• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 944)
سه شنبه 22/10/1388 - 19:41 -0 تشکر 175618
نوحه سرایی یا نوح سرایی


مدتی است نمی رسم
چندان رغبتی به خبرهای ... ندارم .
تلویزیون فقط طنزش خوب است حتی تکراری . هرچند به نظر برخی ها جدی باشد.
ارزشی دارد زندگی .
دوستان هوشمند و دوست داشتنی ام به مطالعه منابع خبری راست درست سفارشم می کنند اما چه کنم که دلم جای دیگر و وقتم گوهر است .
به کار راست و درستی مشغولم . « الحمد لله رب العالمین . »
امروز تفننی و جهت رفع خستگی به « خبرآنلاین » سری زدم .
قصد ندارم از « خبرآنلاین » به عنوان منبع « راست خبری یا خبری راست » تبلیغ کنم گفتم که : تفننی بود.
(یکشنبه 20 دی 1388 )
خبری را خواندم که « حضرت نوح مدیریت جامع نداشت چون عدالت را اجرا نکرد. »
گزیده هایی از آن را برایتان می نویسم و درباره هرکدام با نشانه عدد نکاتی را یادآور می شوم :
گزیده خبر :
.1 « درک ابعاد شخصیت های بزرگ یک واجب عینی است . »
.2 « متاسفانه دریافت درستی از انبیا و اولیای الهی نمی شود . »
.3 « اگر امروز به افرادی مانند رازی و ابوعلی سینا افتخار می کنیم به طوری که قد آنها از اعماق تاریخ بیرون است برای بلندی قد آنها نیست بلکه کوتاهی قد نسل های بعدی آن را نمایان کرده است . »
.4 « اگر قرار باشد طی چند هزار سال فقط چند صد ابوعلی سینا به وجود آید افتخارآمیز نیست . »
.5 « حضرت نوح با 950 سال عمر نتوانست مدیریت جامع کند چرا که عدالت را ایجاد نکرده است . » « آمدن پیامبران در طول تاریخ برای تمام شدن دوره های قبلی پیامبری بوده است اگر هر پیامبر مدیریت درستی می کرد عدالت برقرار می شد این را من از خودم نمی گویم قرآن می گوید. »
.6 « تاریخ همواره محروم بوده از اتفاقات مبارکی که خداوند برای بشر می خواسته اما خود بشر نخواسته است . باید پرسید مکانیزم توسعه عدالت در جهان چیست . بی تردید هیچ راهی برای هیچ مرسل و نبی وجود ندارد برای اینکه عدالت را محقق کند جز اینکه علم را بگستراند اگر امام زمان به توسعه عدالت موفق می شود راهش توسعه علم است . هر چند که محرومیت های تاریخی نیز از علم وجود داشته است . »


یادآوری :
تعجب می کنم !
« به کجا چنین شتابان ! »
نوحه سرایی می کرد اکنون او یا نوح سرایی
.1 در خبر یاد شده هم درک و نظر موج می زند! هم شخصیت های بزرگ ! و هم واجب عینی !!!! البته اندازه فهم .
.2 خبر راست درباره گوینده آن همین است که خودش گفته : « متاسفانه دریافت درستی از انبیا و اولیای الهی ندارد . »
.3 شگفتا که او در کوتاهی قد فهم خود شخصیت های قبلی را می فهمد و قامت فهم و عدالت پیامبر الوالعزم حضرت نوح را!!! به حساب او : بلند قامتی پیامبران قبلی به جهت کوتاه قدی پیامبران بعدی است . حتما هر پیامبربعدی کوتاه قدتر از پیامبر قبلی است . آخر چگونه یک کوتاه قد می تواند هم قدان خود را به بلندا برساند « فاقد شی معطی شی نمی شود. »
.4 بر خلاف جرگه سیاست در ساحت علم و عمل این قابلیت است که برخی از اشخاص را بر فراز تاریخ ماندگار می سازد . « العطیات بقدر القابلیات . » هزار نکته باریک تر از مو اینجاست . عالم اهل عمل حکیم افتخارآفرین بشریت است دگر هیچ . پیامبران (ع ) مهتران حکمای افتخار آفرینند.
.5 فهم و اجرای عدالت خرده ریزه کار افراد خرد است اما فهم عدالت پیامبرانه و اجراشدن و نشدن آن برای بعضی ها لباس گشادی است که اگر بخواهند آن را بپوشند در آن گم می شوند و جامعه را به زحمت می اندازند. خرده گیری از عدالت جناب نوح (ع ) کار کسی است که همطراز اوست و روی خط فهم زندگی می کند. پیامبران آسمانی (ع ) در اجرای عدالت مامور به تکلیف بودند نه مکلف به نتیجه گیری آن هم به هر قیمت . فقط حکیم که با مدیریت خداوند متعال آشناست می فهمد : « القسر لایدوم . »
.6 اگر اتفاقات مبارک علیرغم خواست خدای متعال محقق نمی شده داستان چیز دیگری است . اگر جناب نوح (ع ) نتوانست عدالت را اجرا کند این به مکانیزم توسعه عدالت در نظر وی یا به بی علمی او باز نمی گردد بلکه این به وجود موانع و عدم اقتضای محل مربوط است . بیچارگی است اگر کسی نفهمد که علم جناب نوح (ع ) وحی و علم فراسویی و فراتر از مکانیزم توسعه بشری است و با علوم بشری بسیار متفاوت است .
حرف آخر :
اصلا لازم نیست به خاطر اهانت به پیامبر اولوالعزم یا وحی شان اعتراض کنیم .
اساسا چیزی از ته اعتراض به این گونه اهانت ها در نمی آید.
نمی شود دلبخواه استفاده کرد.
راستی کدام اهانت کی کو کجا
کاست و فیلم این اهانت ساختگی است .
تازه اهانت به پیامبران به ما چه ربطی دارد.
!!!!!!!!!!!!

محمد هادی فلاح ـ حوزه علمیه قم

منبع:روزنامه جمهوری اسلامی

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 23/10/1388 - 13:17 - 0 تشکر 175806

از کوزه همان برون..

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 23/10/1388 - 21:57 - 0 تشکر 175867

ای کاش یک نفر پیدا می شد به زبان فارسی به این آقاتفهیم میکرد درحوزه ای که تخصص ندارند حرف نزنندواینقدر دردسر برای دولت درست نکنند کم مصیبت داریم حرفهای این آقا هم شده نور علی نور

چهارشنبه 23/10/1388 - 22:56 - 0 تشکر 175886

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) در خبری بیانیه ی (یاران خورشید) را در صفحه ی اول خود قرار داده است.

تیتر آن  :

یاران خورشید:مشایی ذلت سکوت را نخواهد پذیرفت.
 قسمت هایی از آن:
 ...در مقام این قیاس روی سخنم درباره "اسفندیار رحیم مشایی" است. نگارش درباره راد مردی که مسایل فرعی این روزهایش در جامعه و گوی سیاست بر اصل آن مقدم گشته،..
... حکایت این روزهای منتقدان مشایی حکایت همان انسان رانده از عدالت و حقیقت است که در باور وجودی خویش علیرغم ایمان و میل باطنی، سهوا یا عمدا راه بطلان را در پیش گرفته است...
..به این ترتیب داستان پرغصه قصه مشایی را باید در واکاوی گفتمان وی جستجو نمود. گویا افکار متحجر و پوسیده برخی سیاست پیشگان ایرانی را تاب اندیشه های ناب اسلامی و ایرانی نیست که اینگونه بی محابا به خروش آمده و فریاد می کشند.
 ...طی سال جاری و سال های گذشته بارها شاهد نگارش سلسله نوشتارهایی علیه حضور مشایی در عرصه سیاسی کشور بوده ایم. آنچه که در این حوزه بیش از دیگر ابعاد ترور سیاسی و شخصیتی مشایی جلوه می‌نماید، نگرش تک بعدی منتقدان به رحیم مشایی است. حال آنکه به گواهی گفتار و پندار و رفتار مشایی،ابعاد فرهنگی شخصیت وی بسیار پررنگتر از دیگر ابعاد او بوده و اصولا نگرش مشایی به اجتماع و جامعه، ریشه در فرهنگ و هنر دارد.
---
متن کانل این مقاله در سایت ایرنا :
 http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=895966

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.