• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3393)
دوشنبه 5/9/1386 - 14:1 -0 تشکر 17623
عملکرد جناب آقای قالیباف از هنگام شهردار شدنشون

 

بنام خدا

سلام دوستان

این بحث رو میخواستم چند وقت پیش شروع کنم ، اما به خاطر مشکلات انجمن جدید شروع نکردم.

حالا این مشکلات رفع شده و فرصت آن رسید که به این بحث به پردازیم.

 

میخوام نظر شما رو در مورد جناب آقای قالیباف، شهردار محترم تهران بسنجم .

اونم از وقتی که شهردار محبوب ما احمدی نژاد به ریاست جمهوری رسید و

جناب آقای قالیباف پست شهرداری رو تحویل گرفتند.

آیا شما کارهای انجام شده توسط این شهردار محترم رو از ابتدای کار تا کنون مورد قبول خود دارید؟

آیا ایشان رو موفق میدانید؟

برای شروع نیز . من انگشت رو برخی کارهایشان که اطلاع یافتم میگذارم و شما نیز نظرتان را بگویید.

مطمئناً من خیلی از کارهاشون رو اطلاع ندارم، پس از شما نیز خواهش میکنم

انگشتتان رو  رو اون کارهای دیگه نیز بگذارید تا بحث ما به نتیجه مطلوب تری برسه.

 

اولین مورد در مورد ایشان، همون کار اولشون بود که هنوز روی صندلی شهرداری ننشسته بودند، اومدن و مدیر مترو تهران رو که مدیریتش توسط احمدی نژاد معلق شده بود رو  بدون هیچ درنگی ابقا نمودند.

نمیدونم شاید ترسیدند .... دیر بشه و .. .؟؟؟!!!!!

نظرتون چیه؟

ادامه دارد......  

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
دوشنبه 5/9/1386 - 23:31 - 0 تشکر 17656

سلام
در مورد این مطلب "اولین مورد در مورد ایشان، همون کار اولشون بود که هنوز روی صندلی شهرداری ننشسته بودند، اومدن و مدیر مترو تهران رو که مدیریتش توسط احمدی نژاد معلق شده بود رو بدون هیچ درنگی ابقا نمودند." مدرکی میتونید ارائه کنید؟


سه شنبه 6/9/1386 - 14:42 - 0 تشکر 17706

با سلام به دوست عزیز

امیدوارم در این بحث تا به آخر همراهیمان کنید.

مدرک هر دو مورد (مورد تعلیق مدیریت توسط احمدی نژاد و مورد ابقای این مدیر توسط آقای قالیباف، اخبار تلویزیون بوده و هست و عدم تکذیب طرفین)

از این مدرک بالاتر چی دیگه میخواین

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
شنبه 10/9/1386 - 4:35 - 0 تشکر 17998

سلام
بله به شرط بقا تا پایان تاپیک حتما خدمتتون هستیم.
شخصا فکر میکنم تلویزیون (خصوصا اگه اخبار 20:30 باشه) چندان منبع موثقی نیست. ضمن اینکه ما داریم در یک محیط اینترنتی صحبت میکنیم. "مرجع" در فوروم معنی "لینک" میده، پیوند به سایتی معتبر که بشه به اون استناد کرد. مثلا شما وقتی ادعایی میکنید باید حتی المقدور هایپرلینک باشه.
یه مثال میزنم. مثلا من میخوام توی این فوروم بگم که نظر آقای هاشمی در مورد کنفرنس آناپولیس چیه و اتفاقا از تلویزین هم دیدم اون رو: " همونطور که از تلویزیون هم دیدید  آقای هاشمی کنفرانس آناپولیس رو هیاهو برای هیچ خواندند ...."
حالا اگه معتقدید که این ادعای شما در تلویزیون مطرح شده احتمالا از سایت واحد مرکزی خبر بتونید لینک مربوطه رو پیدا کنید و اجازه بدید بحثمون جلو بره.


يکشنبه 11/9/1386 - 18:45 - 0 تشکر 18156

دوباره سلام
دوست عزیز از تاخیرم عذر میخوام
دلیلش پیدا کردن لینک بود
البته فکر نکنم هنوز رضایتتان رو برآورده کرده باشم
چون سایت واحد مرکزی خبر یا آرشیو نداره یا من نتونستم پیدا کنم
اما خبر ابقای مدیر مترو توسط آقای قالیباف رو تو خود سایت مترو پیدا کردم
که شاید حتی همین هم در حد خودش شما رو راضی نکنه و بگین چون مدیریت مترو یک بازه زمانی مشخص داره شهردار این مدت رو تمدید کرده و در نتیجه ایشون رو ابقا
اما اگه شما کمک کنید تا آرشیو واحد مرکزی خبر رو پیدا کنم من هم سعی میکنم هر چه سریعتر  لینکتعلیق توسط احمد نژاد و ابقا توسط آقای قالیباف رو تو این سایت پیدا کنم.
بازم از تاخیرم عذر میخوام
......

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
دوشنبه 12/9/1386 - 9:29 - 0 تشکر 18203

با سلام

من اوایل نسبت به آقای قالیباف خیلی خوشحال بودم ولی این اواخر زیاد از کارهاش خوشم نمی آید.

نمونه بارزش اتوبوس های پولی من ابتدا با 140 تومان  به دانشگاه می رسیدم حالا شده 700 تومان تقریبا تمامی خطوط مورد استفاده من پولی شد تازه شلوغی همون شلوغی و. معطلی هم همون معطلی من ابتدا فکر می کردم اتوبوس پولی برای منطق با شهر است ولی الان می بینم در مناطق محروم شهر هم اتوبوس بلیتی رو برداشتن جاش پولی گذاشتند. در مورد اقدام شهرداری در مورد اتوبوس پولی حاضرم در هر جا و هر مکانی مناظره کنم.

دوشنبه 12/9/1386 - 10:54 - 0 تشکر 18209

ببخشید یادم رفت لینک رو بذارم

اینم لینک ابقا

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
سه شنبه 13/9/1386 - 6:22 - 0 تشکر 18311

پارسای عزیز
شما هنوز اثبات نکردی که احمدی نژاد محسن هاشمی رو معلق از خدمت کرده بوده. بنابراین ما هنوز در گام اول صحبتمون هستیم، اول اون رو حل کن لطفا.
اما در مورد توانایی محسن هاشمی هم شاید شنیده باشی. شاید اگر متروی تهران امروز داره خدمات ارائه میکنه بخاطر این هست که آدمی مثل اون پیگیر راه اندازیش شده. شما فکر میکنی مثلا آقای محرابیان، رییس کمیته تبصره 13 (که بحث های حمل و نقل شهری و ... رو ذیل موضوع صرفه جویی انرژی و همچنین موضوع سهمیه بندی بنزین در اون پیگیری شده) و وزیر فعلی صنایع در عرض چند سال میتونست متروی تهران رو راه اندازی کنه؟ یه مثال دیگه برای اینکه به ذهن نزدیک کنه فاصله حرف و عمل رو، طرح شاهکار ِ مونوریل هست. میدونید بیش از ساخت کارتون و تبلیغات چقدر کار برای اون انجام شده؟ و اینکه اساسا مترو و مونوریل چه پدر کشتگی با هم دارند؟
بهر حال، من شخصا اون گزاره اول شما رو قبول ندارم. اینکه احمدی نژاد رییس مترو رو معلق از خدمت کرده بود و قالیباف اون رو برگردوند. بلکه فکر میکنم محسن هاشمی رییس مترو ماند، چون کفایت لازم رو داشت و هیچکس در هیچ زمانی _
در حالیکه رییس مترو مسئولیت خودش رو خوب انجام داده بود_ عقلا نباید باعث تعلیق کار او میشد. (یه سوال بنیادی تر: چرا معلق کردن اون کار خوبی ه و ابقا کردنش کار بد؟! آیا پیش فرض ِشما این هست که هر که به هاشمی وابسته است بده و هر که به احمدی نژاد وابسته است خوبه؟)


سه شنبه 13/9/1386 - 13:8 - 0 تشکر 18334

با سلام دوباره به دوست عزیزم

در مورد حل مسئله تعلیق ایشان توسط احمدی نژاد، اول باید اینو بگم که نمیدونم چرا این مسئله رو که مطمئناً تو اواخر شهرداری احمدی نژاد از اخبار اعلام شد رو، قصد انکارشو دارید. دوم هم باید بگم من دنبال لینک اون اخبار هستم و بزودی بدست

میارم، تا شما نیز قبول کنید چنین امری بدین واضحی رخ داده.

