انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 498)
چهارشنبه 25/9/1388 - 21:49 -0 تشکر 170098
...و حالا قوه قضاییه

کار امروز شما، کار منافقین اول انقلاب است/ دستگاه قضا به اندازه کافی از شما پرونده دارد

 

آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه صبح امروز چهارشنبه در همایش دادستان‌های سراسر كشور طی سخنانی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، گفت: در این ماه عظیم حادثه‌ای رخ داد كه شاید مشابهی در عالم هستی نداشته باشد.

به گزارش رجانیوز، آیت الله لاریجانی ادامه داد: عدالت و دفع ظلم و همچنین احقاق حقوق وظیفه اصلی دستگاه قضایی است. البته غیر از اینكه عقل ما را رهنمون می‌كند در این معنا كه دفع ظلم و احقاق حق واجب است قوانین نیز این مطلب را در مورد دستگاه قضایی بیان كردند.

رئیس قوه قضائیه تصریح كرد: در صراحت قانون اساسی در این موارد ما نمی‌توانیم تشكیك كنیم؛ احقاق حق بر حسب قانون بر عهده قوه قضائیه است. لذا دستگاه قضایی وظیفه تحقق بخشیدن به عدالت را دارد.
آیت‌الله لاریجانی ادامه داد: در روزگار ما گاها احساس می‌كنم كه نظام مظلوم واقع می‌شود و ما همانطور كه از حقوق مردم دفاع می‌كنیم باید از نظام هم دفاع كنیم.

وی خاطر نشان كرد: اگر نظام یك كشور مردم سالار مورد ظلم قرار بگیرد وظیفه نداریم كه ما از حقوق نظام و حكومت دینی دفاع كنیم.

این مظالمی كه به نظام رفته آیا بر عهده دستگاه قضایی نیست كه برخورد كند؟

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات تاكید كرد: در فتنه اخیر كسانی به نظام ظلم كرده و ضربات جبران ناپذیری را به نظام وارد كردند البته نظام ما دارای ریشه و قدرتی است كه از این ضربات لطمه حیاتی نمی‌بیند اما بالاخره آن‌ها تاثیر گذاشتند.

آیت‌الله لاریجانی ادامه داد: كشورهای غربی این اقدامات را بهانه‌ای برای تجاوز به حقوق این كشور برای اینكه امیال خود را نسبت به نظام اسلامی ابراز و اعمال كنند قرار دادند.


وی اضافه كرد: این مظالمی كه به نظام رفته آیا بر عهده دستگاه قضایی نیست كه برخورد كند، كسانی كه دختر فراری را شهید اعلام كردند، كسانی كه برای وی مجلس ترحیم به پا كرده و دیگران را به شركت در این مراسم دعوت می‌كردند. همین سران فتنه این اقدامات را انجام دادند.

آیت‌الله لاریجانی در ادامه با اشاره به موضوع شهید اعلام شدند دختر فراری از خانه اظهار داشت: پدر، مادر، خاله، عمه و عموی این دختر را شهید اعلام كردند؛ كسانی كه هر روز دروغ را بنا می‌گذاشتند كه رواج دهند به طوری كه دستگاه قضایی و دولت با فلان شخص به عنوان متهم چه كرده و چه اقداماتی در بازداشتگاه انجام شده مطرح می‌كردند كه همگی كذب محض بود این اشاعه كذب و دادن بهانه به دست كشورهای غربی جرم نیست؟ و آیا دستگاه قضایی نباید وارد شود.

دستگاه قضایی به اندازه کافی از سران فتنه پرونده دارد

وی در ادامه تاكید كرد: به سران فتنه می‌گویم كه دستگاه قضایی به اندازه كافی از شما پرونده دارد و اگر نظام با شما ملاطفت و مماشات می‌كند این را حمل بر ندانستن و نفهمیدن نكنید. از این رو رسیدگی به این مسائل بر عهده دستگاه قضایی بود و جزو حقوق عمومی محسوب می‌شود.

ئیس قوه قضائیه خاطر نشان كرد: حكومتی كه بر خواسته از رای مردم است این طور نیست كه اگر شما به حقوق مردم تجاوز كردید دستگاه قضایی ساكت بماند.

آیت‌الله لاریجانی در ادامه سخنان مهم خود خطاب به دادستان‌های سراسر كشور گفت: به دادستان‌ها می‌گویم كه مسائل سیاسی بسیار پیچیده هستند البته درست است كه قاضی نباید حكمی سیاسی بدهد ولی معنای این موضوع این نیست كه سیاست را قضات نداند. چرا كه برخی جرائم موضوع سیاسی دارند.

وی گفت: برخی از اقدامات واقعا ضد امنیت ملی هستند، در جریانات اخیر كشورهای غربی چه استفادهای بردند چطور ما می‌فهیم كه شما وقتی حرفی می‌زنید كشورهای غربی آن را به عنوان به هم ریختگی درونی نظام مطرح می‌كنند آیا این در راستای كار آن‌ها نیست.

کاری که امروز شما می کنید کار منافقین اول انقلاب است

وی افزود: دانشجویان را تحریك می‌كنند كه اگر 16 آذر نشد 17 آذر و اگر 17 آذر نشد، 18 آذر؛ این چه نحوه برخورد با نظام است.

رئیس قوه قضائیه تصریح كرد: كاری كه شما می‌كنید كار منافقان اوایل انقلاب است بنده كاری به مقاصد اشخاص فعلا ندارم ولی همین كار را در اوایل انقلاب منافقان انجام می‌دادند و دانشجویان را به خیابان‌ها می‌ریختند البته قشر دانشگاهی ما امروز آگاه بود و دل‌ آن‌ها برای نظام و انقلاب می‌‌سوزد.

آیت‌الله لاریجانی ادامه داد: این چه فهم بصیرتی است كه پس از 30 سال از گذشت انقلاب و بعد از اینكه مدتی در فضای انقلاب تنفس كردید حالا این طور به دانشجویان بگویند كه 16 آذر نشد 17 آذر و 17 آذر نشد 18 آذر؛ ما این كارها را واقعا خلاف امنیت كشور می‌دانیم و در واقع این موارد یكی از جرائم مسلم است.

وی خاطر نشان كرد: به دوستان می‌گویم كه در مقام قضا سیاسی كاری نكنند چرا كه این دنیای دنی ارزش فروش عزت را ندارد.

اگر می‌توانستند نظام ولایت فقیه را هم عوض می‌كردند

رئیس قوه قضائیه اضافه كرد: ما نمی‌توانیم ببینیم كه در روزگار ما كسی اخلال در امنیت كند و سپس بگویم كه تظاهراتی و شعاری است، تظاهراتی كه این‌ها كرده و مردم را به خیابان‌ها می آوردند اگر می‌توانستند نظام ولایت فقیه را هم عوض كنند، می‌كردند و در این نباید تردید داشته باشید.

آیت‌الله لاریجانی در ادامه سخنان خود خطاب به سران فتنه اظهار داشت: در حال حاضر برخی از خود سران فتنه هم جلوتر رفته و شعارهای اصیل انقلاب را هم عوض كردند به طوری كه جمهوری اسلامی به جمهوری ایرانی تبدیل شده است.

وی افزود: یكی از وظایف در خصوص جرائم كشف جرم و مقابله با آن است البته كشورمان امروز با جرائمی كه امنیت اجتماعی مردم را با اخلال مواجه می‌كند نیز مواجه است همانند موضوع تجاوزهای به عنف، سرقت‌های مسلحانه كه قضات گاها با یك شبهات دایره تحقیق را نباید در این گونه موارد رها كنند.

 منبع:ایرنا

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی