• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 2220)
پنج شنبه 23/7/1388 - 21:26 -0 تشکر 158592
کتاب " آمریکا تمام می شود" منتشر شد

کتاب " آمریکا تمام می شود" منتشر شد
ایرنا - دفتر پژوهش -گروه اسناد و اطلاع رسانی:کتاب " آمریکا تمام می شود، هرمنوتیک تغییر چهره قدرت در آمریکا در اندیشه دکتر محمود احمدی نژاد" ، نوشته " مجتبی زارعی"است که توسط مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری چاپ و منتشر شده است . در اینجا به معرفی این اثر ارزشمند می پردازیم:
معرفی کتاب:
کتاب" آمریکا تمام می شود، هرمنوتیک تغییر چهره قدرت در آمریکا در اندیشه دکتر محمود احمدی نژاد" نوشته "مجتبی زارعی" می باشد. این کتاب دارای چهار فصل مختلف است که در فصل نخست آن با عنوان "کلیات و مباحث نظری "موضوع هایی با عناوین پرسش ها و تبیین های ژورنالیستی در پیروزی اوباما ، جریان شناسی گفتمانی پرسش ها و تبیین های ژونالیستی در پیروزی اوباما ، پرسش های حقیقت محور در ظهور اوباما ، جریان شناسی گفتمانی پرسش های حقیقت یاب در گفتمان تغییری آمریکا و هرمنوتیک فطرت مطرح شده است .
در فصل دوم آن نیز با عنوان "ضرورت های تغییر درامریکا "مطالبی با عناوینی مانند جریان های عمومی میکروفیزیک و میکرو پلتیک قدرت و سیاست در آمریکا ، انتخاب پسا نژادگرایی یا منتخب نژادی ، اوباما یا پست ماتریالیسم و... به چشم می خورد.
فصل سوم این کتاب ارزشمند با" عنوان ظهور اوباما در چشم انداز جنگ هوشمند ایرانیان" شروع شده و مطالبی با عناوینی مانند منش و سبک تصمیم گیری رئیس جمهوری اسلامی ایران (دکتر محمود احمدی نژاد ) ، جریان شناسی دیپلماسی عمومی رئیس جمهوری اسلامی ایران در مهندسی گفتمان تغییری آمریکا ،‌واژگان کلیدی گفتارهای احمدی نژاد در آمریکا و ... به چاپ رسیده است .
فصل چهارم کتاب "آمریکا تمام می شود "‌با عنوان "استعدادها و امکان های سیاست خارجی در قوه مجریه ایران - اسلامی "آغاز شده و مطالبی مانند نظریه های رئیس جمهوری اسلامی ایران در شکوفایی امکان های انقلاب اسلامی در مهندسی سیاست خارجی ، نظریه فطرت ، نظریه عدالت ،‌نظریه حکمت ، نظریه دیالکتیک و تمدن گفت وگوها و... مطرح شده است .
در قسمت هایی از مقدمه این کتاب نیز با عنوان سرمایه گفتمانی ریاست جمهوری در چشم انداز امریکای 2025 میلادی و ایران 1404 هجری شمسی آمده است :
اکنون دو چشم انداز رشد و ترقی ایران و امریکا در برابر دیدگان جهانیان خود نمایی می کند. اینکه چرا در این گفتار صرفا بر راه های رشد در ایران و امریکا تکیه خواهد شد ، از آن روی
می باشد که کشورهایی همانند روسیه، چین ،ژاپن، و مالزی از یکسو و فرانسه ، آلمان و ... از سوی دیگر، از حیث تئوریک ، همگی در "متن مدرن " حرکت کرده و بدیل به مفهوم جایگزین یکدیگر ‌‌‌‌( آلترناتیو ) به حساب نمی آیند.
در ادامه این مطلب تاکید شده است :این کشورها در مدل های توسعه، حداکثر از حیث جغرافیای توسعه با یکدیگر اختلاف دارند، اما انقلاب اسلامی و مجریه ایرانی - اسلامی از لحاظ زیست بوم و هم از لحاظ ماهیت با همگی آنها در الگو و پیگیری راه رشد ، متفاوت می باشد.
پس در یکسو ، کاپیتالیسم و سوسیالیسم قرار داشته که هر دو مربوط به "سنت مدرن" بوده و در جانبی دیگر نیز جمهوری اسلامی ایران قرار دارد که خود منبع مستقلی در آفرینش هویت بشمار می رود. از طرفی ، بر امریکا نیز از آن جهت تاکید می شود که اکنون این کشور در مرکزیت معنا و عمل غرب جدید قرار داشته و بنا به قول قدیمی فوکویاما ، پایان راه تاریخ جدید اعلام شده است .
لذا می توان گفت که دو سند چشم انداز رشد و توسعه ، بیش از دیگر اسناد توسعه ملی در جهان جلب نظر می کند. سند چشم اندازی که از سوی " کمیسیون تدوین استراتژی امنیت ملی آمریکا " مدون گردیده و به بیان ویژگی های این کشور در سال 2025 پرداخته و نیز
سند چشم اندازی که مولفه های ایران 1404 هجری شمسی را احصا نموده است .
صرفنظر از اهمیت اسناد گفته شده ، جالب است که بدانیم ، نقطه تلاقی دقیق این دو سند از حیث زمانی و مدت پیش روی کمتر از هفده سال می باشد.
در بخش دیگری از این مقدمه آمده است :‌آیا اوباما و سازمان ریاست جمهوری این کشور قادر خواهد بودکه آمریکا را از وضع نابسامانی که در آن قرار دارد ، برهاند؟ و دیگر اینکه آیا احمدی نژاد با کارویژه های جدیدی که از خویش در مهندسی نظری و عملی قوه مجریه بروز داده است ، خواهد توانست مولفه های قدرت ملی ایرانیان را در ساختارهای اداره کشور و مناسبات جهانی ارتقا بخشیده و در طلیعه چشم انداز ایران 1404 با سبکی نوین معماری کند؟
کتاب "آمریکا تمام می شود ، هرمنوتیک تغییر چهره قدرت در امریکا در اندیشه دکتر محمود احمدی نژاد" نوشته"مجتبی زارعی" به همت "خانه کتاب" و مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری به قیمت 70هزار ریال چاپ و منتشر شده است .
اطلاع/1863

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 691003

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
شنبه 10/11/1388 - 8:42 - 0 تشکر 179082

بابا ای ول معر فی كتابت منو كشته .ولی دوست گلم یه نصیحت :كه برو بچه های این دوره زمونه زیاد اهل كتاب خوندن نیستن . با تشكر خیلی زیاد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.