شما دوست عزیز رو که فکر نکنم، اما انشا الله دوستان هم نظرم بهم در این امر کمک خواهند کرد.

سوم نیز اینکه این قضاوت شما کاملاً اشتباه است،که بیایین کسی رو که هنوز در مورد کاری مسئول نشده در مورد همون کار مورد قضاوت قرار دهید. اگه جناب محرابیان مدیر مترو میبودند و کارشون مورد قضاوت قرار میگرفت، آن هنگام قضاوت کردن درست بود.آن موقع تازه نوبت میرسید به قضاوت.

این هم کاملاً بدیهی است که کسی رو نمیتوان با خودش سنجید. پس نمیتوان جناب عملکرد آقای محسن هاشمی رو با عملکر خودش سنجید، بلکه باید مورد مشابهی باشد و ایشان با اون مورد مشابه سنجیده شوند.

چهارم نیز اینکه، علت پدر کشتگی مونوریل با مترو رو باید از جناب آقای قالیباف پرسید.

به نظر میرسد شما نیز طرح مونوریل رو مفید میدانید که یک نقطه نظر مشترک با من است انشا الله . به نظر شما چرا جناب آقای قالیباف با اجرای طرح مونوریل مخالفت دارد. با اینکه به وضوح پیداست که اجرای طرح مونوریل هزینه ای به مراتب کمتر از مترو و گسترش خطوط آن دارد. ایشان و همفکرانشان(جناب آقای قالیباف و ....)برای به غلط انداختن افکار عمومی، از طرح مونوریل به عنوان طرحی لوکس یا کرده و همین نوع طرز فکر رو بهانه قرار داده و میگویند عوض اجرای طرح مونوریل باید به گسترش خطوط مترو و واگنهای آن کمک کرد.

به نظر شما این نظر ایشان بیشتر جنبه رسیدن به اهداف و منافع شخصی نداره تا رسیدن به اهداف و منافع عمومی؟ باز هم با توجه به اینکه مونوریل خیلی با صرفه تر از مترو از هر لحاظ میباشد.

پنجم نیز علاوه بر اینکه خیلی از کارهای جناب آقای محسن هاشمی در مترو کارهای خوبی بوده، کارها و نقاظ ضعف بدی هم داشته اند، که میتواند باعث تعلیغشان شده یا بشود.مثلاً 1- مسیر های و ایستگاهای مترو که توسط ایشان یا تحت مدیریتشان انتخاب شده، بعضاً با مخالفتهایی همرا بوده. به عنوان نمونه میتوان ایستگاه همت رو نام برد که با گذشت مدتی طولانی از احداث و تکمیل آن، به علت اختلافشان با یکی از قوای نظامی (که این ایستگاه در محدوده آن نیروی نظامی احداث شده) هنوز موفق به راه اندازی آن نشده اند(لازم به ذکر است این علت رو من از یکی از مسئولان مترو سوال نمودم. اگر شما این رو نیز مثل مسئله تعلیق ایراد میگیرید خب شما هم بروید و سوال کنید). نمونه دیگر که تازگی نیز دارد ایستگاه تئاتر شهر است که انشا الله با توجه به تازگی خبر و هنوز روی آنتن بودن آن از من تقاضای لینک نخواهید کرد. (البته این کاملاً واضح است که لینک این خبر رو الان به سادگی میتوان پیدا نمود. مثل لینکی که شما دادید در مورد نظر جناب هاشمی در مورد آنا پولیس. اما لینک خبری مربوط به دو سال پیش رو باید در آرشیو ها دنبالش گشت و کاری به سادگی پیدا کردن لینکهای شما نیست.)

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
سه شنبه 13/9/1386 - 13:10 - 0 تشکر 18335

 ادامه از قبل

2- مسئله گران کردن بلیت مترو میباشد، شاید بهانه جناب آقای محسن هاشمی این باشد که احمدی نژاد بودجه کافی نمیدهد. اما هیچ عقل سلیمی باور نمیکند که با توجه به بودجه اختصاصی به مترو و انبوه مسافران که به اذعان خود مسئولان مترو در سال به میلیاردها نیز میرسد، مترو کمبودی داشته باشد(در ضمن اینکه این اواخر حربه ای تازه به کار بردند و گفتند کسانی که بلیت اعتباری مبلغ دار دارند باید در مقصد نیز آن را نشان دستگاه کارت خوان دهند، وگرنه در سفر بعدی 1500 ریال از مبلغ کارتشان کسر میشود(گفتم حربه چون در 99 درصد موارد وقتی شما به سمت خروجی های مترو میروید در آنها به صورت خودکار گشوده میشود و اگر در این حین یک در صد مردمی که کارت مبلغ دار دارند یادشان برود که آن را نشان دستگاه دهند باید به علت این بی توجهی در سفر بعد 1500 ریال هزینه اضافی بپردازند). باز هم اگر باور ندارید و لینک میخواهید بهتر از لینک به شما پیشنهاد میکنم و آن بروشور خود مترو میباشد که تحویل مسافران برای اطلاعشان داده میشود .

3- مسئله شلوغی ایستگاه امام خمینی میباشد. که هنوز هم حل نشده و وقتی که 2 تا 3 دقیقه تاخیر رسیدن هم پیش آید دیگر باید ببینید که مردم برای سوار شدن به مترو دوست و دشمن، محرم و نا محرم نمیشناسند و هر چه سر راهشان باشد را فشرده و خود را به هر صورت ممکن داخل واگن جای میدهند (بسی جای تعجب است که ایشان(جناب آقای محسن هاشمی)، میانگین تاخیر را 7 ثانیه اعلام کرده اند.)اگر لینک این اخیر رو خواسته باشید من میتونم اینو براحتی پیدا کنم.

به نظر شما با وجود این مسائل باز هم این انجام مسئولیت خوب است، چه رسد به اینکه بهتر باشد.

ولی مطمئن باشید من اون لینک رو حتماً پیدا میکنم.

(در ضمن ببخشید که من در این جوابم مسئله لینک شما رو بارها اعلام کردم. البته به قصد رنجاندن احتمالی شما نبوده بلکه به قصد این بود که اگر کسان دیگری این مطالب رو خوندند مشکل این بحث (نداشتن منبعی به صورت لینک) رو بفهمند.

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
سه شنبه 13/9/1386 - 13:15 - 0 تشکر 18336

سلام به دوست عزیز آقا جواد

اتفاقاً مسئله بعدی رو که میخواستم در مورد عملکر جناب آقای قالیباف مطرح کنم همین اتوبوسهای ریالی بود.البته ما دو تا که نمیتونیم با هم مناظره کنیم، چون هم نظریم. ولی من مطالب دیگری هم اضافه میکنم تا اگر شخص مخالفی پیدا شد، بیاد و جواب بده.

یادمه که تو یک برنامه تلویزیونی جناب قالیباف ، ایشان در مورد اتوبوس های ریالی گفتند این اتوبوسها برای آنهایی است که پولدارترند ، این افراد که نباید مانند دیگران بلیت دهند، این افراد باید هزینه واقعی را بدهند.

سوالی که مطرح میشود این است که آیا افراد پولدار سوار اتوبوس میشوند؟!. یا که این افراد ماشین شخصی دارند و با اون هر جا بخوان میرن. اگه بگویید که حال با سهمیه بندی بنزین میان و سوار اتوبوس میشوند، باید گفت که هنوز این کار رو نکردند با توجه به ترافیکی که دوباره زیاد شده. راه جدید اینها که البته برخیشون انجام میدن پارک کردن اتومبیلشان در ایستگاه های مترو و سفرشان با مترو است. البته که این راه مورد نظر مسئولین نیز بوده.

تو همون برنامه تلویزیونی ایشان(آقای قالیباف )گفتند: میخواهیم که مردم کم درآمد تر بلیت دهند و اونهایی هم که درآمدی به اون صورت ندارند رایگان سوار شوند.

اما آیا الان وضع بدین گونه است؟ آیا اتوبوس بلیتی هم مثل اتوبوس ریالی سریع و زود به زود میاد؟ آیا اتوبوس رایگان اومده ؟ مسلماً اینگونه نشده. و نیز نمیشود که این اتوبوسها مجزا باشند چون اون پولداره هم در صورت شرایط مساوی میاد سوار اتوبوس بلیتی یا بهتر از اون اتوبوس رایگان میشه.

اما اگه قراره این بلیتها به صورت رایگان یا با همون مبلغ 200 ریال بین واجدین شرایط توزیع بشه و اینگونه به هدف برسند ، ما که تا کنون چیزی ندیدیم و فکر نکنیم حالا حالاها نیز ببینیم .....

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.