• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 859)
سه شنبه 8/10/1388 - 7:37 -0 تشکر 172724
محكومیت هتك حرمت عاشورای حسینی در تهران

 بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
بسم الله الرحمن الرحیم
(انا لله و انا الیه راجعون )
لبیك داعی الله ان كان لم یجبك بدنی عند استغاثتك و لسانی عند استنصارك فقد اجابك قلبی و سمعی و بصری و رایی و هوای
ملت انقلابی و شیفتگان مكتب حسینی ;
با عرض تعزیت و تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی به ساحت بقیه الله الاعظم ) ص ) و رهبر عظیم الشان و مراجع بزرگوار و همه عاشقان اهل بیت علیهم السلام و تشكر از آحاد مردم آگاه و حاضر در صحنه كه همواره و به طور پیوسته مراتب وفاداری و ولایتمداری و پیروی از آرمانهای امام راحل و شهدای والامقام اسلام را در عمل به اثبات رساندیده اید.
با خبر شده ایم كه متاسفانه در روز عاشورا در حالیكه ملت سوگوار به طور یكپارچه در مراسم عزاداری و روضه خوانی اباعبدالله الحسین علیه السلام شركت داشته اند و بر سرو سینه عده ای ساختار شكن با كف و سوت با حرمت شكنی عاشورای حسینی به طور سازمان یافته و هماهنگ با سامانه های دروغ پردازی و شایعه پراكنی استكباری بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران علاوه بر تخریب اموال عمومی و اغتشاش به قرآن مساجد حسینه ها و تكیه ها نذورات عزادارن و مراسم حسینی اهانت و جسارت كرده اند و گستاخی را با شعار برعلیه باورها و ارزشهای اسلامی و مقدسات مذهبی برای تحقق خوابهای پریشان دشمنان اسلام و ایران بیشتر كرده اند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تسلیت این حرمت شكنی بزرگ به ساحت مقدس ولی عصر) عج ) و رهبر فرزانه و مراجع تقلید و كلیه حوزویان و دانشگاهیان با بصیرت و آحاد ملت اعلام می دارد امروز پاسخگویی به ندای هل من ناصر حسینی در استمرار آرمان امام راحل و شهدای والا مرتبه اسلام و حفظ و حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و بصیرت در برابر فتنه گران و اطاعت از ولی فقیه واجب الاطاعه و رهبر حكیم و فرزانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (دامت بركاته ) كه حجت شرعی و قانونی برای همه است تجلی پیدا می كند.
اطمینان داریم كه خروش حسینی شما عاشورائیان و غیرت دینی و انقلابی ملت آگاه و حاضر در صحنه توطئه دشمنان اسلام و نظام اسلامی را چون گذشته خنثی خواهد كرد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تقدیر از حضور به موقع و شایسته شما امت خداجوی و سلحشور در برخورد با اغتشاشگران از مسئولین ذیربط درخواست می نماید كه با شناسایی عوامل و مسببان این وقایع ناگوار; قاطعانه برخورد نموده و آنان را به سزای قانونی و شرعی خویش برسانند.
ولا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

--------------------------------------------------------------------

 بیانیه مجمع روحانیون مبارز در اعتراض به حریم شكنی های روز تاسوعا و عاشورای حسینی
مجمع روحانیون مبارز تهران با انتشار بیانیه ای ضمن محكوم كردن حرمت شكنی ها در روزهای تاسوعا و عاشورا از آقایان كروبی و موسوی خواست با اعتماد به خود جمعی برای خروج از وضعیت دشوار كنونی تدبیر نمایند. متن بیانیه چنین است :
مردم عزیز و بیدار ایران اسلامی
ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع ) و یاران باوفایش را به ملت فهیم و استوار ایران عزیز تسلیت و تعزیت می گوئیم و حضور حماسی و سبز همه پویندگان راه حسین (ع ) را در طول تاریخ ارج می نهیم .
مجمع روحانیون مبارز كه افتخار بزرگش اقتدا به سیره و مرام شهیدان كربلایی است امروز با تكیه بر معیارها و ارزش های مورد تاكید امام راحل (ره ) كه در قانون اساسی مصوب ملت نیز منعكس شده است خواستار پیگیری مطالبات برحق و زیبنده این ملت بزرگ از مسیرهای قانونی است و به جد معتقد است خاستگاه جنبش مدنی مردم ایران كه برخاسته از فرهنگ غنی و تمدن كهن و دیرینه این مرز و بوم است هرگز اجازه حرمت شكنی و تعرض به مقدسات را نخواهد داد و اخبار و گزارش هایی كه این روزها از آتش زدن قرآن كریم و هتك حرمت شعائر و یا غافلان سعی دارند آن را به جنبش راه سبز منتسب سازند آب در هاون می كوبند چرا كه این خیزش دینی و مردمی حساب خود را از اهانت كنندگان به مقدسات و شعائر دینی ملت جدا كرده است .
به نیروهای انتظامی و امنیتی هم توصیه می نمائیم دامن خود را از برخوردهای خشن و سركوبگرانه با مردمی كه تنها خواسته آنان اصلاحات در چارچوب قانون اساسی مصوب ملت است مبرا سازند چرا كه امروز دیگر نمی توان با زبان تهدید و ارعاب با جنبش مدنی و معترض ایران سبز اسلامی سخن گفت و آنها را در توهم خشونت ورزی هستند باید بدانند كه فرهنگ ایرانی مبتنی بر مهر و عطوفت و دین باوری است .
مجمع روحانیون مبارز در این برهه تاریخ ساز و سرنوشت آفرین مشفقانه تمامی صاحبان اندیشه اصلاح گران و تحول خواهان را به همگرایی و وحدت نظر دعوت می كند از عزیزان بزرگوار آقایان كروبی و مهندس میر حسین موسوی مصرانه درخواست دارد با توجه به حساسیت شرایط نگاه جمع گرایانه و اعتماد به خودجمعی از راه برون رفت از وضعیت دشوار كنونی است پیشه خود سازند و با تصمیم خردورزانه و تدبیری دوران ساز از ناحیه این عزیزان چشم طمع دشمنان و اجانب را به این آب و خاك ناامید سازند.
بار دیگر تاكید می نمائیم ایرانی فرهنگش دین داری و دین یاوری است و اطمینان داریم كه خروش حسینی شما عاشورائیان خط بطلانی بر شب پرستان و ظلمت مداران خواهد بود.
وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

------------------------------------------------------------

 بیانیه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم هم با صدور بیانیه ای هتك حرمت عاشورای حسینی در تهران را به شدت محكوم كرد.
در این بیانیه با اشاره به حركت های عوامل فریب خورده متاثر از استكبار جهانی و ضد انقلاب حقیر در عاشورای حسینی امده است این حادثه وقیحانه قلوب دلدادگان به اسلام اهل بیت (ع ) و انقلاب مقدس اسلامی را جریحه دار و دشمنان اسلام و انقلاب را خرسند ساخت .
در ادامه این بیانیه با تاكید بر برائت و بیزاری مدعیان دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی از این گونه حركات ضد اسلامی آمده است : وظیفه اسلامی و انقلابی ایجاب می كند برخی خواص سكوت را شكسته و به طور شفاف به تبیین حقایق و پشتیبانی از خط اصیل و نورانی انقلاب و رهبری فرزانه (مدظله العالی ) بپردازند.
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ضمن محكوم كردن شدید این اعمال ضد اسلامی و انقلابی خواستار برخورد هوشمندانه و به موقع با ایجاد كنندگان این حوادث بوده و اطمینان دارد انقلاب اسلامی به لطف خداوند متعال با رهبری حكیمانه رهبر معظم انقلاب و پاسداری آحاد ملت هوشمند حاضر در صحنه و وفادار به آرمان های امام راحل عظیم الشان (ره ) در چنان موقعیتی است كه چنین حوادثی به آن آسیب نخواهد رساند و این تلاش های كور تنها موجب بی اعتباری و بی آبرویی روزافزون فتنه گران و عوامل داخلی و خارجی آنان خواهد گردید.
بیانیه مركز مدیریت حوزه های علمیه
مركز مدیریت حوزه های علمیه ضمن تسلیت این حادثه غمبار و بی سابقه به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج ) مقام معظم رهبری (دامت بركاته ) مراجع عظام تقلید و عزاداران عاشورای حسینی از مسئولان خواسته است هر چه سریعتر با افراد ساختار شكن و هتاك به نظام و مقدسات اسلامی برخورد جدی كرده و دشمنان این ملت را برای همیشه مایوس كنند.
مركز مدیریت حوزه های علمیه در این بیانیه افزوده است : واقعه اندوهبار و تاسف انگیز هتك حرمت عاشورای حسینی و تعرض به عزاداران حضرت سیدالشهدا(ع ) و مقدسات نظام جمهوری اسلامی قلوب ملت ایران و شیعیان را جریحه دار كرد.
توهین و سلب آسایش و تخریب و انهدام اموال عمومی و شخصی در جامعه اسلامی و هتاكی به مقدسات و اصول نظام جمهوری اسلامی چیزی جز خواسته دشمنان اسلام نبوده و نیست و اینك دست آلوده آمریكا و انگلیس از آستین فریب خوردگان داخلی بیرون آمده و هر روز به گونه ای امنیت و آسایش ملت شهید پرور ایران اسلامی را مخدوش ساخته است .
این بیانیه می افزاید : گرچه تعامل كریمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری (دامت بركاته ) و مسئولان عالی رتبه نظام حجت را بر همگان تمام كرده اما دلدادگان به دشمنان خارجی متنبه نشده و همواره شاهد هتك حرمت این گروه اندك و منحرف به نظام و مقدسات می باشیم

----------------------------------------------------------------------------------------

 بیانیه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری
دبیر خانه مجلس خبرگان رهبری با صدور اطلاعیه ای هتك حرمت عاشورای حسینی و مقدسات دینی را محكوم كرد.
در این اطلاعیه با محكوم كردن هتك حرمت مقدسات دینی جسارت به عاشورائیان و آسیب به اموال عمومی و ساختارشكنی عده ای فریب خورده كه به طور سازمان یافته و هماهنگ با رسانه های استكباری انجام شده است امده است شعار علیه اصل ولایت فقیه مخالفت با حاكمیت اسلام است .
در این اطلاعیه با بیان اینكه حضرت امام راحل (ره ) پشتیبانی از ولایت فقیه را عامل حفظ نظام از هر نوع آسیبی دانسته اند امده است كسانی كه با این اصل محوری و متقن قانون اساسی مخالفت می كنند قصد جان اسلام و جمهوری اسلامی را نموده اند
دبیر مجلس خبرگان رهبری ضمن قدردانی از حضور به موقع و شایسته امت سلحشور در برخورد با اغتشاشگران از مسئولان ذیربط می خواهد كه با عوامل در صحنه و پشت صحنه این وقایع ناگوار قاطعانه برخورد نموده آنان را به سزای اعمال شومشان برسانند.

------------------------------------------------------------------------------------------

 بیانیه جامعه روحانیت مبارز
جامعه روحانیت مبارز ضمن تسلیت این حرمت شكنی به ساحت مقدس ولی عصر(عج ) و رهبر فرزانه و همه حوزویان و دانشگاهیان با بصیرت و آحاد ملت ایران اعلام كرد : اطمینان داریم كه خروش حسینی شما عاشوراییان و غیرت دینی و انقلابی ملت آگاه و حاضر در صحنه توطئه دشمنان اسلام و نظام اسلامی را چون گذشته خنثی خواهد كرد.
جامعه روحانیت مبارز در بیانیه خود افزوده است : امروز پاسخگویی به ندای هل من ناصر حسینی در استمرار آرمان امام راحل و شهدای والامقام اسلام و حفظ حمایت از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و بصیرت در برابر فتنه گران و اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی برای همه واجب است .

----------------------------------------------------------------------------------------

 بیانیه بسیج
سازمان بسیج مستضعفین با انتشار اطلاعیه ای با تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع ) و یاران باوفایش حركت نابخردانه عده ای ناآگاه كه حرمت عاشورای حسینی (ع ) را شكستند به شدت محكوم كرد.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است : در حالیكه سراسر ایران اسلامی و دلسوختگان حضرت امام حسین (ع ) در ماتم آن اسوه شجاعت و رشادت بر سر و سینه می زدند تعدادی از فتنه گران و مسخ شدگان فرهنگ فریب كاران و استكبار جهانی با كف زدن و سوت زدن در روز عاشورا حرمت معصوم (ع ) و یاران باوفایش را شكسته و قلب میلیونها ایرانی عاشق امام حسین (ع ) را جریحه دار كردند.
همچنین در بخش پایانی این اطلاعیه آمده است : مردم ولایتمدار و عاشق حسین (ع ) اجازه نخواهند داد تا فتنه گران و آشوب طلبان از خدا بی خبر دست به هر جنایتی زده و به مقدسات و ارزشهای آنان اهانت كرده و شعارهای ضد حسینی و ضد اسلامی داده و به قرآن و مساجد و تكایای عزاداری امام حسین (ع ) هتك حرمت كنند و سردمداران این فتنه ها و آشوب ها از خواب غفلت بیدار شوند و دست از این اعمال ضددینی و بشری برداشته و بیش از این اجازه ندهند تا ارزشهای اسلامی زیر سئوال بروند و این را بدانند كه عاقبت در آتش قهر و عذاب الهی گرفتار خواهند آمد.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 بیانیه سپاه تهران
فرماندهان مدیران و بسیجیان سپاه محمد رسول الله (ص ) تهران بزرگ ضمن محكومیت شدید این توهین هولناك این اهانت سهمگین به عاشورا و تفكر وفرهنگ عاشورایی را به ساحت مقدس امام زمان (عج ) و نائب برحقش حضرت آیه الله خامنه ای « مدظلله العالی » تسلیت عرض كرده و از مسئولین قضایی كشور اشد مجازات را برای مسببان این حرمت شكنی آشكار خواستار شدند.
سپاه محمد رسول الله (ص ) تهران بزرگ در بیانیه خود ضمن تجدید بیعت با فرماندهی معظم كل قوا مقام معظم رهبری « مدظله العالی » اقشار مختلف جامعه خصوصا نخبگان خواص دانشجویان فرهنگیان اصناف و ... را بر محكوم كردن این حرمت شكنی دردناك فرا خواند و سخن آخر سخن اعجاز گونه حسین بن علی (ع ) است كه این بار یزیدیان فتنه گر زمان را مخاطب خود كرده است كه اگر دین ندارید لااقل در دنیای خود آزاده باشید.
بیانیه نماینده ولی فقیه و مدیرعامل حوزه علمیه خراسان
نماینده ولی فقیه در خراسان با صدور بیانیه ای اهانت به ارزشهای دینی و آرمانهای انقلاب اسلامی را در روز عاشورا محكوم كرد.
آیت الله واعظ طبسی در بیانیه خود با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی به محضر مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج ) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله العالی ) و همه رهپویان راه سید الشهدا(ع ) و اصحاب وفادارش آورده است : آنچه در این روزهای حزن و ماتم در ایام پاسداشت حریت و آزادگی عزت و شكوه اسلام شنیده می شود موجب اندوه مضاعف دلدادگان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام ) شده است .
وی افزود : بی حرمتی و گستاخی تعدادی از عناصر خودفروخته و مزدور استكبار به ارزش های دینی ومذهبی حكایت از فتنه ای عمیق دارد كه دشمنان شناخته شده این انقلاب و ملت آن را طراحی كرده اند.
مدیر عالی حوزه علمیه خراسان با تاثر و تاسف از حوادث و رویدادهای تلخ روز عاشورا در ام القرای جهان اسلام ابراز اطمینان كرد : عاشورائیان با لبیك به ندای هل من ناصر ینصرنی سالار شهیدان این توطئه ها را نقش بر آب خواهند كرد.
آیت الله واعظ طبسی از مدعیان پیروی از سیره و روش و منش امام راحل (قدس سره ) خواسته است با ابراز انزجار از این حوادث صف خود را از حرمت شكنان جدا كنند و با قرار گرفتن در صف مستحكم امت دلداده به آرمانهای امام (قدس سره ) و مطیع ولایت در پاسداری از میراث گرانبهای خون شهدا و حفظ نظام مقدس اسلامی بكوشند.
در همین ارتباط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شورای نگهبان سازمان تبلیغات اسلامی فراكسیون اصولگرایان مجلس سازمان اوقاف سازمان بسیج اساتید حزب موتلفه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان وبلوچستان ائمه جمعه استانهای فارس و قزوین و سازمان دانش آموزی هم در اطلاعیه های جداگانه حرمت شكنی بزرگ روز عاشورای حسینی را در تهران محكوم كردند

 

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 9/10/1388 - 7:53 - 0 تشکر 172954

در ادامه صدور بیانیه های محكومیت هتك حرمت به ساحت عاشورا در تهران جمعی از علما شخصیتها نهادها و ارگانهای مختلف نیز با انتشار بیانیه هایی این اقدام موهن را محكوم كردند.


در همین ارتباط آیت الله علوی گرگانی با انتشار بیانیه ای هتك حرمت به ساحت مقدس امام حسین (ع ) در روز عاشورا را محكوم كرده و برخورد قاطع مسئولین قضائی و امنیتی با مسببین این حركات هنجارشكن را خواستار شدند.


در این بیانیه آمده است : در روز عاشورا كه دلهای شیعیان جهان مالامال غم و اندوه و عزا برای سیدالشهدا و اصحاب با وفایش بود و مردم مومن و متدین ایران اسلامی در صفهای منظم و مرتب به عزاداری مشغول و به پیشگاه آن امام شهید احترام و یاد شهدای كربلا را گرامی می داشتند عده ای این روز عزیز را كه به نص ادله ما روز اعظم مصائب است مورد هتك حرمت قرار دادند و به مقدسات اسلامی و ساحت مقدس حضرت امام حسین (ع ) و ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی اهانت كردند و قلب مقدس امام زمان )عج ( و همه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت را جریحه دار نمودند و لذا این حركات هنجار شكن را محكوم كرده و این مصیبت را به تمامی ارادتمندان مكتب اهل بیت عصمت و طهارت حوزات علمیه مراجع تقلید و عزیزان فرهیخته دانشگاهی و مقام معظم رهبری تسلیت گفته و این عده را نصیحت می كنم كه به دامن ملت برگشته و راه اهل بیت (ع ) را پیشه خود سازند و انشاالله مسئولین امنیتی و انتظامی و قضائی هم راههایی را كه موجب التیام جراحات قلب مقدس امام زمان (عج )و مقام معظم رهبری شود را طی نمایند و طوری عمل گردد كه دیگر این مسائل صورت نگیرد.

----------------------------------------------------------


آیت الله مظاهری رئیس حوزه علمیه اصفهان هم در بیانیه ای حوادث تلخ و ناگوار روز عاشورا را اهانتی بزرگ به ساحت اسلام و مقدس ترین ارزشهای دینی و مذهبی دانست .


در این بیانیه آمده است حوادث تلخ و ناگوار روز عاشورای حسینی در مركز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اهانتی بزرگ به ساحت اسلام و مقدس ترین ارزشهای دینی و مذهبی بود و بدون تردید محكوم است .


در شرایطی كه همه دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی در صدد نابودی این نظام مقدس كه دستاورد خون شهیدان و امانت خطیر امام راحل است هستند چنین حركات ناشایستی جز خشنودی آنان و هموار كردن مسیر توطئه های آنها نتیجه ای به همراه ندارد.


در بخشی دیگر از بیانیه آمده است ملت عظیم الشان همانند همیشه بیداری آگاهی و بصیرت خود را حفظ كرده و با حضور آگاهانه خود در صحنه دشمنان اسلام و انقلاب را همچون گذشته مایوس كنند.


در این بیانیه آمده است همه فعالان سیاسی و گروههای مختلف و نخبگان حوزه و دانشگاه و خواص جامعه اسلامی با حفظ وحدت و اتحاد كلمه به اصول عالیه این نظام مقدس كه پنج اصل اسلام انقلاب و جمهوری اسلامی قانون اساسی امام خمینی و ولایت فقیه است كمال وفاداری را داشته و توجه داشته باشند كه این اصول ارزشهای تغییر ناپذیر این مردم است كه با خون مطهر شهیدان به دست آمده و سكوت در قبال اهانت به این اصول پذیرفته شده نیست و باید همگان با اتخاذ مواضع روشن و حكیمانه به صیانت و حفاظت از این اصول عالیه همت نمایند.
در بخش دیگر بیانیه آیت الله مظاهری آمده است مسئولان متصدیان امور نیز به وظایف خطیر شرعی و قانونی خود توجه لازم داشته باشند و مسئولان ذیربط باید زوایا و ابعاد گوناگون حوادث تلخ اخیر بویژه حادثه روز عاشورا را با بصیرت و دقت شناسایی و اهانت كنندگان به ارزشهای اسلامی را مجازات كنند.

--------------------------------------------------------------


آیت الله طاهری خرم آبادی هم با صدور اطلاعیه ای رفتار ضد دینی درعاشورای حسینی را محكوم كرد.
در اطلاعیه آیت الله طاهری خرم آبادی آمده است در اوج شور و حماسه حسینی گروهی با هنجارشكنی در راستای اهداف استكبار جهانی با سر دادن شعارهای ضد ایران اسلامی و هتك حرمت عاشورای حسینی مقدسات دینی را مورد اهانت قرار دادند.
در ادامه بیانیه نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری آمده است : ملت ایران با اعلام تنفر از آنچه دشمنان دین و انقلاب بدان دعوت می نمایند با قاطعیت تحركات ضد دینی را محكوم ساخته و با ادامه راه اباعبدالله الحسین (ع ) به حمایت آگاهانه و پیروی از احكام اسلام عزیز و ولایت فقیه و رهبری انقلاب ادامه خواهند داد.

-------------------------------------------------------------------


آیت الله حاج شیخ محمدجواد فاضل لنكرانی نیز با انتشار بیانیه ای ضمن محكوم كردن وقایع عاشورا را اعلام كرد اینجانب به عنوان یك طلبه كوچك انزجار شدید خود را از هتك حرمت در روز عاشورای امسال اعلام می نمایم و به همه گروه ها و جناح های سیاسی توصیه می كنم كه به خود آیند و با تعقل و درایت و با اتحاد و وحدت و با تمسك به اصول انقلاب خصوصا اصل ولایت فقیه به دنبال حفظ نظام اسلامی باشد كوتاهی در این امر گناهی نابخشودنی است . به همه علاقمندان به امام بزرگوار و انقلاب عرض می نمایم كه انزجار خود را از این حادثه اعلام و صف خود را از حرمت شكنان جدا نمایند. مطمئنا سكوت در چنین شرایطی همراهی با كسانی است كه به دنبال نفی دین و هدم حكومت اسلامی می باشند. از خداوند متعال عزت و عظمت اسلام و ایران و انقلاب را خواستارم بحق مولانا صاحب العصر والزمان .

--------------------------------------------------------------


ائمه جمعه استان لرستان هم در بیانیه ای هتك حرمت عاشورای حسینی را محكوم كردند.
در این بیانیه آمده است : در روز عاشورای حسینی در حالی كه ملت عزادار ایران اسلامی در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع ) شركت داشتند و بر سر و سینه می زدند عده ای ساختار شكن با كف و سوت و با حرمت شكنی عاشورای حسینی بطور سازمان یافته و هماهنگ با رسانه های استكباری علاوه بر تخریب اموال عمومی و اغتشاش با شعار علیه ارزشهای اسلامی و انقلابی گستاخی را به انتها رساندند.امامان جمعه لرستان از همه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت و علاقمندان به انقلاب اسلامی می خواهند تا همگام با ملت سر افراز ایران اسلامی ضمن حفظ هوشیاری و برائت از فتنه گران حمایت قاطع خود را از ولایت فقیه كه ضامن حفظ انقلاب اسلامی است اعلام كنند.

------------------------------------------------------------------


فراكسیون خط امام (ره ) مجلس هم به مناسبت حوادث اخیر در كشور بیانیه ای صادر كرد.
در بخشی از این بیانیه آمده است : نهضت حسینی در طول تاریخ اسلام و تشیع همواره الهام بخش امت اسلامی برای مبارزه با ظلم و تامین كننده عزت و سربلندی ملت بزرگ ایران بوده است و انقلاب اسلامی ملت ایران به جد وامدار آموزه های محرم و عاشورا می باشد. ولی عاشورای امسال در فضای پرتنش سیاسی كشور حال و هوای دیگری یافت و پس از حركت های مشكوكی كه در آستانه این ماه پیروزی خون بر شمشیر در اهانت به امام خمینی (ره ) رهبر كبیر انقلاب اسلامی صورت گرفت و متعاقبا شاهد حمله تعدادی افراد سازمان یافته به حسینیه جماران در شب عاشورا و حین برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان بودیم كه هم به امام حسین (ع ) و هم به امام خمینی (ره ) جسارت شد و در مقابل این جسارت و هتك حرمت به مقدسات مردم و امام متاسفانه شاهد هیچگونه عكس العملی از سوی مسئولان و رسانه ملی و دلسوزان جریان اصولگرا نبودیم .
بی تفاوتی و سكوت در مقابل این قانون شكنی ها و عدم امكان ابراز نظر به اقشاری كه ضمن پایبندی به ارزشهای اسلام و انقلاب انتقاداتی به وضع موجود داشتند زمینه ساز حوادث تلخی شد كه عده ای معدود با سو استفاده از التهابات سیاسی در روز عاشورا دست به حركتهای ساختارشكنانه بزنند و با مداخله گروه ها و افراد غیرمسئول تعدادی از هموطنان بیگناه كشته و مجروح گردیدند.

--------------------------------------------------------------------


فراكسیون خط امام (ره ) مجلس شورای اسلامی ضمن اعتقاد راسخ به نظام جمهوری اسلامی قانون اساسی و اصل ولایت فقیه و ابراز تاسف از قانون شكنی هایی كه از یك سو به نام طرفداری از اسلام امام حسین (ع ) و امام خمینی و از سوی دیگر جمعی ساختارشكن صورت گرفته و می گیرد بر ضرورت ریشه یابی دقیق و غیرجانبدارانه این حوادث در جهت تامین منافع ملی و وحدت جامعه تاكید می نماید.

--------------------------------------------------------------
حزب تمدن اسلامی هم در بیانیه ای حرمت شكنی در عاشورای حسینی رامحكوم كرد. در این بیانیه آمده است : عده ای فرصت طلب در روز عاشورا در حالیكه میلیونها ایرانی مشغول نوحه سرایی و عزاداری بودند دست به اغتشاش زده و با طرح شعارهای ضد انقلابی و ساختار شكنانه اموال عمومی را تخریب كردند.

----------------------------------------------------------
همچنین فراكسیون كارگری مجلس سازمان دانش آموزی شورای عالی استانها نمایندگان ادواری مجلس سازمان نظام پزشكی بسیج جامعه پزشكی و انجمن اسلامی پزشكان هم با صدور بیانیه هایی هتك حرمت مقدسات در روز عاشورا را محكوم كردند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

پنج شنبه 10/10/1388 - 7:8 - 0 تشکر 173147

 حضرات آیات نوری همدانی جوادی آملی مكارم شیرازی و سبحانی با محكوم كردن حركت هنجارشكنانه در روز عاشورای حسینی خواستار برخورد قانونی با اغتشاشگران شدند.


گزارشات رسیده حاكی است آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید با صدور بیانیه ای حرمت شكنی عده ای در روز عاشورای حسینی را محكوم و تاكید كرد كه ملت انقلابی ایران چهره فتنه گران و فتنه سازان را نمایان تر خواهد ساخت و آنان را به جزای اعمال خود خواهند رساند.
در این بیانیه آمده است : به دنبال حركت هنجار شكنانه ای كه چند روز قبل در شهر مقدس قم از طرف تعدادی كه متاسفانه تحت تاثیر تلقینات دنیای استكباری و صهیونیستی قرار گرفته اند در تهران نیز در روز عاشورای حسینی با حرمت شكنی بیشتر و اغتشاش و تخریب صورت گرفت .
بیانیه ادامه یافته است : ما با محكوم كردن این تلاش های مذبوحانه به فریب خوردگان اعلام می كنیم كه مردم عاشورایی و انقلابی ایران كه قرن هاست از مكتب عاشورا الهام می گیرد در برابر این اعمال ضد عاشورایی هرگز ساكت نمی ماند و با خشم توفنده همه آنها را محو و نابود خواهد كرد و چهره فتنه گران و فتنه سازان را نمایان تر خواهد ساخت و آنان را به جزای اعمال خود خواهد رسانید.
در بخش دیگری ازاین بیانیه آمده است : ضمنا در پی مطلبی كه چند روز قبل در جمع مردم انقلابی و متعهد قم در رابطه با هنجارشكنی هایی كه در قم واقع شده بود اینجانب بیان داشتم از سراسر مملكت طومار ها و فاكس ها و نامه ها در پشتیبانی كامل از نظام اسلام و حمایت قاطع از ولایت فقیه كه ركن این نظام است واصل گردیده است كه ان شاالله تعالی پس از تقدیر و تشكر از مردم عزیز به عرض عموم خواهد رسید.

-----------------------
آیت الله جوادی آملی نیز در اظهاراتی درباره اغتشاشات صورت گرفته در روز عاشورا گفت : اهانت به مقدسات به خصوص در روز عاشورا برای همیشه محكوم است و اهانت كنندگان به مقدسات برابر قانون باید مورد مواخذه قرار بگیرند.
آیت الله جوادی آملی در ارتباط با اغتشاشات صورت گرفته در روز عاشورا گفت : دو نكته هست كه خیلی مهم است . نكته اول اینكه اهانت به مقدسات برای همیشه محكوم است ; مخصوصا در روز عاشورا و اهانت كنندگان به مقدسات برابر قانون باید مورد مواخذه قرار بگیرند.
این مرجع تقلید ادامه داد : دومین موضوع آن است كه در این جریان ها اگر به یك بی گناهی آسیبی رسید آن هم خسارتش ترمیم بشود تا برابر آیه « وامتازوا الیوم ایها المجرمون » مجرم از غیرمجرم جدا بشود. هركدام در برابر حكم الهی به قانون سپرده بشود.

-------------------------------
همچنین آیت الله مكارم شیرازی از مراجع تقلید نیز با صدور بیانیه ای حوادث اخیر در عاشورای حسینی و شعارهای سیاسی ساختار شكنانه و تخریب اموال را محكوم كرد.
در این بیانیه آمده است : روز عاشورا در حالیكه مردم كشور ما از كوچك و بزرگ و مرد و زن در آتش عشق حسینی می سوختند ناله های عاشقانه سر می دادند و با نظم و خلوص نیت مشغول عزاداری و نوحه سرایی بودند گروهی از مغرضان به برخی خیابان های تهران ریختند و قداست مراسم حسینی كه عامل وحدت صفوف همه ملت است را شكستند.
بیانیه می افزاید : این عده نخست به شعارهای سیاسی ساختارشكن پرداختند و سپس اقدام به تخریب اموال و آتش زدن آنها اقدام نمودند.
آیت الله مكارم شیرازی در این بیانیه گفته است : ما بارها گفته ایم غیر از جناح های سیاسی وفادار به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی گروهی خرابكار و مزدور بیگانه در میان صفوف مردم رخنه كرده كه هدف آنها فقط ویران كردن كشور تجزیه آن و سپردن به دست بیگانگان است كه قطعا با هوشیاری وفاداران به اسلام و نظام هرگز به اهداف شوم خود نخواهند رسید.
این مرجع تقلید دراین بیانیه خاطرنشان كرده است : اطلاعات موثق و دقیق بیانگر آن است كه آنها جدایی حكومت از اسلام را تبلیغ می كنند و حتی بعضا به مقام شامخ سالار شهیدان و عزادارانش اهانت كردند.
در ادامه بیانیه آمده است : انتظار ما این است كه اولا تمام جناح های سیاسی معتقد به نظام اسلامی این ساختار شكنی و هتك حرمت اسلام را تقبیح و محكوم كنند و ثانیا بیش از این بر طبل اختلاف نكوبند زیرا دشمن در كمین نشسته و سلاح خود را تیز كرده و پیوسته تهدید می كند و هر درگیری رخ دهد فریاد شادی سر می دهند آیا عقل اجازه می دهد دشمن را شاد كنیم .
در بخش دیگری ازاین بیانیه آیت الله مكارم شیرازی آمده است : من معتقدم كه اختلافات كنونی راه حل مسالمت آمیز و عاقلانه دارد كه باعث عظمت و قدرت بیشتركشور ما است چرا به آن نمی اندیشند از دولتمردان نیز انتظار داریم در برنامه های خود بیشتر دقت كنند و بهانه به دست مخالفان نظام در داخل و خارج ندهند خداوند همه را به راه راست هدایت فرماید.

---------------------------
آیت الله سبحانی با صدور بیانیه ای هتك حرمت عاشورا و زیر پا نهادن ارزش های انسانی بویژه مقدسات اسلامی و سیدالشهدا (ع ) و تخریب اماكن عمومی در تهران را محكوم كرد.
در بیانیه این مرجع تقلید آمده است : گزارش های رسیده نشان می دهد كه در عاشورای حسینی در پایتخت تشیع یك رشته رویدادهای تاسف آور زشت و دور از اخلاق انسانی رخ داده و قلوب عاشقان حسینی و انسان های وارسته را جریحه دار ساخته است .
در ادامه این بیانیه آمده است : ما هرگز فكر نمی كردیم كه در چنین روز مقدسی كه حتی پیروان ادیان دیگر نیز برای آن احترام قایل هستند و در برخی از كشورهای غیراسلامی عاشورای حسینی تعطیل رسمی است چنین رویداد دور از اخلاق انسانی رخ دهد و قداست این روز شكسته شود.
آیت الله سبحانی در بیانیه مزبور افزود : دراین حوادث گروهی مجروح و اماكنی تخریب شد و در نتیجه نفرت و انزجار مسلمانان را برانگیخت از عمل این گروه فقط دشمنان ملت و كشور ابراز خوشحالی میكنند و در محكومیت این عمل همین بس كه دوستان را اندوهگین و دشمنان ملت را شاد كرده است .
در بیانیه آمده است : امید است با بیداری مسلمانان بویژه جوانان غیور و بیدار بار دیگر این عمل ضد انسانی تكرار نشود و قداست ایام شهادت ها و اجتماعات مذهبی مخدوش نگردد.
آیت الله سبحانی دراین بیانیه گفت : امید میرود فریب خوردگان در عواقب اعمال خود بیندیشند وبه آغوش ملت مسلمان بازگردند و بزرگان نظام اسلامی نیز باب مذاكره را باز گذارده و با حفظ عزت اسلام وحدت كلمه را فراهم آورند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

يکشنبه 13/10/1388 - 7:40 - 0 تشکر 173881

بیانیه آیت الله سیدمحمدباقر شیرازی در محكومیت حرمت شكنان عاشورای حسینی


آیت الله سیدمحمدباقر شیرازی از مراجع تقلید با صدور بیانیه ای حرمت شكنی ها در عاشورای حسینی را محكوم كرد.
من بیانیه این مرجع تقلید به شرح ذیل است :
بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی : « و من قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا فلا یسرف فی القتل انه كان منصورا »
و قال سیدالكونین صلی الله علیه وآله : « حسین منی وانا من حسین »
الاسلام محمدی الحدوث حسینی البقا ـ كل یوم عاشورا و كل ارض كربلا
حادثه خونین و جانگداز عاشورا حسینی در تاریخ بشریت نظیر نداشته و نخواهد داشت و اثر بسیار عظیم آن نه فقط نسبت به دین مقدس اسلام بلكه در تمام ادیان و بشریت و درس آزادی به معنی حقیقی و ظلم ستیزی را به وجه احسن آموخت و گذاشت و در طول تاریخ اگرچه پس از یزید و ابن زیاد و پیروان آنها و متوكل و وهابیت و رضاخان و صدام و امثال آنها تا توانستند و با اقسام گوناگون سعی در خاموش نمودن و از بین بردن آن نمودند.
لكن چون نور حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام نور الهی است لذا به مفاد یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم و الله متم نوره ولو كره الكافرون » هرچه بخواهند این نور را خاموش نمایند نخواهند توانست بلكه روز به روز بر عظمت آن افزوده میگردد.
لكن آنچه موجب كمال تاثر است آن است كه آنچه از دست دشمنان دین و دشمنان مقام امامت و ولایت صادر شود تعجب نیست و مقتضی مخالفت ذاتی آنهاست و اما آنچه بیشتر موجب تاثر است آنكه این پیش آمدها و هتك به مقام امام حسین علیه السلام و عاشورا و آن سرور مظلومان و آزادگان جهان از بین دوستان و خاصه در جمهوری اسلامی ایران واقع گردد كه بسیار باعث بر مزید تاثر گردیده و میباشد و آنكه علاوه بر هتك مقام حضرت امام حسین علیه السلام و یاران باوفای ایشان زحمات پنجاه ساله این انقلاب بلكه زحمات هزار و چهارصد ساله آن همه بزرگان و شهدا و علما را از دست داده و آبروی باعظمت ایران اسلامی را تا مقدار زیادی از بین بردند لكن همانقسم كه بیان گردید چون نور حضرت امام حسین علیه السلام نور خداوند است لذا نتوانند نور آن وجود مقدس را خاموش نمایند

منبع روزنامه جمهوری اسلامی

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.