• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1231)
سه شنبه 6/9/1386 - 21:34 -0 تشکر 17736
بختک

اگه کسی واقعا اطلاعاتی داره به بقیه بگه که آیا بختک واقعا چیز خاصیه یعنی موجودیه یا یک احساس واهیه که در خواب آدم احساس می‌کنه یا نه؟ قضاوت به عهده شما

چهارشنبه 7/9/1386 - 11:44 - 0 تشکر 17773

سلام دوست من، نمی دونم منظورت رو درست متوجه شدم یا نه ولی اگه منظورت همونایی که شبها سراغ آدم می یاند هر جا به یک چیزی می شناسنشون مثلا من با نام ها ی بینی گلی یا همون بختکی که شما می گید می شناسم از نظر پزشکی اون طور که من فهمیدم دلیلی واسش پیدا کردن که الان اطلاعات زیادی راجبش ندارم که بگم یک جور گرفتگی در قفسه سینس ولی قدیمی ها خوب اعتقاد دیگه ای دارند مثلا من شنیدم هر کس بتونه دماقش رو بگیره و آرزو کنه به آرزوش می رسه و این حرفا ولی در کل من به این چیزا اعتقادی ندارم

یا علی

 • من کوير تشنه کامم
 • مهلتم ده تا بيايم
 • جرعه يي ده تا بنوشم
 • آري آري من کويرم
 • اي خداي مهربانم
 • مهلتي ده تا بجوشم
 • از دل همچون کويرم
 • چهارشنبه 7/9/1386 - 14:9 - 0 تشکر 17778

  با سلام

  نمیدونم این تجربه ای که من داشتم هم همون بختکه یا نه ولی تا حالا که بهم گفتن این بختکه

  من از اون وقتی که یادم میاد این حالت برخی اوقات ماهی یک بار و برخی اوقات چند ماه یک بار بهم دست میداد.

  این حالت اینگونه شروع میشد که وقتی که دیگه نزدیک بیدارشدنم میشد یعنی تقریباً به حالت خودآگاهی میرسیدم و میفهمیدم خوابم و دارم بیدار میشم Tیه موقع هایی پیش میومد که انگار در معرض نوعی مکنده قرار میگرفتم و اون مکنده که ماهیت غیر مادی و غیر قابل روئیت داشت منو دوباره به خواب فرو میبرد البته با حفظ حالت خود آگاهی. و هرکاری میکردم هر چی زور میزدم و تلاش میکردم نمیتونستم از این حالت نجات پیدا کنم . وقتی هم که کاملاً تو اون حالت میرفتم دیگه هر چی تلاش برای بیدار شدن میکردم یا حتی فکر بیدار شدن ، یه نیرویی بهم فشار میاورد و سرم به شدت حالتی از سوزش و درد پیدا میکرد که خوب نمیتونم توصیف کنم.

  اما بعد از مدتی و از 5 تا 6 سال پیش تقریباً تونستم به این حالت غلبه کنم .

  (البته نه اینکه بتونم بیدار شم) و وقتی تو این حالت میرم فکر کنم میتونم روحم رو از بدنم خارج کنم.

  البته برخی مواقع خیلی سنگین میشم و نمیتونم، و برخی اوقات هم به راحتی این کار رو میکنم و حتی تونستم پرواز هم کنم.

  ولی برگشت به بدنم رو کنترل ندارم و پس از مدتی به طور غیر ارادی به بدنم بر میگردم.

  اخیراً به این نتیجه رسیدم این حالت(بختک) بیشتر هنگامی ایجاد میشه که خیلی خسته باشی مخصوصاً خستگی فکری و بلافاصله بری و بخوابی

  تو این شرایط 99 درصد احتمال آمدن حالت بختک وجود داره.

  نمیدونم شما هم منظورتون از بختک این حالت بود یا نه.

  برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
  بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
  جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
  چهارشنبه 7/9/1386 - 22:43 - 0 تشکر 17813

  سلام به دوستای عزیز.

  اولا اینکه درست نیست بگیم بیشتر اوقات وقتی که خیلی خسته ایم به سراغمون میاند. یا ... , چون باعث میشه یه وقتی که خسته ایم و بختک نمیاد سراغمون , ما فکر کنیم بختک اومده و وحشت زده شیم.

  منم اکثرا وقتی روی شکم می خوابم این حالت بهم دست میده. ولی همیشه نه.

  در واقع تمام اتفاقایی که پارسا جان گفتند واسه منم افتاده. شاید یه مدت هر دو شب یه بار. البته خود من فکر می کنم اجنه بودند.

  یه شب روی شکم خوابیده بودم ؛ وسطای شب احساس کردم یه نفر داره ماساژم میده.توی خواب ولی کاملا آگاه بودم و اتفاقای دور و برم رو می دیدم و حس می کردم.دستم رو گذاشتم روی دستش در حالی که صورتم رو برنگردونده بودم. و یه لحظه با گوشه چشمم سایشو دیدم. احساس کردم یه موجود گوژپشت باشه. با دستای ورم کرده. تا با گوشه چشم سایشو دیدم دیگه نتونستم تکون بخورم تا چند دقیقه که باز چشمام ناخودآگاه بسته شد و بعدش تونستم بیدار بشم و تکون بخورم. هرچی از این چیزا صحبت نکنیم بهتره. فقط اینا رو گفتم که بگم جالب بود واسم که این اتفاق واسه پارسا جان هم افتاده و حتما واسه خیلیای دیگه هم افتاده و فقط خواستم بگم واسه منم این اتفاق افتاده آقا پارسا.

  هر سلام خداحافظي اي هم دارد.

   

  چهارشنبه 7/1/1387 - 9:28 - 0 تشکر 34808

  سلام دوستانالان به خاطر این اومدم در ادامه این بحث جواب بدم، چون یه تجربه جدید داشتم.امروز صبح (چهارشنبه 07/01/1387) بین ساعت 8 تا 5/9 صبح دوباره خوابیده بودم كه دیدم داره همون حالتهای بختك سراغم میاد. و چون من منتظر تجربه دوباره این حالت بعد از چند ماه بودم گذاشتم خوب تقویت بشه و اصلاً سعی نكردم بیدار شم.بعد گفتم این بار خوب به احساسی كه دارم دقت كنم و فهمیدم علاوه بر اون فشاری كه در سر احساس میكردم یه حالتی شبیه به مور مور یا خواب رفتن اعضای سر و صورتم نیز احساس میكنم و كمی كه گذاشتم بیشتر تقویت بشه دیدم این حالت مور مور البته از نوع خوشایند اون به بقیه اعضای بدنم هم سرایت داره میكنه. البته چند وقتیه با ترس این مراحل رو میگذرونم چون میترسم یه وقت روحم رو جدا كنم و دیگه بر نگرده.خلاصه حسابی كه این حالت بدنم رو فرا گرفت مثل همیشه سعی در بلند شدن یا همون جدا كردن روحم افتادم. چون میدنوستم حالا اگه بتونم بلند شم این فقط روحم هست كه بلند میشه. به حالت نیم خیز كه در اومدم تصویر خودم رو تو شیشه میز تلویزیون روبروی خودم دیدم البته چون شیشه تیره بود آنچنان واضح هم نبود ولی حالت نیم خیز بودن من رو نشون میداد. بعد خواست كامل بلند شم و احساس بلند شدن هم كردم اما تصویری كه تو شیشه میدیدم همون حالت نیم خیز بود (نمیدونم شاید اون تصویر توهم بود). بعد كه چند بار دیگه امتحان كردم دیدم اینگار یه چیزی یا یه موجودی(به قول شما بختك(من بختك رو حالت میدونم نه موجود كه البته تنها طرز فكر خودمه)، به قول خودم شاید یه روح یا یه جن) منو از پشت گرفته . اول باورم نشد برای همین دستم رو بردم به پشتم و احساس كردم به چیز شبیه به انگشتان یه دست میخوره. سعی كردم اونو از خودم جدا كنم كه احساس كردم در برابر مقاومت من اون عكس العمل نشون میده و منو به نوعی میزنه یا بهتر بگم فشار میده.بعد نمیدونم تو همون حالت بودم یا خوابم برده بود كه تو خواب یكی منو راهنمایی كرد كه میتونم اگه با شدت ضربه بزنم اونو از خودم دور كنم (البته شاید این خواب راهنمایی هم توهم بوده كه من برای راه چاره ای كه دچارش شدم دیدم).یه چیز جالب هم این كه من اصلاً تو اون حالت نمیترسیدم حتی با اینكه فهمیدم یه چیزی منو گرفته. اما حالا كه از خواب یا اون حالت خارج شدم یكم ترسیدم و چند بار موهای بدنم از یادآوری اون چیزا سیخ شد.اینم تجربه جدید و به قول عشق زبون خارجه ای ها "آپ تو دیتم".

  برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
  بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
  جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
  پنج شنبه 8/1/1387 - 0:45 - 0 تشکر 34873

  سلام

  بابا شما با این تاپیكتون حسابی محیط انجمن رو هیجان انگیز و ترسناك كردیدا !

  موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

   

  پنج شنبه 19/12/1389 - 9:3 - 0 تشکر 296457

  بختک واقعیت است . سنگینی که انسان در خواب بر اثر فشار عصبی . یا ترس قبلی و یا پر خوری در شب دچار آن می شود . بهترین راه درمان آن آرامش قبل از خواب و غذای سبک خوردن در وعده شب است . ودیگر اینک ذکر و دعا خواندن . خودم در کودکی و حتی جوانی دچار این عارضه شده ام . ممکن است خوابیدن در مکان غریب هم ایجاد بختک کند . ولی در هر حال میشود با آن مقابله کرد. نویسنده منصور مقدم

  پنج شنبه 19/12/1389 - 12:22 - 0 تشکر 296521

  به نام خدا - سلام .
  دوستان توصیه می کنم برای اطلاع بیشتر ا بختک یا با نام علمی فلج خوابی حتما لینک زیر را مشاهده نمایید.
  http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=78685&consultationid=683291

   برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

  خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


   

  جمعه 20/12/1389 - 12:9 - 0 تشکر 296966

  سلام
  فلج خوابی رو بی خیال
  بختک اسم یه نمونه از گرووه اجنه می باشد از اونایی که گیر میدن و این سمجی تو سا یر موارد زندگی هم وارد شده مثلا فلابنی مثل بختک به زندگیم افتاده رو شنیدید دیگه اون خواب هم شااید اسمشو از این گرفته
  من قبلا تو این زمینه تحقیق کردم
  موفق باشید

  برو به انجمن
  انجمن فعال در هفته گذشته
  مدیر فعال در هفته گذشته
  آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
   آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
   جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
   خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
   پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
   اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.