• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 717)
يکشنبه 22/9/1388 - 23:27 -0 تشکر 169513
رییس جمهور

رییس‌جمهور با تاكید بر اینكه دشمنان از ملت ایران مأیوس شده‌اند‌ و می‌خواهند با توهین به مقدسات از مردم و نظام اسلامی انتقام بگیرند، تصریح كرد: دشمنان از روزی كه توفان خشم ملت ایران دامان آنان را بگیرد، بترسند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دكتر احمدی‌نژاد در جلسه امروز هیات دولت با بیان اینكه توهین‌كنندگان به امام خمینی(ره) در بین ملت جایگاهی ندارند ولی می‌خواهند با سوءاستفاده از فضای ملكوتی و انسانی ایران اسلامی عقده‌های استكبار و رژیم صهیونیستی نسبت به ملت ایران را بازگشایی كنند،‌ اظهار داشت: امیدواریم این افراد نصایح مشفقانه بزرگان را بپذیرند و از ملت عذرخواهی كنند و به دامن ملت برگردند.

وی با تاكید بر اینكه باید از امام عزیز و شهدا عذرخواهی كنیم، گفت: مردم از دست كسانی كه این اقدامات را طراحی می‌كنند خشمگین هستند و امیدواریم كسانی كه از روی احساسات و خیالات و دنیاطلبی‌های بسیار سطح پایین به اینجا رسیده‌اند؛ بیدار شوند.

احمدی‌نژاد تاكید كرد: نباید عده‌ای به خاطر قدرت‌طلبی و دنیا، مجری آرزوهای سیاست‌های صهیونیست‌ها شوند كه البته با خود این آرزوها را به گور خواهند برد.

رییس‌جمهور با بیان اینكه افرادی كه حرف‌های بی‌ربط می‌زنند با تعریف‌ها و تمجیدهای دشمنان، عزیز نمی‌شوند، تصریح كرد: امروز 70 میلیون ایرانی حافظ عزت و عظمت ملت و جمهوری اسلامی ایران و راه امام عزیز راحل(ره) هستند.

احمدی‌نژاد طراحی‌كنندگان توهین به امام خمینی(ره) را عناصر دنباله‌روی نظام سلطه برشمرد و گفت: اسلاف این افراد با تحریك طاغوت سال 56 نسبت به امام اهانت كردند اما امروز طاغوت و حامیانش در قعر جهنم هستند ولی امام خمینی و یارانش محبوب‌ترین چهره‌ها هستند.

رییس‌جمهور با بیان اینكه اگر خفقان استكباری نباشد حتی مردم در اروپا نیز به عظمت و بزرگی امام خمینی(ره) اعتراف می‌كنند، گفت: توهین به ركن انقلاب اسلامی و شخصیتی كه دوست و دشمن به دلسوزی، خدمتگزاری و وفاداری، نجات‌بخشی و برپایی ایران نوین از سوی ایشان معترف هستند؛ در دنیا جایی ندارد زیرا امام(ره) متعلق به همه بشریت است.

وی خاطر نشان كرد: اگر كسی چند ماه پیش می‌گفت این افراد با رمز عظمت ملت ایران مخالف و ایادی بیگانه هستند برخی باور نمی‌كردند اما امروز این امر برای همه مشخص شده است.

رییس‌جمهور تصریح كرد: ای كاش نبودیم ببینیم عده‌ای گستاخانه به امام خمینی(ره) تعرض كرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به دخالت‌ها و اظهارنظرهای سران آمریكا در امور كشورهای جهان از جمله ایران، گفت: به نفع سیاست‌مداران زورگو است كه خودشان را اصلاح كنند زیرا نمی‌توانند به ملت ایران آسیبی برسانند.

احمدی‌نژاد خطاب به سران آمریكا تصریح كرد: سران دولت آمریكا چه‌كاره هستند كه درباره موضوع هسته‌ای ایران و رابطه ایران با سایر كشورها و موضوعات داخلی ایران اظهارنظر می‌كنند.

وی با بیان اینكه آقای اوباما با مقدماتی روی كار آمد تا وجهه آمریكا را عوض كند، گفت: ایران از شعار تغییرات اساسی در آمریكا استقبال و برای كمك به كنار گذاشته شدن اشغالگری‌ها، زورگویی‌ها و سیاست‌های استكباری آمریكا اعلام آمادگی كرد.

وی با اشاره به سپری شدن حدود یكسال از دوران ریاست جمهوری اوباما گفت: خوب است آقای اوباما به ملت‌های جهان گزارش بدهد چه چیزی را تغییر داده است و این در حالی است كه در تعطیل كردن زندان گوانتانامو به عنوان رسوایی علنی آمریكا ناتوان بوده است.

رییس‌جمهور چهره آمریكا در دوران بوش را كریه‌ترین چهره آمریكا در طول تاریخ برشمرد و گفت: بوش با لشكركشی به عراق، افغانستان و تخریب در محیط‌زیست زمینه كشته شدن انسان‌های فراوانی را فراهم كرد و ما نمی‌خواهیم آقای اوباما نیز در همان مسیر حركت نماید.

وی با اشاره به ارایه جایزه صلح نوبل به اوباما تاكید كرد: با كار روانی می‌خواهند القاء كنند كاری انجام شده و یا خواهد شد تا مردم امید داشته باشند اما برای همه مشخص است كه این اقدام كاملاً سیاسی است.

وی با تاكید بر اینكه ملت ایران در موضوع هسته‌ای براساس آرمان‌های خود گام برمی‌دارد، گفت: ملت ایران با بزرگواری فرصتی را برای اصلاح رفتارها در اختیار طرف مقابل قرار داد تا از رفتارهای زشت خود برگردند و انتخاب با آنها است.

وی با اشاره به مواضع دولت آمریكا در خصوص روابط ایران با كشورهای آمریكای لاتین گفت: ایران در راستای پیشرفت، بهداشت و آبادانی با كشورهای آمریكای لاتین رابطه دارد اما آمریكا برای كودتای نظامی اقدام می‌كند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز بازنشستگی گفت: بازنشستگی به معنی از رده خارج شدن نیست و همه با تمام توان باید برای زندگی شرافتمندانه این افراد زحمتكش تلاش كنیم.

وی پیشرفت‌های امروز كشور را مرهون خدمات خادمان در دوره‌های گذشته دانست و اظهار داشت: از همه كسانی كه بخش مهم و بهترین دوران عمر خود را در راستای ارایه خدمات عظیم در عرصه‌های علمی و صنعتی و برقراری امنیت بی‌بدیل صرف كرده‌اند، تشكر می‌كنیم.

وی همچنین خانواده صالح و مستحكم را منشأ سعادت كل جامعه دانست و گفت: خانواده مهمترین كانون سازماندهی و ساختار اصلی و پایه زندگی اجتماعی است.

رییس‌جمهور در خاتمه با بیان اینكه نظام خانواده در جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی بسیار مستحكم است، گفت: خانواده پیامبر(ص) و حضرت علی و فاطمه علیهم‌السلام بهترین الگو برای همه بشریت است

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 2/10/1388 - 9:29 - 0 تشکر 171553


رئیس جمهور ضمن هشدار به بیگانگان و با اعلام اینكه « امروز دولت و ملت ایران 10 برابر از سال گذشته قوی تر شده اند » از توجه ویژه دولت به استان فارس در برنامه پنجم توسعه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر رئیس جمهور دیروز در ورزشگاه حافظیه شیراز با بیان اینكه دیار فارس دیار خداپرستی و عشق به اهل بیت پیامبر(ص ) است و هنر ذوق شجاعت و فداكاری را در هم آمیخته است اظهار داشت : دیار فارس معطر از وجود امامزادگانی است كه صدها سال است نورافشانی می كنند و دلهای ملت ایران را به نور هدایت روشن می كنند.
احمدی نژاد ادب و شعر ایران را مرهون ادیبان والامقام و شاعران شیرین سخن این استان دانست و عنوان كرد : حافظ و سعدی با اشعار و حكم پرمعنای خود قرنهاست كه دلهای مستعد را به سوی خدای متعال و امام عصر(عج ) متوجه می كنند.
رئیس جمهور تصریح كرد : هم اكنون ملت ایران در حال برپایی یك نظام پیشرفته متعالی و الهام بخش برای جهانیان است و مردم فارس باید موتور محرك فرهنگی و حركتی ملت ایران باشند.
رئیس جمهور 30 سال حركت ملت ایران را یك تاریخ دانست و گفت : 30 سال حركت ملت ایران خلاصه تاریخ بشر است زیرا همه فتنه ها و توطئه ها و طراحی هایی كه در طول تاریح علیه نهضت انبیا به عمل می آمد در این 30 ساله علیه ملت ایران سازماندهی شد .
احمدی نژاد درادامه با اشاره به نظام بین الملل عنوان كرد : همه مشكلات بشریت به دلیل وجود حاكمان فاسد ظالم و ناسالم در جهان است همه جنگ ها و فشارها و مشكلات ناشی از این حاكمان ناصالح ناشی از سیاستمداران فاسد خودخواه برتری طلب و زورگوست .
رئیس جمهور با بیان اینكه جرج بوش با آرزوی تسلط بر چاه های نفت خاورمیانه و مركز تمدن خاورمیانه و به بهانه مشكوك حمله به برج های دوقلو به منطقه ما و دو كشور عراق و افغانستان لشكركشی كرد كه شعارش این بود گام سوم ما حمله به ایران است گفت : نزدیك به یك میلیون نفر انسان كشته شده میلیونها انسان آواره شده اند و زندگی در دو كشور مختل شده است اما هنوز دست برنداشته اند.
وی با اشاره به باراك اوباما رئیس جمهور كنونی آمریكا گفت : این آقایی كه با شعار تغییر آمده و اعلام كرده كه سیاست های جرج بوش در گذشته غلط بوده است اكنون می خواهد دامنه جنگ و تجاوز را به كشور سوم یعنی پاكستان بكشاند البته جنایات این حاكمان ناصالح محدود به این اعمال نمی شود بلكه در قرن گذشته فسادهایی تحت عنوان حقوق بشر در دنیا انجام داده اند كه روی جنایتكاران تاریخ را سفید نموده اند و این به دلیل آن است كه آنان راه پیامبران و مسیر عدالت را كنار گذاشته اند و تابع هوای نفس خودخواهی ها و دنیاپرستی های خود شده اند و اكنون برای سایر ملت ها ارزش قائل نیستند.
رئیس جمهور با بیان اینكه ثروتی كه هم اكنون مستكبران بر هم انباشته اند حاصل كار و تلاششان نبوده است گفت : انگلستان كشور هند و بخشی از منطقه خاورمیانه را تصرف كرد. انرژی ارزان خاورمیانه را غارت كرد صدها هزار نفر از مردم بومی را كشت فرهنگ آنها را متلاشی كرد داشته های آنان را چپاول كرد و در جزیره خود سرمایه گذاری كرد.
وی با اشاره به جنگ جهانی گفت : در اوایل جنگ جهانی اول انگلستان ایران را اشغال كرد. نفت كشورمان را استخراج می كردند و آن را به ایران نمی دادند می گفتند چیز بدی است بوی بدی دارد و با انرژی مجانی ایران دنیا را از شرق دور تا آفریقا تحت سلطه خود در آوردند.
احمدی نژاد با بیان اینكه این كشورها ثروتمند هستند ولی مردم آنها در نهایت فقر زندگی می كنند گفت : این مستكبران خون ملت ها را كشیدند و منابع آنان را چپاول كردند و بر ثروت های خود انباشتند و بعد ادعای حقوق بشر آزادی دموكراسی دارند و بر سر سایر ملت ها منت می گذارند و حتی می خواهند آنها معیار سنجش حقوق بشر در دنیا باشند.
رئیس جمهور با اشاره به جنایات انگلیس كه از سال 1917 تا 1920 میلادی علیه ایران مرتكب شدند كه در تاریخ بی نظیر است گفت : در شرایطی كه كشورمان امكاناتی نداشت و شرایط سختی بر ملت ایران حاكم بود لشكر انگلیس آذوقه و مواد غذایی را در بازارها به چند برابر نیاز خود می خریدند و به بیرون كشور می بردند به طوری كه در ایران قحطی شد و مریضی آمد.
وی با بیان اینكه طبق اسناد منتشر شده ای كه در دست ماست طی این 3 سال در ایران بین 8 تا 10 میلیون نفر بر اثر بیماری و تحریم از بین رفتند آن هم زمانی كه كشور ما در اشغال انگلیس بود و مسئولیت كشور اشغال شده در زمان اشغال به عهده اشغالگر است . ثروت ما را روی هم انباشته كرده اند و مقتدر شده اند و با آن اقتدار می خواهند سلطه خود را بر دنیا استمرار بخشند.
رئیس قوه مجریه افزود : در جنگ جهانی دوم آنها گفتند ایران به دو دلیل پل پیروزی ماست كه دو دلیل یكی استفاده از انرژی ارزان ایران و دیگری استفاده از زیر ساخت های كشورمان بود ایران شد پل پیروزی اما حق وتو و خسارات جنگ را آنان گرفتند.
احمدی نژاد اضافه كرد : بعد از جنگ جهانی دوم ایران قیام كرد و نفت را از چنگ انگلیس استعمارگر بیرون آورد.
وی با بیان اینكه مستكبران 75 سال دیكتاتوری را بر ملت ما حاكم كردند گفت : طی 30 سال گذشته از روزی كه ملت ما پیروز شده تا كنون مستكبران برای ما ایجاد مزاحمت می كنند.
رئیس جمهور با اشاره به خسارت هایی كه انگلستان در جنگ جهانی اول وارد كرد گفت : من هم اكنون جمعی را مامور كرده ام تا خسارت های جنگ جهانی اول و اشغال كشورمان توسط انگلیس را محاسبه كنند كه آن را به صورت سند رسمی به سازمان ملل ارائه كنیم تا با پشتوانه سازمان ملل حقمان را از حلقوم مستكبران بیرون بكشیم . آنها این همه ظلم كردند به جای اینكه جبران كنند با گستاخی علیه ما ایستاده اند خیال می كنند كه می توانند جلوی حركت انقلابی و پیشرفت ملت ایران را بگیرند نه تنها شما نمی توانید جلوی ملت ایران بایستید بلكه ملت ایران همه مطالبات تاریخی خود را از شما خواهد گرفت .
وی با بیان اینكه مستكبران شورای امنیت و حق وتویی كه درست كرده اند تا با آن در دنیا حاكم شوند امروز بی خاصیت و از كار افتاده است گفت : قدرت سیاسی مستكبران در حال حاضر به گل نشسته است .
رئیس جمهور ملت ایران را ملتی اهل منطق و با عدالت دانست و تنها حقوق قانونی خود را می خواهد گفت : ملت ما چشمداشتی به حقوق دیگران ندارد اما به هیچ وجه هم اجازه نخواهد داد كه مستكبران از جمله آمریكا در امور كشورمان دخالت داشته باشند.
وی با بیان اینكه آمریكا هم اكنون نزدیك به 8 هزار كلاهك هسته ای دارد كه باید خلع سلاح شود گفت : رژیم صهیونیستی هم 400 كلاهك هسته ای دارد كه آن هم باید خلع سلاح شود ملت ایران و همه ملت ها تا خلع سلاح آمریكا و مستكبران ایستاده اند.
احمدی نژاد با اشاره به اینكه آنان به خیال خود تا آخر سال میلادی به ایران فرصت داده بودند گفت : آنها كه هستند كه به ما فرصت می دهند ما به آنها فرصت می دهیم كه اگر ادبیات و رفتار خود را اصلاح نكنند همه حقوق خود را از آنان مطالبه خواهیم كرد ملت ایران حرفی را نمی زند و اگر بزند پایش می ایستد و آن حرف را به كرسی خواهد نشاند.
رئیس جمهور با بیان اینكه آنان تصور می كنند كه هم اكنون ملت ایران ضعیف شده است گفت : البته برخی از شیاطین در داخل كشور گزارش هایی را داده اند اما ما در اینجا می گوییم كه ازدرگیری استقبال نمی كنیم ولی امروز ملت و دولت ایران 10 برابر قوی تر از دولت و ملت سال گذشته است .
وی با اشاره به اینكه مستكبران كاری می كنند كه ما مجبور شویم همه حقوق خود را از آنان مطالبه كنیم گفت : اگر عنوان كردیم كه خسارات جنگ جهانی اول را می گیریم كوتاه نخواهیم آمد و تا قران آخر آن را خواهیم گرفت .
احمدی نژاد درادامه با بیان اینكه سران آمریكا و دوستان آن شجاعت داشته باشند كه حرف خود را صریح بزنند گفت : ما ملت صریح و شجاعی هستیم و حرف هایمان رك و راست می زنیم . اگر می خواستیم بمب اتمی بسازیم آنقدر شجاعت داشتیم كه اعلام كنیم می خواهیم بمب اتمی بسازیم .
رئیس جمهور تصریح كرد : دنیا بداند محال است ملت ایران و ملت های منطقه اجازه دهند كه آمریكا بر خاورمیانه مسلط شود.
وی بازی هسته ای را بازی تكرار شده و خنده آور دانست و گفت : البته ما همیشه اعلام كرده ایم كه اهل منطق و گفتگو در شرایط عادلانه هستیم ولی اگر ادبیات مستكبران اصلاح نشود و بگویند كه ما زمان می دهیم آنقدر زمان بدهند تا خسته شوند اما اگر به راه درست برگشتند مسئله چیز دیگری است .
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه طبق قانون آژانس بین المللی انرژی اتمی موظف است بدون هیچ قید و شرطی سوخت هسته ای را در اختیار ما بگذارد گفت : ما خود می توانیم این سوخت هسته ای را بسازیم اما خواستیم كه شما بدهید ولی شما متاسفانه از این فرصت استفاده نكردید. ملت ایران اهل منطق و گفتگو در چارچوب قانون است .
رئیس قوه مجریه اضافه كرد : مردم شیراز و فارس به نمایندگی از ملت ایران تا آخر ایستاده اند و ملت ایران نیز در معادلات جهانی خود مستكبران را به حساب نمی آورد.
احمدی نژاد گفت : مستكبران در كشورهایشان دستور دادند كه مناره ها را خراب كنند و برخی احمق ها هم مانند آنها عكس امام را پاره كردند به غربی ها گفتم كه چرا نمی فهمید این مناره ها نیست كه ایمان می آورد بلكه این ایمانهاست كه مناره ها را برپا می كند. مناره ها را خراب كردید با ایمان مردم چه می كنید عكس امام را پاره كردید با عشق مردم چه می كنید
وی با تاكید بر اینكه همه دنیا و همه دلها امروز در حال تحول است گفت : اكنون همه به سوی عدالت و یكتاپرستی حركت می كنند و كاخ استكبار نیز در حال فرو ریختن است . سروصدای آن به گوش جهان رسیده است كه ما آنها را نصیحت می كنیم كه به راه ملت ها راه خدا راه عدالت راه حضرت مسیح و پیامبران والا مقام برگردند.
رئیس جمهور تصریح كرد : این موج توفنده كه از ایران شروع شده و دامنه آن هم اكنون سراسر جهان را فرا گرفته است به زودی بنیانهای ظلم و ستم را در جهان بر خواهد چید.
وی گفت : همه باید دست در دست هم دهیم تا ایران را بر پایه عدالت برادری و همدلی بسازیم ایران باید الگو شود كه مستكبران فكر نكنند دولت و ملت ایران خسته می شوند. بلكه هزار مانع تراشی هم بكنند ملت ایران به پیشرفت خود ادامه خواهد داد.
احمدی نژاد در ادامه با بیان اینكه استان فارس سابقه پر افتخار و استعداد كم نظیر و توانمندی های فراوان در اختیار دارد كه متعلق به همه ملت ایران است گفت : كارهایی تا كنون انجام شده و كارهای دیگری برای پیشرفت این استان در حال انجام است .
وی با تاكید بر اینكه مردم فارس باید پیشتاز ملت ایران در همه زمینه ها باشند اعلام كرد : در برنامه پنجم توسعه به استان فارس توجه ویژه ای شده است به طوریكه در بودجه سال آینده رقم های خوبی برای امور مختلف از جمله صنعت كشاورزی و اشتغال برای این استان در نظر گرفته شده است كه امیدواریم با همكاری شما ملت خوب استان فارس این برنامه ها اجرایی شود.
رئیس جمهور با بیان اینكه پشتیبانی های بسیار خوبی از استان فارس به عمل آمده است عنوان كرد : بودجه استثنایی برای 5 سال برای پیشرفت استان فارس به تصویب رسیده است تا سومین شهر زیارتی كشور حقیقتا جایگاه خود را پیدا كند و هم اینكه هنرمندان علما و ادیبان و اهل نظران استان فرصت تازه ای برای خلاقیت و تولید قطعات هنری خود پیدا كنند.
) فارس گفت : وزیران ارتباطات و صنایع را برای حل مشكل شما مامور IT احمدی نژاد با اشاره به مشكل كارگران شركت صنایع الكترونیكی ( می كنیم كه اگر مشكل شما حل نشد آنها را به دست شما می سپاریم تا هر كاری كه خواستید با آنها بكنید.
وی در پایان مردم فارس را پیشتاز حركت در مسیر انقلاب دانست و گفت : از حضور حماسی شما در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین در استقبال از خادم خود تشكر می كنم .
گزارشات رسیده حاكی است همزمان با سفر رئیس جمهور به استان فارس دیروز چندین طرح عمرانی صنعتی و زیست محیطی در شهرهای فسا فراشبند و ارسنجان به بهره برداری رسید.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 2/10/1388 - 9:44 - 0 تشکر 171555


اولین نیروگاه بیوگاز كشور با حضور وزیر كشور در شیراز افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه فارس شهردار شیراز دیروز در مراسم افتتاح این نیروگاه گفت : نیروگاه بیوگازسوز شیراز در راستای سیاست های مجموعه شهرداری به ویژه سازمان مدیریت پسماند به منظور توسعه هوای پاك جلوگیری از تخریب محیط زیست و كاهش آثار مخرب گازهای ناشی از دفن پسماندهای شهری احداث شده است .
مهران اعتمادی افزود : فعالیت نیروگاه بیوگازسوز شهرداری شیراز منطبق با پروتكل كیوتو در راستای كاهش گازهای گلخانه ای صورت می گیرد و این نیروگاه در پیشرفت بین المللی شهر شیراز و قرار گرفتن نام ایران در ردیف كشورهای توسعه یافته تاثیر زیادی دارد.
وی ادامه داد : براساس ماده 12 پروتكل كیوتو كشورهای توسعه یافته ملزم به كاهش گازهای گلخانه ای هستند كه در این راستا این امتیاز را از كشورهای در حال توسعه خریداری می كنند و شیراز به عنوان نخستین شهر ایران اقدام به احداث چنین نیروگاهی با بیش از20 میلیارد ریال اعتبار كرده است .
وی اضافه كرد : كلنگ عملیاتی این پروژه با مشاركت بخش خصوصی و سازمان انرژی های نو ایران (سانا) در سال 1386 به زمین زده شد و همزمان با سفر ریاست جمهوری توسط وزیر كشور به بهره برداری رسیده و آغاز به تولید برق می كند.
شهردار شیراز همچنین از به بهره برداری رسیدن 230 اتوبوس در ناوگان حمل و نقل شهری خبر داد و گفت : در حال حاضر 700 اتوبوس فعال در ناوگان اتوبوسرانی شیراز مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند كه با اضافه شدن دستگاه های جدید بیش از 800 اتوبوس در خطوط مختلف شهری فعالیت می كنند.
اعتمادی افزود : بیش از 210 میلیارد ریال اعتبار از طرف هیات دولت به این امر اختصاص یافته است كه همزمان با سفر سوم رییس جمهوری به شیراز مورد بهره برداری قرار می گیرند.
وی با بیان این كه اتوبوس های جدید در راستای نوسازی و تقویت ناوگان اتوبوسرانی و ایجاد خطوط جدید به سازمان تحویل شده است اظهاركرد : به زودی شاهد جمع آوری اتوبوس های فرسوده از سطح شهر و تقویت خطوط مواجه با كمبود یا مشكل می شویم .
اعتمادی همچنین كسب مقام برتر جشنواره ملی حمل و نقل كشور توسط سازمان اتوبوسرانی را به شهروندان شیراز تبریك گفت و بیان كرد : خدمات رسانی هر چه مطلوب تر به شهروندان دغدغه همیشگی مجموعه شهرداری شیراز است .
سایت دفع پسماندهای شهرداری شیراز در سطح خاورمیانه منحصر به فرد بوده و بزرگ ترین نیروگاه بیوگاز خاورمیانه در این سایت ایجاد شده است . وسعت سایت دفع پسماند شیراز 2 هزار هكتار است كه یكهزار هكتار آن زیتون كاری شده و 40 هكتار به دفع پسماندها اختصاص دارد . 30 هكتار از وسعت سایت دفع پسماند نیز به مجتمع صنعتی بازیافت اختصاص یافته است .

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

سه شنبه 15/10/1388 - 17:30 - 0 تشکر 174334

احمدی نژاد در تاجیكستان :
اقتصاد لیبرالی در حال فروپاشی است


محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری گفت : در جهان كنونی گسترش پیوندهای بین دولت ها و ملت دوست بیش از گذشته ضروری است و باید توسعه یابد. وی افزود : اقتصاد لیبرالی درحال فروپاشی است .
به گزارش ایرنا احمدی نژاد بامداد دوشنبه در مصاحبه مشترك مطبوعاتی با « امامعلی رحمان » همتای تاجیك خود در كاخ ملت شهر « دوشنبه » افزود : ایران و تاجیكستان پیكری واحد هستند كه فرهنگ دین زبان تاریخ آداب و رسوم و منافع مشترك دارند و در طول تاریخ بین مردم ما عشق و علاقه وجود داشته است .
وی تصریح كرد : در دوران استقلال تاجیكستان این علاقه به طور كامل خود را نشان داد و امروز خود را در خانه و وطن خود و در بین خواهران و برادرانمان حس می كنیم .
رئیس جمهوری اسلامی ایران روابط ایران و تاجیكستان را راهبردی عمیق مستحكم و پایدار توصیف كرد و گفت : هیچ عاملی نمی تواند این روابط پایدار و برادرانه را سست كند.
وی با بیان اینكه روابط دو كشور در حال گسترش است ادامه داد : ما مصمم هستیم این روابط تا حد امكان ارتقا یابد.
احمدی نژاد به همكاری های ایران و تاجیكستان در بخش مختلف از جمله سیاسی اقتصادی و فرهنگی اشاره كرد و گفت : در گفت و گو با رئیس جمهوری تاجیكستان ضمن بررسی راه های گسترش همكاری ها مسائل منطقه ای و جهانی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم های خوبی گرفته شد.
وی اظهار امیدواری كرد كه سفر وی به تاجیكستان گام بلندی در توسعه مناسبات و همكاری های بین ایران و این كشور باشد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران با اظهار امیدواری به اینكه « طرح هایی كه جبهه استكباری برای گسترش ناامنی در منطقه و تسلط بر برخی از كشورها می ریزد هر چه زودتر پایان یابد « افزود : حضور نظامی در برخی از كشورهای منطقه به ناامنی در این بخش از گیتی دامن زده و ما خواهان بازگشت صلح و امنیت در كشور دوست و برادر افغانستان هستیم .
امضای اسناد همكاری میان جمهوری اسلامی ایران و تاجیكستان
از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران و تاجیكستان 5 یادداشت تفاهم و سند همكاری و یك بیانیه مشترك به منظور ارتقای سطح روابط و مناسبات دو كشور امضا كردند.
مراسم امضای اسناد و یادداشت تفاهم های همكاری بین جمهوری اسلامی ایران و تاجیكستان با حضور دكتر محمود احمدی نژاد و امام علی رحمان برگزار شد.
در این مراسم یادداشت تفاهم تكمیل تونل استقلال و سد و نیروگاه سنگ توده 2 و یادداشت تفاهم بین شركت فراب جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه های حمل و نقل و انرژی تاجیكستان یادداشت تفاهم استرداد مجرمین و سند همكاری در زمینه زمین شناسی از سوی مقامات عالی رتبه دو كشور امضا شد

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 19/10/1388 - 10:43 - 0 تشکر 174981


رئیس جمهور در مراسم معارفه رئیس جدید فرهنگستان هنر خطاب به هنرمندان گفت : شما می توانید براحتی نقد كنید و نقص و اشكالات را بگوئید و اول هم مرا نقد كنید بگذارید فضا كاملا باز باشد چرا كه با ایجاد فضای نقد سالم زنده بودن و پویایی جامعه حفظ خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر محمود احمدی نژاد در مراسم معارفه رئیس جدید فرهنگستان هنر در جمعی از اعضای این فرهنگستان و هنرمندان اظهار داشت : اهالی فرهنگ و هنر و به ویژه اهالی فرهنگستان هنر باید برای این عرصه ادبیات و چارچوب تعیین و كارهای هنری را تحلیل كنند و ضعف ها و قوت های آن را به ما بگویند.
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم كه بدون حضور میرحسین موسوی رئیس سابق فرهنگستان هنر برگزار شد بر استفاده از همه ظرفیت های هنری ملت ایران تاكید و تصریح كرد : چه كسی گفته است كه اهداف ما فرق می كند ما یك هدف متعالی داریم كه هر كس با هر سرعتی كه بخواهد می تواند به آن سمت برود و ما می توانیم از این فضای معنوی به خوبی استفاده كنیم .
رئیس جمهور همه هنرمندان را به یاری فرهنگستان هنر فراخواند و گفت : حتی اگر بخواهید اساسنامه فرهنگستان هنر را اصلاح كنید ما حرفی نداریم می توانید پیشنهاد بدهید و ما آن را بررسی می كنیم .
وی همچنین با تاكید بر لزوم ایجاد فضای نقد سالم و دقیق در جامعه گفت : شما می توانید به راحتی نقد كنید و نقص و اشكالات را بگوئید و اول هم مرا نقد كنید. بگذارید فضا كاملا باز باشد چرا كه با ایجاد فضای نقد سالم زنده بودن و پویایی جامعه حفظ خواهد شد.
احمدی نژاد دنیا را نیازمند اندیشه و فرهنگ جدیدی خواند و افزود : ایران مخزن و پایگاه اندیشه اسلامی است و می تواند در مسیر تامین این نیاز دنیا به خوبی گام بردارد و این كار هنرمندان است . وی گفت : همه اقتصاد و عمران باید در خدمت تعالی انسان قرار بگیرد و به نظر من بهترین كار عمرانی كار هنری و فرهنگی است .
رئیس جمهور ماموریت امروز هنرمندان و اهالی فرهنگ ایران اسلامی را بسیار سنگین توصیف و تصریح كرد : وجه ماندگاری ملت ایران وجه فرهنگی است و به همین خاطر است كه ملت ایران بارها در طول تاریخ ایستاده است . در واقع فرهنگ هنر اندیشه و علم رمز ماندگاری و جاودانگی ملت ایران است كه باید آن را حفظ كرد و از این اقیانوس عمیق برداشت و به همه افراد بشر معرفی كرد.
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تعریف نسبت خود با گذشته را خواستار شد و افزود : آدم بدون گذشته مانند آدم بدون شناسنامه است باید به درستی گذشته خود را تعریف كنیم و درعین حال نگاه نقادانه به وضع موجود هم داشته باشیم چرا كه بدون نقد هیچ حركتی نمی توان انجام داد و رضایت به وضع موجود یعنی سقوط .
رئیس جمهور درپایان سخنان خود معلم را استادی هنرمند مومن آرمانی و دلسوز خواند و از تلاش های او تشكر كرد.وی برای معلم در مسئولیت ریاست فرهنگستان هنر آرزوی موفقیت كرد.
رئیس جمهور سپس حكم علی معلم را به او تقدیم كرد و رئیس جدید فرهنگستان هنر نیز در پایان مراسم به بیان دیدگاه های خود پرداخت .
بنابراین گزارش پیش از سخنان احمدی نژاد كلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور و عضو فرهنگستان هنر بنیانیان دیگر عضو فرهنگستان جهانگیر الماسی بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون و رحماندوست یكی دیگر از اعضای فرهنگستان هنر در سخنانی نظرها و دیدگاه های خود را بیان كردند.این در حالی است كه بسیاری از اعضای این فرهنگستان درمراسم حضور نداشتند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.