• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
بهداشت و سلامت (بازدید: 2200)
چهارشنبه 23/10/1388 - 22:39 -0 تشکر 175882
سالمترین غذا

باسلام وصلوات برمحمد(ص)وآل محمد(ص)سلام.صلواتوفرستادی؟خوب من یه سوال داشتم.سالم ترین وخوش مزه ترین غذا چیه؟البته اینو میدونم که غذای بیرونی نیست.اینم میدونم که الان میگید...خیلی زحمت کشیدی....خوب بسم الله.

              شايد  اين   جمعه     بيايد   شايد

                        انشاالله

شنبه 3/12/1387 - 0:47 - 0 تشکر 92351

به نام خدای زیباییها

سلاااااااااااامی همچو بوی خوش عطر واقعی گل رز

دوستان خوبم همون طوری که میدونید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی هر چند وقت یک بار اسامی اقلام غیر بهداشتی و متخلف و مواد و اقلام غیر مجاز رو اعلام میکنه

به همین دلیل انجمن بهداشت و سلامت هم برای معرفی این اقلام دست به کار شده و انشاءالله سعی خواهیم کرد که واقعاً به روز باشیم و هر موقع این اقلام از سوی این وزارت خانه اعلام شد ما هم اعلام کنیم...

البته دوستان توجه داشته باشند که حتماً حتماً نظرات خودشون رو اعلام کنند و در هر چه بهتر شدن این تاپیک کمک های شایسته خودشون رو دریغ نکنند...

شنبه 3/12/1387 - 1:6 - 0 تشکر 92355

نمك‌های غیرتصفیه با نام‌های «امین و رامین» و «فرید» به دلیل باطل شدن پروانه ساخت، غیرمجاز اعلام شد.به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، با توجه

 به این كه علیرغم ابطال پروانه ساخت و اخطارهای مكرر، این واحدهای نمك كوبی، همچنان به طور غیرقانونی نمك

 غیرتصفیه در وزن‌های كمتر از 25 كیلوگرم تولید و در سطح وسیع عرضه می‌كنند، بازرسان بهداشت محیط دانشگاه‌های

علوم پزشكی سراسر كشور در بازدیدهای بهداشتی به جمع آوری و جلوگیری از عرضه این محصولات می‌پردازند

شنبه 3/12/1387 - 11:30 - 0 تشکر 92412

به گزارش ایرنا ، در این بخشنامه رب گوجه فرنگی با نام تجاری "زهره" ساخت شرکت صنایع غذایی زهره خرم آباد فاقد مجوزهای بهداشتی، باسلق و مسقطی ساخت واحد تولیدی آقای ابوالفضل محسنی به علت ابطال کد بهداشتی شماره 007/30 ، پنیر پیتزا با نام تجاری" لبنه" با شماره پروانه ساخت جعلی 69801 غیرمجاز اعلام شد.


همچنین پنیر پیتزا با نام تجاری "تابا" فاقد مجوزهای بهداشتی ، بیسکوئیت کودک با نام تجاری" امین" ساخت شرکت ساقه طلائی امین با شماره پروانه ساخت جعلی 8640 ، انواع کیک با نام تجاری" تناول" ساخت شرکت نسیم و شمیم به علت ابطال پروانه تاسیس و بهره برداری 4828 شماره پروانه ساخت 16727 ، جعبه شیرینی با نام تجاری "شبنم" با شماره پروانه ساخت جعلی 005/12/ج، آلوچه با نام تجاری" شایان" فاقد مجوزهای بهداشتی غیرمجاز است .


آلوچه با نام تجاری" ترش نوش" فاقد مجوزهای بهداشتی، آلوچه با نام تجاری "تم نوش" فاقد مجوزهای بهداشتی،آلوچه با نام تجاری "تک نوش" فاقد مجوزهای بهداشتی، آلوچه با نام تجاری "تک تک" فاقد مجوزهای بهداشتی، آلوچه با نام تجاری" یلدا" با شماره پروانه بهره برداری جعلی 893 و آلوچه با نام تجاری "شیما" ساخت شرکت صنایع غذایی شیما با شماره پروانه بهره برداری جعلی 893 و فاقد پروانه ساخت غیرمجاز اعلام شد.

