انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 625)
چهارشنبه 11/9/1388 - 22:26 -0 تشکر 167339
طنز مطبوعاتی

بسم الله

سلام بر دوستان عزیز

نظر به اینكه از اول دوره تا حال قرار بود متن های طنزمون رو قرار بدیم تا توسط بقیه نقد بشه ولی این كار انجام نشد!!!! لذا گفتم حداقل این آخر دوره ، آخرین مطلب طنزمون رو كه همون طنز مطبوعاتی بود بذاریم برای نقد بواسطه ی بقیه ی اعضا

منتظر متن ها و نقد هاتون هستم

این هم متن من :

توضیح 1: شخصیت مرحوم اخوی كاملا خیالی (!) و ساخته و پرداخته ی ذهن نگارنده است

توضیح 2:این متن رو پس از شنیدن خبر فرار كردن شهرام جزایریدر ذم نیروی انتظامی و قوه ی قضاییه نوشتم : از سری شرح احوال مرحوم اخوی است !!

 خبر :

اختصاصی فارس- فوری//

شهرام جزایری فرار كرد

خبرگزاری فارس: شهرام جزایری از زندان فرار كرد وگفته می شود به خارج از كشور رفته است.


 

اندر افاضات مرحوم اخوی(علیه و علی آلاف امثاله آلاف ... و...)!!!


به قول یکی از مرافقانو دوستان مرحوم و مفقود! ما:   

 یک زبان دارم ،دو تا   دندان  لق                                         میزنم تا می توانم* حرف حق

بابُ المُحالات

اندر احوالات مرحوم اخوی ما گفته اند که چونایشان را به سن جوانی رسید،آماده ساختند جهت اجباری.پس ایشان را سر بتراشیدند وجامه ی سربازی به تن همی کردندی و روانه دیهی در ناکجاآباد

...و ایشان هم بسوختی و بساختی تا آن که در یوم آخر خدمت،سارقی ر ِندبه جناب ایشان همی دادندی که او را به نظمیه ببرند...

پس ایشان سارق را در غل همی کردندی وببردندی،تا آن که در میانه ی راه سارق مرحوم اخوی را گفته که مرا جرمی بزرگ افتادهو چون به زندان روم مرا حبسی طویل در پیش باشد و رهایی از آن نتوان! که چون بهزندان درآیم در آنجا هفت بار بَل کم هشت بار!! کفن بپوسانم و فسیل گردم و در غم وحسرت دیدار دوباره ی اهل و عیال جان به جان آفرین همی سپارمی!!!!!

پس احوال مباک جناب اخوی فقید ما را مضمحلکردندی و هر دو بر سر این غم بزرگ! بسیار گریستندی

و جناب ایشان بر حال وی دل بسوزاندی و سارق رابه جهت تجدید دیدار اهل و عیال و خداحافظی ِ آخر به خانه بردندی ... سارق متعهدشدی که دیدار اهل و عیال لختی بیش نباشد و پس از آن بهمراه اخوی ما به نظمیهبرفتندی!!پس در خانه شد و جناب مکرم اخوی ما بر سر ِ در منتظر بودی تا آن که ساعتیبگذشت و خبری از وی نشد! وچون حضرت ایشان به اندرون خانه رفتندی ملتفت گشتندی کهجناب سارق ترک تعهد همی کردی و گریختی!!!

به جهت شجاعت و لیاقت ِ مرحوم اخوی،ایشان را چندماهی اضافه خدمت کردندی! تا از وجود ایشان بیشتر استفاده همی کنند!!!!.....

از قضا در آخرین روزهای اضافه خدمت! ایشان راسارقی دادندی تا او را به نظمیه ببرند! و از ایشان نقل کرده اند که چون نیک نگریستآهی کشید که چقدر این دنیا کوچک است!آری سارق همان سارق بود!!! در راه نظمیهبرفتندی که بار دگر سارق ابراز استیصال و سیه بختی کرد و تمنای دیدار اهل و عیالهمی کردندی که مرا رخصت دهید آخرین خداحافظی را از ایشان به عمل آورم، و جنابزیرک!اخوی ما (با  IQی49 توضیح نگارنده:دقتشود این   IQدر آن سالهای دور خیلیبوده!!!)که یک بار تجربه ی بدعهدی ِ ایام! و حیلت سارق را داشتندی او را همیگفتندی"که این بار فریب مکر تو را نخواهم خوردن همی واین بار خود به جای توخداحافظی ات را به گوش اهل و عیال خواهم رساند!!"پس این بار سارق را بر سر ِدر بگذاشتی و به داخل رفتندی و........

و اندر باب زیرکی و دهای فراوان اخوی ما نقل هابسیا گفته اند که از آن جمله شیخُنا مَشَنگ السلطنه در وصف ایشان فرمود:که ایشان(مرحوم اخوی ما) از نوادر!!! است و تا کنون کسی چون ایشان ظهور نکرده و احتمالاًظهور نخواهد کرد!! ونیز من بعد این ماجرا در اکرام مقام ایشان همی فرمود:هذا شیٌعُجاب!!!

اینها را از این جهت گفتیم که گمان می کردیماخوی ما در نبوغ و درایت بی همتا باشد! تا آن که ... دوش داشتیم اخبار شیرین!! 20 ونیم را استماع می کردیم ،خبری شنیدیم که حالمان را دگرگون ساخت وآن اینکه سارقیکه همراه محافظان به سوی خانه روان بوده با اغفال ایشان گریخت!!!

وما را در دل تردید افتادی که آیا مرحوم اخوی مامقام بلا معارض! خود را به دیگری واگذار کرده یا اشکال از خبر است!!!!!!!! و پس ازتامل بسیار به این نتیجه رسیدیم که بهتر است!! باور کنیم که برای اخوی ما همتاییپیدا شده است نه....

والسلام علی من التبع هذا                                                                                                         میرزا قلم الدوله


* می گذارند!

پنج شنبه 12/9/1388 - 9:57 - 0 تشکر 167374

ضمیمه روزنامه همشهری –مسافر پنجشنبه 26 شهریور ماه 1388

محسنات حذف سه صفر!-احسان پیر برناش

با توجه به اینکه بحث حذف شدن سه صفر از واحد پولی کشور هم چنان از درو دیوار شنیده می شود،مجبوریم تعدادی از محسنات این امر خطیر را برای شما عزیزان عنوان کنیم تا برادری خو را به اثبات رسانیده باشیم.

1.با حذف تنها دو صفر از این صفرها آمار بیکاری فقط به یک درصد خواهد رسید.

2.با حذف سه صفر می توانیم برای خرید ماست،پول اعشاری به صاحب مغازه بدهیم!

3.در صورت بروز هر گونه مشکلی می توانیم باز هم صفر کم کنیم...اگر نداشتیم حتی شده قرض بگیریم و کم کنیم که خدای ناکرده یک موقع بیخودی زحمت نکشیم!

این کار البته بدون ضرر و زیان نیست اما ضرر در سود است،نه در اصل پول! به طور مثال با حذف سه صفر آدم با چه رویی برود حقوق بگیرد؟!کاش با حذف صفرها لااقل نقطهای،ویرگولی،علامت تعجبی،چیزی جلوی حقوقمان بگذارند که آدم جلوی زن و بچه اش خجالت نکشد!!! و گرنه با حذف سه صفر باید به جای حقوق،یک ماه را با کارت های هزارآفرین ...ببخشید،با کارت های آفرین بگذرانیم!

پنج شنبه 12/9/1388 - 14:55 - 0 تشکر 167444

بسیار خوب و قابل توجه بود
مخصوصا این داستان مرحوم اخوی!

پنج شنبه 12/9/1388 - 15:16 - 0 تشکر 167454

سلام

جالب بود.ولی در حقیقت باید بگم که یه کمی نثرش زیادی قدیمی بود.یعنی موقع خوندن منو اذیت می کرد.و فقط می فهمیدم وکه داستان چی شده و خیلی متجوه نقاط طنزش نمی شدم تا اینکه یه بار دیگه خوندم.ولی خوب خیلی خوب بود که این لحن رو تا آخر ادامه داده بودی.موضوع جذابی رو هم انتخاب کرده بودی و خوب هم روایتش کرده بودی.

پنج شنبه 12/9/1388 - 22:25 - 0 تشکر 167604

این کار انشاءالله بعد از قرار گرفتن متن کامل درس ها در انجمن صورت می گیرد حالا شما شروع کردید خیلی خوب است اما خوب چون دوستان انجمنی با آن آشنا نیستند ممکن است زیاد مورد استقبال واقع نشود.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی