انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 887)
پنج شنبه 23/7/1388 - 14:3 -0 تشکر 158520
*اعتراض دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی به جعل خبر توسّط روزنامه ی ایران*

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

السّلام عَلی مَهدیِّ الامم و جامع الکَلِم

 

****************************************

 

دفتر آیت‌الله‌هاشمى‌با انتشار اطلاعیه‌اى از جعل خبر توسط روزنامه‌ ایران انتقاد کرد. در این اطلاعیه آمده است: مطالبى که به نقل از دیگران و به‌صورت گزینشى و انتخابى در مورد دیدارهاى انجام شده یا نشده آیت‌الله‌هاشمى‌رفسنجانى یا مواضع ایشان مطرح مى‌شود فاقد اعتبار و سندیت است. این اطلاعیه مى افزاید: متاسفانه طى چند هفته اخیر که از ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبرى به بعد این روند تشدید شده‌ است‏، برخى جراید و سایت‌هاى همسو با اهداف خاص سیاسی، اقدام به نوعى خبرسازى کاذب از برخى دیدارهاى انجام شده و یا حتى انجام نشده آیت‌الله‌هاشمى‌رفسنجانى رئیس مجلس خبرگان رهبرى و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مى‌کنند و یا نقل قول‌هایى مخلوط به راست و دروغ از افرادى خاص بیان مى‌کنند و البته در ادامه این حرکت جهت‌دار‏، اخبار و شایعات کذب خودساخته را با افزودن پیرایه‌ها و حواشی، مبناى تحلیل‌هاى سیاسى و جناحى قرار مى‌دهند تا به نتیجه مطلوب اهداف سیاسى خود برسند. اطلاعیه مى‌افزاید: نقل قول‌هایى مخلوط با راست و دروغ و به‌صورت ناقص و گزینشى از دیدار خصوصى نمایندگان مجلس خبرگان رهبرى با رئیس این مجلس و دیدار جمعى از فراکسیون روحانیون اصول‌گراى مجلس شوراى اسلامى‌با آیت‌الله‌هاشمى‌رفسنجانى و سایر مطالبى که اغلب به نقل از به اصطلاح منابع آگاه نقل مى‌شود از این جمله‌اند که حتى افراد مصاحبه شونده نیز از نحوه تحریف و مغالطه این رسانه‌ها اظهار تاسف و تعجب کرده و بعضا ناچار به تکذیب این‌گونه مطالب شده‌اند. در این اطلاعیه خاطرنشان شده که این حرکت خارج از قانون، ادب و اخلاق رسانه‌اى در حالى انجام مى‌شود که اکثر اخبار برنامه‌هاى آیت‌الله‌هاشمى‌رفسنجانى که به‌صورت رسمى‌منتشر مى‌شود توسط این رسانه‌هاى خاص یا به‌طور کامل سانسور مى‌شود و از انعکاس آن خوددارى مى‌کنند و یا بخش‌هایى را که با مذاق جناحى آنان سازگار است به‌صورت ناقص و گزینشى منتشر مى‌کنند. اطلاعیه ‌تاکید کرده است که خبر مندرج در صفحه اول روزنامه رسمى‌و دولتى ایران مورخ 20/7/88 مبنى بر پیغام‌هاشمى‌رفسنجانى و مهدوى کنى به میرحسین موسوى یکى از مصادیق اخیر اینگونه خبرسازى‌هاست که از اساس کذب و خلاف بوده و مشخص نیست این روزنامه دولتى با چه هدفى اقدام به اینگونه خبرسازى‌هاى دروغ و جعلى مى‌کند و اگر حسن نیت داشته باشند، مى‌توانند همان اظهارات نماز جمعه 26 تیر ماه را که تاکید بر قانونمند عمل کردن همه طرف‌هاست و بارها هم روى آن تاکید شده، به جاى جعل خبر بیاورند تا پیام خاصى به یک طرف یا کل جامعه بدهند. نقل قول‌هایى درباره انتخابات ریاست جمهورى یا اظهارنظرهایى در مورد بستگان مواردى دیگر از مصادیق این خبرسازى‌هاست که جراید و رسانه‌هاى زنجیره‌اى همسو بلافاصله با دنبال کردن این اخبار دروغ و گزینشی، آن را با آب و تاب و تحلیل‌هاى حاشیه‌اى منعکس کردند و خواهند کرد. براى تنویر افکار عمومى‌که در این مورد بسیار سوال مى‌کنند و رسانه‌هاى محترم که امیدواریم رسانه‌هاى زنجیره‌اى همسو را نیز شامل شود رسما اعلام مى‌شود مطالبى که به نقل از دیگران و به‌صورت گزینشى و انتخابى در مورد دیدارهاى انجام شده یا نشده آیت‌الله‌هاشمى‌رفسنجانى یا مواضع ایشان مطرح مى‌شود فاقد اعتبار و سندیت است و تنها مطالبى که به صورت رسمى‌توسط دفتر ایشان و اداره کل روابط عمومى‌مجمع تشخیص مصلحت نظام در اختیار رسانه‌هاى همگانى قرار مى‌گیرد‏، داراى اعتبار بوده و سندیت دارد.

 

(به نقل از روزنامه ی حیات نو)

 

ما هرگز بلندای قامت خود را نمی دانیم
مگر ما را فرا خوانند که برخیزیم و قد برافرازیم
و آنگاه ،اگر به طرح وجود خویش وفادار مانده باشیم
قامت ما از آسمان ها خواهد گذشت

        

پنج شنبه 23/7/1388 - 23:8 - 0 تشکر 158627

سلام سلام سلام

ممنونم از لاهوت گرامی به خاطر اطلاع رسانیشون

حالا کدوماشون درست میگه ، خدا می دونه

فکر کنم گذر زمان دروغگو و راستگو را نشان می دهد

راستی اخه وقتی که اتفاقی افتاده به نظرتون کوچیک و بزرگ کردنش فایده ای داره

دلتان شاد و لبتان خندان

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
جمعه 24/7/1388 - 8:14 - 0 تشکر 158662

رحمت ورضوان خدا بر آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 24/7/1388 - 11:34 - 0 تشکر 158672

رحمت و رضوان خدا بر تمامی کسانی که حامی مطلق و همیشگی ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب هستند.

چه خوشبخت است كسي كه با افتخار بگويد من يك تورك هستم

ne mutlu turkum diyene

شنبه 25/7/1388 - 14:14 - 0 تشکر 158876

من که به این اعتراض ها تکذیب ها و...بی تفاوت شده ام یکی یک حرفی می زنه نفر بعدی تکذیب میکند دوباره نفر اول تکذیبیه نفر دوم را تکذیب می کند آخر کارهم کسی نمی فهمد چه کسی راست گفت چه کسی درغ پس بهتر است از همان اول خودمان را معطل این حرفها نکنیم البته حساب کسانی که این شیوه را درمطبوعات ایران جای دادند با کرام الکاتبین است 

بله جناب محمد مجیدالبته یک نکته را فراموش نفر ماییدکه خود آقا فرمودند نظرات آقای احمدی نژاد به نظرات من نزدیکتر است در تاریخی ترین ومهمترین وزیباترین خطبه نماز جمعه در سی سال گذشته

شنبه 25/7/1388 - 14:21 - 0 تشکر 158879

سلام بر جناب نسیم سحری

امیدوارم شما از آندسته افرادی که فقط آنچه که طبق نظر خودشون هست میشنوند ولا غیر نباشید

رهبر عزیز در همان خطبه نیز فرمودند هاشمی تا الان(29/3/88) در کنار رهبری است

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 25/7/1388 - 14:28 - 0 تشکر 158881

آخرین شگرد برای كاهش محبوبیت هاشمی

خلیل رضوی

جریانی خاص كه در ایام قبل و بعد از انتخابات بیشترین جفاها را در حق آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و به تبع آن نظام اسلامی روا داشتند و از هیچ تلاشی برای مخدوش كردن نقش ایشان در سال‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب دریغ نكرده اند و با نفوذ در رسانه ملی، حتی حق شهروندی رئیس مجلس خبرگان رهبری را برای دفاع از اتهامات وارده در صداوسیما در جریان مناظرات انتخاباتی از ایشان دریغ كرده‌اند، اخیراً با اهدافی خاص در اندیشه مصادره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و به شكل رندانه در فكر القای تقابل ایشان با مردم هستند و در این راستا به شیوه غیراخلاقی در ابعاد رسانه‌ای و انسانی با رسم همیشگی خویش «به نقل از منابع آگاه» اقدام به خبرسازی از جلسات و دیدارهای خصوصی ایشان می‌نمایند و در این راه چنان مزوّرانه خبر می‌سازند كه انگار آن هم میسر نیست. بعضی جملاتی را به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منسوب می‌كنند كه تكذیب آن از سوی دفتر آنان را به اهداف شوم خویش نزدیك‌تر می‌نماید.

نكته قابل تأمل در این گونه اقدامات، همراهی و همگانی صداوسیما با آنان در تهیه اخبار جنجالی! برنامه‌ای موسوم به 20:30 است. صداوسیمایی كه تا همین دیروز تقاضای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و خانواده ایشان برای پاسخگویی به اتهامات واهی را ناقض منشور انتخاباتی خویش می‌دانست و ارائه نوشدارو را منوط به مرگ سهراب می‌كرد، اكنون چنان خود را موظف به اطلاع‌رسانی از دیدگاه‌های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌داند كه ملاقات تحلیلی پایگاه اطلاع رسانی ایشان در صدر اخبار خویش قرار داده است.

این جریان مرموز محفلی و رسانه‌ای كه قیافه حق به جانب هم می‌گیرد و در اظهارنظرها به گونه‌ای وانمود می‌كند كه تنها جریان دلسوز انقلاب و منویات امام(ره) است، ‌در دوره تازه توطئه خویش، اول پروسه خبررسانی در مجلس خبرگان  و بعد از آن، پروسه خبررسانی دفتر هاشمی رفسنجانی را مورد سؤال قرار می‌دهد و آنان را متهم به تلاش برای سانسور اخبار می‌كند. حال آن كه خود در خبرسازی و سانسور خبرها و حتی وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها سرآمد است.

جالب این‌كه همین رسانه‌ها سخنان صریح و روشن رئیس مجلس خبرگان رهبری در جلسه علنی افتتاحیه این اجلاس با محوریت رهنمودهای رهبری انقلاب را از یك سو مصادره كرده و از سوی دیگر حتی از درج آن به طور كامل خودداری و آن را سانسور كردند و از سوی دیگر سخنرانی ایشان در یك جلسه كاملاً خصوصی را به نقل از منابع به اصطلاح آگاه، به صورت یك‌سویه با كم و زیاد كردن آن طبق امیال و سلیقه خود، به طور هماهنگ و سریالی در روزنامه‌ها و سایت‌های خود منعكس و دفتر وی را متهم به سانسور می‌كنند.

سؤال مهم و قابل طرح این است كه چگونه این افراد خود را مجاز می‌دانند از جلسات خصوصی، به نقل از منابع به اصطلاح آگاه با تلفیق راست و دروغ مطالبی را بیان كنند؟ آیا هر جا جلسه‌ای خصوصی تشكیل می‌شود، رسانه‌ها و محافل دیگر این حق را دارند كه بر خلاف نظر میزبان نظرات خود را یك‌سویه به افكار عمومی القا نمایند؟

سال‌هاست برنامه ضیافت خبرگان در دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار می‌شود. در این جلسه، فضای آرام و مطمئنی وجود دارد كه خبرگان می‌توانند نظرات خویش را آن‌گونه كه می‌خواهند، بیان نمایند و سؤال‌ها و جواب‌ها بدون نگرانی از غوغاسالاری رسانه‌ای مطرح شود و سپس آن‌چه را كه افراد مناسب نشر می‌دانند، با موافقت گوینده منتشر می‌كنند.

آن‌چه در این برهه حساس پراهمیت جلوه می‌نماید، هوشمندی دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و شخص ایشان در مقابله با این شیوه نخ‌نما شده است كه پیش‌پا افتاده‌ترین هدف آنان، جدا كردن رئیس مجلس خبرگان رهبری از پشتوانه عظیم مردمی است تا در مرحله بعد، پس از حذف این پشتوانه كه مهمترین سرمایه نه تنها برای این شخصیت ملی، بلكه برای نظام اسلامی می‌باشد، توطئه شوم حذف ایشان از ساختار نظام را راحت‌تر دنبال نمایند

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 25/7/1388 - 14:40 - 0 تشکر 158888

جناب محمد مجید بنده یک معیار برای سنجش دارم آن هم ولایت فقیه است اشتباه نکنید یک زمانی من هم مثل شما مدافع سینه چاک آقای هاشمی بودم ولی دونکته وجود دارد 1- عملکرد بیت آقای هاشمی _بنده چشمم را بر اظهار نظرها ی انتخاباتی وآخرین خطبه نماز جمعه ایشان که اغتشاش گران را مردم خواندند میبندم  وفقط به عملکرد بیت ایشان اشاره می کنم _قابل دفاع نیست 2- سخنان حضرت آقا آن زمان مقایسه ای بود به این مضمون "که نظرات ودیدگاه های آقای هاشمی وآقای احمدی نژاد مخالف یکدیگر است البته نظرات آقای احمدی نژاد به نظرات من نزدیکتر است "تعبیر من از این حرف این است راه نزدیکی به رهبری از سمت مواضع احمدی نژاد کوتاه تر است  البته احمدی نژاد معصوم نیست  من نمی توانم سر عقل وجدان خودم را کلاه بگذارم .بر طبق آن چیزی که می بینم اظهار نظر می کنم نه بر اسا س خواست دلم

شنبه 25/7/1388 - 20:4 - 0 تشکر 158974

هیج کس معصوم نیست.

(بجز اوصیا ی خدا)

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی