پاسخ به شبهات (بازدید: 1210)
يکشنبه 6/10/1388 - 15:18 -0 تشکر 172310
!می توانید بدون حساب وارد بهترین طبقه ی بهشت شوید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت دوستان عزیز تبیان یا مهمان

این مبحث می تونه یک مبحث کاملا مفید برای قیامت باشه++زیرا چیزی را که می خواهم بگویم بسی مهم است،البته برای کسی که نمی داند!؟

حدیث های معتبر و قابل اطمینانی داریم شاید هم حدیث قابل اطمینان و و معتبری داریم،چون من یک حدیث را خواندم و می دانم که معتبر است<>

حالا کاری نداریم اصل ماجرا این است که در آن حدیث معتبر گفته شده بود که:

هر کسی که با حضرت علی(ع) دوست باشد در قیامت بساط حساب و کتاب اعمال برای او پهن نمی شود،درهای هفت گانه ی بهشت بر روی او باز می شود و او از هر دری که دوست داشته باشد وارد بهشت می شود(طبقات بهشتی).

به همین دلیل من از همگی خواهش می کنم که راه های دوستی با حضرت علی(ع) را بنویسند تا همه این راز یا رازها را بدانند،من نیز دنبال یک راه خوب هستم/|

يکشنبه 6/10/1388 - 22:39 - 0 تشکر 172396

با سلام.
مهمترین اصلی که دلالت بر محبت و ولایت پذیری بندگان نسبت به خلیفة الله ( همان ائمه اطهار ) دارد مساله تولی و تبری است.هل الدین الا الحب و البغض!؟
مساله ای که اگر به بهترین وجه به آن ملتزم باشیم ، به ولایة الله که همان ولایت علی ابن ابی طالب(ع) و خاندان پاکش ائمه اثنی عشری است،تمسک جسته ایم که تنها راه نجات از شر دنیا و آخرت است.کما اینکه این اصل اساسی را در زیارت عاشورا میخوانیم :
انی سلم لمن سالکم و حرب لمن حاربکم و ولی لمن والاکم و عدو لمن عاداکم....

اما تولی و تبری چیست ؟
این است که نه تنها خاندان امامت بلکه حب به محبین آن خاندان نیز تولی است و تبری نه تنها بغض و دوری از دشمنان ائمه است بلکه دوری از دشمنانِ دوست دارانِ ائمه نیز میباشد.

یعنی امکان جمع بین دوستی و دشمنی وجود ندارد.هموکه محب اهل بیت (ع) است بر او واجب است که با دشمنان اهل بیت نیز دشمن باشد.اما دشمنی به صرف زبان کفایت نمیکند.چه بسا دوستداران حسین (ع) که در شب عاشورا او را رها کردند و در مقام عمل دنیا را چسبیدن و عبد دنیا شدند!!!
پس در مقام عمل هم باید حب و بغض را سرلوحه کار خود قرار دهیم.آن فردی که میگوید قضیه خلافت علی (ع) امری تاریخی است و نباید پیرامونش دیگر جدالی باشد ، معنی تولیو تبری را نفهمیده.....

او که میگوید لعن را از اسلام حذف کنید که عامل تفرقه است ، معنی تولی و تبری را نفهمیده.

خلاصه اینکه تولی و تبری دو بال برای پرواز مومن به سوی لقاء الله است و قطعا پرواز بدون یک بال ممکن نمی باشد.

یا علی مدد.

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

دوشنبه 7/10/1388 - 11:28 - 0 تشکر 172462


عبدالله بن عمر می گوید: از پیامبر صلی الله علیه و آله دربارة علی بن ابیطالب علیه السلام پرسیدم حضرت فرمود: چرا گروهی مقام کسی را انکار می کنند که جایگاهش در پیشگاه خداوند همانند منزلت و جایگاه من در پیشگاه خداوند است.

آگاه باشید که هر کس علی را دوست بدارد مرا دوست داشته است، هرکس مرا دوست بدارد خداوند از او راضی است، هرکس خداوند از او راضی باشد بهشت را به او پاداش دهد، بدانید که هر کس علی را دوست بدارد خداوند نماز و روزه و عبادتش را قبول می کند، دعایش را مستجاب می کند.

بدانید که هر کس علی را دوست بدارد فرشتگان برای او طلب آمرزش می کنند و درهای بهشت برایش گشوده می شود تا از هر دری که خواست بدون حساب وارد بهشت شود، آگاه باشید که هر کس علی را دوست بدارد از دنیا خارج نمی شود تا اینکه از حوض کوثر بیاشامد و تا این که از درخت طوبی بخورد و جایگاهش را در بهشت بنگرد.

بدانید که هر کس علی را دوست بدارد خداوند در بهشت به تعداد رگهای بدن او به او حوریه می دهد و درباره هشتاد نفر از خاندانش شفاعت می کند و در برابر هر تار موئی که در بدن دارد شهری در بهشت از آن او می شود.
بدانید که هر کس علی را دوست بدارد خداوند ملک الموت (عزرائیل) را با رفق و ملایت به سوی او می فرستد و خداوند عزیز و با عظمت ترس و نگرانی از ((نکیر و منکر ( ناکر و نکیر )|منکر و نکیر)) را از او بر طرف می سازد. و قلبش را نورانی کند و رویش را سفید گرداند.

بدانید هر کس علی را دوست بدارد خداوند او را از آتش نجات دهد؛ آگاه باشید که هر کس علی را دوست بدارد خداوند حکمت را در دلش استوار گرداند و سخن درست را بر زبانش جاری سازد و درهای رحمت را برایش بگشاید.

بدانید هر کس علی را دوست داشته باشد در آسمانها بنام اسیر خداوند در زمین خوانده شود، بدانید هر کس علی را دوست داشته باشد فرشته ای از زیر عرش ندایش دهد که ای بندة خدا، عمر را از سر بگیر و از نو شروع کن که خداوند همه گناهانت را بخشید.

بدانید هر کس علی را دوست بدارد روز قیامت در حالتی می آید که سیمایش چون ماه در شب چهارده می درخشد، بدانید هر کس علی را دوست بدارد خداوند تاج کرامت و بزرگواری را بر سر او می نهد بدانید که هر کس علی را دوست بدارد چون برقی جهنده از صراط می گذرد.

بدانید که هر کس علی را دوست بدارد و ولایت او را بپذیرد خداوند برای او بیزاری از آتش و جواز عبور از صراط و امان از عذاب را می نویسد؛ بدانید هر کس علی را دوست بدارد هیچ پرونده دفتری برای محاسبه او گشوده نخواهد شد و هیچ میزانی برای سنجش اعمال او نسب نخواهد شد و به او گفته می شود بدون حساب داخل بهشت شو.

بدانید هر کس آل محمد را دوست بدارد از حساب و میزان و صراط در امان است؛ هر کس آل محمد را دوست بدارد ملائکه با او مصافحه می کنند و پیامبران با او دیدار می کنند و هر حاجتی که از پیشگاه خداوند دارد بر آورده می شود.
بدانید که هر کس بر دوستی آل محمد از دنیا برود من بهشت را برای او به عهده می گیرم، پیامبر خدا این جمله آخر را سه بار تکرار فرمود.

امام باقر علیه السلام می فرماید: خداوند دوستی علی را در قلب هیچ کس تثبیت نمی کند جز آن که اگر لغزشی برای آن شخص پیش آید خداوند او را تثبیت کند و گامش را استوار گرداند.

منابع:بحارالانوار،ج 39،ص 277،حدیث 55_کتاب الاربعین

برگرفته از سایت www.daneshnameh.roshd.ir 

سه شنبه 8/10/1388 - 23:20 - 0 تشکر 172923

زیبا بود

خدا را جدی بگیرید .          امام زمانتان را جدی بگیرید .         در امورتان جدی باشید .

*انجمن معارف به دنبال بهترین هاست*
*اگر یکی از بهترین هایید*
*همین الآن کلیک کنید*

جمعه 18/10/1388 - 15:27 - 0 تشکر 174882

الله اکبر!میدونی؛ میدونستم که شیعه اعتقاد داره که بدون کوچکترین زحمت ،با دوست داشتن اهل بیت و اشک ریختن برا حضرت حسین، بهشت رو حق مسلم خودش میدونه ولی اصلا فکرش رو نمیکردم که این عقیده رو ابراز کنه.گمون میکردم این عقیده رو مثل خیلی از عقاید دیگه زیر سایه ی تقیه پنهان میکنه.البته باید ببخشی من ایده ی خاصی برا اینکه همه این راز رو بدونند سراغ ندارم ! یا حق.خدا نگهدارت.

تو نميتواني کسي را که دوست داري هدايت کني؛ ولي خداوند هرکس را بخواهد هدايت ميکند(القصص56)
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی