• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 4720)
يکشنبه 26/7/1388 - 9:55 -0 تشکر 159087
یازدهمین نمایشگاه بین المللی كتاب خراسان

یازدهمین نمایشگاه بین المللی كتاب خراسان از تاریخ 24 مهر 88 در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی خراسان افتتاح شده و تا تاریخ دوم آبان در همین مكان دایر می باشد.

 

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب استان خراسان رضوی، با اشاره به این كه نمایشگاه‌های كتاب استانی به جشن كتاب تبدیل شده‌اند، عنوان كرد: پرداختن به انتشار كتاب كودك و ادبیات داستانی در حوزه نشر، در اولویت كاری این وزارتخانه است._
به گزارش خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا)، در مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب خراسان رضوی كه شب گذشته(24 مهرماه) با حضور دكتر محسن پرویز، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اكبر اشعری، مشاور رییس جمهور و رییس سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران، محمود صلاحی، استاندار خراسان رضوی، عفت شریعتی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اهالی قلم و ناشران داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار شد، دكتر پرویز  اظهار داشت: پرداختن به حوزه كتاب كودك و ادبیات داستانی در اولویت‏های كاری این وزارتخانه قرار دارد.
در ادامه به تمام زوایای و اخبار این نمایشگاه می پردازیم.

 

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
يکشنبه 26/7/1388 - 9:56 - 0 تشکر 159088

مدیركل ارشاد خراسان رضوی:
نمایشگاه كتاب مشهد رویكردی رضوی دارد

خبرگزاری فارس: مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه امسال كه در آستانه آغاز جشن‌های دهه كرامت برگزار شده، دارای رویكرد رضوی است.


به گزارش خبرگززاری فارس از مشهد، جواد جعفری جمعه شب در افتتاح نمایشگاه كتاب خراسان رضوی اظهار داشت: در نمایشگاه امسال 800 ناشر داخلی و خارجی، در فضایی بالغ بر 15 هزار مترمربع و با بیش از 100 هزار عنوان كتاب شركت دارند.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینكه هم‌اكنون 450 ناشر در این استان فعالیت دارند، گفت: این ناشران با تولید سالانه 20 میلیون شمارگان كتاب، قطب دوم صنعت چاپ و قطب سوم تولید كتاب كشور را به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین رئییس اتحادیه ناشران خراسان رضوی در این مراسم گفت: در نمایشگاه امسال 5/7 میلیارد ریال بن كتاب با تخفیف 20 درصد بین دانش‌آموزان، معلمان، دانشجویان، استادان دانشگاه و طلاب توزیع می‌شود كه نیمی از این مبلغ تخفیف را استانداری و نیمی را هم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متقبل شده‌اند.
حسین معینی افزود: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام كرده به همان نسبتی كه استانداری حمایت كند، آنها هم كمك خواهند كرد، بنابراین شاید میزان توزیع بن به 10 میلیارد ریال هم برسد.
وی میزان كمك معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را یك میلیارد و 650 میلیون ریال ذكر كرد و افزود: 900 میلیون ریال از این مبلغ كمك نقدی به برگزاری نمایشگاه و بقیه از محل 10 درصد تخفیف بن كتاب است.
معینی گفت: امسال شهرداری مشهد نیز 500 میلیون ریال كمك به برگزاری این نمایشگاه كرده است.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
يکشنبه 26/7/1388 - 12:11 - 0 تشکر 159121

سلام باید برم نمایشگاه یک سری بزنم  ...

موفق باشید
التماس دعا
يکشنبه 26/7/1388 - 14:0 - 0 تشکر 159141

بهروز فقط حواست باشه زیاد محكم نزنیا.

تازه اول جوونی ته باید ترم بعد بری دانشگاه!

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
يکشنبه 26/7/1388 - 21:49 - 0 تشکر 159229

سلام  . بن کتاب را از کجا باید تهیه کزد ؟ مشخص کردن؟!

 

افضل اعمال انتظار فرج است

در هنگام خرید از فروشگاه تبیان از گرفتن تخفیف با کد:702819 غافل نشوید

 التماس دعا 

 

دوشنبه 27/7/1388 - 12:39 - 0 تشکر 159303

سلام

معمولا بن های خرید كتاب رو در مدارس و دانشگاهها توزیع می كنند. و همچنین در نمایندگی های انتشارات معتبر.

سال گذشته در ورودی نمایشگاه می تونستین با نشون دادن كارت دانش اموزی یا دانشجویی و كارت ملی بن خرید كتاب دریافت كنید.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
دوشنبه 27/7/1388 - 12:40 - 0 تشکر 159305

رئيس كتابخانه ملي: رسانه ها در طول برگزاري نمايشگاه كتاب بايد فضاي استان را فرهنگي كنند

رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران در مشهد گفت: در طول برگزاري نمايشگاه رسانه ها مي بايست با پرداختن به بحث كتاب فضاي عمومي استان و كشور را فرهنگي كنند تا توجه خانواده ها به كتاب جلب شود و گرايش بيشتري به كتابخواني پيدا كنند.

اشعري ،به خبرنگار باشگاه خبرنگاران در حاشيه نمايشگاه بين المللي كتاب خراسان رضوي گفت: ما در سبد اقتصاد خانواده سهم مناسبي براي كتاب در نظر نگرفته ايم؛ چرا كه تا كنون احساس ضرورت نكرده ايم و بايد در اين خصوص اقدامات زيادي صورت پذيرد.

وي ادامه داد: رسانه ها، نهادهاي آموزشي، تبليغي، فرهنگي، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هركدام به نوعي وظايفي دارند، اما به نظر مي رسد، ريشه كتابخواني بايد از آموزش و پرورش شروع شود كه بايد در اين زمينه روابط دوجانبه مداري را به رابطه سه جانبه معلم، كتابخانه و دانش آموز تبديل كنيم.

مشاور رئيس جمهور افزود: در اين زمينه با ايجاد كتابخانه مجازي در تهران به اين سمت پيش مي رويم كه تمام شهرها و روستاها از منابع كتابخانه ملي استفاده كنند.

مشاور رئيس جمهور ضمن تاكيد بر اين امر كه مشهد شهري دانشگاهي و علمي است، يادآور شد؛ دانشگاه هاي استان خراسان رضوي در بعضي از رشته ها حرف اول را مي زنند و اين نشان دهنده اين است كه بايد بر روي استعدادها و بحث هاي پژوهشي و فرهنگي برنامه ريزي شود.

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
پنج شنبه 30/7/1388 - 15:49 - 0 تشکر 159951

تخفیف آن عالیست.اما به علت بعد مسافت مشهد تا تهران و تمرکز 98درصدی ناشران دره ی یک کشور در تهران و نیامدن آن ها به مشهد.از نظر کیفی و کمی هرگز شایسته ی دومین شهر بزرگ کشور نیست.فاصله ی نمایشگاه مشهد تا تهران از فرسنگ و کیلومتر هم گذشته است.

کمربسته‌ی فرهنگ ایران و خراسان

 

 

جمعه 1/8/1388 - 10:1 - 0 تشکر 160063

سلام

در این دوره از نمایشگاه هفتصد ناشر شركت كرده اند كه از این بین 300 ناشر از تهران، 200 ناشر از مشهد ، 80 ناشر از قم و باقی ناشران از سایر استانها حضور دارند.

به نظر من هم نمایشگاه امسال نسبت به سالهای پیش رونق كمتری داشته و البته نباید از تخفیف 40 درصدی كتابها بگذریم. بماند كه چند تا كتابی كه دنبالش بودم پیدا نكردم. بیشترین استقبال ینی حدود 75 درصد فقط از كتابهای آموزشی میشه. كنكور كمك اموزشی و دانشگاهی و سایر قرفه ها چندان گرم نبودند. البته كتابهای اموزشی هم چندان كه بایدو شاید در دسترس نبودند  . شایدم چون روزهای اخر بوده كتابهای مورد نظر تموم شدند!

ساعت كار نمایشگاه در روز اخر یعنی امروز از 9 صبح الی 9 شب خواهد بود. ضمن اینكه احتمال تمدید نمایشگاه برای روز شنبه نیز می باشد.

موفق باشید

اللَّهُــــــــمّے صَــــــلٌے  و سَلّـــــمّے علَےَ مُحمَّــــــــدْ وَ آلِےَ مُحمَّـــــــــدْ و عجِّـــــــلْ فرَجَهُــــــمّے
 
 
جمعه 1/8/1388 - 11:27 - 0 تشکر 160092

سلام سلام سلام

ببخشید کتابهای حسنی جلدهای جدید و چاپ جدیدش هم در نمایشگاه موجوده

حیف که ما نمی تونیم بیاییم

ولی از طرف ما کتاب حسنی نگو یه دست گل و بخونید خیلی قشنگه

ممنونم از جناب سعیدان برای اطلاع رسانیشون

دلتان شاد و لبتان خندان

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.