• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1922)
پنج شنبه 10/10/1388 - 0:0 -0 تشکر 173141
همه محکوم کردند به جزء این چهار نفر

با فرو کش کردن هیجانات و گرد و غبارهایی که ناشی از فضای پر التهاب انتخابات گذشته بود، برخی چهره های سیاسی که به سبب مخالفت با محمود احمدی نژاد ترجیح داده بودند تا کنون نسبت به فتنه ایجاد شده سکوت اختیار کنند، کم کم به حقانیت و تیز بینی رهبر معظم انقلاب پی برده و با آشکار شدن پشت پرده جریان فتنه، لب به اعتراض گشوده و این اقدامات ضد ایرانی و ضد دینی را محکوم کردند.

به گزارش جهان، اما سکوت برخی چهره های سیاسی که هم اکنون و یا در گذشته از مسئولین عالی رتبه کشور بودند علاوه بر ایجاد سوء برداشتها، موجب دلسردی و ناراحتی هواداران آنها نیز شده است.

بنابراین گزارش هر چند که مهدی کروبی بار دیگر با اقدامی عجولانه که ناشی از شرایط روحی وی است با بیانیه ای هتاکانه سعی نمود عمل حرمت شکنان و اغتشاش گران روز عاشورا را توجیه نماید اما اینکه کروبی، موسوی یا خاتمی موافق چنین حرمت شکنی در مورد مقدسات دینی باشند غیر قابل تصور است.

تردیدی نیست که بغض ناشی از شکست در انتخابات گذشته برای جریانی که به ظاهر تمام حیثیت خود را به میدان آورده بود فروکش نکرده است اما اینگونه سکوتها در برابر عده ای اراذل و اوباش نه تنها به آبروی باقیمانده این جریان کمکی نمی کند بلکه باعث می شود ریزش طرفداران آنها نیز بیشتر شود.

بدیهی است بسیاری از کسانی که در انتخابات گذشته به میرحسین موسوی رای دادند و حتی بسیاری از معترضین به نتیجه انتخابات از انسانهای متدین و انقلابی بوده و هستند و چنین هتک حرمتهایی را که عده ای ضد انقلاب و سلطنت طلب به نام آنها انجام می دهند را محکوم می کنند.

اما سکوت بی معنای میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی و مهدی کروبی و عدم اعلام برائت از این اراذل و اوباش منجر شده تا علاوه بر گستاخ شدن جریان ضد انقلاب و سلطنت طلب، بسیاری از هواداران مومن و انقلابی آنها نیز به جهت رای دادن به این افراد مورد اتهام و سرخوردگی در بین دوست و آشنا قرار بگیرند.

انتظار می رود در روزهایی که همه اقشار ملت ایران از مراجع اعظام تقلید تا جریانات مختلف سیاسی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا این اقدامات هتاکانه را محکوم کرده اند، این افراد نیز با جدا کردن مسیر خود از جریان ضد انقلاب و سلطنت طلبان، زمینه افراط و تفریط بیشتر در جامعه را مهیا نسازند.

گفتنی است علاوه بر این سه نفر، سکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی که بر خلاف برخی فرزندانشان نسبت به حفظ انقلاب و آرمانهای آن حساسیت دارند قابل توجیه نیست.

http://www.jahannews.com/vdcguy97.ak9n74prra.html

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
پنج شنبه 10/10/1388 - 9:17 - 0 تشکر 173166

با سلام

ای وای از این همه بی حرمتی و قدر نشناسی

نمی‌دونم چی جوریه كه محكوم كردن این چیزا براشون سخته، حتی برای حفظ ظاهر هم این كار رو نكردند!!!!

ان‌شاءالله ظالمین به سزای اعمال می‌رسند.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

پنج شنبه 10/10/1388 - 13:11 - 0 تشکر 173225

به نام خدا

سلام

من متاسفم برای کسانی که ادعای عنصر انقلابی بودن می‌کنن ولی حاضر به برائت نیستند.

کسانی که بعد از انقلاب تنها به پیشینه‌ی انقلابی بودن خود اکتفا می‌کنن آیا باز هم عنصر انقلابی هستند. البته که هستند!!!

اما دیگر عنصری خنثی، عنصری که با عناصر دیگر ترکیب شده و دیگر خنثی عمل می‌کند. حتی اگر داد هم بزند من جز عناصر فعال  فلان گروه  بودم، و شاید بگوید و هنوز  هم هستم، شاید راست گفته باشد، امتا  دیگر در این ترکیب جدید آن گذشته وجود ندارد و حالا به چیز جدیدی مثل یک نمک، که هیچ خاصیت وضع قبل رو ندارد تبدیل شده است.

چرا برخی از این عناصر به اصطلاح و در لفظ انقلابی، دیگر انقلابی عمل نمی‌کن؟!!!

اگر امام علی بود و  اینها فکر می‌کنن از کارگزاران آن حضرت بودند، چرا مانند امام علی که دست برادر خود را با گرمای سوزان آتش آشنا کرد عمل نمی‌کنند؟ چرا مانند مالک اشتر عمل نمی‌کنند؟

شاید براشون سخت باشه. توقعی هم در این حد از اینها نیست.

اما چرا مانند "محمدی گیلانی" که حکم اعدام پسر خود را صادر کرد عمل نمی‌کنن؟

 اگر قبلی ها فراتر از انسان  بودن و این عناصر می‌گویند ما هیچ وقت امام علی و.... نمی‌شویم...

حال که محمدی گیلانی یک انسان مثل خودشان بود. نکند  محمدی کیلانی هم از آسمان نازل شده  و فراتر از انسان بود و نمی‌توان مثل او بود.

باز هم باشه توقعی در این حد هم از اینها  نیست

اما دست کم می‌توانستند از فرزندان خود برائت بجویند. می‌توانستند از پسر فراری شان حمایت نکنن و سفر او را توجیه علمی نکنن!!!.

حال که فرزند دیگرشان در روز عاشورا  در جمع هتاکان امام حسین حضور داشت، چرا سکوت کردند و از این فرزند معلوم الحال برائت نمی‌جویند؟

چرا تنها به یک محکومیت  گروهی  بسنده کردند.

این محکومیت   گروهی،   برائت از فرزند رو نتیجه نخواهد داد و اگر ایشان این برائت جویی را نکنند در صف دشمنان امام حسین قرار خواهند گرفت.

من به ایشان توصیه می‌کنم تا دیر نشده و تا همین ایپسیلون حامی خود را از دست نداده اند سریع از این فرزندان خود برائت جویی کنند و دوباره به آغوش ملت برگردند. و اگر نه، زمانی که دیر شود حتی اگر جرات محکومیت و صلاح محکومیت آنها از طرف نظام وجود نداشته باشد، این مردم خود، اقدام به مجازاتشان خواهند کرد.

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
پنج شنبه 10/10/1388 - 21:20 - 0 تشکر 173280

تاریخ تکرار می شود;
نگاهی به سکوت آقای هاشمی و مروری بر دفتر خاطراتش

حماسه بزرگ مردم تهران همزمان با خروش میلیونی ایرانیان در روز چهارشنبه و نیز واکنش گسترده مراجع اعظام تقلید، شخصیتها و جناح های مختلف سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب نسبت به هتک حرمت مقدسات دینی و ارزشهای انقلابی پاسخ دندان شکنی به دشمنان انقلاب بود.

به گزارش جهان، علی رغم این محکومیت گسترده توسط مردم انقلابی و ولایت مدار که گروه های موافق و مخالف دولت را شامل می شد، سکوت برخی چهره ها از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی بسیار سوال بر انگیز بود.

در همین رابطه مرور دفتر خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع ـ تشخیص ـ مصلحت نظام خالی از لطف نیست:

خاطره آقای هاشمی رفسنجانی در روز شنبه 13 تیر 1360 

جلسه علنی نداشتیم.حدود ساعت نه و نیم به مجلس رفتم.برای کمیسیون آیین نامه مدتی انتظار کشیدم.نصاب لازم به دست نیامد.آقای احمد بهشتی نماینده فسا برای پسرش که محافظ ایشان بوده و به اتهام همکاری با منافقان بازداشت شده- کمک خواست.آقای انصاری نماینده نیشابور هم استعفایش را آورده بود.علت آن فشار بعضی از مردم حوزه انتخابیه اش،علیه ایشان به خاطر عدم حضورش در جلسه رایگیری،برای عدم کفایت سیاسی بنی صدر میباشد.همه جا مردم،اینگونه افراد را تحت فشار گذاشته اند و محیط بر اینها تنگ شده.
بعد از ظهر مهندس مهدی بازرگان،دکتر یدالله سحابی و دکتر کاظم اسامی آمدند،برای چاره جویی در همین زمینه و کم کردن فشار اجتماعی .توقع داشتند امام چیزی بگوید و یا من از آنها تعریف کنم. من گفتم امام راه را باز گذاشته اند و پیشنهاد کردم موضعشان را در مقابل ضد انقلاب،صریحا اعلام نمایند. قرار شد چیزی بنویسند. جنایت هولناک انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت این همه نیروهای انقلاب که مورد علاقه آنها هم بوده اند،وجدانشان را تحت فشار قرار داده.ص189«کتاب عبور از بحران» 

-----------------------------------------------------------
یکشنبه 19 مهر1360 

...شب به خانه نیامدم وبه دفتر کارم رفتم.شام،کوکوی سیب زمینی داشتیم و تلفنی با خانه صحبت کردم.معلوم شد،عفت هم برگشته و از پیامهای آقای منتظری برایم گفت.امروز طومارهای 50 متری در سالن مجلس آورده اند که مردم به دنبال سخنان مهدی بازرگان،خواستار اخراج لیبرالها از مجلس شده اند و اینها خیلی ناراحتند و از من گله دارند که چرا کاملا از آنها حمایت نمیکنم.
آقای محمد محمدی گلپایگانی هم،ضمن اظهار ناراحتی از وضع خودش و فشار حزب اللهی های گرگان ،پیام دکتر پیمان را آورد که "امت" را به خاطر فشار حزب الله،تعطیل کند و میخواهد من را ببیند.
کارمان با این آقایان مشکل شده،دوستان و همرزمان دوران مبارزه اند و خود را ذی حق میدانند،من هم تحت تاثیر عواطف هستم و از طرفی در این جریانهای اخیر ،بد عمل کردند و اوج آن،که کار را مشکل تر کرده،وضع روایطشان با ضد انقلاب محارب است که این همه انسانهای یزرگوار انقلابی را شهید کرده اند و در جنگ با عنوان ستون پنجم دشمن عمل میکنند.در عین حال از نصیحت و خبرخواهی نسبت به آنها دریغ نمیکنم. آخر شب،مقداری از گزارشها را خواندم.حادثه مهمی نداشتیم.ص323«کتاب عبور از بحران» 

چند نکته:
1.مواضع هاشمی در زمان حساس را با این زمان حساس مقایسه کنید.
2.مماشات و معاطات وی به خصوص با کسانی که به قول خود او از مرتبطین با عوامل محارب بوده اند هم آن روزها موجب اعتراض ملت بوده و هم امروز. عواطف! وی به نظر در همه دوران برای ایشان دردسرساز بوده است.
3.به نظر جریان فعلی افراطی تر از جریان نهضت آزادی در ابتدای انقلاب است.چون آنها در آن زمان تصمیم گرفتند به ظاهر جهت حفظ حیات خود بیانیه ای صادر کنند و خط خود را از ضد انقلاب محارب جدا کنند . در حالی که امروز همان جریان با یکی شدن با جریان نفاق علاوه بر به خطر انداختن جان و مال مردم، در روز عاشورا ارزشهای اسلامی، انسانی و انقلابی را به استهزاء گرفته اند.

... و با این حال آقای هاشمی در قبال حرمت شکنی روز عاشورا و هتاکی به ارزشهای انقلاب هنوز هم سکوت کرده است.

http://www.jahannews.com/vdcjxxeo.uqemozsffu.html

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.