شنبه 3/12/1387 - 11:52 - 0 تشکر 92426

عرض سلام و تشکر از مدیر محترم انجمن که با تاپیک های زیباشون به هرچه بهتر شدن این انجمن کمک میکنند

و البته شرمندگی بنده رو هم پذیرا باشید به خاطر حجم زیاد درسها و کمتر سر زدنم به انجمن ها مخصوصاً انجمن بهداشت و سلامت

خب همون طوری که آقای doki_inkalej هم فرذمودند هر چند ماه یک بار از سوی ورازت بهداشت برخی اقلام که مجوز بهداشتی آنها ابطال میشود یا اینکه اصلاً پروانه ای ندارند و به طور غیر مجاز فعالیت میکنند اعلام میشود تا مردم مصرف نکنند یا اونهایی که مصرف کرده اند به پزشک مراجعه کنند...

بنده هم طبق وظیفه خودم یه تعدادی از اینها رو بهتون معرفی میکنم...

 روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد:

 آلوچه با نام تجاری یكتانه، كلوچه گل پسند، انواع عرقیات اروم خوش ترگل، قند حبه و خرد شده با نام‌های تجاری كیمیا و رازمین و رب گوجه فرنگی زهره، به دلایل دارا نبودن مجوز بهداشتی و یا جعلی، غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف هستند.همچنین در این اطلاعیه، پشمك با نام تجاری حاج عبادالله به علت سوء استفاده از تشابه اسمی محصول پشمك با نام تجاری عبدالله كه مربوط به شركت «اطمینان آذرگل» تبریز می‌باشد به دلیل فقدان مجوز بهداشتی غیر قابل مصرف اعلام شده است.وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در این اطلاعیه از معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشكی سراسر كشور خواسته است تا در صورت مشاهده اقلام مذكور اقدامات قانونی لازم را معمول دارند.

"سلامتی، فقط بیمار نبودن شما نیست، بلکه رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد است"

همراه شما دوستان گرامی در تالار بهداشت وسلامت

شنبه 3/12/1387 - 12:14 - 0 تشکر 92432

اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، طی بخشنامه‌های متعدد، تولید، توزیع و مصرف 10 قلم از كالاهای بهداشتی و خوراكی را غیرمجاز اعلام کرد.به نقل از سایت اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، مصرف خیارشور با نام تجاری بیدواز ساخت کارگاه خیارشور بیدواز به علت ابطال پروانه ساخت، آلوچه فراوری شده با نام تجاری بانی محصول شرکت صنایع غذایی مبتکربانی فاقد مجوز بهداشتی و نان جو با نام تجاری دوسر ساخت واحد تولیدی نان جو با کد بهداشتی جعلی 0300/ف/ب م غیرمجاز اعلام شد.همچنین براساس بخشنامه‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، آلوچه فرآوری شده با نام تجاری یکتانه با شماره پروانه ساخت جعلی 55130، آلوچه فرآوری شده با نام تجاری گل پسند با شماره پروانه ساخت جعلی 8353، انواع عرقیات واحد تولیدی اروم خوش ترگل و گلاب و عرقیات گیاهی با نام تجاری دهقان و قند حبه و خرد شده با نام تجاری کیمیا ساخت شرکت کیمیا بهارستان پارس فاقد مجوزهای بهداشتی هستند.برپایه این گزارش، قند حبه و خرد شده با نام تجاری رازمین ساخت شرکت قند نیکو و پماد همراه با مكمل با نام تجاری لاركو هم فاقد مجوزهای بهداشتی اعلام شدند.

"سلامتی، فقط بیمار نبودن شما نیست، بلکه رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد است"

همراه شما دوستان گرامی در تالار بهداشت وسلامت

شنبه 3/12/1387 - 12:17 - 0 تشکر 92436

اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی طی بخشنامه ای تولید و توزیع و مصرف اقلام ذیل را غیر مجاز اعلام کرد:

1- بسته بندی زعفران با نام تجاری تقدس ابطال كد بهداشتی به شماره 120/21/ز مورخ 7/11/85 به دلیل عدم تمدید كد بهداشتی

2- شركت چهره ساز كرم برنزه كننده صورت و بدن با نام تجاری ایزره (Iseree) فاقد هر گونه مجوز و برچسب بهداشتی

3- دوغ با نام تجاری دوغك،فاقد پروانه های بهداشتی

4- مایع دستشویی و مواد شوینده دیگر با نام تجاری آختار تاپ به دلیل تعلیق پروانه ساخت

5- نان فانتزی،كیك،پیراشكی با نام تجاری لاله به دلیل جعل پروانه بهداشتی با شماره 18811/22 به دلیل عدم بسته بندی و عرضه بصورت فله

"سلامتی، فقط بیمار نبودن شما نیست، بلکه رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد است"

همراه شما دوستان گرامی در تالار بهداشت وسلامت

سه شنبه 6/12/1387 - 13:56 - 0 تشکر 93251

هوالحكیم

با سلام خدمت دكی عزیز.....

ممنون به خاطر تاپیك خوبتون

واقعا خیلی عالیه ....اطلاع رسونیتون.....توی این تاپیك های شما و نسیم وصال یه چیزی توجه منو جلب كرد....

پشمك با نام تجاری حاج عبادالله به علت سوء استفاده از تشابه اسمی محصول پشمك با نام تجاری عبدالله كه مربوط به شركت «اطمینان آذرگل» تبریز می‌باشد به دلیل فقدان مجوز بهداشتی غیر قابل مصرف اعلام شده است.

تا اینو خوندم گفتم من كه پشمكی نداشتم....بعد دیدم حاج عبدالله هست.....واااااااااای كه چقدر خندیدم.....ههههه....

ممنون از اطلاع رسانی قویتون

فعلا

یا علی مددی

_________________________________   
|------------------------------------------------------| ______     
|------------------------------------------------------|| O`| __/  
|------------------اصفهان بیابالا----------------------||```|```| 
|____________________________________||___|___|
";===(@)-(@)-(@)---(______)------j(@)j-(____)-(@)=' 

--------------------
اللهم عجل لولیک الفرج

چهارشنبه 7/12/1387 - 14:34 - 0 تشکر 93452

سلام عرض میکنم به دوست خوبم دکی عزیز

ممنونم از شما به خاطر قرار دادن این مطالب

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
چهارشنبه 7/12/1387 - 19:2 - 0 تشکر 93511

با سلام خیلی ممنونم از این کار خوبتون واقعا عالیه امیدوارم که هیچوقت اقلام غیر مجاز دست هیچ کس نیفته چیپس گل سرخم تو قزوین ممنوع شد!!!

سه شنبه 18/1/1388 - 20:35 - 0 تشکر 104179

اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی طی بخشنامه ای تولید و توزیع و مصرف اقلام ذیل را غیر مجاز اعلام کرد:

1. گلاب با نام تجاری شفا و انواع عرقیات با نام تجاری گلنام محصول شرکت گلریز قمصر به علت عدم تمدید پروانه ساخت

2. انواع صابون جامد محصول بنگاه تعاون و حرفه آموزی صنایع زندانیان کشور واحد خراسان به علت ابطال پروانه بهره برداری صنایع به شماره ۳۸۶۰۸

3. سرکه سیب با نام تجاری بان محصول موسسه گیاهی بان فاقد مجوزهای بهداشتی

4. آلوچه و ترشک با نام تجاری سعادت به علت جعل پروانه ساخت جعلی ۷۲۳۰۶ و ۶۳۰۷۳

5. دستمال کاغذی و پوشک بچه و نوار بهداشتی با نام تجاری زرگیس محصول صنایع سلولزی بهداشتی گل آگین به علت ابطال مجوزهای بهداشتی

6. عرقیات و گلاب و اسانس محصول شرکت تعاونی تولیدی حاق سبز به علت ابطال کد بهداشتی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.