• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 642)
سه شنبه 24/9/1388 - 7:48 -0 تشکر 169750
كلام آخر برای حفظ آرامش


بسم الله الرحمن الرحیم
در این واقعیت هیچكس تردیدی ندارد كه در كوران حوادث كنونی آنچه زایل خواهد شد دشمنان ملت ایران هستند و آنچه باقی خواهد ماند نظام جمهوری اسلامی است . این نكته ایست كه در بیانات روز یكشنبه رهبر معظم انقلاب مورد تاكید قرار گرفت و ایشان گفتند : « دشمنان ملت ایران و نظام اسلامی همچون كف روی آب هستند كه از بین خواهند رفت و آن چیزی كه باقی می ماند اصل نظام اسلامی است » .
افرادی كه در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نامزد مطرح شدند و بعد از برگزاری انتخابات به اعلام نتایج آن و برخوردهای مربوط به آن اعتراض داشته و دارند بی تردید این جمله را قبول دارند. زیرا اولا همه ی آنها وفاداران نظام جمهوری اسلامی هستند و به این نظام خدمت كرده اند ثانیا دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را دشمنان خود و ملت ایران می دانند و ثالثا به اعتلای این نظام می اندیشند و برای تقویت و پایداری آن حاضر به هرگونه فداكاری هستند. دراین واقعیت نیز هیچ تردیدی نیست كه این افراد مرید امام خمینی هستند و خود را و عزت و موجودیت نظام جمهوری اسلامی را مرهون امام خمینی می دانند و بهیچوجه حاضر به خدشه وارد شدن به این نظام الهی نیستند نظامی كه به تعبیر رهبر معظم انقلاب مهندسی آن الهی است و بنیان آن نیز توسط یك مرد الهی گذاشته شده است . همچنین این هر سه نفر علاوه بر این موارد به ولایت فقیه معتقدند و آنرا اصل اساسی و بنیانی قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی می دانند.
اینها كمترین مشتركاتی هستند كه تكیه بر آنها می تواند به حل مشكلات موجود و نزدیك ساختن نقطه نظرها و تصحیح روش ها كمك كند. مشتركات دیگری نیز وجود دارند كه اگر طرفین با سعه صدر به مسائل و موضوعات بنگرند به آنها نیز خواهند رسید.
برای رسیدن به این هدف باید اقداماتی صورت گیرد كه بهیچوجه با خواسته ها و معتقدات طرفین منافات ندارد. سران طرف معترض باید این واقعیت را بپذیرند كه عناصر افراطی به بهانه طرفداری از آنها مرتكب تخلفاتی می شوند كه با آرمان ها و اهداف مورد قبول خود آنها منافات دارد كما اینكه دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نیز با ابراز حمایت از جریان اعتراض و تعریف و تمجید از سران این جریان تلاش می كنند آنها را با خود همسو معرفی كنند و از این طریق سواستفاده های فراوانی بعمل آورند. همین بهره برداری سو توسط گروهك های منحرف و افراد عناصر فاسد نیز صورت می گیرد و كاملا مشخص است كه همه آنها در پی اهداف ضدانقلابی و منافع نامشروع خود هستند و نه تنها بهیچوجه با جریان اعتراض و سران آن همسو و همدل و هم داستان نیستند بلكه كاملا در جهت مقابل و مخالف آنها قرار دارند.
این انتظار از سران جریان اعتراض كه مرزهای خود را مشخص كنند و موضع خود را در برابر آن انحرافات و سواستفاده های دشمنان مشترك و عناصر فاسد و منحرف و گروهك های ضد انقلاب آشكارا اعلام نمایند یك انتظار كاملا منطقی و حق است . سئوال های مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب در بیانات روز یكشنبه همین هفته كه : « چرا هنگامی كه سران ظلم و استكبار كه مظهر آن آمریكا فرانسه و انگلیس است از آنها حمایت می كنند متنبه نمی شوند چراهنگامی كه افراد فاسد فراری و سلطنت طلب و توده ای از آنها حمایت می كنند به خود نمی آیند و متوجه نمی شوند كه مسیر آنها غلط و اشتباه است » سئوالهای اساسی و درستی هستند كه متوجه سران جریان اعتراض است . این سئوال ها را همه ی ما داریم این افرادمرز خودرابا گروهك ها و جریان های فاسد و منحرف روشن كنند تا بتوانند جلوی سو استفاده ها را بگیرند و دشمنان نتوانند از این طریق و با این ابزار اهداف ضد انقلابی و ضد نظام خود را دنبال كنند. اكنون این انتظار قوی تر و برآورده كردن آن ضروری تر می نماید و درنگ در آن بهیچوجه جایز نیست .
در طرف مقابل نیز تحركاتی وجود دارد كه حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت نام آنرا اشتباه بگذاریم باز هم زیانبار است و موجب تشدید اختلافات می شود و راه را برای رسیدن به وحدت مسدود می كند. كسانی كه بر اعتقادشان به نظام جمهوری اسلامی تاكید می كنند و امام خمینی را مقتدای خود می دانند و آرمان های انقلاب اسلامی را اصول مورد قبول خود می دانند و در عین حال بر سر نوع عملكردها و نگاه به مسائل و موضوعات با دیگران اختلاف دارند نباید متهم به نفاق ضدیت با ولایت فقیه وابستگی به آمریكا و انگلیس و صهیونیسم و سایر دشمنان شوند. این تهمت زدن ها و محكوم كردن های یكطرفه هرگز هیچ مشكلی را حل نمی كند و البته فاصله را بیشتر و اختلاف را شدیدتر می نماید.
در شرایطی كه رهبر معظم انقلاب برای چندمین بار بر سیاست « جذب حداكثری » تاكید می كنند و صریحا مهمترین وظیفه امروز همه را « حفظ آرامش و امنیت » و نظام می دانند برای نشان دادن صداقت خود باید به توصیه های رهبری عمل نمایند و برای آرامش بخشیدن به جامعه تلاش كنند و بر طبل جنگ و اختلاف نكوبند. برای همه كسانی كه به نوعی ایراد و اعتراض دارند و البته حسابشان از دشمنان و بدخواهان جداست حفظ نظام و اوج عزت و حرمت امام خمینی و ولایت فقیه كه ستون فقرات این نظام است كمال مطلوب است . این مطلوب قطعا با تهمت ناسزاگفتن انگ و برچسب زدن عصبانیت نشان دادن بی حرمتی كردن و دروغ بستن به طرف مقابل هرگز به دست نمی آید. خدای متعال صبر و انصاف و كظم غیظ و برخورد ناصحانه را برای چنین روزها و زمان هائی آفریده است . اگر امروز از این نعمت های موثر الهی استفاده نكنیم و به كمك آنها در جذب دیگران حتی مخالفان و جلوگیری از ریزش نیروها بهره نبریم علاوه بر معطل گذاشتن این نعمت ها و استفاده نكردن صحیح از فرصت ها دچار خسران خواهیم شد و چه خسرانی بالاتر از اینكه فرصت استثنائی برخورداری از نظام جمهوری اسلامی را با دامن زدن به دعواها و عصبانیت ها و بدبینی ها از دست بدهیم و برای پیشبرد اهداف متعالی انقلاب و این نظام الهی تلاش نكنیم
اگر افراطیون دو طرف مهار شوند قطعا می توان با تكیه بر مشكلات و پیمودن راه اعتدال بر مشكلات موجود فائق آمد و به اختلافات پایان داد و تهدیدهای موجود را به فرصتی ارزشمند برای پیشبرد آرمان ها و اهداف مقدس انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تبدیل كرد

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.