• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 752)
جمعه 29/8/1388 - 15:29 -0 تشکر 164572
همه نگرانند

چند وقتیه هدف مند کردن یارانه ها بحث اول کشوره  و نگرانی هایی در این مورد وجود داره. به نظر من میشه این نگرانی ها رو به 3 دشه کلی تقسیم کرد و شاید بتوان گفت همه به نوعی در یکی از این 3 گروه قرار دارند.

1) دولت ، مسئولان ، و نمایندگان مجلس که با طرح موافقند: این گروه که نفر اول آنها رئیس جمهور است مصر بر اجرای این طرح میباشند و بر این نکته تاکید دارن که بین بست اقتصاد ایران تنها به این روش اجرا میشود و مثال عینی از اجرا شدن این طرح در کشور های دیگر دارند. دوت و مجلس به گفته خودشان از تمام ظرفیت کارشناسی کشور برای بررسی استفاده کرده اند و از تمام ظرفیت اجرایی نیز استفاده خواهند کرد. نگرانی های این گروه در این است که مبادا نتوانند به خوبی این طرح را اجرا کنند و کشور و مردم متضرر شوند.

2) مردم : از همه صنف و هه قشر . مردم به دلیل نداشتن آگاهی کامل با نوعی سردرگمی مواجهند و نمی دانند نتیجه طرح چگونه است و نحوه اجرای دقیق چگونه خواهد بود . که این ضعف اطلاع رسانی درست و کامل را میرساند. مردم نگران بدتر شدن وضعیت موجودشان میباشند و این در اقشار کم درآمد بیشتر نمود دارد.

3) مخالفان دولت و مخالفن اجرای طرح : این گروه 1 دسته خاص نیستند و محدود به گروه و یا جغرافیای خاصی هم نمیشوند. بعضی به دلیل محافظه کار بودن و ترس از اجرا نشدن درست مخالفت میکنند و برخی به دلیل از بین رفتن منافع خودشان چه مادی و چه سیاسی مخالفت میکنند. برخی چشم بسته و از روی تعصب و برخی مغرضانه و گروهی از روی نادانی و البته جمعی از روی دلسوزی مخالفند. گروهی از اینها همیشه مخالفند ، با همه مخالفند ، با اجرای طرح مخالفند و با اجرا نشدن هم مخالفتند .

حال فعالیت های این 3 دسته از عقایدشان مهمتر است

1) دولت با با تمام قوا و توان اجرایی آماده برای انجام کار است

2) مردم اگر خوب توجیه شوند مطمئنا  همکاری خواهند کرد و از هیچ همکاری دریغ ندارند به شرطی که تبلیغات مسموم رسانه های داخلی و خارجی روی مردم تاثیر نگزارد

3) در دسته سوم عده ای با تمام توان ایستاده اند تا این طرح اجرا نشوند. زیرا در صورتی که طرح به خوبی اجرا شود و مردم راضی بشون دیگر جایی در عرصه سیاسی بین مردم ندارند . البته عده ای سرسختانه ایستاده اند تا به مردم آسیبی نرسد اما با توجه به این که خودشان راهکار ارائه نمیدهند و دولت با همکاری مجلس در ساعات بسیاری این طرح را بررسی کرده این ایستادگی و مقاومت بی معنی است . اینها بهتر است فقط انتقاد کنند و دیگر سنگ نندازند. نگرانی مخالفان دولت و حتی دشمنان مردم کمی ما را دلگرم میکند که این طرح نتیجه خواهد داد زیرا اینها همینجوری مخالفت نمیکنند.

شما جزئ کدام دسته اید

 

جمعه 29/8/1388 - 17:59 - 0 تشکر 164588

من که اصلا نگران نیستم  و فقط به خدا توکل می کنم .با وحدت همه چیز قابل حله.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.