• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 2845)
چهارشنبه 20/8/1388 - 16:51 -0 تشکر 163166
پرسشو پاسخ پرینتری

به نام خدا

سلام

 

 وقتی آدم به مشکلی بر می خوره مجبور میشه یه بحث بزنه. مخصوصا وقتی قسمت مشاوره پاسخگو نباشه. بالاخره کاربرای زیادی هستن که با توجه به تجاربی که در زمینه های مختلف دارند مشکل همدیگه رو حل کنند.

یکی از این زمینه ها که فعلا با مشکل مواجهه شدم مربوط میشه به پرینتر.

در ادامه با همدیگه به پرسشو پاسخهای پرینتری می پردازیم.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
چهارشنبه 20/8/1388 - 17:3 - 0 تشکر 163167

مجددا سلام

چند مدتی که دنبال سر در اوردن از چندو چون پرینتر های لیزری بودم به نکات جالبی برخورد کردم.

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید پرینتر (لیزری) باید بهش توجه بشه طول عمر کارتریج و خدمات پس از فروش مربوط به این قسمت پرینتر هست. روی کارتریج تراشه ای به نام "چیپ"  قرار داره کهوظیفه ش شمارش تعداد صفحات پرینت شده است. این تراشه اجازه چاپ به بیش از تعداد خاصی صفحه با هر بار شارژ نمی ده. حتی اگه کارتریج شارژ داشته باشه! برای این خاطر پس از هربار شارژ کردن می بایست این تراشه رو هم عوض کرد. اما در طول 15 ماهی که از پرینتر 1006 اچ پی استفاده می کنمٰ چنین مشکلی برام پیش نیومده یعنی ممکنه این پرینتر چیپ نداشته باشه؟

این مشکل چیپ در بسیاری از پرینترها وجود داره. به خصوص سامسونگ!

حالا اگه کسی توضیح جامع تری در باره این چیپ داره می تونه مطرح کنه تا ما هم بیشتر استفاده کنیم و هم اینکه آیا پرینتر مورد نظر بنده چیپ داره یا نه؟

اما مسئله دوم در مورد مارک خاصی از پرینتر به نام lexmark x340  هست که یک پرینتر لیزری چهار کاره تک رنگ می باشد. دوستان اگه نظری درباره این مارک و یا مشخصا این مدل پرینتر دارند لطف کنند و مارو بیخبر نذارند.

همچنین اگه اطلاعات جامعتری از پرینتر دارید لطف کنید و پرینتری با مشخصات زیر که خدمات پس از فروش خوبی هم داشته باشه معرفی کنید. (چهار کاره( فکس اسکن کپی پرینت ) لیزری تک رنگ با عمر بالای کارتریج مواجهه نشدن با مشکل هنگام شارژ! تعداد صفحات . مصرف ماهیانه حداکثر دوهزار برگ)

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
پنج شنبه 21/8/1388 - 8:47 - 0 تشکر 163256

سلام

سعید شرمنده یه چند روزی نبودم یادم رفت برات در مورد پرینتر سوال کنم

زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

شنبه 30/8/1388 - 21:0 - 0 تشکر 164790

سلام

چیپ ست های پرینتر غالبا به سه دسته تقسیم میشن 1-چیپ هایی که برای شارژ باید عوض بشن 2- چیپ هایی که برای شارژ باید ریست بشن 3- چیپ هایی که موقع شارژ خود به خود ریست میشن 

حالا فکر می کنم مال شما هم از نوع سوم باشه چون من هم این مدل رو شارژ کرده ام و نیاز به ریست چیپ نداره

 امام علی (ع):

الناس نیام فاذا ماتو انتبهوا

مردم در خوابند وقتی که میمیرند بیدار می شوند

شنبه 24/11/1388 - 0:29 - 0 تشکر 182091

با سلام

فرض كنید وارد یك مغازه فروش كامپیوتر شده اید و می خواهید یك پرینتر بخرید! چه پرینتری انتخاب می كنید؟ چه مشخصاتی برای شما اهمیت دارد اصلاً آن را برای چه كاربردی می خواهید؟

همه روزه افراد زیادی تعدادی پرینتر برای استفاده شخصی یا حرفه ای می خرند. نوع پرینتری كه انتخاب می كنید بستگی به این دارد كه از چه چیزی می خواهید پرینت بگیرید، متن یا گرافیك یا عكس سیاه وسفید؟ اگر بیشتر از متون پرینت می گیرید و تعداد این متون هم زیاد است یك پرینتر لیزر سیاه و سفید برای شما بسیار مناسب است  اما برای پرینت گرفتن از عكس ها یا تصاویر گرافیكی احتیاج به یك پرینتر رنگی جوهر افشان (جوهر پاش ) یا در صورت امكان یك پرینتر لیزر رنگی دارید.

پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزر رنگی

پرینترهای جوهر افشان با پاشیدن نقاط كوچك جوهر در یك ورق كاغذ كار می كنند. كه باعث بوجود آمدن تصاویر رنگی یا سیاه و سفید و در بعضی مواقع عكاس هایی با كیفیت می شود. هر چند پرینترهای جوهر پاش با خطوط تیز ممكن است مشكل داشته باشند بنابراین متنی كه با آن چاپ می شود ممكن است آن دقت لازم را نداشته باشد كه بستگی به سرعت پرینت هم دارد.

اكثر پرینتر های معمول جوهر افشان سه رنگ دارند كه برای ساختن رنگهای مختلف از آنها استفاده می شود. و در بعضی از پرینتر ها برای ساختن رنگ سیاه هم از همین سه رنگ استفاده می شود كه باعث مصرف زیاد جوهر می شود و علاوه بر آن رنگ سیاهی كه به این صورت تولید می شود یا به آبی و یا به سبز تمایل دارد كه برای پرینت گرفتن از یك متن ایده آل نیست. برای اینكه در یك پرینتر جوهر افشان رنگ سیاه را بدرستی داشته باشید احتیاج به پرینتری دارید كه یك كارتریج مجزا برای رنگ سیاه داشته باشد. كه در این حالت حداقل دو كارتریج باید وجود داشته باشد. یكی برای سه رنگ اصلی ( آبی - قرمز - سبز ) و یكی برای سیاه كه به CMYK معروف است. بهترین ساختار برای یك پرینتر جوهر افشان كارتریجهای مجزا برای هر رنگ است كه در صورت لزوم فقط كارتریجی را كه رنگ آن تمام شده عوض می كنید.

یك عكس خوب بوسیله یك پرینتر CMYK چاپ می شود و برای عكسهای با كیفیت حرفه ای به یك پرینتر شش رنگ احتیاج داریدكه یك آبی روشن و یك قرمز روشن علاوه بر رنگهای ذكر شده دارد. این نوع پرینتر برای برای چاپ عكس بسیار عالی بوده ولی برای پرینت گرفتن از یك متن ضعیف عمل می كند. بخاطر داشته باشید كه هر چند پرینتر های جوهر افشان كیفیت بالا عكس های با كیفیتی را می توانند چاپ كنند اما مصرف جوهر آنها هم بالاست بنابراین یكی از فاكتورهای مهم مصرف جوهر آنهاست كه بر قیمت عكس چاپ شده تاثیر دارد.

اما پرینتر های جوهر افشان بهترین پرینتر های موجود نیستند سرعت آنها 2 تا 3 صفحه در دقیقه برای پرینت متن است و برای چاپ هر صفحه گرافیك و عكس 2 تا 3 دقیقه زمان احتیاج دارد. طبیعتاً قیمت این پرینتر ها با افزایش سرعت پرینتر افزایش پیدا می كند به هر حال پرینتر های جوهر افشان از نظر قیمت با بودجه بسیاری از افراد سازگار است. البته همه پرینتر های جوهر افشان ارزان نیستند و پرینتر جوهر افشان با قیمت 1500 دلار هم در بازار یافت می شود.

یك انتخاب گرانتر برای پرینت رنگی پرینتر لیزر است كه از تونر CMYK برای خلق تصویر استفاده می كند. این پرینترها تصاویر گرافیكی و عكسهای با كیفیت فوق العاده عالی چاپ می كنند. به همان خوبی كه خطوط تیز متن را پرینت می گیرند. سرعت آنها هم قابل توجه است 6 تا8 صفحه در یك دقیقه برای یك متن و یك صفحه در دقیقه برای برای برای پرینت از از تصاویر گرافیكی و عكس ها. ولی یك پرینتر لیزر رنگی بسیار گران است. به طوریكه ارزان ترین پرینتر لیزری از گرانترین پرینتر جوهر افشان هم گرانتر است. البته در یك پرینتر لیزر رنگی هزینه چاپ هر برگ ارزان تر از پرینتر جوهرافشان است. و اگر قرار است تعداد زیادی پرینت رنگی داشته باشید باید در خرید پرینتر همه این نكات را در نظر بگیرید.

پرینتر های لیزر سیاه و سفید

پرینترهای لیزر سیاه و سفید اساس كارشان مانند دستگاه فتوكپی است پرینتر لیزر یك متن را با فونت های تیز به خوبی و سرعتی برابر 6 تا 8 ورق در دقیقه  و برای تصاویر گرافیكی با سرعت 2 ورق در دقیقه چاپ می كند. این پرینترها برای چاپ متن بهترین انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ریزتر از حد معمول یا درشت تر از حد معمول سر و كار دارید. قیمت تمام شده پرینت برای هر صفحه هم بسیار ارزان است و از كاغذ معمولی هم به راحتی پرینت می گیرند با اندازه های مختلف كاغذ هم نسبت به پرینتر های دیگر بی دردسر ترند. قیمت آن مناسب است و اگر به پرینت رنگی احتیاج ندارید بهترین انتخاب برای شما هستند.

 این فقط یكی از راهنماهای خرید پرینتره

بهتره بازم با متخصصش صحبت كنید

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.