فرهنگ پایداری (بازدید: 2216)
چهارشنبه 6/8/1388 - 10:30 -0 تشکر 160996
جنگ نفت كشها یا جنگ مستقیم ایران و آمریكا

حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس از روز اول جنگ امكان كوچكترین حركت را از نیروی دریایی دشمن سلب كرده بود.

انجام عملیات مروارید از سوی رزمندگان ناوچه پیكان كافی بود تا صدام هیچگاه به خود اجازه ندهد در خلیج فارس دست به جنگ دریایی بزند.

در این عملیات جسورانه ناوچه پیكان از نیروی دریایی ایران با حمله به عمق آبهای عراق و تصرف و انهدام دو سكوی مهم البكر و الامیه و به غنیمت گرفتن
 
تمام تجهیزات موجود در آن اسكله‌ها و سرنگون كردن 13 هواپیمای جنگی و 4 فروند ناوچه و تعدادی از شناورهای جنگی عراق، درسی فراموش نشدنی به
 
دشمنان ایران داد،  كه تا همیشه تاریخ هیچ كس حتی فكر حمله به مرزهای آبی ایران را نكند. هر چند در راه بازگشت این ناوچه مورد اصابت موشك‌های دوربرد
 
  عراق قرار می‌گیرد و تعدادی از رزمندگان اسلام به شهادت می‌رسند.
 
 
 
 
 
 
ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 6/8/1388 - 10:31 - 0 تشکر 160997

با كمكهای فراوانی كه متحدان صدام در اختیار او قرار می‌دهند از قبیل: در اختیار گذاشتن پایگاه و آسمان كشورهای عربی برای حملات هوایی علیه ایران.

دادن بالگردهای سوپرفرلون فرانسوی كه قدرت فوق العاده‌ای در جنگ دریایی دارند، هواپیماهای سوپر اتاندارد كه مجهز به موشكهای اگزوسه هستند و كمكهای دیگر، عراق قادر نمی‌شود هیچ حركتی را در خلیج فارس انجام دهد.

سرانجام در سال 1366 آمریكا به همراه متحدانش كه در پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) گرد هم آمده‌اند مثل كشورهای انگلیس، فرانسه، هلند، بلژیك و سایر كشورهای اروپای غربی به همراه شوروی سابق تصمیم می‌گیرند با اعزام ناوهای هواپیمابر و ناوهای جنگی و اعزام نیروهای نظامی به خلیج فارس، ایران را وادار به تسلیم كنند.

با این اقدام دنیای استكبار، جبهه‌ایی دیگر به وسعت دهها كیلومتر از بندر جاسك در دریای عمان تا خور عبدالله در انتهای خلیج فارس بر علیه ایران گشوده می‌شود.

آمریكائی‌ها موقعیت را برای انتقام گرفتن از ایران به خاطر تحقیر آن كشور در به گروگان گرفتن و بازداشت جاسوس‌های آمریكایی در تهران مناسب می‌بینند.


كشورهای عربی خلیج فارس كه با حمایتهای بی‌دریغ خود از عراق، در واقع با ایران در حالت جنگ قرار دارند، نگران حملات ایران هستند. كویت پرچم ملی خود را از روی كشتی‌ها ی نفتكش ‌برمی‌دارد و پرچم آمریكا را روی آنها نصب می‌‌‌كند تا مانع از حمله ایران شود. ایران اعلام می‌‌‌كند اگر در حمله به كشتی‌های عربی تردید كند در حمله به كشتی‌های آمریكایی تردیدی نخواهد كرد.

همه دنیای زور و ستم جمع شده‌اند تا با جلوگیری از صادرات نفت ایران و ممانعت از واردات كالاهای مورد نیاز مردم محاصره اقتصادی و نظامی ایران را تكمیل و مانع از پیروزی ایران شوند.

سرانجام اتحاد شوم شیاطین دنیا در خلیج فارس دست به كار می‌شوند و با 50 فروند ناو هواپیمابر، ناوچه موشك انداز ناوشكن رزمنا و نبرد ناو و با استفاده از 000/7 هزار نیروی نظامی غربی كه در این ناو‌ها حضور دارند و با به كارگیری 90 فروند هواپیمای جنگی فوق مدرن علاوه بر 000/800 نیروی نظامی عراقی و عربی و 610 هواپیمای جنگی عراق در مقابل 200 هواپیمای جنگی و 000/655 نیروی نظامی ایران شروع به ایجاد مزاحمت برای ایران می‌كنند.

در این شرایط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با قایق‌های انفجاری بدون سرنشین و قایق‌های تندرو و زیردریایی كوچك ساخت سپاه به یاری همرزمان ارتشی خود می‌شتابد و با همكاری یكدیگر مانور شهادت را در قسمت وسیعی از خلیج فارس به اجرامی‌گذارند و از ورود كشتی‌های خارجی به این قسمت خلیج فارس جلوگیری می‌كنند.

كشتی‌های خارجی با مشاهده حالت جنگی در خلیج فارس، حاضر نمی‌شوند در بنادر كشورهای عربی نفت بارگیری ‌كنند. نماینده ایران در سازمان ملل متحد اعلام می‌‌‌كند اگر خلیج فارس و تنگه هرمز برای ایران ناامن شود، ایران این آبراه بین‌المللی را برای تمام دنیا ناامن خواهد كرد. و از سازمانهای بین المللی می‌خواهد جلو تشنج آفرینی را در خلیج فارس بگیرند.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 6/8/1388 - 10:32 - 0 تشکر 160998

بعد از این ایران طبق قوانین بین المللی كشتی‌هایی را كه از تنگه هرمز عبور می‌كنند مورد بازرسی قرار می‌دهد تا اگر سلاح برای عراق حمل می‌كنند، از این كار جلوگیری ‌‌‌كند.

مزاحمت‌های نیروهای خارجی مستقر در خلیج فارس و دریای عمان شدت می‌گیرد. جنگ نفتكش‌ها با حمله ایران به كشتی باری ایوان كارلیف روسیه كه در حال اسكورت توسط چند رزمناو است، آغاز می‌شود. بعد از آن یك كشتی دیگر روسی به نام مارشال چخوف بامین برخورد می‌‌‌كندومنفجرمی‌شود. خلبانان عراقی كه برای حمله به كشتی‌های ایرانی به آسمان خلیج فارس وارد شده‌اند با دستپاچگی و به اشتباه ناو استارك آمریكا را مورد هدف قرار می‌دهند و نابود می‌كنند. 


سرانجام آمریكائی‌ها وارد میدان می‌شوند وبا تبلیغات زیاد اعلام می‌كنند: دو كشتی سوپرتانكر بریجتون و حمل گاز پرنس را كه متعلق به كویت است تا رسیدن به ساحل این كشور اسكورت می‌كنند. فرمان عملیات از كاخ سفید به پنتاگون در وزارت جنگ آمریكا صادر می‌شود. عملیات اسكورت از سواحل امارات عربی متحده به مقصد كویت آغاز می‌شود.

تعدادی از خبرنگاران خبرگزاری‌های بین المللی هم در عرصه كشتی بریجتون حضور دارند و لحظه به لحظه خبر عملیات را با آب و تاب به دنیا مخابره می‌كنند. آنها از قدرت آمریكا و ناتوانی ایران! خبرها و تصاویر زیادی را به دنیا مخابره می‌كنند. به یكباره در 27 كیلومتری سواحل كویت كشتی بریجتون با مین برخورد می‌‌‌كند و از شدت انفجار تمام خبرنگاران و خدمه كشتی به همراه تعدادی از نظامیان و ملوانان كشتی‌های جنگی آمریكاکه در حال اسكورت هستند، به داخل آبهای خلیج فارس پرتاب می‌شوند. صحنه خنده داری پدید می‌آید. وقتی قدرت آمریكا شكست میخورد همه‌ی دوربین‌ها خاموش می‌شوند تا مبادا  یك ثانیه تصویر از این افتضاح به دنیا مخابره شود.

دوكشتی نفتكش كویتی دیگر كه توسط ناوهای آمریكایی در تنگه هرمز اسكورت می‌شوند با مین برخورد می‌كنند.  با آسیب دیدن كشتی‌های كویتی «تكزاكو،بریجتون و بریجستون» و حمله موشكی ایران به بندر احمدی كویت و انهدام یك كشتی دیگر كویتی توسط قایق‌های تندروی سپاه، آمریكائی‌ها وادار به عكس العمل می‌شوند.

آنها به یك كشتی باری ایرانی حمله می‌كنند و متعاقب آن مسئولان كشور عربستان به زایران ایرانی كه در مكه مكرمه مراسم الهی برائت از مشركان را انجام می‌دهند، حمله می‌كنند و تعدادی از هموطنان ما و مسلمانان كشورهای دیگر را به شهادت میرسانند. این اقدام اشتباه سعودی‌ها، چند سال باعث تیرگی و قطع روابط بین دو كشور می‌شود و برگ سیاهی در روابط ایران و همسایه جنوبی كشورمان باقی می‌گذارد.

پس از این حملات، ایران به یك كشتی باری عربی به نام «ردالكبری» حمله می‌‌‌كند و آن را منهدم می‌سازد. بالگردهای آمریكایی به قایق‌های توپدار سپاه حمله می‌كنند كه با آتش این قایق‌ها یكی از بالگردهای آمریكایی منهدم می‌شود. دراین حمله سه قایق ایرانی هم غرق می‌شوند و دو نفر از رزمندگان سپاه پاسداران به شهادت می‌رسند و شش نفر دیگر به اسارت نیروهای آمریكایی درمی‌آیند. آمریكائی‌ها فكر نمی‌كردند ایرانی‌ها تا این اندازه مقاومت نشان دهند و نقشه‌های آنان را ناكام كنند. آنها اعلام می‌كنند: «آمریكا خواستار درگیری رزمی با ایران نیست»

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

چهارشنبه 6/8/1388 - 10:33 - 0 تشکر 160999

یك هفته پس از غرق سه قایق سپاه و شهادت دو نفر و اسارت شش نفر از رزمندگان اسلام، یك كشتی آمریكایی به نام «سانگاری» در سواحل كویت مورد حمله موشكی ایران قرار می‌گیرد و هجده نفر از نظامیان آمریكایی همراه فرمانده كشتی به هلاكت میرسند و كشتی هم نابود می‌شود.


آمریكا در جواب این حمله به سكوی نفتی رشادت ایران حمله می‌‌‌كند و رئیس جمهور آمریكا به دروغ اعلام می‌‌‌كند آمریكا یك سكوی نظامی ایران را مورد حمله قرار داده است و جالب اینكه پس از این حمله آنها اعلام می‌كنند این موضوع را تمام شده تلقی می‌كنیم (جنگ ایران و آمریكا در خلیج فارس). ایران با حمله موشكی به بندر احمدی كویت و انفجار نمایندگی هواپیمایی پان امریكن در شهر كویت جواب گستاخی‌های آمریكا و متحدانش را می‌دهد.

جنگ نفتكش‌ها با سخنان وزیر خارجه آمریكا كه اعلام می‌دارد: «به عهده دولت كویت است كه تصمیم بگیرد به سومین موشك شلیك شده توسط ایران طی یك هفته پاسخ لازم را بدهد.» و با عقب نشینی آمریكا پایان می‌پذیرد و به تمام كشتی‌های خارجی دستور داده می‌شود از هر كاری كه باعث تحریك نیروهای ایرانی شود خودداری كنند.

دور دوم جنگ‌های دریایی ایران و آمریكا در فروردین ماه 1367 شروع می‌شود. ناوچه جنگی ساموئل رابرتز آمریكا با مین برخورد می‌‌‌كند و حفره‌ای به قطر 8 متر در كف ناوچه ایجاد می‌شود.

رونالد ریگان رئیس جمهور وقت آمریكا به همراه جرج بوش معاون اول خود، فرانك كارلوچی وزیر دفاع (جدید)، جرج شولتز وزیر خارجه و ویلیام كراف رئیس ستاد مشترك ارتش آمریكا با تشكیل جلسه در كاخ سفید راه‌های مقابله با ایران را بررسی می‌كنند.

در ساعت 30/8 صبح 29 فرودین 1367 نیروی دریایی ایران به كاركنان شركت نفت در سكوهای نفتی سلمان، نصر و مبارك اعلام می‌‌‌كند سكوها را ترك كنند.


مهاجمان آمریكایی در اولین حمله خود و به این سكوها ناكام می‌مانند و با مقاومت نیروی دریایی ایران مجبور به عقب نشینی می‌شوند. مرحله دوم نبرد با به كارگیری سه رزم ناو، شش فروند هواپیما و چند فروند بالگرد آغاز می‌شود.


نیروهای آمریكایی از فرمانده و ملوانان ناوچه جنگی جوشن ایران كه به مقابله با تجاوز آنها رفته است، می‌خواهند كه ناوچه را ترك كنند. فرمانده ناوچه جوشن اعلام می‌‌‌كند درصورت حمله از سوی آمریكائی‌ها، پاسخ آن را خواهد داد.


جنگی نابرابر آغاز می‌شود ناوچه جوشن در یك طرف قرارداد و سه رزمناووشش فروند هواپیما و چند فروند بالگرد آمریكا در طرف دیگر. نیروهای قهرمانان ناوچه جوشن 45 دقیقه در مقابل موشك‌های‌‌هاریون و 300  گلوله توپ شلیك شده از سوی ناوها و متجاوزان آمریكایی مقاومت می‌كنند و سرانجام این نبرد ناعادلانه با شهادت 11 نفر از رزمندگان ناوچه جوشن و زخمی شدن 33 نفر دیگر و غرق شدن ناوچه پایان می‌یابد.


نیروهای آمریكایی سكوهای نفتی سلمان، نصر و مبارك را اشغال و به آتش می‌كشند و به سوی سكوهای نفتی دیگر ایران در جنوب خلیج فارس حركت می‌كنند. ناوشكن‌های سهند و سبلان از طرف ایران مأموریت می‌یابند كه جلو پیشروی نیروهای آمریكایی را بگیرند.


درگیری دو ناوشكن ایرانی با ناوها، هواپیماها و بالگردهای آمریكایی چند ساعت به طول ‌می‌انجامد. آمریكائی‌ها مجبور به عقب نشینی می‌شوند. آنها به فاصله 120 كیلومتری ناوشكن‌های ایرانی عقب نشینی می‌كنند و با استفاده از موشك‌های لیزری از طریق ناوها و هواپیماهای فوق مدرن به ادامه نبرد می‌پردازند. در این حملات خساراتی به ناوشكن سبلان وارد می‌شود و آمریكائی‌ها با استفاده از برتری تكنولوژیكی خود، مانع از شكست در این جنگ می‌شوند.


ساعاتی پس از این حملات قایق‌های توپدار سپاه به سكوهای نفتی اجاره ایی آمریكا در خلیج فارس حمله می‌‌‌كنند و آنها را به آتش می‌كشند. كشتی آمریكایی «ویلتی یاند» و كشتی انگلیسی به نام «یورك مارین» مورد حمله سپاه پاسداران قرار می‌گیرند و منهدم می‌شوند. پس از این حملات یك ناو لجستیكی انگلیس و یك بالگرد جنگی آمریكایی هم مورد حمله ایران قرار می‌گیرند و به آتش كشیده می‌شوند.


و بدین ترتیب قدرتهای بزرگ نظامی جهان با نبرد مستقیم خود به قدرت الهی و خلل ناپذیر مردم ایران پی می‌برند.

منبع: كتاب زنگ تاریخ تألیف علی اكبر رئیسی

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی