• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 509)
جمعه 1/8/1388 - 23:2 -0 تشکر 160264
اشتیاق برای مذاکره

خطای استراتژیك


خبرگزاریها برای دومین بار از ملاقات خصوصی هیات های مذاكره كننده ایرانی و آمریكایی در حاشیه دور جدید مذاكرات هسته ای در اتریش خبر دادند . اولین ملاقات به نهم مهرماه و به زمان از سرگیری مذاكرات هسته ای ایران با كشورهای 1 +5 در ژنو سوئیس باز می گردد كه در حاشیه این گفتگوها سعید جلیلی دبیر شورایعالی امنیت ملی كشورمان با ویلیام برنز معاون وزیرخارجه آمریكا ملاقات كرد و حاشیه هایی پررنگ تر از متن برای خود آفرید.
گرچه در آن هنگام برخی مسئولین ملاقات و گفتگوی سعید جلیلی با طرف آمریكایی را اتفاقی عنوان كرده و گفته بودند « این مذاكره نبود و صرفا در كنار هم نشستن بود » منابع غربی این بار از مذاكره مجدد هیاتهای ایرانی و آمریكایی در وین خبر داده اند. رسانه ها از اتریش محل برگزاری مذاكرات ایران با آژانس و كشورهای طرف مذاكره برای ارسال اورانیوم های 3 5 درصدی ایران و غنی سازی آن تا 20 درصد در خارج گزارش می دهند . بعد از ظهر سه شنبه و در خلا زمانی 12 ساعته به علت بروز وقفه در تشكیل دومین جلسه مذاكره كنندگان ایرانی و امریكایی برای از سرگیری مجدد مذاكرات متوقف شده به صورت مستقیم باهم ملاقات كردند. این مذاكره هنگامی روی داد كه به گفته سخنگوی شورای امنیت ملی آمریكا دومین روز مذاكرات وین متوقف شده بود و آمریكا روسیه فرانسه و ایران جلسات جداگانه ای تشكیل دادند. یكی از این جلسات مربوط به ملاقات هیاتهای نمایندگی ایران و آمریكا بود كه به كمك البرادعی صورت گرفت . این مقام آمریكایی از اعلام جزئیات در این باره خودداری كرد ولی رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در این باره گفت : « پیشرفت بسیار آرام صورت می گیرد و من منتظر موفقیت هستم . » وی همچنین از ضرورت اعتمادسازی و ارائه تضمین های لازم سخن گفت .
این گفتگوها كه میان سلطانیه و معاون وزیر انرژی آمریكا كه ریاست هیاتهای نمایندگی این كشور را در این مذاكرات برعهده دارد انجام شد به دلیل مشكلی بود كه در اثر كوتاهی فرانسه در مشاركت های قبلی هسته ای با ایران از جمله تحویل 50 تن گاز یواف 6 پدید آمده بود و به گفته خبرگزاریها بر اثر پا در میانی آمریكائیها و طی مذاكرات دوجانبه آمریكا با ایران در مقر آژانس در وین حل و فصل شد!
حضور آمریكائیها در این مذاكره كه بدون هیچ گونه توجیه فنی یا حقوقی صورت گرفت نشان می دهد تلاش می شود چنین وانمود گردد كه حضور آمریكا در كلیه مذاكرات امری ضروری است و دستیابی به هرگونه حل و فصل و گره گشایی به ویژه در مسائل هسته ای از عهده آمریكائی ها برمی آید و باید از كانال آنها انجام شود!
براساس طرح آمریكا سند همكاری و توافق برای ارسال اورانیوم بین ایران و روسیه امضا می شود و از سوی دیگر نیز قرارداد مستقلی بین روسیه و فرانسه در رابطه با ارسال سوخت غنی شده و تبدیل آن به میله سوخت بین نمایندگان فرانسه و روسیه منعقد خواهد گردید . طرف های مذاكره كننده با ایران بویژه آمریكا و فرانسه معتقدند 1200 كیلوگرم از اورانیوم های غنی سازی شده 3 5 درصدی در نطنز كه معادل 75 درصد اورانیوم تولیدی ایران است برای غنی سازی تا 20 درصد و تبدیل به میله سوخت جهت مصرف در راكتور تحقیقاتی تهران باید از ایران خارج شود. این مذاكره پیچیده فنی درحالی انجام می شود كه هم حضور آمریكا در آن فاقد هرگونه توجیه است به ویژه آنكه آمریكائی ها در بحران آفرینی و مشكل سازی در مسائل هسته ای ایران از سوسابقه ای به شدت عمیق تر از فرانسوی ها برخوردار هستند و هم اینكه به لحاظ حقوقی تضمین های لازم برای بازگشت به موقع اورانیوم 20 درصدی به ایران وجود ندارد و شاهد آن خلف وعده های مكرر روسها در ساخت و تحویل نیروگاه اتمی بوشهر است .
به هر حال با توجه به اینكه سیاست های خصمانه غرب بویژه آمریكا علیه جمهوری اسلامی ایران همچنان ادامه دارد به نظر می رسد فرصت های مذاكره با آمریكا صرفا برای پر كردن خلاهای تبلیغاتی آنها و تظاهر به ایجاد تغییر در سیاستهای اوباماست والا آنچه در عمل به عنوان سیاست آمریكا در قبال ایران خودنمایی می كند سیاست های خصمانه كاخ سفید و تازه ترین آنها ماجرای تحریم بنزین است . بنابر این برخلاف اظهارات برخی اطرافیان و حواشی دولت دهم كه معتقدند تغییراتی در سیاستهای آمریكا درحال وقوع است آنچه از آن سو مشاهده می شود صرفا سراب و عوامفریبی است و اشتیاق برای مذاكره با آمریكائیها فقط می تواند یك خطای استراتژیك باشد.

به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 2/8/1388 - 7:16 - 0 تشکر 160316

فشار آمریكا به چین و ژاپن برای كاهش مناسبات تجاری با ایران
یك خبرگزاری غربی از فشار آمریكا بر ژاپن و چین برای كاهش واردات نفت از جمهوری اسلامی ایران در ادامه تحركات خصمانه كاخ سفید خبر داد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس این اقدام با هدف افزایش فشارها بر ایران (برای چشم پوشی از حقوق مشروع هسته ای ) انجام می شود. در همین رابطه یكی از اعضای دولت آمریكا كه خواست نامش فاش نشود در اظهاراتی تحكم آمیز گفت : ما به چین و ژاپن و برخی از كشورهای دیگر گفته ایم كه مناسبات تجاری خود با ایران را به ویژه در بخش واردات نفت به كمتر از آنچه تا كنون بوده كاهش دهند. به زعم این مقام آمریكایی واشنگتن در این راه قول های مساعدی نیز دریافت كرده است .

------------------------------------------------------------------
ارائه طرح پیش نویس قانون ضد ایرانی جدید به مجلس نمایندگان آمریكا
مجلس نمایندگان آمریكا در ادامه سیاستهای خصمانه بر ضد جمهوری اسلامی ایران و بر خلاف ادعاهای اوباما مبنی بر تغییر در رویكرد كاخ سفید این بار پیش نویس قانون جدیدی را آماده كرده كه هدف آن ممنوعیت صادرات سیستمهای مرتبط با ارتباطات به تهران است . به گزارش خبرگزاری فرانسه به موجب این پیش نویس شركتهای غیر آمریكایی فعال در امر فروش تجهیزات ارتباطاتی كه اقدام به داد و ستد با ایران كنند از انجام معامله با ایران محروم می شوند. براساس این گزارش بخش « حسابرسی برای فرصتهای تجاری ) » دولت آمریكا قصد دارد با این اقدام شركتهای مهم ارتباطی و مخابراتی جهان را از انجام معامله با ایران و یا ABC Iran Act در ایران ( سرمایه گذاری در این كشور بر حذر دارد. بخش ارتباطات آمریكا بازار بسیار سودآوری است و اغلب شركتهای مهم ارتباطی جهان در ایالات متحده فعالیت می كنند از همین رو در صورت تصویب این پیش نویس شركتهایی كه با ایران معامله كنند دیگر جایی در بخش ارتباطات آمریكا نخواهند داشت . در همین رابطه « رون كلین » از اعضای دموكرات مجلس نمایندگان آمریكا كه این پیش نویس را تهیه كرده گفت : زمان آن فرا رسیده تا شركتها انتخاب كنند : « یا داد و ستد با آمریكا و یا معامله با ایران » . براساس قوانین آمریكا شركتهای آمریكایی از انجام داد و ستد با ایران محروم هستند و در صورت تصویب این پیش نویس شركتهای غیر آمریكایی نیز از انجام معامله با ایران محروم می شوند. ارائه این پیش نویس بار دیگر نشان داد كه سیاستهای آمریكا در برابر جمهوری اسلامی ایران بر خلاف ادعاهای باراك اوباما هیچ تغییری نكرده است و خصومت و دشمنی با ملت ایران ویژگی مهم این سیاستهاست .

به نقل از روز نامه جمهوری اسلامی

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

يکشنبه 3/8/1388 - 13:36 - 0 تشکر 160569

باسلام

خدمت دوستان عزیز در انجمن سیاسی اعم از اصولگرا واصلاح طلب

قطعا این آخرین جملاتی است که از طرف من در این انجمن خواهیددید

لذا اگر در این ایام شما عزیزان را با حرف وسخنی اذیت کردم عذر میخواهم

در مورد مطلبی که جناب طهوری عزیز فرمودند باید عرض کنم روزنامه جمهوری اسلامی یک روزنامه اصولگرا میباشد که همیشه در جهت منافع جمهوری اسلامی قدم برداشته است ووفاداری وتبعیت از مقام معظم رهبری را ثابت کرده است(این مطلب را از رویه این روزنامه در سالهای مختلف بخصوص پس از انتخابات ریاست جمهوری میتوان فهمید)ودر مرحله بعد از تمام دوستان خواهش میکنم بطور دقیق وبا تامل بیشتری صحبتهای رهبری در خطبه نماز جمعه ماه مبارک رمضان ونماز عیدفطر مطالعه کنند تا با نظرات ایشان بیشتر آشنا شوند

این تذهبون؟

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

يکشنبه 3/8/1388 - 17:52 - 0 تشکر 160607

به نام خدا

امریکا 

انگلیس 

فرانسه

و امثال همین کشور های استعمار گر تا زمانی که به نفعشون باشه رابطه دارن

یا تا زمانی که تو جامعه جهانی احساس خطر نکنن دست به رابطه ای نمیزنن

مثل همین جریان لوح کورش 

الانم هم شرایط و جو سیاسی کشور رو دارن میبینن و احساس میکنن که مردم ایران هم مث بقیه جاهای دیگه ای هستن که تونستن به استعمار خودشون در بیارن

نمیدونن کهمردم ایران با همه جای دنیا فرق دارن

ما ایده اولوژیمون حسینی(ع)و علوی(ع)هستش

این رابطه ها هم مشخصه که فقط در حال حاظر که بالاخره یه انتفاعی توش دارن به دنبالش هستن

یه ضرب المثل خوب هست که حتما شنیدین

گربه برای رضای خدا موش نمیگیره

یعنی اینا هم تابه خودشون یه نفعی  نرسه کاری انجام نمیدن

مرگ بر امریکا

مرگ بر انگلیس

مرگ بر اسرائیل

مرگ بر منافق

از با رقه ي عشق چنان سوخته ام

کز سوختنم عاشقي آموخته ام

نامردم اگز منت مردم بکشم

من ديده به زهرا و علي دوخته ام

**

يا علي مدد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.