فرهنگ پایداری (بازدید: 411)
شنبه 25/7/1388 - 0:20 -0 تشکر 158804
پیام سید حسن نصرالله

ما لبنانی‌ها اگر همه با هم متحد باشیم می‌توانیم از جنگ جلوگیری کنیم

 

بسیاری از مردم بر این باور هستند که جنگی در آینده رخ خواهد داد و برای این سخن خود نیز دلایل زیادی دارند. من قصد ندارم زیاد وارد این بحث شوم چرا که کسی اطلاعات ندارد و تنها بر اساس تحلیل اظهارنظر می‌کنند. فرضیه جنگ علیه لبنان اگر قابل باور باشد، که هست و فقط زمان آن مشخص نیست؛ دو گزینه داریم. اول اینکه تسلیم شده و به اسراییل بگوییم بیا هر چه می‌خواهی بگیر ولی دست به جنگی علیه کشور ما نزد

 

 

بسیاری از مردم بر این باور هستند که جنگی در آینده رخ خواهد داد و برای این سخن خود نیز دلایل زیادی دارند. من قصد ندارم زیاد وارد این بحث شوم چرا که کسی اطلاعات ندارد و تنها بر اساس تحلیل اظهارنظر می‌کنند. فرضیه جنگ علیه لبنان اگر قابل باور باشد، که هست و فقط زمان آن مشخص نیست؛ دو گزینه داریم.

 

اول اینکه تسلیم شده و به اسراییل بگوییم بیا هر چه می‌خواهی بگیر ولی دست به جنگی علیه کشور ما نزد. این گزینه خطرات و پیامدهای بسیار بدی دارد. ممکن است اسراییل بگوید من قصد دارم مقاومت را خلع‌سلاح کنیم و ما هم بر فرض قبول کردیم.

 

سپس اسراییل می‌آید ادامه نقشه خود را اجرا کرده و فلسطینیان را مجبور به وطن‌گزینی کرده و سپس به دنبال حل بحران آب خود می‌رود و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. گزینه دوم این است که برویم خود را آماده کنیم تا از بروز جنگ جلوگیری کنیم. ما لبنانی‌ها اگر همه با هم متحد باشیم می‌توانیم از جنگ جلوگیری کنیم. با این حال اگر هم جنگی رخ دهد، ما در آن پیروز خواهیم بود.

 

 

منبع:سایت مقاومت اسلامی لبنان

 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی