• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1745)
چهارشنبه 16/10/1388 - 9:38 -0 تشکر 174410
خودروی پلیس مردم را زیر گرفت؟؟

به نام خدا

سلام

این مطلبو توی یک وبلاگ دیدم گفتم بذارم شاید یکم روشن بشن!! هر چند اینها هنوز خاموشن

چند روز است که ضد انقلاب حیله ای عجیب را عملی کرده است. این حیله از دو قسمت اصلی تشکیل می شود که قصد دارم هر دو قسمت را بازخوانی کنیم .

ماجرا ، انتشار فیلمی در یوتیوب و منابع ضد انقلاب است که طی ان ادعای زیر گرفته شدن "یک نفر" از اغتشاشگران توسط خودروی پلیس مطرح شده است. حتما از این ادعای جدید ضد انقلاب با خبر هستید. من از زمانی که با این خبر مواجه شدم بشدت بدنبال فیلم مذکور گشتم و توانستم دو قطعه فیلم مربوط به این ادعا را در یوتیوب پیدا و بررسی کنم .

دو قطعه فیلمی که من پیدا کردم ، هر دو متعلق به ضد انقلاب است. اما دو فیلم با هم تفاوتهایی در تدوین دارند که به کشف ذات ماجرا برای من ، کمک زیادی کرد.

فیلم اول ، در ابعاد کوچکتر ، از صحنه ورود دو خودرو ، تا لحظه خروج یکی از آنها از ضلع شمالی "میدان ولیعصر" ادامه دارد. فیلم دوم ، در ابعاد بزرگتر ، با سخنان سردار سرتیپ پاسدار حاج احمد رادان آغاز و از صحنه دنده عقب گرفتن یکی از این دو خودروی موجود در این ماجرا ، شروع می شود و با پرشی محسوس ، به روی فردی که فیلم وی را مجروح این ماجرا معرفی کند می رود و به پایان می رسد...

وضعیت کلی :

در این پکیج رسانه ای و عملیات روانی ، نکات متعدد و مهمی وجود دارد که به آن باید توجه کرد :

1-      یادتان هست ، چه نکاتی، ماجرای ندا آقا سلطان را برای همه بی آبرو و رسوا کرد ؟ تصویر برداری با دوربینهای با کیفیت بالا . تصویر برداری از چند زاویه . تصویر برداری یکی دو ثانیه قبل از شروع باصطلاح صحنه مضروب شدن و ... . اینها نکاتی است که اپوزیسیون سعی نموده در موضوعات دیگر ، به آنها مرتکب نشود

2-      رعایت برخی از این نکات ، دست اپوزیسیون را در اجرای نکاتی دیگر و رعایت برخی مسائل باز می گذارد. اگر دقت کرده باشید ، از روی شماره پلاک خودرویی که در فیلم ندا آقا سلطان وجود داشت ، پلیس به سرعت راننده را پیدا کرد و از وی تحقیق نمود. پایین آوردن کیفیت تصویر ، می تواند به جلوگیری از بروز جزئیات دردسرساز کمک کند.

حالا ، اگر توجه کنیم ، بر اساس این فیلم و ادعا ، اپوزیسیون دو شاخه کلی عملیات رسانه ای و تبلیغی سیاه را آغاز کرد :

1-      ادعا کرد که پلیس با خودروی خودش اغتشاشگران را زیر گرفته

2-      ادعا کرد که پلیس دست به توجیه زده و ادعا کرده اولا خودرو  سرقتی بوده و ثانیا یک تصادف رانندگی بوده است!

حالا با وجود آنکه ما از نظر پلیس در این زمینه خبر نداریم و پلیس خودش می گوید در حال بررسی موضوع است ، می خواهیم دانه دانه باهم ، بند به بند کاموای این کلاهی را که برای رفتن به سر من و شما بافته شده ، بشکافیم :

بخش اول نتیجه گیری :

افشای عدم وجود رابطه بین خودروی مورد اشاره پلیس و خودروهای این فیلم :

1-    پلیس ، اصولا در حال توضیح دادن حادثه رخ داده در خیابان "خوش"  و "انقلاب"  است.  در حالیکه با مشاهده فیلم "محرز" است موضوع مورد اشاره ضد انقلاب مربوط به خود "میدان ولیعصر" است. برای همین اپوزیسیون چند اقدام در فیلم بزرگتر و تدوین شده ، مرتکب شد : اولین اقدام ، آغاز کردن فیلم از صحنه ای است که در ان ، آتش زده شدن کانکس پلیس در میدان ولیعر مشخص نباشد و سینما قدس واقع در ضلع جنوبی میدان دیده نشود. در حالیکه هر دوی این موارد در فیلم اول موجود است. بنا بر این ، توضیحاتی که در فیلم بزرگتر از زبان سردار رادان به این فیلم توسط ضد انقلاب چسبانده شده ، اصولا مرتبط با این ماجرا نیست. بنا براین ضد انقلاب اقدام دیگری هم انجام می دهدو آن ، سانسور اظهارات سردار رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی ج.ا.ا است. زیرا سردار رادان بصراحت مشخص می کند که ماجرا چه بوده .

2-   در توضیحات سردار رادان که به انگلیسی زیرنویس هم شده ، مشخص است که از کشته شدن "دو نفر" ( که جنازه هر دو در دسترس پلیس است ) سخن گفته می شود. اما در فیلم ، ما با صحنه ای که بیانگر زیر گرفته شدن یک نفر است ، مواجهیم . این روشن می کند که دیگر هیچ ارتباطی بین این دو موضوع نیست

3-      خودروی مورد اشاره جانشین فرمانده پلیس ، یک دستگاه خودرو پلاک و طرح شخصی است و آنچه که در این فیلم مشخص است ، آنکه در این فیلم ما با خودروهایی با ظواهر شبیه به پلیس مواجه هستیم . پس بنا بر این پلیس ، اصولا نظری در رابطه با این ماجراها بیان نکرده است.

پس ، اتصال دادن اظهارات جانشین فرماندهی ناجا به این فیلم ، فریب و دروغپردازی روشنی است که کاملا مشخص و قطعی است و هیچ خدشه ای به آن وارد نیست.  

از این جا به بعد ، من نظریات و دریافتها و مشاهدات شخصی خود را در زمینه این ماجرا ( نه ماجرای مورد اشاره پلیس که ماهیت آن برای خود پلیس روشن شده و برای مردم هم بیان کرده است ) بیان می کنم و در مورد صحت آنها منتظر نظر پلیس هستم  :

 
 

وضعیت جزئی :

1-      دو دستگاه خودرو در این فیلم مشاهده می شوند که این خودروها ویژگیهای زیر را دارند :

·         هر دو خودرو متعلق به کارخانه تویوتا هستند که محصولات آنها در کشور ما فراوان است و در نیروهای مسلح ( ارتش ، سپاه ، بسیج و ناجا ) بسیار وجود دارد و از زمان دفاع مقدس بشدت در ایران مورد مصرف بوده است و تعداد زیادی از این خودروها نیز به اشخاص حقیقی و یا حقوقی غیر نظامی ، به فروش رسیده است. هرچند خودروی مدل پایین تر ، از نوعی است که احتمال حضور آن در سازمان خودرویی فعلی پلیس بسیار کم است .

·         هر دو خودرو ، رنگ آمیزی و طراحی بدنه و وضعیت ظاهری مشابه دارند از جمله آنکه طراحی رنگی هر دوی آنها متعلق به پلیس عادی ( پلیس پیشگیری یعنی کلانتریها و ... ) است.

·         هر دو خودرو ، شیشه های طرفینی تیره دارند و گاردهایی روی شیشه جلو و مقابل و طرفین و جلوی خودرو نصب شده که کاملا مشابه است.

·         نشانه هایی از اسپرت شدن در این خودروها مشاهده می شود: 1-  خودروی مدل پایین اولی ، که عامل باصطلاح تصادف بنظر می رسد ، دارای لاستیک پهن اسپرت است و قاب پنجره های جلویی آن ، اسپرت شده است. 2- قاب گلگیر خودروی مدل بالاتر که با دنده عقب ، به ضلع جنوبی میدان حرکت می کند ، اسپرت شده است. قاب پنجره های جانبی نیز به همینگونه است.

·         آرم نیروی انتظامی ج.ا.ا روی بدنه هیچ یکی از این دو خودرو در هیچ یک از طرفین آن وجود ندارد و تنها رنگ سبز و مارک تویوتای آن و شکل کلی ان عامل شباهت یافتن آن به خودروی پلیس است. البته احتمالا پلاک شبیه پلاک پلیس هم روی آنها نصب شده . هرچند کیفیت پایین فیلم ها اجازه دقت روی این پلاکها را فراهم نمی کند.

·         شکل گارد منصوب روی جلوی این خودروها بسیار جالب توجه و بدیع است .

بررسی رفتار عناصر عامل نیز بسیار حائز اهمیت است :

1-      راننده های این دو خودرو :

·         در حالیکه میدان کاملا در اشغال حدود دویست نفر اغتشاشگر است ، چرا دو خودروی پلیس باید به این میدان وارد شوند ؟ چه توجیهی در این زمینه وجود دارد ؟

·         چرا این دو خودرو از یکدیگر جدا شده هریک مسیری کاملا متصاد با دیگری را ادامه می دهد ؟ البته در ادامه بنظر می رسد هر دو نهایتا از ضلع شرقی میدان ولی عصر(عج) خارج می شوند. یعنی : 1- خودروی مدل پایین ابتدا از ضلع جنوبی به ضلع غربی رفته پس از باصطلاح زیر کردن ، به ضلع شمالی رفته از انجا به ضلع شرقی گردش می کند. 2- خودروی مدل بالا ، از ضلع جنوبی بدنبال خودروی مدل پایین وارد ، به دنبال وی به ضلع غربی رفته ، سپس دنده عقب گرفته به ضلع جنوبی برگشته و از آنجا به ضلع شرقی گردش می کند.  مسیر هماهنگ ، در این محیط ناهماهنگ بدون اینکه دو خودرو همدیگر را ببینند ، چگونه انتخاب و اجرا شده است ؟

·         شکل رخداد تصادف اصلا قابل درک نیست. اینکه فرد مذکور اصولا چگونه سر از زیر این خودرو در می آورد ؟ اگر فرد جلوی خودرو قرار داشته ، با تصادف ، باید به جلو پرت می شد و خودرو ، در صورت حرکت به جلو ، باید روی آن می رفت. اگر فرد ، عقب خودرو بود ، باید خودرو با دنده عقب رفتن ، روی وی قرار می گرفت. اما بررسی این فیلم ، مشخص نمی کند این فرد کجا بود که زیر خودرو رفت ؟ تنها احتمال این است که وی ، هنگامی که خودرو متوقف شده بود ، از وسط به زیرآن رفته است . آیا این احتمال ، در شرایطی که اپوزیسیون مدعی آن است ، ممکن است ؟

2-      فیلم بردار :

·         وی از لحظه ورود خودروی اول تا لحظه آخر ، بر خلاف تمامی افراد ، هیچ تنشی در عملکرد خود ندارد و از لحظه اول تا لحظه آخر در صحن حضور دارد و اصلا فرار نمی کند. حتی زمانی که خودرو به سمت وی ( عفب ) حرکت می کند.

·         هنگامی که خودروی اول به میدان وارد می شود ، وی بدون آنکه مسیر وی را تعقیب کند ، منتظر ورود خودروی دوم می شود و با تعقیب خودروی دومی ، ماجرا را ادامه می دهد

·         فیلم بردار فاصله خود با خودروها را تغییر نمی دهد. یعنی از حدی مشخص اصلا به خودروها نزدیک تر نمی شود و تقریبا می توان گفت اصولا در جای خود ثابت می ماند.

 

بخش دوم نتیجه گیری :

1-      چرا کسی هویت فرد زیرگرفته شده را نمی داند ؟ چرا از وی هیچ سابقه ای در هیچ بیمارستانی نیست ؟ چرا اپوزیسیون که "جنازه" را پس از عبور این دو خودرو در اختیار دارند ، آدرس و هویت وی و سنگ قبرش و مجلس ختمش را اعلام نمی کنند ؟

2-      یکی از دو خودرو ، تویوتای مدل پایینی است که بنظر نمی رسد اصولا در سازمان پلیس یا هیچ یک از نیروهای مسلح ج.ا.ا حضور داشته باشد. این مدل از تویوتا مربوط به سالهای پایانی دفاع مقدس بوده و بیشتر آنها به بخش خصوصی واگذار شده است. هرچند مدتی بعد در سالهای پایانی دهه هفتاد ، تعدادی تویوتای "شبیه" به همین مدل به سازمان رزم بسیج ، ارتش ، سپاه و ناجا وارد شد که به مدل 16 VALVE مشهور است که خودرویی بسیار مناسب و مدل بالا بوده و تفاوت بین این دو خودرو با وجود شباهت کلی ، در بدنه ، جلوپنجره و عقب آن کاملا مشهود است. اما خودروی حاضر در این فیلم ، اگر در ناجا در حال حاضر حضور داشته باشد ، باید در آشپزخانه خدمت کند !

3-      خودروی دوم نیز در کشور فراوان است و می توان حتی با سرقت ، یکی از آنها را تهیه کرد. از هر رده ای و هر جایی. حتی می تواند سرقتی هم نباشد. رنگ آمیزی هم که کار ساده ای است.

4-      طراحی رنگ دو خودرو متعلق به پلیس عادی انتظامی یعنی پلیس پیشگیری است. بر این اساس ، نصب گاردهای اینگونه روی این خودروها فاقد منطق انتظامی است. برای توجه می توان به تصویر یک دستگاه تویوتای آتش گرفته پلیس در این اغتشاشات توجه کرد که هم مدل و هم طرح رنگی خودروی تویوتای مدل بالاتر است و هیچ کدام از خاصه های ظاهری این دو خودرو ( اسپرت شدن ، گارد داشتن ، دودی شدن شیشه و ... ) را ندارد. هر دو خودرو ، دارای بخشهای اسپرت شده هستند که فاقد منطق انتظامی است. شیشه هر دو خودرو دودی است که اصولا با فرم طرح خودروی پلیس پیشگیری متناسب نیست. بنظر می رسد خودروی مدل پایین ، لاستیک اسپرت نیز دارد.

5-      گاردهای عقب ( بار ) خودروی مدل پایین ، اصولا غیر نظامی است و برای حمل بار و اثاثیه مناسب تر بنظر می رسد تا استفاده در یک یگان نظامی !

6-      رفتار رانندگان این خودروها با منطق مورد ادعای اپوزیسیون منطبق نیست. یعنی پلیس به ضد انقلاب با خودرو حمله نمی کند تا آنها را بکشد. نهایتا در این فیلم ، باز با صحنه ی تصادفی مواجه هستیم که البته خود نیز منطق ندارد.

7-      رفتار فیلم بردار ، از رفتار دو راننده ، جالب تر است . وی از ورود دو خودرو باخبر بنظر می رسد. وی فاصله خود با خودرو را حفظ می کند. وی از خودروها واهمه ای ندارد . آیا راننده ها او را می شناسند که نمی ترسد یا اینکه باید بین او و بقیه فرقی نباشد ؟

8-      دوستان زیادی ، با فرض احتمال رفع تمام این سئوالها ، به بررسی وضعیت احتمالات منطقی پرداخته اند که توجه به آنها خالی از لطف نیست. مثلا رفتار با کسی که یک واحد انتظامی را به آتش کشیده چگونه باید باشد ؟ یا فردی برای نجات خودروی نیروهای مسلح از میان جمعی که قصد دارند آن را منهدم و راننده را نیز به قتل برسانند ، چه باید بکند؟

...

آقای اپوزیسیون ...

حال من یک نفر ، از این همه فریب و ریا ، بهم خورده ...

هفت ماه است کمرتان زیر خروارها سئوال له شده ...

حال ما را بهم نزنید بازهم از خودتان ...

می دانیم عجیب تشنه جنازه سازی هستید...

فکری بحال خودتان بکنید...

برای این نکات جوابی بیاورید ...

 

چهارشنبه 16/10/1388 - 13:45 - 0 تشکر 174456

من که خیلی از نکاتی که روی عکس آوردید متوجه نشدم

مثلا" اسپرت شده بود یعنی چی؟؟

اما 

چرا خودروی اول به سمت مستقیم میره و دومی دنده عقب؟؟

در فیلمی که بنده دیدم ظاهرا" یک پراید جلوی ماشین اولی قرار دارد و زمانی طول می کشد که این پراید خود را به سمت پیاده رو منحرف کند و در این زمان ماشین دومی برای فرار کردن (به علت قرار گرفتن ماشین پلیس اولی در جلوی اون) راهی به جز دنده عقب گرفتن ندارد

---

شکل رخداد تصادف اصلا قابل درک نیست. اینکه فرد مذکور اصولا چگونه سر از زیر این خودرو در می آورد ؟

فرد مذکور سر از زیر جایی در نیاورده بلکه این ماشین پلیس است که  روی سر اون می آید!

به علت شاسی بلند بودن و داشتن گارد که حالت مستطیلی دارد زیر شدن فرد عادی و معقول به نظر میرسد .

---

در مورد نوع و مدل ماشین ها هم چیز غیر معمولی دیده نمی شود /در عکس های دیگر هم این نوع ماشین ها را دیدم

رفتار فیلم بردار هم به نظر عادی می آید . در نظر داشته باشید خیلی از افراد در آن محل حضور داشتند و هیچ کدام فرار نمی کردند و برعکس با دیدن این صحنه به سمت ماشین می آیند و بعضا" به آن سنگ می زنند.

و فیلم بردار به سمت جسد می دود و در آن پیکر خونین ان به وضوح معلوم است .

و" دونفر هم که در تصادف کشته شدن" این ادعای خود آقای رادان است و این فیلم فقط کشته شدن یک نفر را نشان می دهد /شاید نفر دوم بر اثر تصادف نبوه یا اتفاق در صحنه ای دیگر حادث شده است نه در این فیلم و صحنه.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 16/10/1388 - 14:1 - 0 تشکر 174459

 در این تصویر همان نوع ماشین پلیس که مورد تشکیک شما بود مشاهده می شود!!

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 16/10/1388 - 22:6 - 0 تشکر 174543

من راستش هیچ طرف هستم. اما خود سردار رادان در تلویزیون گفتن كه ماشین هایی كه مردم رو زیر می گرفتند هویت راننده هاشون فاش شده و شناسایی و ماشین ها هم مال خود نیروی انتظامی بوده منتها ربوده شده. حالا اینكه راننده ها كی بودن و چی بودن و خدا میدونه اما در اینكه ماشین ها متعلق به پلیس بوده شكی نیست، چون خود سردار اشاره كردند كه ماشین ها ربوده شدند. پس این توضیحاتی كه در مطلب شما داده شده زیاد معتبر نیست.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 17/10/1388 - 0:42 - 0 تشکر 174592

کاسه داغ تر از اش !

شما تلویزیون خودمونو و نیروی انتظامیو هم رد صلاحیت میکنید !؟

 اعلام رسمی شد که این ماشین نیروی انتظامیه ! ولی حالا این تاپیک نمیدونم میخواد چی بگه !

به نظر من بهتره بحث سیاسی زیاد نکنیم !
من بی طرفم و میخوام بی طرف بمونم ولی خواهشی که داریم نیروی انتظامیو زیر سوال نبرید !؟

09367900607 سامانه پیامک وبلاگ دانشجویی خوراسگان
تخفیفات ویژه تبیان با ثبت کد بازاریابی 459764 در فروشگاه تبیان
پنج شنبه 17/10/1388 - 10:18 - 0 تشکر 174605

فرض  بر اینکه اصل ماجرا اتفاق افتاده اما آیا عکسی از اصل ماجرا در دست است یاخیر؟ ظاهر در دست نیست چون اگر بود متوسل به این ترفد ها نمی شدند متا سفانه بعضی با این اعمال فقط وفقط خوراک برای تبلیغاتی علیه ایران تهیه می کنند

حرفی رامی زنم ومی دانم متهم به خشونت می شوم ولی می گویم کسانی که حرمت عاشورا را نگه نمی دارند حقشان بدتر از اینهاست حالا پلیس کرده باشد یا عواملی از خودشان مهم نتیجه است که با آل علی هرکه درافتاد برافتاد یک زمانی مردم دعا می کردند که دربستر نمیرند بلکه درراه خدا جان دهند امروزه شرایط آنقدر پیچیده شده حق وباطل آنچنان در هم آمیخته شده است که باید دعا کنیم در بستر وبا بدترین بیماری ها بمیریم اما عاقبتمان به جایی ختم نشود که ه درروز عاشورا آنهم ودر راه مبارزه با نظام اسلامی زیر پا گذاردن ارزشهای اسلامی وحسینی جان دهیم 

پنج شنبه 17/10/1388 - 13:26 - 0 تشکر 174618

دوست عزیز نمیشه گفت كه چه خودشان كردند چه پلیس!!‌هر چی بوده توی ماه حرام آدم كشی كردن!!! باید ته قضیه در بیاد كه چه كسی پشت این قضایا بوده. حالا چه رهبران مخالف نظام و چه پلیس. باید مشخص شه.

مرگ بر منافق!!

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
پنج شنبه 17/10/1388 - 21:48 - 0 تشکر 174741

ببخشید بلا تشبیه اصلا قصد مقایسه ندارم امام حسین علیه السلام درروز عاشورا هم کشتند هم خودشان به شهادت رسیدند

اگر بناست حرمت ماه حرام نگهداشته میشد از سوی مهاجمین باید انجام می شد نه مدافعین  همه ی دعواها هم برسر حرمتی است که شکسته شد خوب، حال تکلیف بعد ازاین چیست؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.