی که تا به کی دستت در جیب پدرت باشد ، به زندگی با دختر ایده آلت ... باید به دنبال کار رفت ، فلان شرکت در انحصار فلان فامیل است ! فلان کار پایان خدمت می خواهد ، فلان قسمت دکترا به بالا می خواهد !!! ، فلان شرکت تو را به دلیل دوریت از بالای شهر به دفتر کارشان هم راه نمی دهند !!! در اینجاست که به سراغ آگهی های لوازم بهداشتی آرایشی می روی

تماس می گیری ، خانمی که خوش صحبت است در عرض چند دقیقه مخ شما رو می زند !!! و شما از امروز صاحب یک شغل هستید .

بازاریاب لوازم آرایشی بهداشتی !!!

یادش بخیر زمانی که امیر کبیر دانشجو و دانشجو بازی رو در ایران مد کرد خدا پدر مادرش را بیامرزد عده ای هم لعن می کنند که اگر این چرت و پرتا نبود در حال حاضر این همه معذل و بدبختی و فساد و دشمن نظام و ... نداشتیم به هر حال یادش بخیر اون دوران که دانشجو شان و منزلتی داشت قدیمیها میگن همین شان و منزلته کار دستشون داد که اگه این همه منزلت زیادی بهشون داده نمیشد الان مثل بچه ی آدم سرشون به کار خودشون بود و نیازی به تهدید نبود !

روی بحث رو عوض نکنم و برم سر اصل مطلب ، واقعا در شان دانشجوی ماست که به کار تبلیغات و بازاریابی لوازم آرایشی بهداشتی بپردازه ؟؟؟

بخوانید از سایت خبری مهر ( خلاصه ای از گزارش مهر)

برای بررسی زوایای این معضل اجتماعی به سراغ مسئولان آموزش عالی کشور رفتیم. این مسئولان راهکارهای متعددی را برای حل این معضل که با نام "کار دانشجویی"، دانشجویان نیازمند را به بازاریابی لوازم آرایشی و .... فراخوانده می شوند ارائه کردند.

فعالیتهای هدایت شده به بهانه "کار دانشجویی"

جلیل دارا معاون دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه ریزی اجتماعی وزارت علوم درباره آگهی هایی که دانشجو را بهترین بازاریاب و دانشگاه را بکرترین بازار برای برخی محصولات مانند لوازم آرایشی، بدلی جات، لباس خارجی، CD و ... می دانند، گفت: می تواند بخشی از این فعالیتها هدایت شده باشد که دانشجویان باید به هوش باشند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: افرادی از فقدان فرصت کاری برای دانشجویان و نیاز مالی آنها سوء استفاده می کنند و آنها را برای یکسری فعالیت اقتصادی ترغیب می کنند که البته زمینه های کاری پیشنهادی این افراد بیشتر شبیه سوء استفاده از دانشجو به عنوان ابزاری برای مباحث اقتصادی خودشان است.

معاون دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه ریزی اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد: دانشجویان هوشیار باشند تا در دام افرادی نیافتند که بخواهند با عنوان درآمدزایی و ظاهرا با انگیزه صرفا اقتصادی از موقعیت دانشجویی آنها سوء استفاده کنند و به واسطه دانشجو بودن آنها اقدام به ورود و بازاریابی کالاهایی به داخل محیط های دانشگاهی و خوابگاههای دانشجویی کنند که این کالاها چندان هم با دغدغه های اولیه فضاهای دانشگاهی تناسبی ندارند.

دارا درباره وظایف دانشگاه در قبال جریان ضد فرهنگی مورد اشاره به مهر گفت: دانشگاه که باید متولی ارائه بینش صحیح فرهنگی به دانشجویان باشد و دانشجو را به تکلیف خود آگاه کند باید جلوی ترویج چنین اخلاق هایی را بگیرد و متولیان فرهنگی و دانشجویان فعال نیز وظیفه دارند کالاهای فرهنگی مبتنی بر مولفه های ایرانیت و اسلامیت آنچنان گسترده و متنوع تولید و عرضه کنند که بتوانند با کالاهای فرهنگی دیگر که نسبت به شأن دانشگاه پیش پا افتاده هستند رقابت کنند.

کار دانشجویی با روحیه دانشجو هماهنگ باشد

امیر رستمی معاون دانشجویی دانشگاه تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر نیز بر این نکته تاکید می کند که کارهای دانشجویی که در محیط دانشگاه ارائه می شود با روحیه دانشجو همخوانی دارد اما از سوی دیگر دانشگاه با ارائه برنامه های مشاوره ای می تواند به ایجاد آمادگی هرچه بیشتر دانشجویان در مواجهه با فعالیتهای خارج از دانشگاه کمک کند.

رستمی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید توجه داشت که اکنون کارهای دانشجویی که در محیط دانشگاه ارائه می شود با روحیه دانشجو همخوانی دارد و دانشجویان به عنوان همکار در کتابخانه و یا آزمایشگاهها در کنار اساتید خود به فعالیت می پردازند.

وی اضافه کرد: البته همه به این نکته واقف هستند که بودجه های دانشجویی محدود است و حق الزحمه هایی که به دانشجویان داده می شود نیز محدود است.

اما مسئولان فرهنگی وزارت علوم راهکارهای مناسبی برای خروج از معضل پیشنهاد کرده اند که یا در حال اجرا است و یا به زودی اجرایی خواهد شد

ایجاد بازارچه دانشجویی در 40 دانشگاه

محسن اسلامی - مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم نیز در راهکار دیگری از راه اندازی بازارچه های دانشجویی در 40 دانشگاه کشور خبر داد و گفت: بازارچه های دانشجویی بر اساس آئین نامه ای که به دانشگاهها ابلاغ شده راه اندازی شده اند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب درباره تبلیغاتی که برای جذب دانشجویان در عرصه بازاریابی کالاهایی نظیر لوازم آرایشی، بدلی جات، لباسهای خارجی و ... در محیط خوابگاههای دانشجویی و جامعه می شود، افزود: تقویت بازارچه های دانشجویی می تواند اثر این گونه تبلیغاتی که از بیرون دانشگاه می شود را کاهش دهد.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاهها باید با اقداماتی که شأن دانشگاهها را با چالش مواجه می کند برخورد کنند.

اسلامی عنوان "کار دانشجویی" در دانشگاه را یک افتخار دانست و به مهر گفت: کار دانشجویی از جنس فعالیتهای صنفی، فرهنگی، آموزشی و دانشجویی است و عموم دانشجویان از این کار دانشجویی استقبال می کنند و بسیاری نیز در نوبت می ایستند تا کار دانشجویی بگیرند اما اگر در فضای بیرون دانشگاه از کارهایی نظیر فروش بدلی جات، لوازم آرایش و ... به عنوان کار دانشجویی نام برده شده است به این معنی است که بنگاههای اقتصادی حرکتی در پیش گرفته اند که با شان دانشگاه سازگاری ندارد


دوشنبه 5/11/1388 - 10:11 - 0 تشکر 177951

به نام هستی هستا
سلام
چه جالب...اگه میشد از این بازارچه های دانشجویی تو همه ی دانشگاه ها ایجاد كنند خیلی خوب میشه
هم اوقات فراغت دانشجو رو میتونه پر كنه و هم یه اشتغال زایی كوچولو در حد دانشجو میتونه باشه
خوبیش اینجاست كه اونوقت دیگه دانشجو دنبال طرح های بیرون دانشگاه نمیره بعنوان كار دانشجویی
 امیدوارم كه با ایجاد طرح های دانشجویی در درون دانشگاه وضعیت بهتری رو در پیش رو داشته باشیم
لحظه لحظه هاتون صورتی 

هميشه بايد رفتني باشه ، تا بودني احساس بشه .  

همراه ما باشيد در :انجمن د انشجويي

    http://img1.tebyan.net/Big/1388/11/1341061741261678981114214248198168411517821.jpg

 

 

 

 

دوشنبه 5/11/1388 - 18:52 - 0 تشکر 178086

با عرض سلام

واقعا مطلب جالبی بود من خودو یک سال بازاریاب لوازم بهداشتی بودم

پنج شنبه 29/11/1388 - 15:31 - 0 تشکر 183547

با سلام عجب كارایی می‌كنن‌ها- جواب خدا رو چی می‌خوان بدن باید دانشگاه‌ها هوشیارتر باشند و فعالیت بیشتری بكنند. یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی