انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 450)
دوشنبه 21/10/1388 - 19:44 -0 تشکر 175431
باید با ساختارشكنان بدون استثناء برخورد قانونی شود

آیت‌الله لاریجانی در دیدار با اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات:
باید با ساختارشكنان بدون استثناء برخورد قانونی شود

خبرگزاری فارس: رئیس قوه قضائیه گفت: برخی افراد بی محابا اقدام به هتك حرمت‌ها كرده و متاسفانه در جامعه تلقی می‌شود كه آنان خدای ناكرده در حریم امنی قرار دارند و با آنها برخورد یكسانی صورت نمی‌گیرد، در این موارد باید با ساختار شكنان بدون استثناء برخورد قانونی شود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در دیدار با هیئت نظارت بر مطبوعات رعایت و اجرای قوانین موضوعه را مهمترین ملاك عمل مسئولان در نظام جمهوری اسلامی برشمرده و گفت: ملاك همه مسئولان باید رعایت قانون باشد چرا كه اجرای دقیق قانون اقبال عمومی را در پی خواهد داشت.
وی با تاكید بر اهمیت و ضرورت نظارت قانونی مستمر بر مطبوعات و رسانه‌های گروهی وظایف هیئت نظارت بر مطبوعات را بسیار مهم و ارزشمند دانسته و اظهار داشت: هیئت نظارت بر مطبوعات با تركیبی كه حسب قانون دارد باید تلاش كند كه بدون افراط و تفریط وفق مقررات و قوانین موضوعه و با حفظ اعتدال بر مطبوعات، رسانه‌های گروهی و خبرگزاری‌ها نظارت كند.
رئیس قوه قضائیه با انتقاد از رواج برخی هتك حرمت‌ها و ساختار شكنی‌ها در سطح مطبوعات و سایر رسانه‌ها خواستار نظارت بیشتر هیئت نظارت بر مطبوعات بر آنها شده و تصریح كرد: برخی افراد بی محابا اقدام به برخی ساختارشكنی و هتك حرمت‌ها كرده و متاسفانه اینگونه در جامعه تلقی می‌شود كه آنان خدای ناكرده در حریم امنی قرار دارند و با آنها برخورد یكسانی صورت نمی‌گیرد، در این موارد باید با ساختار شكنان بدون استثناء برخورد قانونی شود.
آیت‌الله لاریجانی با اشاره به اصل استقلال قضات كه همواره مورد توجه امام راحل و مقام معظم رهبری بوده و در قانون اساسی نیز به آن تاكید شده است، خاطرنشان كرد: همه ما باید مقید به اجرای قانون باشیم حتی اگر صدور رأی و یا قراری را به مصلحت ندانستیم از راه‌های مقرر قانونی به آن اعتراض كرده و از تضعیف قاضی پرونده كه موجب تزلزل قانون می‌شود خودداری كنیم. حفظ استقلال قضایی و استقرار قانون در جامعه به نفع همه ما خواهد بود.
وی نحوه رسیدگی به پرونده‌های تخصصی را بسیار حساس و مهم دانسته و اظهار داشت: همانگونه كه قبلا نیز بارها متذكر شده‌ام قضات رسیدگی كننده به پرونده‌های تخصصی باید در آن موضوعات دارای آگاهی‌های لازم بوده و با بصیرت مبادرت به رسیدگی كنند.
این گزارش حاكی است در ابتدای این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد و سایر اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات گزارشی از فعالیت‌های این هیئت را ارائه دادند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8810211015

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی