• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
کتاب و کتابخوانی (بازدید: 1931)
شنبه 30/8/1388 - 1:7 -0 تشکر 164647
گــــــــــــزارش شـــــــشم

از تیم تحقیقانی زمین به شیر بیشه ی تحقیق (ZORG):

امیدوارم که گزارش های قبلی ( یکم و دوم و سوم و چهارم و پنجم ) را دریافت کرده باشید.

اما از دیگر کارهای جالبی که انجمنی های تبیان انجام میدهند این است که همین چند روز پیش انجمنی را تحت عنوان انجمن کتاب و کتابخوانی به وجود آورده اند و می آیند و در آن می نشینند و برای اینکه مردم را به سمت کتاب خوانی سوق بدهند تاپیک های گوناگون از اینطرف و آنطرف جهان می زنند اما به قول خودشان کو گوش شنوا؟

جالب تر این است که طی آمارگیریهای رسمی که از طرف خودشان ارائه گردیده مردم تنها 24 دقیقه از 24 ساعت را به مطالعه می پردازند یعنی در واقع از هر یک ساعت 1 دقیقه اش را به خواندن اختصاص میدهند که آمار بسیار خوبی محسوب میشود زیرا در کهکشان ما مردم فقط 100 ثانیه در یک سال نوری این کار را انجام می دهند و بیش از 500000 جلد کتاب را دانلود می کنند و به حافظه ی بلند مدت خود میسپارند.

زمینیان کتاب را یار مهربان خود می نامند و هرکس تعداد بیشتری از این گونه یار مهربان ها داشته باشد را دوست تر میدارند.

بعضی ها نیز آن قدر دوست دار و طالب کتاب هستند که کتابهایی را که لازم ندارند و اصلا تمایلی به خواندنشان ندارند یا شاید از آن سر در نمی آورند را نیز درون قفسه ای که آن را کتابخانه می نامند قرار میدهند و از آن نگهداری میکنند و به گفته ی خودشان هر چند وقت یکبار برای اینکه تابلو نشود آن را الکی این طرف و آنطرف میکنند و ورق هایش را بیهوده سیاه میکنند تا کسی به فرمالیته بودن آن ها شکی نورزد.

بعضی افراد هم هستند که با وجود اینکه هر روز تعداد زیادی کتاب مطالعه میکنند اما از طرف دیگر گویا اصلا به آن علاقه ای ندارند و در منزل یا محل کارشان تعداد زیادی کتاب های گوناگون نگهداری نمی کنند و مردم آنها را به عنوان افراد بی سواد جامعه می شناسند و آنها را زیاد دوست نمی دارند و خیلی با آنها معاشرت نمیکنند.

 

از همه جالبتر این است که در اینجا همه ی کتاب ها را یک نفر نمی نویسد بخاطر همین، کسی که 2 کتاب در یک موضوع واحد بخواند گیج می شود زیرا هر کدام از نویسنده ها در کتابشان نظرات شخصی خودشان را درج میکنند یا حداکثر اگر خیلی دلشان به حال خواننده بسوزد او را به پاورقی ارجاع میدهند اما در کهکشان ما که همه ی کتب به قلم ظریف جنابعالی نگاشته میشوند هیچگونه تشتت آراء و پراکندگی در نظرات پیش نمی آید و همه یک چیز را یاد میگیرند در نتیجه این همه بحث و جدل در زمینه علوم مختلف پیش نمی آمد و مکتب های نظری مختلف پدید نمی آمدند.

 

در پایان از همینجا ملتمسانه تقاضا دارم یک جلد از آن کتاب های مخصوصتان که همین چند روز پیش برای بار 12000000 م به تجدید چاپ رسید و تا بحال 690000 غوزمیت بلورین از همایش های مختلف دریافت کرده را برایمان بفرستید. خواهشا آدرس را اشتباهی ننویسید.

 

دستکت بوسم ، بمالم پایکت          چارقت دوزم ، کنم شانه سرت

تماس فــــــرت

سال و مال و فال و حال         اصل و نسل و بخت و تخت

           باشدت بر شهریاری بر مراد و بر دوام

سال خرم ، مال وافر ، حال خوش          اصل ثابت ، نسل باقی ، تخت رام

سه شنبه 3/9/1388 - 14:6 - 0 تشکر 165374

ایده تون جالب بود.ممنون.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.