انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 679)
جمعه 24/7/1388 - 7:51 -0 تشکر 158659
انتقاد شدید آیت الله صافی از تصمیم وزارت کشور

متأسفانه می‌آیند در قم که مرکز تشیع است، اعلام می‌کنند که برای بعضی از استان‌ها استاندار زن منصوب می‌کنیم؛ مگر می‌خواهید که با قرآن و پیامبر جنگ کنید که اینچنین خلاف شرع می‌گویید؟ شما با چه کسی می‌خواهید لجبازی کنید؟ آیا با احکام خدا و مسلّمات دین مخالف هستید؟
آیت‌الله صافی گلپایگانی از برخی سیاست‌های دولت به شدت انتقاد کرد و گفت: اگر کسانی بخواهند بدون توجه به نظرات علما و دلسوزان اصول و ارزش‌های انقلاب را تغییر دهند، با خشم خداوند و قهر مردم روبرو خواهند شد.

به گزارش مهر پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله صافی گلپایگانی اعلام کرد این مرجع تقلید در دیدار جمعی از فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از روحانیون مجلس اظهار داشت: آنچه که برای شما و سایر نمایندگان در درجه اهمیت قرار دارد این است که بتوانید در راه دفاع از احکام نورانی اسلام، اعتلا و سربلندی کشور و حمایت از اقشار زحمتکش جامعه قدم بردارید.

وی در ادامه با توجه به نقش و جایگاه مجلس در جامعه بیان داشت: مجلسِ مستقل می‌تواند مشکلات مردم و کشور را حل نماید و مردم را به نظام اسلامی امیدوار نماید.

آیت‌الله صافی با اشاره به تذکراتی که علما و مراجع به مسئولان کشور می‌دهند گفت: ما با هیچ کسی عناد و خصومت شخصی نداریم؛ آنچه که ما می‌گوییم در چارچوب احکام اسلام و دفاع از کیان مملکت اسلامی و مصلحت نظام می‌باشد. آنچه ما از شما و مسئولان توقع داریم فقط اجرای احکام اسلام وجلب رضایت آقا و مولایمان حضرت بقیه‌الله الاعظم ارواح العالمین له الفداء می‌باشد.

وی با بیان اینکه شهدای ما برای تحکیم ارزش‌های اسلام، جان خود را نثار کردند و جانبازان سرافراز نیز برای همین هدف افتخار جانبازی را برای خود کسب نمودند، اظهار داشت: اگر کسانی بخواهند بدون توجه به نظرات علما و دلسوزان انقلاب، اصول و ارزش‌های مقدس و والای انقلاب اسلامی را تغییر بدهند و بگویند که ما هستیم که می‌خواهیم این کار را بکنیم با خشم خداوند و قهر مردم روبرو خواهند شد.

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقام و منزلت زن در اسلام گفت: هیچ دین و مکتبی این همه برای زن ارزش قایل نشده است. اسلام است که بالاترین کرامت را به زن‌ها می‌دهد و مردها را موظف می‌نماید که به زن‌ها خدمت نمایند.

معظم له با ذکر اینکه احترام به حقوق انسان‌ها بدون توجه به استعدادهای فطری آن‌ها امکان ندارد، افزود: خدمت به زن این نیست که کارهایی که ارتباط با مردها دارد به آنان بدهیم زیرا فرهنگ اسلامی ما با فرهنگ غرب و شرق تفاوت‌های زیادی دارد.

وی با انتقاد از پافشاری برخی بر مواضع غیر دینی اضافه کرد: متأسفانه می‌آیند در قم که مرکز تشیع است، اعلام می‌کنند که برای بعضی از استان‌ها استاندار زن منصوب می‌کنیم؛ مگر می‌خواهید که با قرآن و پیامبر جنگ کنید که اینچنین خلاف شرع می‌گویید؟ شما با چه کسی می‌خواهید لجبازی کنید؟ آیا با احکام خدا و مسلّمات دین مخالف هستید؟

معظم له ادامه داد: این مملکت، مملکت اسلام و قرآن و امام زمان ارواحنا فداه است؛ مملکت شهیدان، جانبازان و آزادگان است. افتخار ما در دنیا به همین است و ما ذره‌ای کوتاه نمی‌آییم. البته ما در راه انجام وظیفه شکست نمی‌خوریم؛ ما مأمور به ابلاغ احکام هستیم؛ چه می‌خواهند عده‌ای توجه کنند و یا توجه ننموده و فکر خود را تحمیل نمایند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 24/7/1388 - 11:24 - 0 تشکر 158671

معلوم نیست کی به کیه؟هر کسی یه سازی میزنه. یکی میگه به حضرت زهرا نگاه کنید الگو بگیرید .یکی هم که میگه به حضرت زینب نگاه کنید درس بگیرید.نظر نظر ولی فقیه والسلام.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

شنبه 25/7/1388 - 13:59 - 0 تشکر 158870

یک نفر به ایشان جواب دهد اگر ریاست  زنان در اسلام مشکل دارد چون چرا کسی با نمایندگی زنان مخالفت نکرد  چرا کسی با ریاست سازمان محیط زیست که 12 سال با زنان بود مخالفت نکرد چرا در طی سی سال گذشته زنان در تمامی پست های مدیریتی وارد شدند کسی انتقاد نکرد حالا از با وزیر شدن واستاندار شدن زنان صدای همه در آمده است آیا فکر نمی کنید پیش زمینه ی این تحولات در طی سی سال ریخته شده است  ظاهرا اشکال اساسی به این موضوع ولایت زن بر مرد می باشد که بازهم ظاهرا از طرف دفتر مقام معظم  رهبری جوابداده  شده است که ریاست زنان مستلزم ولایت نیست اگر بخواهیم به ظواهر شرعی هم نگاه کنیم که اسلام تنها با قضاوت زنان در جایگاه قاضی مخالف است پس چه مشکلی این وسط وجود دارد ؟ البته با نهایت احترام به مواضع ونظرات مراجع محترم ظاهر بنده نتوانسته ام منظور م را بفهمانم  چون نفهمیدم چرا شبهه شد ایشان بنده قصدر زیر سوال بردن کسی را نداشتم

شنبه 25/7/1388 - 14:30 - 0 تشکر 158883

الحمدلله که همه دین شناس شدند غیر از مراجع عظام

این هم از دستاورد های......

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 25/7/1388 - 18:43 - 0 تشکر 158956

من هیچگاه ادعای دین شناسی نداشته وندارم آن هم در برابر مراجع محترم تقلید ولی واقعا برای من در این مورد شبهه وجود دارد اگر کسی می تواند پاسخ دهد دریغ نفرماید

شنبه 25/7/1388 - 20:22 - 0 تشکر 158976

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

اگر یه مومن دین شناس نباشه، چجوری پس دین خودش رو انتخاب میکنه؟!
سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
شنبه 25/7/1388 - 21:52 - 0 تشکر 159022

قحطی رجاله حتما"  وزیر که خوبه / استاندار رو دیگه چیکارش کنیم / فردا هم فرماندار و ...

من شخصا با اصل وزارت برای زن ها مخالف نیستم اما قطعا زنی که بخواهد وزارت کند و پا به پای دولت مردان در روستاهای محروم بدود و وقت خود را وقف دولت و مردم کند قطعا از وظیفه ی زن بودن و مادر بودن غافل می شود البته اینها مانع وزیر شدن نمی شود چون یک موضوعات شخصی است.


 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

يکشنبه 26/7/1388 - 8:35 - 0 تشکر 159076

جناب سیامک 4این حرفهای شما مصداق از آب گل آلود ماهی گرفتن است ما اگر بخواهیم از خون دل های مراجع تقلید در 8 سال اصلا حات حرف بزنیم می شود مثنوی هفتاد من کاغذ پس حرفی نزنید که بعضی حوادث تاسف آ ور  آن دوران دوباره زنده شود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی