• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1617)
چهارشنبه 25/9/1388 - 22:44 -0 تشکر 170110
حذفی

حذف شد!!!! سانسور خیلی شدیده!! کوله بارم رو بستم که برم!!

PATH OF SUCCESS: TO REACH TO A BRIGHT FUTURE YOU HAVE TO TAKE YOUR WORKS SERIOUSLY AND ONLY CONSENTRATE ON BRIGHT SIDES OF ALL SUBJECTS ALSO YOU HAVE TO DETERMINE YOUR GOALS & START AS SOON AS POSSIBLE  .

چهارشنبه 25/9/1388 - 22:53 - 0 تشکر 170115

سلام..

حتما حکمتی توش هست دیگه...

:))  :))

غروب پنج فصل سال را در خنده مي گريم خدا قوت دهد اين چشم هاي مهربانم را
چهارشنبه 25/9/1388 - 23:14 - 0 تشکر 170126

با سلام

اولا اینکه اگه یه آدم خودکشی میکنه ، یه بلایی سرش میاد ، بر اثر بیماری میمیره و ... باعث و بانیش خداش بوده و خدا هیچ نقشی در مرگ اون فرد نداشته بلکه فرد خودش یا اطرافیانش باعث مرگش شدند چه سهوا و چه عمدا ، خدا در حق کسی ظلم نمیکنه همونطور که اگه معلولی به دنیا میاد مقصر خدای رحمان نیست ! بلکه باید ریشه یابی کرد که عیب از کجا بود مثله بیمار های تالاسمی که به دلایل ژنتیکی این بلا سرشون میاد و اگه در مجالس ، محفل ها و ... میگن حکمت حکمت خداست یا حکمتی در اون بوده واسه اینه که اولا به یاد این باشیم که خدا قادر مطلق هست و هیچ چیز از اون پنهان نیست و دوما به خاطر تسکین درد خود فرد یا اطرافیانش که بتونن این غم رو تحمل کنند ، شاید تو مجلس فردی رفته باشید که مرده باشه اونجا شاید بگن حکمت خدا بوده ولی آیا خداوند خواسته که فردی در 60 سالگی فوت کنه؟ نه بلکه خداوند برای هر فرد حدودی رو مشخص کرده یعنی اینکه هیچ کسی با یکی دیگه سوا نشده! اگه من زود میمیرم علتی بوده نه حکمتی ! علتش شاید به خاطر اینه که من شاید یه کاری کردم که رو بدنم تاثیر گذاشته و یا اینکه معلولی بدنیا میاد علتی داشته شاید در اون موقع مادر کاری رو کرده که نباید میکرده و ...

سوما ، علت بیشتر اینکه میگیم به حکمتی بوده ، عجز و ناتوانی انسان در فهمیدن بسیاری از اتفاقات هست چو علم انسان هیچ وقت کامل نخواهد شد !

در نهایت اینکه میگن حکمتی در این کار بوده به نظر من اینه چون اگه انسان دارای اراده هست و قرار طبق اعمالش بازخواست بشه پس خدا نباید حق کسی رو ضایع کنه و باعث تبعیض باشه چون خدا عادله و برای کسی محدودیتی ایجاد نکرده به خودمون نگاه کنیم و موضوع رو متوجه میشیم ! چرا بعضی ها زیاد عمر میکنند و چرا بعضی ها کم ، هر چیزی علتی داره چه بدونیم و چه ندونیم ، علم انسان ناقصه و هیچ وقت کامل نمیشه !

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
پنج شنبه 26/9/1388 - 11:27 - 0 تشکر 170173

سلام

این مطالبی که پیدا کردم ...خیلی زیادن که اینجا قرار بدهم

ولی اگه واقعا" دوست دارید عمقی با این مسئله نگاه کنید

به این دو آدرس سری بزنید

حتی اگه اجمالی هم بخونید...بی فایده نیست

1.منظور از حكمت خداوند چیست؟ در چه محدوده‌هایی مطرح می‌شود؟

http://www.andisheqom.com/Files/faq.php?id=331&level=4&urlId=485&search_all=حکمت خدا&search_exact=&search_one=&search_without=&state=qtext

2.آیا هر حادثه‌ای رخ می‌دهد حكمتی دارد؟ و اگر این حادثه خواه خوشایند یا ناخوشایند از روی بی‌توجهی یا عمد شخصی باشد آیا در اینجا حكمت خداوند نقشی دارد؟


http://www.andisheqom.com/Files/faq.php?id=4890&level=4&urlId=485&search_all=حکمت خدا&search_exact=&search_one=&search_without=&state=qtext

*در پناه حق راضی به رضای خدا باشیم*

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
پنج شنبه 26/9/1388 - 14:26 - 0 تشکر 170194

سلام

اینکه حکمت در کار هست یا نه؟ بستگی به جاش و موردش داره

شاید کسانی که تا الان بتور شما خورده اند زیاد آدمای دقیقی نبودن مثلابیجا از بیچاره حکمت مایه گذاشتن و هزینه کردن؟

اگه وقت شد بر می گردم موردی با هم صحبت می کنیم

پنج شنبه 26/9/1388 - 15:40 - 0 تشکر 170203

سلام.

به این آیه ی قرآن توجه کنید....

كُتِبَ عَلَیْكُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ كُرْهٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ
(
سوره مبارکه بقره - آیه 216)
جهاد در راه خدا، بر شما مقرّر شد؛ در حالى که برایتان ناخوشایند است. چه بسا چیزى را خوش نداشته باشید، حال آن که خیرِ شما در آن است. و یا چیزى را دوست داشته باشید، حال آنکه شرِّ شما در آن است. و خدا مى داند، و شما نمی دانید..

این حکایت را بخونید:

روزی عاقلی در بیابان فردی را می بیند كه زیر درختی خوابیده و دهانش باز است . ناگهان ماری وارد دهان او می شود . فرد عاقل آن شخص را بیدار می كند و به او دستور می دهد كه از سیب های زیر درخت هر آنچه می تواند بخورد و مدام او را می دواند . آن شخص هم آن قدر سیب می خورد كه تا دهانش سیب می شود . و مدام به فرد عاقل می گفت : این چه كاری است كه تو با من می كنی ؟ با كافر هم این كار را نمی كنند . مگر من با تو چه كرده ام كه سزاوار چنین عذابی هستم ؟! خدا نكند كسی تو را ببیند و دچار تو شود...


تا اینكه هر چه خورده بود را بالا آورد و همچنین ماری نیز بیرون آمد . وقتی آن شخص مار را دید تعجب كرد . از حرفهایی كه زده بود شرمسار شد و از فرد عاقل بسیار تشكر و عذر خواهی كرد . سپس از آن مرد پرسید : خب چرا از اول نگفتی تا از تو گله و شكایت نكنم ؟ فرد عاقل پاسخ داد : اگر از ابتدا می فهمیدی كه ماری وارد بدنت شده است از ترس و ناامیدی می مردی و دیگر توان سیب خوردن و دویدن را نداشتی . مرد خجالت زده شد و فهمید كه فرد عاقل جز خیر و خوبی او را نمی خواسته.

انسان طوری آفریده شده که با عقل محدود خودش نمی تونه خیلی از مسائل را تحلیل کنه و برخی از حكمت های خدا از محدوده ی عقل انسان خارج است.

خدا گر ببندد دری ... ز رحمت گشاید در دیگری

موفق باشید.

 

پنج شنبه 26/9/1388 - 18:44 - 0 تشکر 170231

حذفی

MasOud RaD, tHe CensoreD MaN!!!! 

PATH OF SUCCESS: TO REACH TO A BRIGHT FUTURE YOU HAVE TO TAKE YOUR WORKS SERIOUSLY AND ONLY CONSENTRATE ON BRIGHT SIDES OF ALL SUBJECTS ALSO YOU HAVE TO DETERMINE YOUR GOALS & START AS SOON AS POSSIBLE  .

پنج شنبه 26/9/1388 - 19:9 - 0 تشکر 170239

به نام خدا

سلام

مسعود جان، تا اونجایی که من فهمیدم، اونجایی میتونیم بگیم که این اتفاق حکمت خدا و قضا و قدر بوده که ما تو کارمون همه جوانب و مد نظر قرار داده باشیم و تمام پیش‌بینی ها رو در حد امکان کرده باشیم و از نظر همه کارمون بی عیب و نقص بوده

اما با این حال یه دفعه می‌بینیم نتیجه‌کارمون چیز دیگه‌ای شد یا کارمون به نتیجه نرسید. این جاست که باید بگیم این به نتیجه نرسیدن حکمت و خواست خدا بوده.

اما اگه ما کارمون رو با اشتباه انجام بدیم. یا دیگران بهمون بگن این کار به نتیجه نمیرسه و اشتباه هست و در پایان هم به نتیجه نرسیدیم. این دیگه حکمت و قضا و قدر نبوده بلکه این از اشتباه خودمون بوده.

نمی‌دونم جوابم راضی کننده بود یا نه

امیدوارم کمکت کرده باشم

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
جمعه 27/9/1388 - 2:41 - 0 تشکر 170312

بسم رب الحسین

سعی میکنم خلاصه و واصح پاسختون رو بدم . انشاالله مورد رضایت قرار بگیره .

جناب راد این طور گفتید:"یعنی هر چیز تو زندگی من اتفاق می افته میشه حکمت خداوند و نظام قضا و قدر دیگه؟؟؟ "

1_ کنار گذاشتن "منیََّت"  گاهی عاملی میشه جهت دیگر شناسی و اطراف شناسی و درک بهتر وقایع پیرامون. چرا که هزاران مورد مشابه و بلکه شدید تر اتفاق می افته اما شما به هیچ عنوان از آن با خیر نمیشید و نیستید . همانگونه که از اتفاقات پشت دیوار اتاقتان ممکن است بی خبر بمانید !
حال وسعت منزل خودتون رو به وسعت زمین و زمان مقایسه کنید !!2_ خواستگاری رفتن با کراوات به خانه ای که چنین رسمی رو ندارند یا خوششان نیامده "قطعا" عدم شناخت شما رو نشان میده و مسبب نارضایتی این مورد شما هستید و نه حکمت خدا ! اما ناسزایی هم اگر از طرف مقابل گفته شده باشه آن هم "قطعا" رفتار نامناسب آنها را نشان داده و نه حکمت خدا !
در ن
تیجه نسبت به محیطی که باید پا گذاشته بشه ابتدا تحقیق و بررسی انجام بشه ، شباهت ها مورد توجه قرار بگیره و بعد...


3
_ پیشنهاد میکنم در مورد مسائل مذهبی و از همه مهمتر خداشناسی به تحقیق و بررسی بیشتر همت کنید و یا به متخصصین فن علوم دینی مراجعه کنید .
ضمنا برخی
دوستان بسیار دانای ما در انجمن معارف توانای پاسخگویی رو به خوبی دارند . هر از گاهی به این انجمن نیز سری بزنید !


4_ اگر حکم به خواست خدا به صورت صرف بشه ، میشه اون رو به "جبر" معنی کرد و محیط اختیارات شما رو به "اختیار" یا تفویض !
سال گذشته انجمن معارف چنین مبحثی رو با عنوان ""جبر یا تفویض"" مطرح کرده که شما میتونی به "این لینک" مراجعه کنید .

ایام محرم الحرام تسلیت باد . یا علی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
جمعه 27/9/1388 - 20:40 - 0 تشکر 170417

حذفی

PATH OF SUCCESS: TO REACH TO A BRIGHT FUTURE YOU HAVE TO TAKE YOUR WORKS SERIOUSLY AND ONLY CONSENTRATE ON BRIGHT SIDES OF ALL SUBJECTS ALSO YOU HAVE TO DETERMINE YOUR GOALS & START AS SOON AS POSSIBLE  .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.