انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 443)
دوشنبه 14/10/1388 - 21:2 -0 تشکر 174187
چرا محکوم نشد؟

 به نام خدا

 متاسفانه عده یی نه حرمت این روزها را نگه داشتند، نه حرمت امام حسین(ع) و نه حرمت مرحوم امام و بیت و حسینیه ایشان و نه حرمت مردم عزادار را.

اما چرا کسی محکوم نکرد؟؟؟؟

 روایت مسجدجامعی از ماجرای حسینیه جماران

 احمد مسجدجامعی وزیر ارشاد دولت اصلاحات با انتقاد از حرمت شکنی روز تاسوعا در حسینیه جماران به شرح وقایع پرداخت. به گزارش کلمه احمد مسجدجامعی در یادداشتی چنین نوشت؛ هنوز زمان زیادی به شروع مراسم مانده بود که حسینیه شماره یک جماران پر شد. گروهی با چند اتوبوس آمدند و پیش از شروع مراسم حسینیه را پر کردند. دوستان نگران شده بودند؛ نگران اتفاق هایی که حرمت شب عاشورای اباعبدالله الحسین علیه السلام را بشکند و حرمت حسینیه یی که از جای جای آن بوی امام (ره) به مشام می آمد، خدشه دار شود. مردم زیادی هم در درون و بیرون حسینیه منتظر شروع مراسم بودند. برخی پیشنهاد می دادند مراسم را لغو کنید، اما امکان پذیر نبود چراکه شرایط دشواری پیش می آمد. به علاوه قرار نبود کاری جز عزاداری برای سالار شهیدان کربلا، امام حسین(ع) انجام شود و بـــــعید می دانستیم که عزاداری برای امام حسین بن علی(ع) که مظهر وحدت و هویت ملی و انقلابی ماست، واکنشی منفی برانگیزد. برگزار کنندگان تمام تلاش خود را کرده بودند تا مراسم عزاداری به دور از حوادث جاری انجام شود و مردم نیز انصافاً نهایت همکاری را داشتند. از وقتی تصمیم گرفته شد مراسم در این حسینیه برگزار شود، نظر دوستان و همراهان بر این قرار گرفت که برنامه ریزی به گونه یی باشد که مجلس متناسب با شأن حسینیه و بیت گرامی مرحوم امام (ره) باشد و نهایت تلاش به عمل آمد تا کاری متفاوت و سنگین ارائه کنیم. یکی از برنامه هایی که تدارک دیده بودیم و متاسفانه از آن محروم ماندیم، گزارش بخشی از فیلمی بود که آقای منوچهر محمدی آن را تهیه کرده بود و سال گذشته در چنین روزهایی در کربلا فیلمبرداری شده و به احتمال فراوان تنها فیلمی است که گزارش مستقیمی از مراسم بین الحرمین را در ظهر روز عاشورا (طویریج) نمایش می دهد. این فیلم را مرحوم رسول ملاقلی پور می خواست شروع کند ولی به خاطر فوت ایشان ناتمام ماند و آقای مجتبی راعی آن را ساخت. چند شب قبل از مراسم به آقای سیدحسام الدین سراج پیشنهاد دادیم زیارت عاشورا را ایشان بخوانند تا کاری متفاوت باشد، اما او پس از اندکی تامل پاسخ داد این کار آمادگی بیشتری می طلبد و با این فرصت کوتاه در خود این آمادگی را سراغ ندارد و قرار شد به سنت و رسم هرساله قطعه یی مناسب حال و هوای عاشورا و مجلس بخواند.
متاسفانه عده یی نه حرمت این روزها را نگه داشتند، نه حرمت امام حسین(ع) و نه حرمت مرحوم امام و بیت و حسینیه ایشان و نه حرمت مردم عزادار را.
زمان مراسم فرا رسید و نوه های امام نیز حضور داشتند؛ آقازاده هایی که نمی خواهند مثل برخی آقازاده ها باشند. در ایشان نمونه کاملی از تواضع و مردمداری را می توان به راحتی سراغ گرفت. نماز جماعت به امامت حجت الاسلام سیدیاسر خمینی اقامه شد و ایشان با همان افتادگی و فروتنی به رغم همه فراز و فرودها تا پایان مجلس در کنار مردم ماندند. در چنین شرایطی قرعه صحبت به نام اینجانب افتاد تا هم قدری فضای مجلس آماده شود و هم زمینه یی برای اجرای برنامه های بعدی میسر شود. پس از سخنان من، آقای خاتمی در جایگاه قرار گرفت و به ابراز احساسات مردم که کاملاً متناسب با شرایط شب عاشورا و حسینیه جماران بود، با سلام بر حضرت سیدالشهدا(ع) پاسخ داد. ایشان همان طور که انتظار می رفت سخنان شان را یکسره درباره کربلا و فلسفه قیام سیدالشهدا متمرکز کردند و در مطلع کلام خود شعری از حافظ خواندند. آقای خاتمی بنا به سنت هرساله یی که از ایشان سراغ داشتیم، دوست دارند در ایام محرم شخصـــــاً روضه خوان وقایع کربلا باشند هر چند در این زمینه تجربه زیادی ندارند و یکی دو بار این موضوع را در مراسم قبل بیان کرده اند و همین انکسار جلوه یی دیگر به نوای گرم ایشان می دهد. قرارمان این بود که در پایان مجلس در ساعت 30/8 از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمود امجد که به رغم دارا بودن وجاهت حوزوی و علمی به ذکر مصیبت برای حضرت اباعبدالله مباهـــــات می ورزند، بهره گیریم اما متاسفانه تحرکات آقایان نگذاشت عزاداران از ثواب روضه این مجلس بیشتر بهره مند گردند. پایان بخش برنامه های آن شب زیارت وارث بود که طبق معمول باید با صدای گرم قاری گرانقدر قرآن کریم آقای سیدعباس میرداماد در حالت ایستاده و رو به قبله خوانده می شد که از آن هم محروم مان کردند. من به یاد نداشتم که در مجلس عزاداری حضرت امام حسین(ع) چنین حرکت هایی از کسی سر بزند که متاسفانه سر زد. هجوم بردن به حسینیه یی که هنوز اگر اهل شنیدن باشی، صدای امام(ره) از گوشه گوشه اش به گوش می رسد و قطع مرثیه خوانی به سیدی جلیل القدر در شب عاشورا و نیز شکستن در و شیشه های حسینیه جماران و نادیده گرفتن حرمت حسینیه و بیت مرحوم امام باورکردنی نبود. این اتفاق در حالی رخ داد که مسوولان بیت امام(ره) تمام تلاش خود را برای رعایت همه شئونات این مراسم و ایام به کار بستند و همراهی مردم عزادار را نیز کاملاً با خود داشتند،اما متاسفانه عده یی نه حرمت این روزها را نگه داشتند، نه حرمت امام حسین(ع) و نه حرمت مرحوم امام و بیت و حسینیه ایشان و نه حرمت مردم عزادار را.  ما در حسینیه بودیم و درست نبود که در آن فضای آشوبزده زودتر از بقیه مجلس را ترک کنیم. نگران کسانی هم بودیم که می دانستیم تا پشت در آمده اند اما نتوانسته اند درون حسینیه بیایند، نگران بودیم به آنان نیز بی احترامی شود و نگرانی مان بیراه نبود.

منبع: روزنامه اعتماد دوشنبه 14 دی 

لینک مستقیم: http://www.etemaad.ir/Released/88-10-14/103.htm#170950

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

دوشنبه 14/10/1388 - 21:27 - 0 تشکر 174199

چی باید محکوم بشه ؟

اگر بی حرمتی باید محکوم بشه که هر جا هست محکومه .

ولی کی انجام داده ؟ لابد لباس شخصی ها

شما چوپان دروغگو هستید . وقتی اینقدر راحت فردی رو می کشند که بگن دولت کشته دیگه جلسه به هم زدن برای اینکه بگن دولت بوده که کار نداره .

جالبه جلسه ای که سخنرانش خاتمی باشه چی شود؟

ایشون نگفت که خشونت امام علی در بدر بود که باعث شد امام حسین کشته بشه ؟ یا نگفت فرهنگ شهادت خشونت آفرین است ؟

ایشون نگفت که دین اسلام دین تسامح و تساهله ؟ ظاهرا امام حسین از این قضیه خبر نداشتن که اسلام دین تسامح و تساهله و رفتن خشونت به پا کردن .

راستی خاتمی در مورد گفتگوی تمدنها در کربلا بین امام حسین و یزید چیزی نگفتن؟

و بخاطر اینکه به آنها رحمت کند آفریدشان 

سه شنبه 15/10/1388 - 8:11 - 0 تشکر 174243

سلام

تا اونجایی که من اطلاع دارم آقای خاتمی اون شب جمعیت طرفدار خودشو که تو حسینیه بودن با امام حسین(ع) و لشکریانش مقایسه میکنه و از طرف دیگه حکومت و دست اندرکارانشو با یزید و معاویه!!!! و اینجاست که صدای سوت و کف و شادی از بین لشکریان میر حسین!!! در شب عاشورا بلند میشه و با اعتراض عده ای از افراد حاضر در حسینیه روبرو میشن که همین اعتراضها منجر به درگیریهای فیزیکی میشه و اون مسائل پیش میاد.

خب چی باید محکوم میشد؟ اینکه آقای خاتمی داشته زمینه فردا ظهر رو آماده میکرده تا روحیه و انگیزه لازم رو به عده ای بده که بتونن بیان و ظهر عاشورا اون افتضاحو به بار بیارن که البته محکومه ولی مطمئناً نظر شما این نیست.

کف و سوت زدن در شب عاشورا باید محکوم میشد اونم تو حسینیه ای به اون عزیزی که البته حتماً نوعی تمرین و کسب جسارت برای فردا ظهر بوده ، که البته اینم موضوع مد نظر شما نیست.

حضور عده ای افراد ناهماهنگ از لحاظ فکری با بقیه باید محکوم میشد؟ داشتن غیرت دینی باید محکوم میشد؟ که حتماً مد نظر شماست ... اما خودتان فکر کنید که سنگ پرانی و شکستن شیشه کار چه کسانی است.. چه کسانی هستن که قریب 7 ماهه به این شغل شریف مشغولن و تبحر ویژه ای هم توش به دست آوردن.. کسانی که حتی به تشییع جنازه یک مرجع تقلید که لااقل از نظر خودشون اینقدر مهم بود هم احترام نذاشتن و حرمت یک مرده رو هم نگه نداشتن.. میخواین به حسینیه امام خمینی احترام بذارن ؟ درحالیکه هرروز دارن از حنجره های شیطانی شون فریاد می زنن که ما جمهوری اسلامی خمینی رو نمیخوایم.. کسانی که تمام رفتارها و گفتارهاشون خلاف آرمانهای امامه چه تعهدی در خودشون حس میکنن که حرمت اون حسینیه رو نگه دارن.

برنامه ای از پیش تدارک دیده شده برای اینکه مثلاً احساسات خانواده حضرت امام جریحه دار بشه و منجر به واکنشی ازجانب آنها بشه که برای اهالی طیلسان امتیاز آوری کنه؟

راستی این با اتوبوس آمدن هم عجب دغدغه ای شده برای عده ای. مثل اینکه یادشان رفته خودشان هم به برکت این انقلابه که سوار بی ام و و الگانس و باراباس میشن!

به قول یک بنده خدایی: بله مارا با اتوبوس آوردند/ با همان اتوبوسی که پدرانمان را به جبهه بردند

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

سه شنبه 15/10/1388 - 13:7 - 0 تشکر 174289

من فیلم این ماجرا را دیدم و این هم سخنان یکی از حاضرین/ اما دیگر نمی دانم شما چگونه اطلاع دارید/ اگر فیلم جدیدی در اختیار دارید یا از کسی نقل قول می کنید از لینک آن استقبال می کنم.

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 16/10/1388 - 11:9 - 0 تشکر 174424

حرمت بیت امام رو کسی نگه نداشت که رفت توش سخنرانی کرد یه عده رو هم برد دنبالش تا شعار علیه نظام ورهبر بدن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی