فرهنگ پایداری (بازدید: 912)
يکشنبه 3/8/1388 - 1:19 -0 تشکر 160496
اصلاح الگوی مصرف،شرط حیات مادی و معنوی كشور

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاكید كرد: اصلاح الگوی مصرف، شرط حیات مادی و معنوی برای كشور و وزارت دفاع است.

 

 

به گزارش اداره كل تبلیعات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیب پاسدار احمد وحیدی با اشاره به نامگذاری سال 1388 از سوی مقام معظم رهبری به سال اصلاح الگوی مصرف تصریح كرد: وزارت دفاع باید در اجرا و نهادینه كردن اصلاح الگوی مصرف كه مورد تاكید ویژه فرمانده معظم كل قوا است، جزء اولین ها باشد.
 
 
ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

يکشنبه 3/8/1388 - 1:21 - 0 تشکر 160497

سردار وحیدی كه روز دوشنبه در همایش ""اصلاح الگوی مصرف و برنامه پنج ساله پنجم وزارت دفاع" سخن می گفت، اصلاح این الگو را "شاخص اصلی" در حركت كشور به سوی پیشرفت و تعالی دانست و گفت: البته شرط به نتیجه رسیدن این مهم، توجه همگانی است.


وی افزود: باید این همایش را یك هم اندیشی معنوی و فرهنگی قلمداد و از بطن آن، یك عزم و اراده جدیدی استخراج كنیم و سپس آنرا جزء دستور كار روزانه خود قرار دهیم و برای اجرای دقیق آن از عنصر امر به معروف و نهی از منكر بهره گیریم.


وزیر دفاع با تبیین مفهوم اصلاح الگوی مصرف در آیات قران مجید و روایات اسلامی به این آیه شریفه اشاره كرد كه "اسراف كنندگان، برادران شیطان هستند" و افزود: نباید صرفا به گفتار و ارائه رهنمود بسنده كنیم بلكه باید این آموزه های انسان ساز و جامعه ساز را در عمل و رفتار خود و جامعه به كار گیریم و نهادینه سازیم.


سردار وحیدی، راهكارهای تحقق اصلاح الگوی مصرف در كشور و وزارت دفاع را در دو بخش "شناخت و تعریف الگوی مصرف" و "فرهنگ سازی این الگو در سطوح مختلف" برای دو جنبه فردی و سازمانی عنوان كرد و اظهار داشت: نخست باید این الگو را شناخت و تعریف كرد و سپس با فرهنگ سازی در حوزه های فردی و اجتماعی، آن را به عنوان یك موضوع مورد نیاز همگان مورد توجه قرار دهیم.


وزیر دفاع در ادامه توجه ویژه به سه بخش منابع مالی و دارایی ها، منابع انسانی ومنابع دانشی را از مهمترین جنبه های قابل تاكید در تعریف و اجرای اصلاح الگوی مصرف در سازمان دانست و تصریح كرد: عدم اجرای دقیق اصلاح الگوی مصرف مانع از تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله كشور خواهد شد.


سردار وحیدی با اشاره به دستور العمل اصلاح الگوی مصرف مصوب شورای عالی سیاستگذاری نیروهای مسلح تاكید كرد: این دستور العمل باید به طور كامل در تمامی سطوح وزارت دفاع اجرایی شود.


در ادامه این همایش، حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی، رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع طی سخنانی به بحث "الگوی مصرف در اسلام" پرداخت و رعایت اعتدال را مبنای اصولی در تحقق اصلاح الگوی مصرف برشمرد.وی تاكید كرد: اصلاح الگوی مصرف را باید از خود شروع كنیم چرا كه براساس حدیث شریف "الناس علی دین ملوكهم"، مردم در اینگونه امور به متولیان و مسئولان جامعه نگاه می كنند.


رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع از حضرت امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری به عنوان دو اسوه حسنه در این زمینه نام برد.در همایش یك روزه "اصلاح الگوی مصرف و برنامه پنج ساله پنجم وزارت دفاع" كه با حضور وزیر دفاع، جانشین، معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه برگزار شد، دستور العمل اصلاح الگوی مصرف در نیروهای مسلح تشریح و تبیین و پیاده سازی این الگو در برنامه 5 ساله پنجم وزارت دفاع مورد بررسی قرار گرفت.


"ایجاد ساز و كار مناسب جهت سیاستگذاری، هدایت و اجرای اصلاحات در الگوی مصرف نیروهای مسلح"، "توسعه فرهنگ قناعت"، "استفاده بهینه از منابع انسانی، مادی و امكانات در اختیار" و "افزایش بهره وری با حفظ كارایی و اثربخشی ماموریت های ابلاغی" از جمله مهمترین اهداف برگزاری این همایش می باشد.

منبع:سایت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی