انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2034)
سه شنبه 29/10/1388 - 17:25 -0 تشکر 176977
توصیه مقام معظم رهبری

رهبر معظم انقلاب:
وظیفه خواص در دوران فتنه موضع گیری شفاف و پرهیز از سخنان دو پهلو است
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: در دوران فتنه و غبار آلود بودن فضا، وظیفه همه بویژه خواص ، موضع گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دو پهلو است.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی امروز سه شنبه در دیدار مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رؤسای ستادهای دهه فجر سراسر کشور، مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران و مراسم سالگرد انقلاب در سی سال گذشته را حضور انبوه و متحد مردم به عنوان عناصر اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی و دلبستگی آنان به شعارهای اساسی انقلاب دانستند و تأکید کردند: در دوران فتنه و غبارآلود بودن فضا، وظیفه همه بویژه خواص، موضع گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دو پهلو است.
رهبر انقلاب اسلامی دهه فجر را یک پدیده منحصر بفرد برشمردند و در تبیین این موضوع افزودند: علت منحصر بفرد بودن دهه فجر این است که در طول سی سال گذشته، سالگرد انقلاب اسلامی همواره با حضور انبوهِ مردمی بوده که عناصر اصلی پدید آورنده انقلاب هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای حضور میلیونها نفر در 22 بهمن هر سال را نشانه متکی بودن انقلاب به ایمان های مردم دانستند و خاطرنشان کردند: معنای این حضور انبوه و منسجمِ هر ساله این است که انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن، متکی بر مردم و ایمان آنان است و علت اصلی ناتوانی دشمنان در متزلزل کردن نظام اسلامی نیز همین موضوع است.
ایشان با اشاره به وحشت مخالفان نظام اسلامی، از این حضور خالص و گسترده مردمی با گرایشها و سلایق مختلف، در مناسبتهای گوناگون انقلاب به ویژه دهه فجر و 22 بهمن افزودند: دشمنان برای سرپوش گذاشتن بر این انسجام و وحدت تلاش دارند، با کمک عوامل خود، و در تبلیغات اینگونه وانمود کنند که انسجام و جهت گیری واحد مردم دچار انشقاق و چند دستگی شده است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در همین چارچوب در روز قدس که پایه و اساس آن در ضدیت با رژیم صهیونیستی است، گروهی معدود و فریب خورده، بر ضد موضوع فلسطین و به نفع رژیم صهیونیستی شعار دادند و در روز سیزده آبان نیز که روز برائت و نفرت ملت ایران از استکبار امریکایی است، بر ضد این حرکت و نظام اسلامی و اسلامیت شعار دادند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ملت ایران دلبسته به شعارهای اساسی انقلاب اسلامی است و عظمت ملت ایران نیز به برکت حضور مردمی در صحنه است، افزودند: جمهوری اسلامی با خواست و ایمان مردم شکل گرفته و تاکنون براساس همین خواست و ایمان با کمال اقتدار و احساس عزت و بی نیازی پیش رفته و از این پس نیز با اقتدار و عزت کامل بر همه دشمنان پیروز خواهد شد.
ایشان تأکید کردند: انقلاب اسلامی یک حقیقت برخاسته از سنت الهی است و تا هنگامی که متکی بر ایمان، عشق و علاقه مردم است، قدرتهای جهانی اگر با یکدیگر نیز متحد شوند نمی توانند صدمه ای به این انقلاب و مردم وارد کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، 22 بهمن را متعلق به ملت ایران، امام بزرگوار (ره)، و شهدا دانستند و تأکید کردند: دشمن تلاش دارد این ثروت عظیم ملی را متزلزل کند، بنابراین باید با تمام قوا در صحنه بود و عاقلانه و مدبرانه حرکت کرد.
رهبر انقلاب اسلامی شناخت «لحظه و نیاز» و اقدام متناسب با آن را یک خصوصیت و ویژگی بسیار مهم برشمردند و خاطرنشان کردند: برخی از اهالی کوفه که با عنوان «توابین» چند ماه بعد از حادثه عاشورا قیام کردند و به شهادت رسیدند، به امام حسین (ع) ایمان داشتند و انشاءالله در نزد خداوند هم مأجور هستند اما آن وظیفه ای را که باید عمل می کردند، انجام ندادند زیرا «لحظه» و عاشورا را نشناختند.
ایشان، نهم دی امسال را یکی از «لحظه ها» دانستند و تأکید کردند: راهپیمایی نهم دی، نیاز لحظه ها بود که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به درستی اقدام کرد و مردم نیز بخوبی این نیاز را تشخیص دادند و 9 دی به یکی از قله های تاریخ انقلاب اسلامی تبدیل شد.
حضرت آیت الله خامنه ای 23 تیر سال 78 را نیز یکی دیگر از «لحظه ها» برشمردند و خاطرنشان کردند: راهپیمایی مردم در 22 بهمن با همه عظمتی که دارد، یک کار متعارف و دارای روال مشخص است اما راهپیمایی 23 تیر سال 78 و نهم دی امسال، یک کار متعارف نبود.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: شناخت موقعیت، و حضور در لحظه مناسب و مورد نیاز، اساس همه کارها است.
ایشان، موضع گیری شفاف و پرهیز از مواضع مبهم و دو پهلو را یکی از نیازهای مهم دوران فتنه و غبارآلودگی فضا دانستند و افزودند: دشمنان همواره مخالف شفاف بودن فضا هستند زیرا آنها در فضای غبار آلود و فتنه می توانند به اهداف خود برسند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: در شرایط کنونی همه جریانها و گرایش های سیاسی داخل نظام باید خط و مرز خود را با دشمن به صورت شفاف مشخص کنند و در این میان وظیفه خواص بویژه خواصی که تأثیرگذاری بالایی دارند، بیش از دیگران است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: موضع گیری دو پهلوی خواص مطلوب نیست و خواص باید مواضع خود را در قبال سخنان و اقدامات دشمن، شفاف بیان کنند.
ایشان افزودند: وقتی سران استکبار و ظلم، و اشغالگران کشورهای اسلامی وارد میدان
می شوند و موضع گیری می کنند، دو پهلو و مبهم سخن گفتن صحیح نیست زیرا باید مشخص شود، افرادی که داخل نظام جمهوری اسلامی هستند، چه موضعی دارند و آیا حاضر هستند از دشمن تبری بجویند؟
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: هنگامی که عده ای در فضای فتنه و غبارآلودگی، با زبان، اسلام را نفی و در عمل نیز جمهوریت نظام را نفی می کنند و انتخابات را زیر سؤال می برند، انتظار از خواص این است که مرز و موضع خود را شفاف مشخص کنند.
ایشان تأکید کردند: شفاف سازی، دشمنِ دشمن و غبارآلودگی کمک به دشمن است و این، یک شاخص و معیار برای عملکرد همه افراد و جریانها و به ویژه خواص است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به توطئه هایی که در سی سال گذشته بر ضد انقلاب اسلامی وجود داشته است، افزودند: ملت ایران تاکنون با لطف و عنایت خداوند از گذرگاههای بسیار سختی عبور کرده است و از این پس هم عبور خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمنی ها با نظام اسلامی همچون گذشته در آینده نیز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کردند: اگر ملتی بیدار، آگاه، با عزم و متکی بر ایمان و همراه با رویش باشد بر همه توطئه ها غلبه خواهد کرد.
ایشان با اشاره به رویش های انقلاب افزودند: نسل جوان کنونی و جوانانی که حتی پیروزی انقلاب اسلامی و مقاطع مهم آن را ندیده اند، نوخاسته ها و رویش های انقلاب هستند که در مقایسه با نسل جوان اول انقلاب، بسیار بهتر و هوشیارانه تر عمل می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: با وجود همه توطئه ها، برگ و بار درخت مستحکم انقلاب روزافزون است.
ایشان همچنین با قدردانی از زحمات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، این نهاد را یکی از کهن ترین و پرسابقه ترین نهادهای جمهوری اسلامی دانستند و افزودند: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی براساس یک نیاز واقعی و صادقانه شکل گرفت و این نهاد در طول سی سال گذشته نیز همواره براساس شناخت لحظه و نیاز عمل کرده است.
رهبر انقلاب اسلامی، حضور آیت الله جنتی در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اشراف وی بر کارها را یکی از عوامل اصلی حرکت این نهاد در مسیر صحیح و شناخت به موقع نیازها دانستند.
در ابتدای این دیدار آیت الله جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به سابقه شورا و تشکیل آن در 12 مرداد 59، گزارشی از فعالیتها و عملکرد این نهاد در مقاطع مختلف بویژه در راهپیمایی نهم دی امسال ارائه از عملکرد بسیار خوب صدا و سیما در این رویداد مهم قدردانی کرد.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

