• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2413)
يکشنبه 6/10/1388 - 22:38 -0 تشکر 172395
سنگ پرانی و حمله حامیان موسوی به نمازگزارن ظهر عاشورا

 نمی دونم چی شده
دیگه نمی تونستم وقاحت این گونه افراد را تحمل کنم
با خودم عهد کرده بودم دیگه پامو توی انجمن سیاسی نزارم ولی دیگه با این جریانات ، خون هر آزاده ای به جوش میاد
پیش خودم گفتم باید حتما این تاپیک را بزنم دیگه با این اوصاف عهد معنی ای نداره
اسلاممان داره از دست می ره

 
در میدان جمهوری اسلامی صورت گرفت؛
سنگ‌پرانی و حمله حامیان موسوی به نمازگزاران ظهر عاشورا

حامیان موسوی با حمله به یك هیئت عزاداری در میدان جمهوری اسلامی تهران، به عزاداران حسینی كه در حال اقامه نماز ظهر عاشورا بودند، سنگ پرانی كرده و تعدادی از آنها از جمله امام جماعت را زخمی كردند.


ظهر امروز عده‌ای از حامیان موسوی كه با حرمت‌شكنی از روز شهادت سیدوسالار شهیدان و یاران با وفای ایشان، به خیابان‌ها آمده و برخی اماكن عمومی و تعدادی خودروی عمومی و شخصی را به آتش كشیدند، با حضور در میدان جمهوری اسلامی و مشاهده برگزاری نماز ظهر عاشورا در هیئت رهپویان آل طاها، به عزاداران حسینی حاضر این هیئت هجوم آورده و به سمت آنها سنگ‌پراكنی كردند. 
این افراد كه نمادهای سبزرنگ نیز با خود داشتند، تعدادی از نمازگزاران را نیز مورد ضرب و شتم قرار داده و با سنگ‌پراكنی به سوی "حجت‌الاسلام صالحان " امام جماعت این هیئت، وی را مجروح كردند.
علاوه بر امام جماعت این هیئت، تعداد دیگری از عزاداران حسینی در این هیئت نیز به جهت سنگ‌پرانی و ضرب و شتم این افراد، مجروح شدند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 22:41 - 0 تشکر 172398

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: كسانی كه با گمانه‌زنی‌های نادرست، فتنه‌ها را آغاز كرده و با بیانیه‌ها و سخنرانی‌های خود بر آتش فتنه افزودند، در حرمت‌شكنی اوباش از روز عاشورا دخیل هستند.

علیرضا زاكانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص حرمت‌شكنی عده‌ای از حامیان موسوی از روز عاشورا و اقدامات ساختارشكنانه و آتش‌زدن برخی اماكن عمومی از سوی این افراد، اظهار داشت: اینها مسیر رو به سقوط خود را روز به روز بیشتر رونق می‌دهند و با داشته‌های این ملت و سرمایه‌های عظیم این كشور و فراتر از آن با سرمایه‌های عظیم عالم تشیع و اسلام برخورد ابزاری می‌كنند و برای رسیدن به اهداف دون و پست خود به این روزها تمسك پیدا می‌كنند.
وی با بیان اینكه این افراد با هر حربه‌ای و با بهره‌گیری از هر ظرفیتی، تلاش دارند بودن خود را و احیای خود را رقم بزنند، ادامه داد: سراغ عاشورا آمدن و این روز عزیز را برای فتنه‌انگیزی و آشوب‌طلبی مدنظر قرار دادن، موجب می‌شود كه بیش از پیش در سراشیبی سقوط قرار گرفته و بیزاری مردم از خود را در پی داشته باشند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه امیدواریم اینان به دامن ملت بازگردند، خاطرنشان كرد: در این مسیر كسانی كه شروع این حركت را با دستان خود و گمانه‌زنی نادرست رقم زدند و با بیانیه‌های متعدد و سخنرانی‌ها بر آتش این فتنه افروختند، همانها مقدمات این امر را فراهم آوردند و اگر برائت نجویند و با دستان خود از این اقدامات حامیانشان ممانعت نكنند در این فتنه‌ها دخیل‌ هستند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 22:47 - 0 تشکر 172402

حجت‌الاسلام ذوالنور :
بستر حرمت‌شكنی‌ها توسط برخی خواص فراهم شده است

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، برخی خواص را فراهم كننده بسترهای لازم برای حرمت‌شكنی‌های اخیر به خصوص روز عاشورای حسینی دانست.


حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران درخصوص برخی حرمت‌شكنی‌ها و اغتشاشات كه امروز همزمان با عاشورای حسینی در برخی نقاط تهران صورت گرفت، اظهار داشت: عده‌ای از این افراد به هیچ چیز معتقد نبوده و از نظام، انقلاب و حتی امام حسین (ع) عقده دارند و از سالیان قبل نیز به مناسبت‌های مختلف با زیر سوال بردن این عزاداری‌ها، حتی گریه كردن برای امام حسین(ع) را مسخره می‌كردند.
ذوالنور با اشاره به برخی افراد مانند عبدالكریم سروش آنها را ایدئولوگ و لیدر اعتقادی این افراد دانست و افزود: كسانی مانند سروش با نوشتن مقالات مختلف، ضمن زیر سوال بردن مبانی و اعتقادات اسلامی، حتی فرهنگ شهید و شهادت را خشونت‌آفرین ذكر كرده و می‌گفت عاشورا نتیجه خشونتی است كه پیامبر اسلام در جنگ بدر انجام داد.
وی ادامه داد: برخی افراد كه از نظام و اسلام عقده دارند نیز با چنین صحبت‌هایی یك پوشش اعتقادی برای كارهای خود پیدا می‌كنند.

* بستر حرمت شكنی‌ها توسط برخی خواص فراهم شده است

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: در سال‌های گذشته این افراد پوشش و چتری نداشتند كه در زیر آن قرار بگیرند اما با روش‌های مختلف مانند تمسخر عزاداران، ضمن زیر سوال بردن مبانی اعتقادی، دست به رفتاری هنجارشكن و غیرمتعارف می‌زدند اما امسال این حركات یك تفاوت عمده پیدا كرده است.
ذوالنور خاطرنشان كرد: آنها تحت پوشش انتخابات و با استفاده از بسترهایی كه برخی خواص برای آنها فراهم كردند، تشكل یافته و جان تازه‌ای گرفتند و شاهد بودیم كه گروه‌های مختلف یك نخ تسبیحی برای انسجام پیدا كردند كه این نخ همان سران آشوب و فتنه هستند.
وی افزود: در حوادث اخیر از لیبرال‌های ملایم گرفته تا نهضت آزادی و جبهه ملی و غرب‌گراهای نرم تا نیروهای چپ تند و افراطی كمونیستی و حتی منافقین و سلطنت‌طلب‌ها دور هم جمع شدند و به اقدام علیه انقلاب اسلامی پرداختند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: در گذشته اقدامات آن‌ها تحت عنوان دموكراسی و یا انتخابات نبود و مردم نیز نسبت به برخورد آنها متفق‌القول بودند و نظام نیز عزم جدی برای آنان داشت اما این اقدامات اخیر در پوشش انتخابات و عقده گشایی‌های پس از انتخابات صورت می‌گیرد.

* سران فتنه شفاف شدن موضعشان را مرگ سیاسی خود می‌دانند

ذوالنور با بیان اینكه برخی از سران فتنه از جمله موسوی ، كروبی و خاتمی در این جریانات پوشش و چتری برای حمایت از این افراد شده‌اند، گفت: هیچ كدام از این افراد هیچ تكذیبه و اعلام برائتی از آنها نشان نمی‌دهند و در واقع با سكوت خود، حضور یا عدم حضور و انتشار بیانیه‌های مختلف موجب تداوم این حركات شده‌اند و اعلام می‌كنند كه این حركت زنده است و پس از انتخابات پایان نیافته و البته معاندین نظام نیز از این بستر استفاده كرده و به عقده گشایی خود علیه انقلاب می‌پردازند.
وی خاطرنشان كرد: اگر این سران آشوب از این افراد اعلام برائت كنند، نظام تكلیف خود را برای مقابله به آنها می‌داند اما این سران می‌دانند كه اعلام موضع شفافشان مرگ سیاسی آنها خواهد بود و مخالفین نظام نیز در این صورت هیچ پشتوانه‌ای نخواهند داشت.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینكه امروز هم سران فتنه و هم آشوبگران یك نقاب واحد بر چهره دارند، اظهار داشت: اما باید بدانیم كه این حوادث تداوم نخواهد داشت و مردم بخوبی آنها را می‌شناسند.
ذوالنور با اشاره به سرمایه‌گذاری وسیع دولت آمریكا برای حمایت از اغتشاشگران در ایران گفت: این‌ها برای آنكه نظر دولت آمریكا را به خود جلب كنند مجبور هستند كه چنین برنامه‌هایی داشته باشند تا به دنیا بگویند كه در هر زمان علیه نظام اسلامی دست به آشوب می‌زنند.
وی تصریح كرد: آنها با این كار مانند آتش زدن اماكن و تهیه فیلم از آن، اقدام به فراهم كردن خوراك برای رسانه‌های خارجی می‌كنند تا نظر مساعد آنها را جلب كنند.

* موسوی در كنار كسی است كه خود معزول امام(ره) بود

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه با اشاره به برخی اتفاقات در مراسم تشییع آیت‌الله منتظری گفت: نقطه برجسته هواداران آقای موسوی برای مطرح كردن ایشان در انتخابات، هزینه كردن از امام راحل بود و آنها همواره موسوی را نخست وزیر امام و یكی از وفاداران خط امام معرفی می‌كردند و در واقع تمام هزینه جا انداختن ایشان در انتخابات از كیسه امام(ره) بود.
ذوالنور ادامه داد: از طرف دیگر بر هیچكس پوشیده نیست كه منتظری معزول امام(ره) و كسی بود كه خون به دل بنیانگذار انقلاب اسلامی كرد و حتی وقتی فرزند شهیدش می‌گفت كه خانه پدر من جای امنی برای منافقین است، منتظری او را روانی معرفی كرد و حتی تا آخرین روز حیاتش نیز دست از عقده‌گشایی از امام(ره) و آرمان‌های امام برنداشت.
وی با رئوفانه و حكیمانه خواندن پیام رهبر معظم انقلاب برای درگذشت آیت‌الله منتظری، اظهار داشت: هواداران وی اگر عقل داشتند می‌توانستند گذشته سیاه او را پاك كنند اما این كار را نكردند.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینكه برخی افراد در مراسم تشییع منتظری شعار «منتظری كجایی موسوی تنها مانده» سردادند، خاطرنشان كرد: حال باید از آقای موسوی پرسیده كه چطور می‌توان او را كه مدعی وفاداری به امام(ره) است به كسی وصل كرد كه درست در نقطه مقابل امام(ره) قرار داشت.

* آشوبگران باید بدانند كه صبر مردم و نظام اندازه‌ای دارد

ذوالنور ادامه داد: در واقع این افراد از هر امكانی برای رسیدن به هدف خود استفاده می‌كنند و وقتی مبانی، اعتقادات و اقدامات آنها را می‌بینیم، متوجه می‌شویم كه هیچ سنخیتی با امام(ره) و آرمان‌های امام(ره) ندارند.
وی در پایان تاكید كرد: ملت ایران برای تحمل آنها سعه صدر نشان داده است اما آنها باید بدانند كه صبر نظام و مردم اندازه‌ای دارد و اگر به مسیر خود ادامه دهند، خواست عمومی ملت ایران برخورد نظام با آنهاست بنابراین بهتر آن است كه خودشان قبل از وقوع این امر به آغوش ملت بازگردند چرا كه تاریخ نشان داده كسانی كه در مقابل مردم و نظام اسلامی می‌ایستند، عاقبتی جز نابودی ندارند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 22:48 - 0 تشکر 172403

فروزنده :
موسوی و كروبی مسئول حرمت شكنی عاشورا هستند

عضو شورای مركزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به حرمت شكنی روز عاشورا، تخریب اموال عمومی و سردادن شعارهای ساختارشكنانه از سوی طرفداران موسوی گفت: كروبی، موسوی و خاتمی مسئول حرمت شكنی عاشورا هستند.


لطف‌الله فروزنده عضو شورای مركزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به حرمت شكنی روز عاشورا، تخریب اموال عمومی و سردادن شعارهای ساختارشكنانه از سوی طرفداران موسوی گفت: با حرمت‌شكنی روز عاشورا از سوی طرفداران موسوی روشن است كه این‌ها اسلام را قبول ندارند و بدون شك عمله‌های استكبار جهانی آمریكا و صهیونیست هستند.
وی افزود: این حرمت شكنان انتخابات را بهانه كردند و دنبال خط تخریب نظام و براندازی بودند و این خط را همچنان ادامه می‌دهند.
عضو شورای مركزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه لحظه به لحظه ماهیت واقعی این‌ها بیشتر روشن می‌شود، اظهار داشت: ما شاهد بودیم كه این افراد اول با انتخابات و بعد با رئیس جمهور و بعد از آن با امام و رهبری اعلام مخالفت كردند و امروز هم ارزشهای اصلی ما همچون حماسه عاشورا را زیر سوال بردند.
فروزنده ادامه داد: حرمت شكنی عاشورا نشان می‌دهد كه نظام باید با این‌ها برخورد جدی و قوی انجام دهد؛ چرا كه قطعا مردم ما بر نمی‌تابند كه عده‌ای به نام امام حسین از روزی كه متعلق به امام حسین است این حرمت شكنی‌ را داشته باشند.
وی تصریح كرد: كروبی، موسوی و خاتمی باید تكلیف خود را با این جریان مشخص كنند؛ چرا كه اگر محكوم نكنند بدون شك جزء عوامل و سردمداران این حركت محسوب می‌شوند و مسئول این حرمت شكنی‌ها هستند.
عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینكه نظام باید با سران جریان فتنه برخورد كند، گفت: دشمنان بدانند كه امید واهی به این افراد ضد انقلاب بسته‌اند؛ چرا كه ملت بزرگ ما همانند دریایی خروشان است به سمت این‌ها حمله می‌كنند و این آشوبگران خار و خاشاكی بیش نیستند.
فروزنده با طرح سوالی مبنی بر اینكه چرا موسوی و خاتمی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، خطاب به این افراد گفت: این آقایان باید از تاریخ درس عبرت بگیرند. دیدیم كسانی كه در مقابل انقلاب و امام ایستادند به درك واصل شدند.
وی ادامه داد: موسوی، خاتمی و كروبی‌ همانطور كه هتك حرمت امام را محكوم نكردند باید بدانند كه مسئول هستند و خودشان را با دست خودشان به قعر جهنم می‌برند و باید بدانند در مقابل خون شهدا ایستادن خفت و خواری دنیا و آخریت را به دنبال دارد.
سخنگوی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی خاطرنشان كرد: موسوی و كروبی باید بدانند هر چه كه دارند از انقلاب دارند چرا كه قبل از انقلاب حتی یك سیلی هم برای انقلاب نخورده بودند و هر چه دارند از این انقلاب است.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 22:48 - 0 تشکر 172404

سلام

واقعا تحرک ساختار شکنی و اینبار با رو شدن ماهیت اصلی این جریانات مشکوک بود

بزودی خبرای مرتبطی با این مبحث در انجمن روابط عمومی

خواهیم داشت

پیگیری کنین

يکشنبه 6/10/1388 - 22:59 - 0 تشکر 172406

همزمان با ظهر عاشورای حسینی؛
خسارت گسترده اغتشاشگران به اموال عمومی
اغتشاشگران وابسته به فرقه موسوی، علاوه بر شکستن شیشه مغازه ها و ساختمان های اطراف؛ اقدام به آتش کشیدن بانک، یک ساختمان در چهارراه کالج، تعدادی از تاکسی های شهری، وسایط نقلیه نیروی انتظامی، خودروهای شخصی و سطل های زباله سطح شهر کردند.
اغتشاشگران و اراذل و اوباش وابسته به فرقه موسوی با سوء استفاده از حضور مردم در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، دست به آشوب و خسارت به اموال مردم زدند.

این افراد، علاوه بر شکستن شیشه مغازه ها و ساختمان های اطراف؛ اقدام به آتش کشیدن بانک، یک ساختمان در چهارراه کالج، تعدادی از تاکسی های شهری، وسایط نقلیه نیروی انتظامی، خودروهای شخصی و سطل های زباله سطح شهر کردند.

همچنین تعدادی از مردم و عزاداران حسینی توسط اغتشاشگران وابسته به فرقه موسوی مجروح شده اند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 23:4 - 0 تشکر 172407

گزارش تصویری از اغتشاشات روز عاشورا توسط فرقه موسوی

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 23:6 - 0 تشکر 172408

علیرغم رویارویی مستقیم با شعائر دینی، انقلابی و قانون اساسی
سکوت تلخ قوه قضاییه در برابر فتنه گران همچنان ادامه دارد
ظهر امروز، همزمان با عاشورای حسینی فتنه گران با سواستفاده از حضور مردم در تکایا و مساجد، در خیابان انقلاب حاضر شدند و با تخریب بانک ها و مغاره ها و همچنین ضرب و شتم نیروهای پلیس و به آتش کشیدن سطل های زباله جو ناآرامی را در شهر ایجاد کردند.
سکوت تلخ قوه قضاییه در برابر فتنه گران همچنان ادامه دارد
پس از آنکه فرقه موسوی در مراحل مختلف پس از انتخابات از جمله 25 خرداد، 26 تیر، 18 تیر، 13 آبان، 16 آذر و 6 دی بارها به ساحت قانون اساسی، اصل مترقی ولایت فقیه، امام خمینی(ره)، روز قدس، استکبار ستیزی و مرگ بر آمریکا و ... هتک حرمت نمودند و با تخریب اموال عمومی ، ضرب و شتم مردم و نیروهای پلیس جو نا امنی را در جامعه ایجاد کردند، همچنان شاهد تسامح قوه قضاییه در برخورد با سران فتنه و فتنه گران هستیم.

 ظهر امروز، همزمان با عاشورای حسینی فتنه گران با سواستفاده از حضور مردم در تکایا و مساجد، در خیابان انقلاب حاضر شدند و با تخریب بانک ها و مغاره ها و همچنین ضرب و شتم نیروهای پلیس و به آتش کشیدن سطل های زباله جو ناآرامی را در شهر ایجاد کردند.

سبزهای فرقه موسوی با شعار تند همچون "مرگ بر اصل ولایت فقیه" بار دیگر ضدیت خود را با اصول اولیه خط امام و قانون اساسی را نشان دادند.

همچنین طبق اخبار رسیده از منابع مردمی، برخی از دستگیرشدگان وقایع اخیر که در مرخصی به سر می برند، نقش لیدر در اغتشاش امروز را به عهده داشتند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 23:7 - 0 تشکر 172410

در پی برگزاری جشن عاشورا از سوی حامیان موسوی و خاتمی
عزاداران حسینی حرمت شكنان عاشورا را متواری كردند

جمعی از افراد فریب خورده و اراذل و اوباش حامی موسوی و خاتمی در پی فراخوان رسانه های اجنبی با به آتش كشیدن اموال عمومی، بانك و خودروهای شخصی و خانه های مردم، ایراد خسارت به برخی وزارتخانه ها حرمت روز عاشورای حسینی و مراسم عزا را شكسته و جشن عاشورا برگزار كردند.


رسانه های صهیونیستی، انگلیسی و بیگانه از مدت ها قبل برای ایجاد بلوا و آشوب جریان در عاشورای حسینی فراخوان داده بودند ولی باز هم علیرغم حضور مردم عزادار در دسته های سینه زنی نتوانستند كاری از پیش ببرند و مردم پس از خواندن نماز ظهر عاشورا به پاكسازی آنها از سطح خیابان اقدام كرده اند.
تعدادی از طرفداران موسوی و خاتمی قبل از ظهر عاشورا و با جدا كردن صف خود از میلیون ها عزادار ایرانی، با برگزاری تجمع های غیرقانونی در برخی خیابان های تهران كه هیچ شباهتی با عزاداری اباعبدالله الحسین نداشت، به طرح شعارهای ضد انقلابی و ساختار شكنانه پرداختند كه از همان موقع عزاداران حسینی به مقابله با آنها پرداختند كه فرار آشوبگران را در پی داشت. ولی پاسخ عزاداران به افراد فریب خورده پس از نماز ظهر عاشورا ابعاد گسترده تری پیدا كرد.
برخی افراد فریب خورده و آشوبگر در خودروهای خود بسان مراسم عروسی بوق می زدند. برخی نیز در تجمع ها هلهله و شادمانی و خرابكاری می كردند. آشوبگران حرمت روز عاشورا را با این اقدامات خدشه دار می كردند.
اراذل و اوباش با سوء استفاده از حضور مردم در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین دست به آشوب و خسارت به اموال مردم (موتور سیكلت، خانه، سطل های زباله،خودروی شخصی مردم) زدند. افراد فریب خورده شعار مرگ بر جمهوری اسلامی سر می دادند، ولی با حضور مردم در صحنه پا به فرار گذاشته و متواری شدند.
این افراد در روز عاشورا به جای عزاداری با طرح شعارهای انحرافی علیه نظام جمهوری اسلامی، اركان نظام و مطابق خواست دشمن و رسانه های غربی به جشن پرداختند.
رسانه های وابسته به صهیونیسم با بزرگنمایی آشوب در برخی خیابان ها و دمیدن در صحنه اغتشاش ادعا كردند این حوادث چند كشته داشته است.
یك منبع انتظامی اعلام كرد علی‌رغم دروغ‌پردازی‌ رسانه‌های بیگانه، تا این لحظه هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر كشته شدن افرادی در اغتشاش امروز گزارش نشده است.
این منبع انتظامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اخبار منتشر شده توسط برخی رسانه‌های خارجی از جمله العربیه مبنی بر كشته شدن چندین نفر در اغتشاشات امروز را تكذیب كرد.
وی افزود: تا این لحظه گزارشی مبنی بر كشته شدن فرد یا افرادی به دست پلیس نرسیده است در حوادث امروز چندین نفر از نیروهای پلیس و اغتشاش‌گران مجروح شده‌اند.
عزاداران حسینی با پایان مراسم از هیئت ها و دسته جات عزادار برای برخورد با اهانت كنندگان به حضرت سیدالشهدا و روز عاشورا به صورت دسته های خودجوش به سمت برخی خیابانهای مركزی تهران حركت كردند. با این حال نیروی انتظامی مراقب بود تا از بروز درگیری مردم با اراذل و اوباش و افراد فریب خورده جلوگیری كند.
حضور مردم به حدی بود كه تجمع آشوبگران با گذشت دقایقی از نماز ظهر عاشورا به دچار اضمحلال شد. رسانه های اجنبی گفته بودند كه می خواهند به جای عاشورای سرخ حسینی عاشورای سبز در ایران راه بیاندازند.
در حال حاضر شرایط آرامی در تهران حاكم است و مردم نیز اغتشاش‌گران را متفرق كرده‌اند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 23:9 - 0 تشکر 172411

جسارت فرقه موسوی به هتک حرمت قرآن رسید

هزاران دانشجو در دانشگاه تهران مشغول عزاداری برای شهید بزرگ کربلا و عاشورا بودند که خبر رسید اغتشاشگران سبز اموی در چند خیابان تهران اقدام به آشوب، اهانت به قرآن و سیدالشهدا(ع) و برهم زدن نظم عمومی کرده اند. دانشجویان عزادار ترجیح دادند به جای عزاداری در دانشگاه راهی خیابان ها شوند و نظم عمومی را در شهر برقرار سازند. لحظاتی بعد هزاران دانشجوی انقلابی دانشگاه های تهران از خیابان انقلاب راهی چهار راه ولیعصر شدند. آنها در مسیر شعارهای "این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده"، "حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست"، "ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند"، "مرگ بر منافق" و... را سر می دادند. دانشجویان پیرو خط امام(ره) خیابان های تهران را به صحنه عزاداری عاشورا تبدیل کردند و در مسیر راهپیمایی، "سینه‌زنان" برای پاکسازی شهر از لوث آشوبگران حرکت کردند.

لحظه به لحظه بر تعداد تجمع کنندگان بیشتر می شد به طوری که جمعیت چند هزار نفری در میدان ولیعصر(عج) به چند ده هزار نفر رسید. مردم از نقاط مختلف تهران خود را به محل آشوب ها برای حمایت از حرکت دانشجویان رساندند. اگر چه سبزهای اموی در روز عاشورا با لباس های رنگارنگ و قیافه های بزک‌کرده همراه با کف و سوت، خساراتی به اموال عمومی و مردمی زده و انتقام خود را از ملت با آتش زدن سطل های زباله جبران کرده بودند اما با هجوم جمعیت مردمی، راهی جز فرار ندیدند و پراکنده شدند. سبزها از فرصت مشغول شدن مردم در هیات ها و تکایا و سوگواری برای مظلومان کربلا، سوء استفاده کرده و در حالی که شهر خلوت بود، اقدام به ایجاد اغتشاش و نامنی و گستاخی به مقدسات کرده بودند. هر خیابانی را که اغتشاشگران ناامن کرده بودند با تظاهرات خودجوش مردم به آرامش رسید.

تلاش چندماهه سران فتنه برای اردوکشی خیابانی در روز عاشورا در حالی از چند ماه قبل آغاز شده بود که حداکثر جمعیت سبزها در روز عاشورا در همه خیابان های تهران 6 هزار نفر برآورد شده است.

عزاداران حسینی پس از تجمع در میدان ولیعصر(عج) و بلوار کشاورز به طرف میدان هفت تیر و خیابان انقلاب راهپیمایی کردند و سپس از آنجا راهی دانشگاه تهران شدند. این تظاهرات حدود سه ساعت به طول انجامید و در نتیجه آن آرامش بر پایتخت حاکم شد. تظاهرکنندگان خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با سران قتنه شدند.

به گزارش خبرنگار شبکه ایران یکی از خودروهای مشکوک اغتشاشگران در خیابان آزادی تهران به جمعیت عزادار حمله کرده و سه شهروند تهرانی را به قتل رسانده و عده ای را نیز مجروح کرده بود. بر طبق آخرین اخبار خودرو مذکور شناسایی شده و متعلق به یکی از آشوبگران بوده است. آنها همچنین در نقاط مختلف شهر پارچه‌نوشته‌ها و تصاویر مربوط به حضرت سیدالشهدا(ع) و هیات های عاشورایی را نیز به پاره کرده و به آتش کشیدند. خبرگزاری فارس نیز گزارش داد که فتنه گران قرآن را نیز به آتش کشیدند و به سوی نمازگراران در خیابان "جمهوری اسلامی" تهران نیز سنگ پرانی کردند. اغتشاشگران پیش از این و در 16 آذر روز دانشجو تصویر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را به آتش کشیده بودند. سبزهای اموی در روز قدس نیز اقدام به روزه خواری کرده بودند.

هتک حرمت به سالار کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در شرایطی از سوی سبزهای اموی صورت گرفت که این حرکت با سکوت توام با تایید سران فتنه از جمله موسوی، خاتمی و کروبی همراه شد. آنها ترجیح دادند که هیچ موضعی در برابر هتک حرمت و قانون شکنی اغتشاشگران نگیرند.

در حاشیه راهپیمایی:

- راهپیمایی مردم و دانشجویان کاملا خودجوش بود بطوری که دانشجویان برای سر دادن شعار بر روی دوش یکدیگر می ایستادند و شعار سر می دادند.

- حضور خانواده ها از جمله زنان و کودکان در راهپیمایی عاشورای تهران دیدنی بود.

-اغتشاشگران پلاکاردها و تصاویر متعلق به ایام محرم را در میدان ولیعصر(عج) به آتش کشیدند. آنها به هنگام رویارویی با مردم بسوی آنان سنگ پرتاب می کردند اما با مقاومت مردمی پا به فرار گذاشتند.

- آتش زدن سطل های زباله مهمترین خدمت سبزهای اموی بود اما در کنار این اقدام، یک ماشین و چند موتورسیکلت و ساختمان را نیز به آتش کشیده بودند. بخش هایی از بلوار خیابان کریم خان و تابلوهای راهنمایی و رانندگی نیز توسط سبزها تخریب شده بود.

-افرادی در مسیر راهپیمایی بطور مرتب از جمعیت مردمی می خواستند که درگیری ایجاد نکنند. با وجود سنگ‌پرانی سبزها هیچ درگیری از سوی مردم مشاهده نشد.

- حضور به موقع مردم و دانشجویان باعث شد تا ترافیک خیابان ولیعصر(عج) و خیابان انقلاب روان شود. در ادامه راهپیمایی بسیاری از مردم پایتخت مراسم عزاداری خود را در خیابان ها برگزار کردند.

- تعدادی از سبزها همراه با سگ های خود به خیابان ها آمده بودند.

««« تبیان »»»

 

يکشنبه 6/10/1388 - 23:9 - 0 تشکر 172412

وزارت اطلاعات: دستگیری منافقین در اغتشاشات امروز

یك منبع آگاه در وزارت اطلاعات از دستگیری تعدادی از عناصر گروهك تروریستی منافقین در اغتشاشات در تهران خبر داد.

این منبع آگاه در وزارت اطلاعات اعلام كرد كه در جریان اغتشاشات امروز در مركز تهران كه طی آن فتنه‌گران به دسته‌های عزاداری سوگواران سیدالشهدا(ع) حمله كرده و همچنین تعدادی از خودروهای عمومی و شخصی و برخی اماكن عمومی را به آتش كشیدند، تعدادی از عناصر گروهك تروریستی منافقین دستگیر شدند.

««« تبیان »»»

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.