• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1155)
يکشنبه 15/9/1388 - 11:44 -0 تشکر 168101
آیت‌الله‌هاشمی‌رفسنجانی:ساكت نیستم؛ تحمل انتقادات سازنده در كشور وجود ندارد

با نام ویاد خدا

سلام و تبریک عید ولایت و امامت مولا علی

ایلنا:رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه همچنان بر راهكارهای گفته شده در خطبه‌های نماز جمعه تیرماه برای برون رفت از وضعیت فعلی تاكید دارم ،گفت:شرایط کشور به گونه‌ای است که تحمل اظهارنظرها و انتقادات سازنده را ندارند و برخی عکس العمل‌ها نیز در برابر اظهار نظرها مفسده برانگیز است.
به گزارش خبرنگار ایلنا،آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی عصر دیروز در دیدار با جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های فردوسی، رضوی و ازاد اسلامی مشهد كه در محل اقامت وی صورت گرفت با تبریک عید سعید غدیر در پاسخ به سوالات متعدد دانشجویان در خصوص راه‌کار برون رفت از وضعیت فعلی با بیان اینکه جامعه ما از طرف دشمنان تحت فشار است، اظهار داشت: باید با ایجاد وحدت در کشور از فاصله گرفتن جریان فکر ساز جامعه از نظام جلوگیری شود.
وی با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم مبنی بر اینکه «جامعه امن جامعه‌ای است که مومن باشد و آلوده به ظلم نباشد» خاطرنشان كرد: این دو خواسته هدف اصلی انقلاب است و اگر جامعه‌ای مومن باشد و ظلم درکشور حاکم نباشد پیشرفته، توسعه یافته و امن خواهد بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه چرا در خصوص مسایل اخیر مسکوت اختیار کرده است، گفت: من مواضعم را بارها اعلام کرده‌ام که با افراط و تفریط مخالفم و راه اعتدال را درنظر دارم و در تمام این دوران‌ هم نوعی افراط در برابر من شکل گرفته است.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد اگر اعتدال بر جامعه حاکم باشد بسیاری از مسایل قابل حل است و همیشه جریان افراطی در جناح چپ و راست وجود داشته‌اند واکنون تندروی‌هایی که از دو طرف می بینیم مربوط به رادیکال‌هاست.
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه من اکنون ساکت نیستم، اظهار داشت: شرایط کشور به گونه‌ای است که تحمل اظهار نظرها وا نتقادات سازنده را ندارند و برخی عکس‌العمل‌ها نیز در برابر اظهار نظرها مفسده برانگیز است.
وی خاطرنشان کرد: من مواضعم را صریحا در نماز جمعه تیرماه اعلام کرده‌ام و راه‌کارهایم همان پیشنهادات ارایه شده است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به خطبه‌های ایراد شده گفت: من در آن خطبه‌ها بر نقش مردم در جامعه اسلامی تاکید کردم زیرا این مردم بودند که انقلاب رابه پیروزی رساندند و در جنگ هم اگر گروههای داوطلب و بسیجی نمی‌آمدند پیروزی ما امکان پذیر نبود.
وی تصریح کرد: من در خطبه‌ها گفتم تردیدها باید از بین برود ولی برخی گفتند که چرا لفظ تردید را بکار بردید در حالی که سخنان من ناظر بر برخی مسایل مطرح شده پس از انتخابات بود.
رئیس مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه باید همه طرفها در چارچوب قانون عمل کنند، ایجاد فضای آزاد را موجب قانع شدن اکثریت جامعه و رفع ابهامات دانست.
وی آزادی رسانه‌ها در چارچوب قانون را ضروری‌ دانست و افزود: ما باید با استدلال و منطق جامعه را هدایت نماییم و فضای گفت‌وگو به گونه‌ای جدی گرفته شود که صاحب‌نظران با حضور در رسانه ملی به مناظره و بیان نظرات خود بپردازند.
رییس مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به انتقاد یکی از نمایندگان دانشجویان مبنی بر اینکه در دوران مسوولیت وی ،رسانه‌ها آنچنان از آزادی برخوردار نبوده‌اند بارد این موضوع گفت: در آن دوران مطبوعات مانند امروز گسترش نیافته بود ولی روزنامه‌های منتقد از جمله روزنامه سلام هر آنچه را که می‌خواستند در مورد دولت می‌نوشتند و دولت هم هیچ تعرض به آنها نداشت و اگر هم رسانه‌ای بسته شده خارج از خواست دولت بوده‌ است و در دولت آقای خاتمی هم تعدادی از رسانه‌ها به همین صورت بسته شدند.
وی در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص عدم بازگشت مهدی هاشمی به کشور گفت: مهدی خیالش از پرونده‌ها و تهمت‌ها راحت است و هم اکنون برای رسیدگی به وضع دانشگاه‌های آزاد اسلامی و نیز گذراندن رساله دکترای خود در خارج از کشور است و در انتخابات نیز صرفا به ارایه تجربیاتش پیرامون صیانت از آرا پرداخت و دخالتی در کار ستادها یا تظاهرات نداشته و اگر دادگاهی او را احضار کند حضور خواهد یافت.
هاشمی رفسنجانی هم چنین در دیدار جداگانه دیگری با جمعی از اعضای ائتلاف اصلاح طلبان و جمعی از تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ایجاد وحدت در اقشار مختلف جامعه را در سایه تثبیت حقوق مردم امکان پذیر دانست و گفت: همه طرفها باید با برخوردهای اقناعی و مبتنی بر قانون برخورد کرده و این کار به بازگشت اعتماد عمومی به جامعه کمک خواهد کرد.
رییس مجلس خبرگان رهبری افزود: همه اهداف پیامبر (ص) ایجاد باور و ایمان در جلب اعتماد مردم بود و اهداف انقلاب نیز جلب اعتماد مردم است که بر پایه آن می‌توانیم وحدت را در کمال صفا و صمیمت ودر محیطی عقلانی بدست آوریم.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عمل در چارچوب قانون تاکید کرد و گفت:معترضین در همین چارچوب باید حرف خود را بزنند و حاکمین نیز در همان مسیر قانونی حرکت کرده و عکس العمل نشان دهند.
وی ایجاد فضای آزاد رسانه‌ای حزبی و تریبونی را در دانشگاهها برای طرح مباحث منطقی و به دور از جنجال آفرینی ضروری دانست.
در این دیدار جمعی از فعالان سیاسی از اینکه علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری برخی افراد به خود اجازه می دهند تا تخریب علیه هاشمی رفسنجانی به عنوان شناسنامه انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهند انتقاد کردند. 


همیشه سبز باشید

یا علی مدد

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


سه شنبه 17/9/1388 - 17:59 - 0 تشکر 168425

سلام

چند نكته برای ایلنا:

ازتیتر آغازین شروع می كنم

می خواهم سؤال كنم آیا انتقاد سازنده دركشوروجود دارد یا شما انتقاد ها را نمی پذیرید؟خوب شاید ملاك تشخیص عمومی نیست ،ملاك شخصی است؟شاهد مثال من همین انتقاداتی كه به ایشان شده(درمتن آمده) وایشان به خوبی جواب داده اند.

شما نوشته اید بانام ویاد خدا ،یاد خداكردن ازشما قابل قبول است اما با نام خدا شروع نكردید ؟اگر می نوشتید به نام خدا این درست تر مي بود.

اینكه آقای هاشمی رفسنجانی اعتدال را قبول دارند واز افراط وتفریط دوری می گزینند مشخص نشد برای ما كه، دوره فعلی یا دوره سابق كدام افراط است وكدام تفريط؟ واصلا تعریف اعتدال كدام است؟ ومشخص نشد اعتدال در چی؟

راستی فعالان دانشجویی چه كسانی هستند؟جریان فكرساز كی بوجود آورد ؟توسط چه شخص یا اشخاصی ؟یله ما هم باید مواظب باشیم.

كلمه مسكوت درعبارت «چرا درمسایل اخیر مسكوت اختیار كردند» اشتباه است.شاید میم بیكار بوده است.

ایلنا به عنوان داعیه رسانه ای خود ،سنگ خود را به سینه زده است با طرح این سؤالات خواسته بسته شدن چند رسانه غیرمتعهد راعنوان كند.والبته اشكالی در طرح آنها دراینجا دیده نمی شود.ورفع تهمت از مهدی هاشمی برای چه؟مگر ایشان خلافی خدای ناكرده مرتكب شده است؟

درمطالب پایانی ایلنا می نویسد:

همه اهداف پیامبر ،به نظر اغرق تام است آیا همه ی هدف پیامبر این بوده است كه،اعتماد مردم رابدست بیاورد ؟یا یكی ازاهداف پیامبراين بوده؟بحث جاذبه ودافعه چه می شود .واقعا جای تأمل دارد.

بهتر نبود می فرمودید؛ شناسنامه ی انقلاب یعنی چه؟

درخط پایانی ازكورش كبیر مطلبی عنوان كرده اید كه،اصلا ربطی به بحث شما ندارد مگراینكه بخواهید آقای هاشمی را به كوروش نسبت بدهید كه این از شما بعید است.ايشان شيعه اثني عشري است.

درپایان این چند خط از چندین خط ناگفته ،عرض می كنم

كه حضرت حجة الاسلام والمسلمین آقای حاج علی اكبر رفسنجانی، واقعا به ما ایشان احترام می گزاریم واز ستون های انقلاب هستند.وخداوند طول عمر بابركت به ایشان عنایت فرماید.

وخداوندمقام معظم رهبری را در پناه خود حفظ فرماید.انشاءالله.

بترس ازقلم که تعدّي را لازم جلوه مي دهد.

سه شنبه 17/9/1388 - 19:34 - 0 تشکر 168456

جناب koohealam اینجا حوزه نیست زیر دیپلم حرف بزن ماهم بفهمیم در ضمن یه کم یواشتر !

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

چهارشنبه 18/9/1388 - 14:53 - 0 تشکر 168621

خیلی منطق محکمی بود جناب/سرکار koohealam

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

چهارشنبه 18/9/1388 - 17:58 - 0 تشکر 168647

با نام و یاد خدای مهربان

با سلام

koohealam گرامی در مورد مطلبتون یه چند تا نکته..

در مورد با نام ویاد خدا که هم نام و هم یاد خدا رو ذکر کردم البته شایدم شما درست می گید.

در مورد متن اخر مطلب که امضا حساب میشه و ربطی به بحث نداره و کوروش بزرگ ایران زمین رو به کسی نسبت نمیخواد بده..

در اخر تشکر بابت توجه تون به مطلب بالاخره اینم نظری هستش

با تشکر

همیشه سبز باشید

یا علی مدد

 

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خـاک سپارند تـا اجزای بدنم خـاک ایـران را تشکیل دهد.

((کوروش بزرگ))


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.