سه شنبه 29/10/1388 - 23:11 - 0 تشکر 177014

با سلام

درود بر رهبر عزیزمون كه قوّت قلب ما و استخوان گلوی دشمنان است.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

چهارشنبه 30/10/1388 - 10:40 - 0 تشکر 177055

کسانی که دو طرف قضیه انتخابات را مقصر می دانند ، دوپهلو سخن می گویند
عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی معتقد است کسانی که دو طرف قضیه انتخابات را مقصر می دانند و طرف حق و ناحق را خطاب خود قرار می دهند، دوپهلو سخن می گویند.
حمیدرضا ترقی در گفت و گو با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا درباره سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان ستادهای دهه فجر مبنی براینکه "در دوران فتنه و غبار آلود بودن فضا وظیفه همه به ویژه خواص موضع گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دوپهلو است " اظهار داشت: عمدتا موضع گیری هایی که به صورت دوپهلو صورت می گیرد موضع گیری هایی است که طرفین مناقشه را بیشترخطاب قرارمی دهد.
وی درباره ویژگی های سخنان دو پهلو خواص تصریح کرد: دراین گونه سخنان هم طرف حق و هم طرف ناحق مخاطب قرار می گیرند و درواقع موضع گیری هایی است که از آن مرزبندی دشمنان ودوستان مشخص نمی شود.

معاون امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: مطمئنا شفاف سازی خواص موجب آشکار شدن وضع جریان جدید نفاق برای مردم خواهد شد.
ترقی با تاکید براینکه موضع گیری های دو پهلو درمیان بسیاری از خواص کشورما پدید آمده است، خاطرنشان کرد: علت اصلی این موضوع بحران بصیرت ، عدم آگاهی کامل نسبت به حقیقت پدیده های سیاسی و یقین پیدا نکردن نسبت به حقایق پشت پرده وقایع اخیر است .
وی افزود: درشرایط فعلی بسیاری از نخبگان ما حالت دو پهلو را داشتند و شفاف برخورد نکردند به طوریکه یا سکوت کردند یا شفاف برخورد نکردند ویا درنهایت اگرموضع گیری کردند دوپهلوبوده است.
این فعال سیاسی درخصوص بخش دیگری از سخنان رهبری مبنی براینکه "دشمنان همواره مخالف شفاف بودن فضا هستند زیرا آن ها در فضای غبارآلود و فتنه می توانند به اهداف خود برسند"بیان داشت:این موضوع استراتژی دشمنان دروقایع قبل و بعد ازانتخابات بوده است که تلاش داشتند با مخلوط کردن حق و باطل ،ایجاد شبهه های گوناگون درافکارعمومی جامعه ،غیر واقعی جلوه دادن آرایش سیاسی جامعه وپناه گرفتن پشت سربرخی نخبگان فضا راغبار آلود کنند تا مردم نتوانند مسیردرست وحق را شناسایی کنند.
وی درادامه تصریح کرد: پس از سخنان فصل الخطاب رهبرمعظم انقلاب سعی کردند با تفسیرهای به رای از سخنان و مواضع مقام معظم رهبری و یا حتی تفسیر به رای از سخنان حضرت امام(ره)، طوری فضا را غبارآلود کنند که مشخص نشود چه کسی در خط رهبری و امام است و چه کسی نیست.

وی بااشاره به نقش نیروهای داخلی در ادامه فضای غبارآلود بیان کرد: قطعا نیروهای خارجی بدون استفاده ازنیروها و مطبوعات داخلی ونخبگان تجدیدنظر طلب و یا فاقد بصیرت نمی توانند به اهدافشان برسند؛ آن هااز این عوامل داخلی استفاده کافی ولازم رامی کنند وهمان طورکه مقام معظم رهبری گفتند چه سکوت دراین شرایط و چه عدم موضع گیری شفاف وروشن توسط نخبگان سیاسی به این فضا کمک می کند و فضا را غبار آلود نگه می دارد .
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه پس از9 دی ماه فضا به لحاظ شفافیت و مرزبندی بین عناصرطرفدارنظام وضد نظام روشن شد،خاطرنشان کرد: پس ازحوادث عاشورا و موضع گیری های روشن جریان سبز دراین رابطه مرزبندی ها کاملا مشخص شد حتی شاهد انتقال اتاق فکر این جریان به خارج از کشوروموضع گیری سردمداران این جریان درخارج ازکشوربرعلیه اسلام و پیامبران بودیم ؛ به نظر می رسد پس از این حوادث اکثریت مردمی که دچار شک و تردید بودند فضا را شفاف می بینند به طوریکه راه درست را هم انتخاب کردند.
وی درمورد خواصی که همچنان به تکرار مواضع قبلی خود می پردازند، گفت: این افراد درپایان راه وبن بستی هستند که درآن حرکت کردند که مطمئنا به یک انزوای سیاسی گرفتارخواهند شد به طوریکه دیگرکسی ازآحاد جامعه به دنبال آنها نخواهد بود و طرفدارانشان که نظرسنجی ها نشان داده 80درصدشان را از دست داده اند راهشان راجداخواهند کرد.
حمیدرضا ترقی درباره رابطه استفاده دشمنان از دو پهلو صحبت کردن خواص اظهارداشت:همان طورکه رهبرمعظم انقلاب هم تاکید کردند مواضع دو پهلو کمک به دشمن است این تعبیر روشنی است یعنی اگر کسی شفاف سازی نکند به دشمن کمک کرده است وکمک به غبارآلودگی جامعه و فضای کشورکمک به دشمن است.
وی با اشاره به اینکه خواص باید تکلیف خود راروشن کنند بیان داشت: بهتر است زود جبهه خود را مشخص کنند یا دشمن هستند یا اینکه طرفدار نظام هستند اگر طرفدار نظام باشند باید با فضای غبارآلود مقابله کنند و به سمت شفاف سازی مواضعشان بروند اگر طرفدار دشمن هستند و می خواهند به آنها کمک کنند همچنان به مواضع دو پهلو وعدم شفافیت شان ادامه دهند.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی