• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 545)
يکشنبه 22/9/1388 - 23:28 -0 تشکر 169514
رییس مجلس شورای اسلامی

رییس مجلس شورای اسلامی در واكنش به آنچه در حاشیه مراسم 16 آذر امسال در دانشگاه تهران به واسطه توهین به ساحت امام راحل اتفاق افتاد ، یادآور شد: كسی تردید ندارد قشر فرهیخته دانشگاهی، هر ایده‌ای كه داشته باشد، به چنین رفتار سخیفی روی نمی‌آورد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر علی لاریجانی، در نطق امروز (یكشنبه) خود، اظهار داشت: امروز ملت ایران قبل از فرا رسیدن محرم و گریستن بر مظلومیت امام حسین (ع)، به خاطر مظلومیت امام (قدس‌سره) عزادار شد و اهانت ناجوانمردانه به نماد صلابت و بیداری مسلمانان در عصر حاضر، نماد استقلال ملت ایران، نماد عزتمندی مسلمانان در مقابل استكبار قلب همه امت را جریحه‌دار كرد.

وی افزود: باز هم مراجع و علمای حوزه‌ها به خصوص حوزه‌ی علمیه‌ی قم، نقش روشنگرانه خویش را ایفا نمودند و روز گذشته مردم و روحانیت در صف واحد، اراده‌ی جمعی جامعه را در حمایت از هویت انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب نشان دادند.

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌كه حركت ملی دیروز ملت، هشدارهایی را نیز در برداشت، گفت: گفته می‌شود آن صحنه موهن كه در تلویزیون منعكس گردید مربوط به دانشجویان نمی‌شود. كسی تردید ندارد كه قشر فرهیخته دانشگاهی، هر ایده‌ای كه داشته باشند، به چنین رفتار سخیفی روی نمی‌آورند. سخن در این است كه وقتی فضای سیاسی جامعه را غبارآلود كردید و در شعارها و پیام‌های خود، معیارها و حدود و قانون اساسی را محترم نشمردید و به راحتی از راهنمایی‌های دلسوزانه رهبر فرزانه انقلاب عبور نمودید، مجال برای عده‌ای فراهم می‌كنید كه ریشه‌ها و هویت‌ها را به سخره گیرند.

لاریجانی افزود: این حوادث معلول سهل‌انگاری‌های سیاسی، نسبت به دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهداست كه در رفتاری توام با عصبانیت نمایان گردیده است.

وی تاكید كرد: در ابتدای پیروزی انقلاب، نقطه هدف تیراندازی سیاسی دشمن اصل ولایت‌فقیه بود. بعید است كسی در صحنه‌ی سیاسی كشور غوری داشته باشد و نیافته باشد كه اساس مبارزه آمریكا و عوامل داخلی آنها نظیر منافقین، بنی‌صدر و لیبرال‌ها و گروه‌های ضدانقلاب در مایوس كردن مردم، حركت به سوی تخریب جایگاه ولایت‌فقیه بود.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح كرد: در دهه‌ی اول انقلاب شخصیت حضرت امام و روحانیت و مرجعیت و در دو دهه بعد این فلش به سوی مقام معظم رهبری نشانه رفت. علت این امر هم روشن بود، آن تفكری كه به ملت ایران هویت بخشید تا در مقابل دیكتاتوری شاه بایستد، تا در مبارزه با استكبار نقش پیشتاز در بین ملل اسلامی داشته باشند، تا حركت فراگیر نسبت به صهیونیزم در منطقه و جهان ایجاد كنند، تا در دفاع از مستضعفین و ایجاد عدالت قیام نمایند، تا نمونه‌ای از مردمسالاری دینی را در دنیای پر از فریب و نیرنگ ارایه كنند، امام (ره) بود و امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (دامت بركاته) با استواری و فرزانگی چراغ راهنمای ملت در این مسیر هستند.

وی تاكید كرد: ستیز آنان با قطب انقلاب اسلامی برای فرزندان انقلاب تازگی ندارد ،اما تعجب در این است كه دوستان دیروز انقلاب چرا هشیار نمی‌شوند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 9/10/1388 - 8:34 - 0 تشکر 172959

: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه ملت با عوامل حوادث روز عاشورا با تندی برخورد خواهد كرد اظهار داشت : ما حساب جریانهای سیاسی داخل انقلاب نظیر جریانهای موسوم به چپ در نظام را از افراد هتاك به ساحت عاشورا و ولایت فقیه جدا می دانیم چرا كه آنها عموما حسن سابقه در دیانت و تعلق خاطر به انقلاب و آرمانهای امام (ره ) داشته اند اما انتظار هم داریم كه برخی از آقایان كه در حوادث انتخابات اعتراضاتی داشته اند به هوش بیایند و با این همه بینه مسیر خود را بطور روشن از این جریان زشت كار جدا كنند.
دكترعلی لاریجانی در آغاز جلسه علنی دیروز با اشاره به حوادث ناگوار روز عاشورا تصریح كرد حادثه روز عاشورا یكباره بخش اعظم هویت جریان ضدانقلاب را علنی كرد و نشان داد كه مساله انتخابات بهانه بود و حال این جریان باید بداند كه ما در راه امام حسین (ع ) و صیانت از معارف عاشورا و حفظ حرمت اهل بیت (ع ) و دفاع از ولایت فقیه تا پای جان ایستاده ایم و با هیچكس مماشات نخواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه گستاخی عده ای چه در مراسم تشییع آیت الله منتظری در شهر قم چه در روز عاشورا در تهران به ساحت مقدس ماه محرم و عاشورای حسینی بود گفت : اینكه مراسم تشییع یك عالم بهانه ای شود برای دفع كینه درباره اصل انقلاب آیا جز فرصت طلبی نام دیگری دارد
لاریجانی با اشاره به حوادث ناگوار روز عاشورا در تهران اظهار داشت : چرا ظهر عاشورا كه همه به احترام سیدالشهدا(ع ) و در سوگ او از عمق وجود خود عزادار هستند شما به آرمان یك ملت توهین كردید شما توجه دارید به چه مقامی بی احترامی كردید به ولی خدا به واسط فیض الهی مگر این امری است كه بتوان به راحتی از آن گذشت
رئیس مجلس افزود : امروز همه ما در مقابل ساحت مقدس امام حسین (ع ) خجل و شرمنده ایم و از محضر ولی الله الاعظم امام زمان (عج ) عذرخواهیم كه عصر عاشورا چنین حوادث بی سابقه ای در كشور اهل بیت (ع ) رخ داد اما بدانید به تعبیر علامه مجلسی باید دانست كه این مذلت های دنیا موجب مزید عزت ایشان است و دوست خدا به اینها ذلیل نمی شود.
وی اضافه كرد با اقدامی كه در روز عاشورا انجام دادید عملا جنگ با خدا و ولی خدا را آغاز كردید جدای از عقوبت اخروی اینجا موضعی است كه به هیچ وجه از آن نمی گذریم شما به ولی فقیه كه میراث فكری امام (ره ) وثمره خون صدها هزار شهید است توهین و با سخافت درشت گویی كردید و به تخریب امكانات مردم و دولت پرداختید.
لاریجانی تصریح كرد حال به خوبی عیان گردید كه مساله انتخابات بهانه بود و خوب است این را هم بدانید كه ما در راه امام حسین (ع ) و صیانت از معارف عاشورا و حفظ حرمت اهل بیت (ع ) و دفاع از ولایت فقیه تا پای جان ایستاده ایم و با هیچكس مماشات نخواهیم كرد.
رئیس مجلس خاطرنشان كرد مجلس شورای اسلامی از مسئولان امنیتی كشور اعم از وزارت كشور و اطلاعات و قوه قضاییه می خواهد اینگونه افراد هتاك به ساحت دین را دستگیر و بر چنین افراد ضدانقلاب بدون هیچ ملاحظه اشد مجازات را جاری كنند.
لاریچانی افزود : نمایندگان ملت به عنوان امنای ملت بطور جد پیگیر اجرای عدالت در مورد این افراد هستند و لازم است كمیسیونهای امنیت ملی و قضایی و حقوقی مجلس نهایت سعی خود را در استیفای حقوق ملت بكار برند مخصوصا این افراد باید درباره تخریب امكانات مردم و یا تجهیزات و اماكن دولتی كه با مالیات مردم ساخته شده است پاسخگو باشند.
رئیس مجلس گفت : ما حساب جریانهای سیاسی داخل انقلاب نظیر جریانهای موسوم به چپ در نظام را از چنین افراد ضدانقلاب جدا می دانیم چرا كه آنان عموما حسن سابقه در دیانت و تعلق خاطر به انقلاب و آرمانهای امام داشته اند اما انتظار داریم برخی آقایان كه در حوادث انتخابات اعتراضاتی داشته اند به هوش آیند و با این همه بینه مسیر خود را بطور روشن از این جریان زشتكار جدا كنند نه اینكه مجدد بیانیه صادر و در آن فضا راغبارآلوده تر كنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت : سخنان مفتضح مسئولان انگلیس آمریكا و اسرائیل در حوادث ضددینی عاشورا آنقدر عیان و چندش آور است كه جایگاه این حركت را در تخریب ارزشهای دینی و انقلابی كاملا روشن می كند.
وی گفت : جزع و فزع وزیر جنگ فلاكت زده رژیم صهیونیستی برای كمك بیشتر كشورهای غربی به این حركت ضددینی به ایضاح شرایط سیاسی كمك بسیار كرد; مخصوصا دستپاچگی رسانه وهابیت سلطنتی بیش از حد رسوایی به بار آورده است كه امیدواریم همه این وقایع حضرات معترض را به خود آورد و توجه كنند به خاطر برخی مجادلات سیاسی با برادران انقلابی خود یكباره همسفر یك عده ضدانقلاب ضددین نشوند.
لاریجانی خاطرنشان كرد : البته یكی از نعمات این آزمون الهی جلوگیری از لغزش عده ای در تصور ساده انگارانه به تحولات آمریكا بود.
وی ادامه داد : نوع رفتارهای آمریكا در حوادث چند ماه اخیر چیزی جز فرصت طلبی برای ضربه زدن به منافع ملی ایرانیان و مسلمانان نبود; حال چه دخالت های كودكانه در مسائل داخلی ما و چه ژست های چندپهلو در مسئله هسته ای .
رئیس مجلس گفت : از دیگر مسائل موضوع درخواست سفر آقای جان كری به ایران است كه این روزها در سطح رسانه ها به آن پرداخته اند; البته چندی پیش در نامه ای تقاضای خود را مطرح كرد.
لاریجانی گفت : آیا بهتر نیست به جای سفر به ایران به رفتارهای دوگانه ایالات متحده پایان دهید; در همین شرایط كه این نامه نوشته شده است شاهد اقدامات ستیزه جویانه كنگره و دولت آمریكا چه در مسائل هسته ای و چه اقدامات موذیانه در مسائل اخیر هستیم .
وی افزود : توصیه ما این است كه حداقل خودتان تحلیل یكسانی از شعار تغییر داشته باشید تا بتوانید آن را برای دیگران تفسیر كنید چرا كه آنچه تا امروز از تغییر در مشرق زمین دریافت شده چیزی جز رجعت به سیاستهای گذشته نبوده است .
لاریجانی گفت : سخنان اخیر رئیس جمهور آمریكا در حمایت از این عده كه اقداماتی ضددینی در روز عاشورا نشان دادند بیشتر این رجعت را نشان می دهد.
رئیس مجلس افزود : اوباما شرمنده رفتارهای ضدحقوق بشر سربازانش در گوانتانامو ابوغریب و افغانستان و عراق باشد و اعلام می كنیم این گونه ستایش های شما از این گروه هم آبروی شما را می برد و هم پس زمینه حركت این عده ضددین را بهتر نشان می دهد و قاطعیت عمل نظام را بیشتر موجب می شود.
نمایندگان مجلس در پایان سخنان لاریجانی با شعار مرگ بر آمریكا مرگ بر اسرائیل مرگ بر انگلیس مرگ بر منافق و مرگ بر ضدولایت فقیه اظهارات او را تایید كردند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

يکشنبه 13/10/1388 - 7:36 - 0 تشکر 173880


رئیس مجلس در اجتماع مردم قوچان :
همه تلاش كنند فضای برادری در كشور حاكم شود


رئیس مجلس شورای اسلامی تاكیدكرد : همه تلاش كنند كه فضای برادری در كشور فراهم شده تا زمینه توسعه و آبادانی نیز فراهم شود.
به گزارش خبرگزاری مهر « علی لاریجانی » دیروز در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی در جمع مردم قوچان حضوریافت و طی سخنانی گفت : امروز در دنیا تلاش می شود كه اسلام نوع دیگری معرفی شود این درحالی است كه اسلام دینی صلح طلب است .
لاریجانی با بیان اینكه برخی در سطح دنیا تلاش می كنند جریان اسلامی را جریانی افراطی معرفی نمایند گفت : این در حالی است كه اسلام اهل مدارا است ولی هرگز دست از جهاد بر نخواهد داشت .
رئیس مجلس شورای اسلامی حوادثی كه در چند ماه اخیر در سطح كشور رخ داد را در سطح و تراز عزت مندی نظام ندانست و تصریح كرد : اگر كسی نگاه ملی داشته باشد نباید مسیری را طراحی كند كه به این سرانجام بیانجامد.
وی با بیان اینكه ایران كشوری قدرتمند در دنیای اسلام است یادآور شد : در واقع این خون شهدا و اقدامات مجاهدان از ابتدای انقلاب تاكنون است كه نظام را به این مرحله رسانده و تراز كشورمان را بالا برده است .
علی لاریجانی متذكر شد : هر گروه اندكی می تواند هر حرف ناصوابی بزند ولی مهم این است كه آنها خود محاسبه كنند كه چقدر حرف هایشان به درد نظام می خورد.
وی خاطرنشان ساخت : البته در كشوری كه آزادی بیان وجود دارد این گونه حرف ها نیز وجود خواهد شد اما باید این حرف ها همراه با متانت و ادب اسلامی باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آخرین روز سفربه خراسان در جمع مردم نیشابور در بیاناتی گفت : آقایان كمی به هوش باشند و ببینند در گردابهای ایجاد شده عده ای چه می كنند توصیه ما این است صدای ملت را بشنوید این راه به ایجاد یك اخلاق متعادل سیاسی در كشور كمك می كند.
وی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام در پیروی از راه ولایت فقیه تاكید كرد و گفت : راه ولایت فقیه راهی است كه ما را به سعادت می رساند. فهم توحید بدون این صراط امكانپذیر نیست . درك درست توحید از طریق ولایت است من نمی گویم در این موضوع نوعی جمود در سایه سیاست به خرج دهیم بلكه می خواهم عرض كنم كه توانمندی فكر اسلامی و فكر انقلاب اسلامی بستگی به این داشت كه در این مسیر چقدر مصمم حركت كردیم . هرگاه ملت ما از راه ولایت فقیه جدا شد با گرداب ها مواجه شد. اگر كسی بخواهد با راه دل هم حركت كند بدون توسل به ولایت فقیه ممكن نیست .
رئیس قوه مقننه یادآور شد : در حوزه سیاست نیز چنین است یعنی در شرایط پس از انقلاب فراز و فرودهای گوناگونی را پشت سرگذاشته ایم اگر ولایت فقیه در كشور ما كه ادامه راه اولیا دین است به هر دلیل نبود در اوایل انقلاب دچار دیكتاتوری جدید می شدیم آن عاملی كه استواری ایجاد كرد كه پس از تغییر دولت ها یك راه را در مسائل استراتژیك دنبال كنیم ولایت فقیه بود .
لاریجانی ادامه داد : این یك ستم به هویت ملی ما و اراده ملی است كه عده ای در كشور راه افتادند و به نكات برجسته ای كه عامل استقرار دولت و ملت ماست حمله می كنند.
وی با اشاره به حوادث روز عاشورا گفت : حرف های سخیف زدند و جدال بلاوجه در كشور راه انداختند. مسائلی مطرح می كنند كه گویی به عنوان علمداران آزادی این مسائل را مطرح می كنند. در صحنه بین المللی مدعی حقوق بشر شده اند اما یك نفر در صحنه بین المللی نگفت چرا با مالیات مردم باید ساختمان ساخته شود آنگاه عده ای آن را آتش بزنند آیا توهین به ولایت فقیه آزادی فكر است
رئیس قوه مقننه ادامه داد : نمی گویم همه كسانی كه در عالم سیاست هستند راضی به این امر بودند اما این اقدامات هم خیلی زشت بود. ظلم به انقلاب بود و ملت انتظار آن را نداشت كه با یك حركت زشت زیبایی حركت میلیونی مردم را مشوه كنند. حق بود كه مردم به صحنه آمده و از هویت ملیشان دفاع كنند و نشان دهند پای ولایت فقیه ایستادگی دارند.
لاریجانی گفت : الان هم دیر نشده همه كسانی كه راه كژی رفتند اصلاح كنند كسی در كشور دنبال كینه ورزی نیست . در این مدت ناسپاسی شد اما هنوز دیر نشده است آقایان كمی به هوش بیایند ببینند در این گردابها عده ای چه می كنند.
رئیس مجلس پس از سخنرانی در جمع مردم نیشابور پل زیرگذر فردوسی را در این شهر افتتاح كرد

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

يکشنبه 13/10/1388 - 7:43 - 0 تشکر 173882

رئیس مجلس شورای اسلامی :
همه باید برای همبستگی اسلامی و ملی و ایجاد اخوت اسلامی تلاش كنیم
 • رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به خراسان در اظهارات خود بر همبستگی اسلامی ملی و ایجاد اخوت اسلامی تاكید كرد.
  گزارشات رسیده حاكی است علی لاریجانی روز پنجشنبه در جمع مردم شهرستان خواف طی سخنانی گفت : توسعه امری فراگیر و چند بخشی است و نقطه تمركز همه باید توسعه و مسایل اصلی كشور باشد.
  به گزارش ایرنا وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم انقلابی و ولایت مدار خواف گفت : تحركاتی در تاریخ معاصر ایران در شهرستان خواف صورت گرفت كه نام خواف را جاودان كرد و موجب شد تا این شهرستان از جایگاه مهمی در كشور برخوردار باشد.
  رئیس مجلس شورای اسلامی به دوستی و برادری میان شیعیان و اهل سنت در خواف اشاره كرد و افزود : پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان برروی خط اختلاف میان شیعه و سنی بسیار كار كردند اما یكی از آرمان های امام خمینی (ره ) حفظ وحدت اسلامی بود.
  لاریجانی اظهار داشت : جسارت هایی كه به ساحت امام خمینی (ره ) دین و عاشورا در چند ماه گذشته صورت گرفت و مقدماتی هم داشت نشان می دهد دشمن همچنان دنبال رخنه كردن و ضربه زدن به حیثیت و هویت اسلامی ملت ایران است .
  وی با بیان اینكه اخلال در آرامش كشور موجب از بین رفتن فرصت خدمت به مردم می شود افزود : از نظر مجلس شورای اسلامی اولویت كشور برنامه ریزی درست برای ایجاد حركت سازنده در كشور است و همه مسوولان باید با طبقه بندی اولویت ها وقت خود را صرف مسایل اصلی كنند.
  لاریجانی در ادامه سفر خود پنجشنبه شب با حضور در جمع مردم شهرستان فریمان با تاكید بر اینكه مردم ایران از بگومگوها و مجادلات سیاسی منزجر هستند افزود : مردم هوشمند و فرهیخته فریمان با حضور خود در راهپیمایی عاشوراییان كه همزمان با سراسر كشور برگزار شد علاوه بر نشان دادن درك خود نسبت به دشمنان با صدای بلند نفرت خود را نسبت به آمریكا و رژیم صهیونیستی نشان دادند و از همه مسوولان خواستند توهین كنندگان به آرمان های انقلاب و اسلام را مجازات كنند.
  وی به برخی از پیام های راهپیمایی روز چهارشنبه اشاره كرد و گفت : ملت ایران در این حركت نشان دادند در ایمان به خدا راسخ هستند و اگر به هویت دینیشان توهین شود با تمام توان به میدان می آیند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به شخصیت والای شهید مطهری گفت : فریمان زادگاه این عالم بزرگوار بوده است و به دلیل انتصاب این شهر به یك شخصیت استثنایی باید در بعد رفع مشكلات اقتصادی و فرهنگی و توسعه روستاها در این شهرستان توجه خاص شود.
  رئیس مجلس شورای اسلامی صبح دیروز در ادامه سفر خود در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی حضور یافت .
  وی پس از استماع اظهارات استاندار و مسئولان این استان در خصوص مسائل و نیازمندی های خراسان رضوی طی سخنانی اظهار داشت : تردیدی نیست كه خراسان یك استان ویژه و استراتژیك برای كشور است و كاركردهای آن به دلایل مختلف تاثیر ملی در انقلاب داشته است .
  لاریجانی افزود : بارگاه شریف امام رضا علیه السلام جلوه قدرت معنوی تشیع است كه باید به همان میزان به آن اهتمام كرد زیرا تاثیری مهم در سرنوشت عالم اسلام دارد.
  رئیس مجلس حوزه علمیه مشهد را یك حوزه قدیمی و تاثیرگذار در شاخه های مختلف فكری و فرهنگ اسلامی دانست و گفت : حضور شاعران ادبیان و هنرمندان بارز در سطح ملی ناظر گوشه هایی از تاثیرگذاری این استان در سطح ملی و فراملی است .
  رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ظهر دیروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد طی سخنانی با اشاره به شرایط فعلی كشور اظهار داشت : همه شما شنیدید كشور ما در شرایط فعلی دچار فتنه شده است . فتنه یك امتحان و آزمون است و ملت ما همیشه با آن برخورد كرده است .
  وی با بیان اینكه ایمان بدون بصیرت سعادت یك انسان را تامین نمی كند گفت : ایمانی مورد رضای الهی است كه بتواند از درون فتنه ها عبور كند و صلابت خود را نشان دهد.
  وی با بیان اینكه در شرایط غفلت فتنه تبعات منفی خواهد داشت گفت : اگر صراط را درست تشخیص دهیم عواقب فتنه متفاوت خواهد بود ما در شرایط غفلت با پیدایش تشكیلات فتنه مواجه خواهیم بود اگر با فتنه درست برخورد نشود ارزشها فراموش می شود و حاكمیت حاكمان سودجو گروه گرا قدرت طلب دشمن حقیقت هتاك و گستاخ بر جامعه مهیا می شود.
  رئیس قوه مقننه تاكید كرد : اگر با فتنه درست برخورد شود پیامدهای مثبتی از جمله جدا شدن مرزها را در پی دارد. آنان كه فتنه به پا كردند هم دنیا را از دست دادند هم آخرت را.
  لاریجانی وجه مثبت دیگر از پیامدهای فتنه را ایجاد پختگی اجتماعی عنوان كرد و گفت : پیامد دیگر به فعلیت رسیدن استعدادهای یك ملت است ; درون این مسائل استعدادهای ملت شكوفا می شود در سختیها و بلاها و مصیبتها استعدادها رشد می كند و عموما ملت های رنج كشیده گام های بلند برای پیشرفت دارند.

 • منبع روزنامه جمهوری اسلامی

 • اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

  جانم فدای رهبر

  لبیک یا خامنه ای

  شنبه 19/10/1388 - 10:45 - 0 تشکر 174982


  لاریجانی در دیدار با همتای بحرینی :
  توانمندی های نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و پیشگیرانه دارد
 • رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز چهارشنبه با همتای بحرینی خود دیدار و در خصوص مسائل مختلف گفتگو كرد.
  به گزارش خبرگزاری مهر در این دیدار علی لاریجانی روابط جمهوری اسلامی ایران با كشور بحرین را بسیار خوب و رو به رشد توصیف كرد و گفت : روابط و همكاری های فیمابین دو كشور در زمینه های مختلف سیاسی اقتصادی و فرهنگی همواره دوستانه و مبتنی بر اشتراكات دینی و تاریخی عمیق بوده است .
  وی افزود : یكی از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران تقویت مناسبات برادرانه با كشورهای مسلمان همسایه می باشد.
  لاریجانی همچنین ازظرفیت های پارلمانی به عنوان بستری فعال و پویا درتوسعه همه جانبه روابط با بحرین نام برد و گفت : مجلس شورای اسلامی از هرگونه امكان گسترش همكاری و تعامل با كشور دوست و برادر بحرین حمایت می كند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی افزود : فتنه انگیزی دشمنان اسلام تاثیری در روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران با برادران همسایه اش نخواهد داشت .
  وی همچنین گفت : برنامه صلح آمیز هسته ای ایران هیچ گونه تهدیدی برای همسایگان نیست و توانمندی های نظامی ایران صرفا جنبه دفاعی و پیشگیرانه دارد.
  در ادامه این دیدار همچنین خلیفه ظهرانی رئیس مجلس نمایندگان بحرین كه در راس یك هیئت بلندپایه سیاسی به كشورمان سفر كرده است جمهوری اسلامی ایران را كشوری مهم قدرتمند و برخوردار از تمدن و فرهنگی غنی و ریشه دار خواند و با اشاره به روابط بسیار خوب كشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت : كشور پادشاهی بحرین نسبت به گسترش مناسبات و همكاری ها در تمام زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران اهتمام فراوانی قائل است و در انتظار گشوده شدن افق های نوینی در جهت شكوفایی هرچه بیشتر روابط فیمابین دو كشور است .
  وی در ادامه با بی اثر دانستن القائات شوم دشمنان اسلام اظهار داشت : روابط دو كشور چنان مستحكم و ریشه دار است كه كسی قادر به تضعیف آن نیست .
  رئیس مجلس نمایندگان بحرین برنامه هسته ای ایران را صلح آمیز دانست و خاطرنشان كرد : هر كشور عضو « ان پی تی » حق دارد به توسعه فناوری هسته ای در مقاصد صلح جویانه بپردازد و فعالیت های هسته ای ایران ماهیت غیر صلح آمیز ندارد.
  وی در ادامه با تقدیر از حمایت های معنوی جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین گفت : كشورهای مسلمان منطقه و به ویژه بحرین نسبت به پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در دفاع و حمایت از مظلومان فلسطینی افتخار می كنند و آن را مایه مباهات جهان اسلام می دانند.

 • اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

  جانم فدای رهبر

  لبیک یا خامنه ای

  چهارشنبه 30/10/1388 - 8:20 - 0 تشکر 177049


  رئیس مجلس تاكید كرد
  لزوم اظهارنظر همه صاحبنظران در مناظره ها


  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه در مناظره های صداو سیما باید مجال اظهارنظر برای همه صاحب نظران فراهم شود تاكید كرد : این برنامه ها نباید مقطعی باشد و باید به عنوان راهبرد رسانه پیگیری شود.
  به گزارش خبرگزاری مهر علی لاریجانی در حاشیه همایش بین المللی غزه نماد مقاومت در جمع خبرنگاران گفت : خود این مناظره ها را ندیده ام و فقط خبرهای مكتوب آن را ملاحظه كرده ام اما به نظر من این مناظرات باید جدی دنبال شود تا افكار عمومی بر موضوعات اصلی كشور تمركز پیدا كند.
  وی گفت : این مناظره ها می تواند راه حل خوبی برای حل مسایل سیاسی اجتماعی و فرهنگی باشد و باید مجال اظهارنظر برای همه صاحب نظران در آن فراهم شود.
  رئیس مجلس در پاسخ به سئوالی دیگر با اشاره به اینكه به سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین المللی هیچ امیدی نیست كه بتوانند حقوق مردم فلسطین را بازگردانند افزود : پشت صحنه طراحی می كنند كه كشورهای اسلامی ذهنشان از اصل موضوع استیفای حقوق فلسطینی ها منحرف شود.
  لاریجانی گفت : در این شرایط راهی جز مقاومت و روشنگری نیست .
  لاریجانی از كشورهای اسلامی خواست از خواب بیدار شوند و درپی استیفای حقوق فلسطینی ها باشند.
  وی در پاسخ به این سئوال كه آیا رژیم صهیونیستی قدرت مقابله با فلسطین را دارد یا نه افزود : اگر رژیم غاصب صهیونیستی قدرت داشت در جنگ 22 روزه غزه و همچنین نبرد 33 روزه لبنان نتیجه می گرفت .
  لاریجانی در پاسخ به سئوالی درباره اظهارنظر فرمانده نیروهای نظامی آمریكایی در خصوص حمله به تاسیسات هسته ای ایران گفت : بعید می دانم وی چنین حرفی زده باشد اما ما همیشه شاهد نعره كشی های سیاسی رژیم صهیونیستی بوده ایم و برای ما هیچ اهمیتی ندارد.
  وی افزود : آنها جرات چنین اقدامی را ندارند و البته ما هم آماده و هشیار هستیم .

  اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

  جانم فدای رهبر

  لبیک یا خامنه ای

  برو به انجمن
  انجمن فعال در هفته گذشته
  مدیر فعال در هفته گذشته
  آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
   آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
   جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
   خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
   پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
   اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.