انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 459)
دوشنبه 21/10/1388 - 19:27 -0 تشکر 175419
نیوزویك: برنامه هسته‌ای برای مردم ایران یك ارزش مقدس است

خبرگزاری فارس: یك مجله آمریكایی در گزارشی با اشاره به حمایت مردم ایران از برنامه هسته‌ای كشورشان نوشت كه برنامه هسته‌ای برای مردم این كشور یك ارزش مقدس است.


به گزارش فارس، مجله آمریكایی "نیوزویك " در گزارشی تحت عنوان "زمانی كه برنامه هسته‌ای مقدس می‌شود " نوشت: مادامی كه آمریكا و اروپا با تهدید برنامه هسته‌ای ایران در حال كشتی گرفتن هستند، برخی از سیاستگذاران هشدار داده‌اند كه اعمال تحریم‌ها علیه دولت ایران نتیجه عكس داشته و مردم ایران در حمایت از دولت خود علیه دخالت‌های خارجی برخواهند خواست.
نیوزویك نوشت: این نیمی از آن است. بر اساس یك تحلیل‌ جدید، پیشنهاد هویج‌ها به ایران به جای چماق، تعامل دیپلماتیك كامل‌تر یا كمك برای توسعه برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز برای توقف غنی‌سازی اورانیوم نیز ممكن است محكوم شود.
در این گزارش آمده است: دلیل این است كه برنامه هسته‌ای ایران، برای بسیاری از ایرانی‌ها به ارزشی مقدس تبدیل شده است. این واژه در روانشناسی اجتماعی معنای خاصی دارد. ارزش‌های مقدس آنهایی هستند كه بر تحلیل هزینه-منفعت منطقی غلبه می‌كنند. به طور خاص، هر چه بیشتر به یك نفر برای دست كشیدن از ارزش مقدس پیشنهاد ارائه شود، آن فرد تمایل كمتری برای انجام آن كار خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، "اسكات آتران "، انسان‌شناس مركز ملی مطالعات علمی پاریس است. زمانی كه از وی سئوالی درباره اینكه آیا فلسطینی در قبال تشكیل دولت مستقل دست از بیت‌المقدس خواهند برداشت یا نه، گفت: نه.
وی دلیل این امر را تبدیل شدن مسئله بیت‌المقدس به یك ارزش مقدس عنوان كرد.
این گزارش در ادامه با اشاره به پرسش چندین محقق آمریكایی از دانشجویان ایرانی درباره اینكه اگر مشوق‌هایی به ایران نظیر كاهش كمك‌های آمریكا به رژیم صهیونیستی یا اینكه اروپا به ایران 40 میلیارد دلار پرداخت كند، ارائه شود، و ایران در ازای آن دست از برنامه هسته‌ای خود بردارد، آیا حمایتی از این امر صورت خواهد گرفت، نوشت كه این توافق با حمایت چندانی مواجه نخواهد شد.
این مجله این نوع معامله را معامله با ارزش مقدس عنوان كرد و آن را دلیل عدم حمایت مردم ایران از توقف برنامه هسته‌ای در قبال مشوق‌ها توصیف كرد.
نیوزویك در پایان نوشت: با توجه به موارد فوق، وادار كردن ایران برای رها كردن برنامه هسته‌ای خود چالشی بزرگتر از آنچه كه غرب درك می‌كند، خواهد بود.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی