انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 344)
يکشنبه 4/11/1388 - 17:24 -0 تشکر 177807
هاشمی:رهبری را اصلح ترین فرد می دانم!

رهبری را اصلح‌ترین فرد برای حل مشكلات فعلی جمهوری اسلامی می دانم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاكید كرد:در شرایط فعلی اینجانب اصلح‌ترین فرد را برای حل مشكلات فعلی جمهوری اسلامی رهبری می‌دانم و مطمئن هستم با كمك افراد معتدل از هر دو جناح موجود كشور با تدبیر رهبری مسائل موجود قابل حل و فصل است.

آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از اعضای شورای مركزی حزب اعتدال و توسعه با تشریح مواضع خود پیش از انقلاب در دوران مبارزه، مرحله پیروزی انقلاب، دوران تثبیت، پس از جنگ و هم‌چنین در شرایط فعلی كشور؛ تاكید كرد: همواره اندیشه، سخن و عمل خود را بر مبنای اعتدال و دوری از افراط و تفریط و تفریط قرار داده و در این مسیر حركت كرده‌ام.

وی افزود: در بیان مواضع خود همواره منافع اسلام، انقلاب و مردم را مورد اهمیت قرار داده‌ام و هم‌چنین در مواقعی به دلیل شرایط نامناسب با الهام از روش بزرگان دینی سكوت اختیار كرده‌ام.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به پرسش حاضران تاكید كرد: در شرایط امروز نیز برای برون‌رفت از وضعیت فعلی راه‌حل‌هایی را كه با توجه به تجربیاتم به ذهنم می‌رسید در خطبه نماز جمعه مطرح كرده‌ام و هنوز نیز در كلیات به آن معتقدم هرچند كه ممكن است نواقص و زوایدی داشته باشد.

هاشمی رفسنجانی خاطرنشان كرد: پس از پیروزی انقلاب؛ افراطیون هرگاه زمینه حضور و فعالیت پیدا كرده‌اند نتایج خوبی را شاهد نبوده‌ایم و اقدامات این‌گونه افراد برای ضد انقلاب جهت ضربه زدن به اسلام، نظام و رهبری فضا ایجاد می‌كرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شناخت خود از رهبری تصریح كرد: اقدامات خلاف قانون و تندروی‌ها از سوی هر جناحی هیچ‌گاه مورد تایید ایشان نبوده و نخواهد بود.

وی تاكید كرد: در شرایط فعلی اینجانب اصلح‌ترین فرد را برای حل مشكلات فعلی جمهوری اسلامی ایشان می‌دانم و مطمئن هستم با كمك افراد معتدل از هر دو جناح موجود كشور با تدبیر رهبری مسائل موجود قابل حل و فصل است و در صورت حل مشكلات جاری، دشمنان خارجی و ضد انقلاب مایوس خواهند شد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تاكید كرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با اتكا بر حمایت‌های مردمی و رهبری داهیانه حضرت امام (ره) كه بر قلوب مردم حكومت می‌كرد توانست مراحل استقرار و تثبیت را به خوبی پشت سر گذارد و امروز پاسداری از این میراث عظیم بر عهده همه نیروهای وفادار به انقلاب و نظام است كه در این مسیر حركت كنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان كرد: اگر در عمل كشوری آباد، آزاد، مرفه و خالی از خرافات ایجاد كنیم دنیای امروز پذیرای اندیشه و عمل ما خواهد بود و روش ما به این دلیل كه مبتنی بر فرهنگ اسلام ناب محمدی است می‌تواند به عنوان الگو در جهان امروز مطرح باشد.

خبرگزارى ایلنا

يکشنبه 4/11/1388 - 19:4 - 0 تشکر 177844

آقای هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اسفندماه سال گذشته، در سفر خانوادگی ـ زیارتی با همراهی 150 نفر عازم كشور عراق شد.
آقای هاشمی در این سفر با رئیس جمهور عراق و آیت الله سیستانی دیدار كرد.
روزنامه جمهوری اسلامی كه گفته می شود مواضع نزدیكی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دارد، پس از این سفر، اقدام به انتشار جزئیات آن در چندین گزارش جداگانه كرد.
در شانزدهمین گزارشی كه از سفر آقای هاشمی در روزنامه مسیح مهاجری منتشر شد، به دیدار او با آیت الله سیستانی اشاره شده كه در آن این مرجع تقلید شیعیان درباره لزوم تبعیت آقای هاشمی از رهبر معظم انقلاب اسلامی نكاتی را بیان كرده اند.
در این گزارش كه با عنوان "با هاشمی رفسنجانی در حیاط خلوت سردار قادسیه " و در 9 خرداد ماه امسال منتشر شده، عنوان شده است كه در ابتدای دیدار، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از عملكرد آیت الله سیستانی در عراق تشكر می كنند.
در ادامه این گزارش آمده است: "آیت الله سیستانی به رسم همه علما كه خودشان را هیچ كاره می دانند و به قول معروف شكسته نفسی می كنند در جواب گفتند : همه كارهای عراق دست شماست شما باید ائتلاف را حفظ كنید من كه كاره ای نیستم و اینجا چیزی دست من نیست اختیاردار من نیستم .
آقای هاشمی رفسنجانی گفتند : بله شما قانونا اختیاری ندارید ولی نفوذتان زیاد است و می توانید كارهای فوق قانون انجام بدهید و مردم عراق و مسئولین هم از شما اطاعت می كنند.
پیدا بود كه آیت الله قصد ندارند به این بحث تن بدهند و میخواهند موضوع را عوض كنند. لذا در جواب گفتند : شما اگر خودتان در ایران متحد باشید همه مشكلات حل خواهد شد.
آقای هاشمی رفسنجانی گفتند : ما اختلاف نداریم . من و رهبری با هم خیلی خوب هستیم و هیچ مشكلی نداریم . البته گاهی اختلاف نظرهائی پیش می آید ولی هر جا نتوانیم حل كنیم من كوتاه می آیم و از ایشان تبعیت می كنم .
آیت الله سیستانی گفتند : بله خبر دارم كه شما گفته اید نظر ایشان برایتان حجت است و تبعیت می كنید ولی مصاحبه آقای زیباكلام باشما را كه خواندم دیدم شما با هم اختلاف زیادی دارید. این كتاب برای من مهم بود و من آنرا دو بار خواندم .
آقای هاشمی رفسنجانی گفتند : اینها مهم نیست چون مباحث فكری است . آنچه مهم است اینست كه در عمل ما متحد عمل می كنیم و به نظر رهبری عمل می شود.
این بحث هرچه ادامه پیدا كرد آیت الله قانع نشدند و حدود نیم ساعت به همین مطالب گذشت تا اینكه آقای افشار مسئول تشریفات از همه حضار خواست دو آیت الله را تنها بگذارند تا صحبت ها را بطور خصوصی ادامه دهند. "
آنچنان كه روایتگر گزارش سفر آقای هاشمی در ادامه عنوان كرده است، رئیس مجمع تشخیص مصلحت، جزئیات این دیدار خصوصی و تاكید آیت‌الله سیستانی بر تبعیت آقای هاشمی از ولایت فقیه را فاش نكرده است.
منبع:جام جم یکشنبه 4 بهمن 88

 

 

 

يکشنبه 4/11/1388 - 19:17 - 0 تشکر 177857

به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در جمع اصولگرایان استان چهار محال و بختیاری سخن می‌گفت، با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های حزب موتلفه اسلامی در قبل و بعد از انتخابات، اظهار داشت: عملکرد دولت اصلاحات، طی دوره هشت ساله مدیریت در کشور لطمات و خسارات‌های بسیاری به نظام جمهوری اسلامی وارد کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مقابل این هجوم اصلاح طلبان سینه سپر کردند، یکی از مهمترین خسارت‌های اصلاح طلبان به سخره گرفتن ارزش‌های و رشادت‌های شهدای انقلاب اسلامی بود.

*واکنش حبیبی به اتهامات فرزندان هاشمی رفسنجانی

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص عملکرد هاشمی رفسنجانی، گفت: تو توصیفات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص هاشمی رفسنجانی تا زمانی پا بر جاست که وی پشت سر رهبر معظم انقلاب باشد و در این صورت است که مورد حمایت همگان است.

او تصریح کرد که "مسائل اقتصادی که در خصوص فرزندان وی گفته می‌شود باید توسط دستگاه قضایی رسیدگی شود."

پیش از این نیز دادستان تهران به دادن هشدار با مهدی هاشمی رفسنجانی، فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، که بیش از چهارماه است کشور را به مقصد انگلیس ترک کرده، خواستار بازگشت او ایران و پاسخگویی به اتهاماتش شده بود.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی