• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1181)
يکشنبه 27/8/1386 - 22:2 -0 تشکر 17041
بالا بردن سرعت کامپیوتر شما

ده نکته برای بالا بردن سرعت کامپیوتر شما

در نظر بگیرید كه سرعت كامپیوتر شما مرتباً كمتر و كمتر می شود، برنامه های نرم افزاری زمان زیادتری برای اجرا شدن لازم دارند و زمان وارد شدن به یك سایت در اینترنت، بسیار طولانی می شود. اتصال به شبكه اینترنت، همیشه مقصر و علت اصلی در پایین آمدن سرعت كامپیوتر نیست، بلكه خود كامپیوتر، مهمترین علت آن است. تعداد برنامه ها،  فایل های قدیمی و حتی تنظیمات اشتباه، از دلایل كم شدن سرعت كامپیوتر هستند. 10  نكته مهم ذیل به كامپیوتر شما سرعت می بخشد


استارت سریع!

اگر عمل Shutdown  در كامپیوتر درست انجام نشود، كامپیوتر در استارت بعدی، برای اینكه هارد را از لحاظ داشتن خطا یا اشتباه چك كند، با برنامه Scandisk  استارت می شود كه مستلزم صر ف زمانی طولانی است. برای اینكه از اجرا شدن Scandisk  جلوگیری كنید، به ترتیب زیر عمل كنید:
از منوی استارت بر روی Run  كلیك كرده و بعد دستور msconfig  را اجرا كنید. سپس قسمت system configuration programs  را باز كنید و در قسمت Register، general  كلیك كنید و سپس  ?رمان “ Scandisk after error by shutdown disabled  “ را  فعال كنید. در آخر، همه پنچره ها را با دستور ok  ببندید و ویندوز را دوباره استارت كنید.


از كار انداختن پخش آهنگ هنگام بالا آمدن سیستم

اگر كامپیوتر شما هنگام بالا آمدن سیستم، آهنگ پخش می كند، در صورتی كه آن را از كار بیندازید، كامپیوتر سرعت بیشتری خواهد داشت. برای این كار، به ترتیب از Start/Settings/Control Panel، قسمت Sounds and Multimedia  را انتخاب كنید. پس از آن، پنچره ای باز می شود. در آنجا مشخص شده است كه كدام قسمتها به همراه پخش آهنگ عمل می كنند. قسمتهایی كه با پخش آهنگ همراه هستند، علامت بلند گویی را در كنار خود دارند بر روی قسمتهایی كه می خواهید پخش آهنگ آنها را غیر فعال كنید، مارك بزنید. سپس از منوی Name  كه در زیر آن قرار گر فته است، دستور None  را انتخاب كنید.


لغو دستور اجرای اتوماتیك برنامه ها

بسیاری از برنامه هاهنگام استارت به طوراتوماتیك اجرامی شوند. آیا شما واقعاً به همه آنها احتیاج دارید؟ برای اینكه از استارت شدن اتوماتیك این برنامه ها جلوگیری كنید، از منوی استارت، Run  را انتخاب كرده و سپس دستور msconfig  را اجرا كنید. از طریق Register  و بعد “ Auto Start  “ قادر نخواهید بود كه برنامه مورد نیاز خود را به صورت مجزا انتخاب كنید، بلكه  فقط می توانید علامت تیك (P) یا ضربدر (×) را از جلوی برنامه هایی كه نمی خواهید اجرا شوند، بردارید.


پاك كردن برنامه ها

شما همواره برنامه هایی را از اینترنت Download  می كنید. برای پاك كردن آنها از برنامه Uninstall  استفاده كنید، كه آن را می توانید به ترتیب از Start/Settings/Control Panel  تحت نام Add/Remove Programs  پیدا كنید.
برنامه ای را كه می خواهید پاك كنید، مارك بزنید و بعد بر روی آیكون Add/Remove  كلیك كنید. بدین ترتیب، برنامه به طور كامل از كامپیوتر شما پاك می شود


ایمیل های قدیمی را پاك كنید

ایمیل هایی كه به خصوص با  فایل های پیوست شده ( عكس،  فیلم و  فایل های موسیقی ) ارسال شده اند، سرعت و قدرت كامپیوتر را كاهش می دهند. به همین دلیل، تمام ایمیل های خود را به طور كامل بررسی كنید و آنهایی را كه دیگر احتیاجی ندارید، پاك كنید.


Defragment  كردن هارد

با دستور Defragment، هارد كامپیوتر خود را مرتب كنید. خود این كار، زمان می برد، ولی در عوض، سرعت كامپیوتر شما را بالا خواهد برد. برای این كار از منوی استارت Programs/Accessories/System tools/Disk Defragmenter  را كلیك كنید.
نكته: پس از شروع عمل Defragment، كامپیوتر را به حال خود بگذارید و هیچ كار دیگری با آن انجام ندهید.


عكس زمینه را غیر  فعال كنید.

این عكسها با وجود همه جذابیتی كه دارند قدرت و سرعت كامپیوتر را كم می كنند. بنابراین، بهتر است كه عكس پیش زمینه را بردارید. برای این كار با كلیك راست ماوس بر روی ص فحه Desktop، Properties  را انتخاب كنید و در قسمت Background، دستور None  را انتخاب كنید.


 فایل های موقت و آدرس های اینترنتی موجود در حا فظه موقت را پاك كنید

در حالی كه در اینترنت مشغول جستجو هستید، Browser  مثلاً (Internet Explorer) كپی سایت های بازدید شده را بر روی هارد قرار می دهد. این كار، عمل جستجو را تسریع می كند، اما به تدریج مقدار زیادی اطلاعات جمع می شود كه سرعت كامپیوتر را كم می كند. بنابراین، بهتر است كه این  فایل ها را پاك كنید. در Browser، از منوی بالای صفحه، Tools  و سپس Internet Options  را انتخاب كنید و آن گاه بر روی Delete Files، Delete Cookies  كلیك كنید.


كاهش ظرفیت  فایل ها و آدرس های اینترنتی كه در كامپیوتر ذخیره می شوند.

پاك كردن هر روز  فایل های موقت و آدرس های اینترنتی ، واقعاً اعصاب را خسته می كند. شما می توانید Cashe  خود را طوری تنظیم كنید كه  فقط اطلاعات كمی را بتوانید ذخیره كنید.
برای این كار در Browser، Tools  و سپس Internet Option  را انتخاب كنید. در پنجره باز شده بر روی قسمت Settings  كلیك كنید. در آنجا قسمت Amount of disk space to use  را برابر مقدار  1MB  تنظیم كنید.


روزآمد كردن ویندوز

شركت مایكروسا tفت به طور مرتب نسخه های update  ویندوز خود را برای كاربرانش ارائه می دهد. در نتیجه، قادر خواهید بود كه درایوها و  فایل های جدید را به صورت رایگان Download  كنید. از منوی استارت، قسمت Windows update  را انتخاب كنید. با این كار، ویندوز نصب شده بر روی كامپیوتر شما update  خواهد.


مراقب ویروسها باشید

بعضی از ویروسها اثر بسیار مخربی بر روی سرعت سیستم شما دارند به همین دلیل باید همواره یک آنتی ویروس قوی را بر روی سیستم خود نصب نمائید و دقت کنید داشتن قویترین آنتی ویروس بدون Update  کردن آن عملا هیچ ارزشی ندارد. به زودی یک ویروس شایع را که اثر بسیارمخربی را بر روی سرعت سیستمها دارد را به شما معر فی مینمائیم.

*+- mahdid -+*

 
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.