• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 11297)
چهارشنبه 2/8/1386 - 21:8 -0 تشکر 15845
اخبار کنکور

سلام

بدلیل حیاتی بودن اخبار مربوط به کنکور در این تایپیک اقدام به ایجاد این تایپیک کردم امیدوارم شما دوستان عزیز نیز مرا همراهی کنید.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

شنبه 5/8/1386 - 20:54 - 0 تشکر 15974

تأثیر نمره سال سوم دبیرستان در كنكور

معاون نظری و مهارتی وزارت آموزش و پرورش گفت: مقرر شده است برای كنكور سال آینده نمرات دروس نهایی سال سوم در اختیار سازمان سنجش قرار گیرد و تأثیر این نمرات نیز در كنكور 15 درصد خواهد بود.

پرویز آژیده در گفت‌وگو با فارس افزود: سال گذشته معدل در كنكور تأثیر داشت. امسال نیز در كمیته مطالعات كنكور كه به ریاست وزیر علوم تشكیل می‌شود، قرار شد كه نمرات دروس نهایی در اختیار سازمان سنجش قرار گیرد.

وی با بیان اینكه نمره 10 درس نهایی در اختیار سازمان سنجش قرار می‌گیرد، گفت: ضمن اینكه معدل دانش‌آموزان در كنكور تأثیر دارد، تك تك نمرات دروس را نیز به سازمان سنجش اعلام می‌كنیم.

آژیده اظهار داشت: سازمان سنجش بر اساس ضرایبی كه مد نظر دارد در خصوص تأثیر این نمرات تصمیم‌گیری می‌كند.

وی ادامه داد: اعلام نمرات دروس در كنكور كار سختی است و مشكلاتی نیز دارد اما سازمان سنجش می‌گوید كه می‌تواند.

معاون نظری و مهارتی آموزش و پرورش گفت: تأثیر نمرات و معدل در كنكور سال آینده نیز 15 درصد خواهد بود.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

شنبه 5/8/1386 - 20:55 - 0 تشکر 15976

ثبت نام اینترنتی آزمون سراسری از 16 آذر ماه آغاز می شود.
برای ثبت نام عکس پرسنلی با زمینه سفید اسکن شده تهیه کنید
*با ثبت اطلاعات دقیق شناسایی از خطاهای بعدی جلوگیری کنید.*
اطلاعیه این سازمان در خصوص شرایط و نحوه ی ثبت نام از داوطلبان در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه 28/8/86 ، 5/9/86 و 12/9/86 منتشر می شود.
( روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور )

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

يکشنبه 13/8/1386 - 20:52 - 0 تشکر 16365

معدل از کنکور 87 حذف شد.
رئیس سازمان سنجش گفت: در کنکور 87 بر اساس مصوبه پنجاه و سومین جلسه کمیته مطالعه و برنامه ریزی کنکور، ضریب دروس تخصصی سال سوم دبیرستان به جای معدل محاسبه می شود.
عبدالرسول پورعباس با اشاره به این که در کنکور 87 هر درس ضریب خاص خود را دارد و معدل دیگر لحاظ نمی شود و نمره کنکور بر اساس ضرایب نمرات لحاظ می شود، افزود: معدل و نمرات پیش دانشگاهی تاثیری در آزمون سراسری سال 87 نخواهد داشت. وی گفت: ضرایب دروس تخصصی در کمیته برنامه ریزی برای هر زیر گروه آزمایشی توسط کمیته های تخصصی تعیین می شود و تاثیر این نمرات با ضرایب متفاوت در هر یک از زیز گروه های آزمایشی صورت می پذیرد. وی با اشاره به این که اقدامات و تغییرات اجرایی کنکور 87 هنوز آماده نشده است، درباره زمان ثبت نام گفت: ثبت نام در 16 آذر به شکل منحصرا ایترنتی آغاز می شود.

منبع: روزنامه جام جم

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 21/8/1386 - 20:47 - 0 تشکر 16744

سازمان سنجش آموزش کشور تاريخ و نحوه ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسري سال 1387 را اعلام کرد.
به گزارش «شبكه خبر دانشجو»، روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعيه اي اعلام کرد: داوطلبان آزمون سراسري سال 87 از ساعت 9 صبح روز 16 آذر تا 10 دي ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام در اين آزمون اقدام کنند.

بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده، آزمون سراسري سال 1387 در صبح و بعدازظهر روزهاي ششم، هفتم و صبح روز هشتم تير ماه 87 در حوزه‌هاي امتحاني سراسر كشور به صورت همزمان برگزار مي‌شود.

بر اساس مصوبه پنجاه و سومين جلسه كميته مطالعه و برنامه ريزي كنكور در آزمون سراسري سال 1387 ميزان سوابق تحصيلي براي ديپلمه‌هاي سال‌هاي 84، 85 و 86 كه به صورت كتبي و سراسري امتحان داده اند (امتحانات كتبي و نهايي سال سوم دبيرستان نظام جديد) 15 درصد است.

همچنين 15 درصد سوابق تحصيلي بر اساس نمرات امتحانات كتبي دروس سال سوم دبيرستان داوطلبان است.

بر پايه اين گزارش، تاثير اين نمرات با ضرايب متفاوت در زير گروه‌هاي هر يك از گروه‌هاي آزمايشي صورت مي‌گيرد.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

دوشنبه 28/8/1386 - 20:23 - 0 تشکر 17105

تاریخ برگزاری آزمون سراسری سال 1387:
زمان ثبت نام: 16/9/86 الی 10/10/86
زمان برگزاری آزمون ها: 6، 7 و 8/4/87
در دو نوبت صبح و عصر
داوطلبان ثبت نام آزمون توجه کنند:
در هنگام ثبت نام اینترنتی پس از تکمیل بخش های مختلف در نهایت می بایست کد رهگیری را از سیستم دریافت کنند؛ به خاطر آنکه دریافت کد رهگیری به منزله پایان فرآیند ثبت نام است. به داوطلبان مجددا تاکید می کنیم که در حفظ کد رهگیری کوشا بوده و آن را در اختیار شخص دیگری قرار ندهند؛ زیرا در مراحل بعدی پس از ثبت نام به آن احتیاج مبرم ئارند.
ثبت نام آزمون سراسری سال 87 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیز صرفا به صورت اینترنتی است و از 16 آذر تا 10 دی ماه امسال انجام می شود.
* داشتن کد ملی برای ثبت نام در آزمون های مختلف الزامی است.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

شنبه 17/9/1386 - 20:34 - 0 تشکر 18901

سازمان سنجش آموزش كشور با هيچ يك از موسسات آموزشي هيچگونه همكاري ندارد
داوطلبان گرامي!
سازمان سنجش آموزش کشور نكاتي را به شرح ذيل جهت تنوير افكار عموم داوطلبان و همچنين خانواده‌هاي محترم آنان در برخورد با اشكال متفاوت تبليغاتي موسسات كنكور و سوء استفاده از داوطلبان، به اطلاع مي‌رساند:
1- استفاده موسسات از واژه ‹سنجش› در نامگذاري موسسه، مركز و آموزشگاه تا نوعي همكاري موسسه را با سازمان سنجش تداعي نمايد، که اين موسسه ها مورد تاييد سازمان سنجش آموزش کشور نمي باشد.
سازمان سنجش با هيچ سايت، رسانه، روزنامه و ... در زمينه انتخاب رشته، اعلام نتايج، طراحي سئوال همكاري نمي كند.
2- سوءاستفاده از نشاني اينترنتي پايگاه اطلاع رساني سازمان و تغيير آن در بخش آخر آدرس با پسوندهايي از قبيل www.sanjesh.com و www.sanjesh.ir و www.sanjesh.net و www.konkoor.com و ...
لازم به ذكر است كه آدرس اينترنتي سازمان
http://www.sanjesh.org/بوده و ساير آدرسها و مواد مشابه هيچگونه ارتباطي با سازمان نداشته و مورد تاييد سازمان نمي‌باشد. و بديهي است كه سازمان مطالب منتشر شده (اخبار، اطلاعيه ها، اعلام نتايج، مشاوره انتخاب رشته) در اين سايت ها را تاييد نمي كند
سازمان سنجش با هيچ موسسه، آموزشگاه و رسانه اي در زمينه برگزاري آزمون هاي آزمايشي و انتخاب رشته همكاري نمي كند

3- ارسال بروشورهاي تبليغاتي به منازل داوطلبان و بكارگيري نام سنجش در متن آگهي و پيام تبليغاتي. سازمان به هيچ وجه برشور هاي تبليغاتي و ... براي داوطلبان ارسال نمي كند.

4- تبليغ سوالات تضميني و قبولي تضميني به طوري كه وانمود مي‌شود موسسه تبليغ‌ كننده به سوالات آزمون دسترسي دارد و يا با بهره‌مندي از اساتيد طراح سوالات نسبت به برگزاري آزمونهاي آزمايشي اقدام مي‌نمايد. لازم به ذكر است كه دسترسي به سئوالات استاندارد سازمان سنجش امري غير ممكن است و اساتيد طراح سئوال اجازه همكاري با هيچگونه موسسه و آموزشگاهي را ندارند.
از آنجا كه بسياري از مطالب منتشر شده در در وبلاگ ها، فروم ها و سايت هاي شخصي در خصوص آزمون هاي سازمان سنجش آموزش كشور، خلاف واقع و از روي سودجويي و بالا بردن بازديد كننده مي باشد، اكيدا توصيه مي شود كه به عنوان تنها مرجع اطلاع رساني در اين خصوص به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني

مراجعه كنيد.
بديهي است در صورت لزوم، ما شما را به پايگاه هاي اينترنتي مورد تاييد هدايت خواهيم كرد

5- تبليغ موسسه ها در زمان توزيع مدارك ثبت‌نامي در باجه‌هاي پست به گونه‌اي كه با دادن دفترچه‌هاي تبليغاتي و يا فرم هايي كه اطلاعات داوطلبان در آن درخواست شده است كه به نظر مي رسد موسسه تبليغ كننده مورد تاييد سازمان سنجش مي باشد و يا از اين اقدام مطلع است. متاسفانه برخي از دست اندركاران توزيع بدون اطلاع سازمان سنجش و صرفا جهت سوء استفاد اقداماتي از اين قبيل را انجام مي دهند. لذا توصيه مي شود از تكميل اطلاعات درخواستي در اين فرم ها جدا خودداري كنيد
پخش پيام تبليغ از صدا و سيما و يا روزنامه هاي كثيرالانتشار بدين معني نيست كه فعاليت اين موسسات و آموزشگاه ها قانوني و مورد تاييد سازمان سنجش آموزش كشور و وزارت علوم تحقيقات و فناوري مي باشند.

6- از ديگر اشكال تبليغاتي موسسات به ترتيبي مي‌باشد كه فردي با داوطلبي به صورت تلفني صحبت كرده و خود را از كاركنان سازمان معرفي مي‌نمايد و از اين طريق با دادن وعده و وعيد مبالغي را اخذ و سپس ناپديد مي‌شود.
در پايان مجددا متذكر مي‌شود سازمان سنجش آموزش كشور با هيچ يك از موسسات آموزشي هيچگونه همكاري ندارد و به داوطلبان عزيز و خانواده‌هاي محترم آنان توصيه مي‌نمايد در برخورد با تبليغات واهي اينگونه موسسات واقع‌بينانه‌تر و هوشيارانه‌تر عمل نمايند.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

شنبه 17/9/1386 - 20:35 - 0 تشکر 18902

توصيه هايي به داوطلبان جهت استفاده از نرم افزارهاي "ثبت نام/انتخاب رشته" اينترنتي
به داوطلبان توصيه مي شود، قبل از ورود به نرم افزار "ثبت نام/انتخاب رشته" اقدامات فني ذيل را انجام دهند:

الف) از طریق
Control Panel ، گزینه Internet Option را اجرا کنید.
ب) بر روی دکمه های
Delete Cookies و Delete Files و Clear History
کلیک کنید.
ج) پس از این اقدامات فوق الذکر به اینترنت متصل شده و وارد سایت
http://www.sanjesh.org/شوید.
د) در صفحه ای که شماره پرونده و نام کاربری دریافت می شود قبل از وارد کردن اطلاعات دکمه های
CTRL+F5 را فشرده و سپس تکمیل فرم را ادامه دهید.

از فيدبك هاي دريافتي از سوي داوطلبان، مشكلات ذيل هنگام استفاده از نرم افزارهاي "ثبت نام/انتخاب رشته" شايع بوده كه در ادامه به معرفي اين مشكلات و شيوه رفع آن ها مي پردازيم؛
خطاها و مشكلات احتمالي:
•  خطای شماره 300 یا خطای غیر منتظره:
اين خطا در صورتي اتفاق مي افتد كه داوطلب در چندين پنجره مرورگر نرم افزار "ثبت نام/انتخاب رشته" را باز كرده باشد. در اين حالت لازم است داوطلب تمامي پنجره هاي مرورگر را بسته و حتما "اقدامات قبل از ورود به نرم افزار" را كه در بالاي همين صفحه شرح داده شده است، را انجام داده و از ابتدا وارد نرم افزار شود
•  تصویر CAPTCHA (حروف انگلیسی تصادفی) نمایش داده نمی شود:
احتمالا به دليل كندي خط اينترنت داوطلب و يا ترافيك سايت سازمان امكان نمايش تصوير در آن لحظه براي داوطلب امكان پذير نبوده كه داوطلب مي تواند بر روي علامت ضربدر نمايش داده شده "راست کلیک" کرده و از منو گزینه "SHOW PICTURE" را انتخاب كند؛ چنانچه با اين اقدام تصوير نمايش داده نشد مي تواند با فشردن كليدهاي CTRL+F5 نمايش صفحه را مجددا درخواست نمايد.
•  پس از تأیید نهایی، صفحه اول نمایش داده می شود (به صفحه اول برمی گردد):
احتمالا زمان سپري شده جهت تكميل فرم هاي ثبت نام/انتخاب رشته از 30 دقيقه (±5) پيش فرض بيشتر شده و به همين دليل اجازه ادامه عمليات به شما داده نشده است. لازم است مرورگر را بسته و حتما "اقدامات قبل از ورود به نرم افزار" را كه در بالاي همين صفحه شرح داده شده است، را انجام داده و از ابتدا وارد نرم افزار شود
•  خطای کارتی با این مشخصات موجود نمی باشد نمایش داده می شود:
دلايل احتمالي:
الف) احتمالاً اطلاعات درخواستي جهت ورود به نرم افزار را بطور دقيق وارد نكرده است.
ب) در صفحه اوليه ورود به سيستم شماره اي دريافت مي شود و احتمالا اين شماره اشتباه وارد شده است.
ج) كش كردن صفحه خطا توسط سرويس دهنده اينترنت داوطلب
جهت رفع اين مشكل توصيه مي شود مرورگر را بسته و حتما "اقدامات قبل از ورود به نرم افزار" را كه در بالاي همين صفحه شرح داده شده است، را انجام داده و از ابتدا وارد نرم افزار شود و اطلاعات خواسته شده را ضمن حفظ خونسردي و با دقت وارد كند.
•  اطلاعات کد رشته محل صحیح نیست و ..... :
برخي از اطلاعات، پس از انتشار در دفترچه هاي راهنما تغيير مي كنند؛ با وجود اين كه تعداد اين قبيل تغييرات اندك است، اما چنانچه داوطلب از اين تغييرات مطلع نباشد و در فرم هاي اطلاعاتي خود اين اطلاعات را وارد كند، با توجه به هوشمند بودن نرم افزار امكان ادامه تكميل فرم به وي داده نمي شود. بنابراين لازم است داوطلب به لينك هاي اطلاعيه هاي اصلاحيه كه در نرم افزار اعلام شده است توجه كند.
•  پس از تأیید نهایی شماره رسید نمایش داده نشد:
جهت رفع اين مشكل توصيه مي شود مرورگر را بسته و حتما "اقدامات قبل از ورود به نرم افزار" را كه در بالاي همين صفحه شرح داده شده است، را انجام داده و پس از ورود مجدد به سایت و کلیک بر روی لینک "مشاهده و پرینت" اطلاعات ارسالي خود و همچنين رسيد ثبت نامي را مشاهده كند؛
البته احتمال ديگري نيز وجود دارد و آن اين است كه اطلاعات داوطلب در پايگاه اطلاعاتي سازمان سنجش ثبت نشده باشد، كه در اين صورت داوطلب بايستي مجدداً از ابتدا عمليات تكميل فرم را انجام دهد.
•  سایت سازمان سنجش مشاهده نمی شود:
مشکل احتمالی :کندی اینترنت یا وجود مشکل فنی در ISP سرویس دهنده به داوطلب.
لازم به ذكر است كه نشاني پايگاه اينترنتي سازمان سنجش،
WWW.SANJESH.ORG است كه داوطلب بايد اين نشاني را مستقيما در قسمت Address Bar مرورگر خود وارد كند. و ورود به سايت سازمان سنجش به واسطه جستجو در مرورگرهايي مانند Google.com و Yahoo.com
توصيه نمي شود.
چنانچه با درج مستقيم آدرس فوق الذكر در
Address Bar، سايت سازمان نمايش داده نشد، از كارت اينترنت سرويس دهنده ديگري استفاده كنيد.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

شنبه 17/9/1386 - 20:36 - 0 تشکر 18903

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

جمعه 30/9/1386 - 19:23 - 0 تشکر 20113

سازمان سنجش:
ثبت نام آزمون سراسري را به روزهاي آخر موكول نكنيد
سازمان سنجش آموزش كشور در اطلاعيه‌اي به داوطلبان توصيه كرد كه ثبت نام آزمون سراسري را به روزهاي آخر موكول نكنند.
به گزارش گروه علمي آموزشي «شبكه خبر دانشجو»، اين اطلاعيه با اشاره به اينكه ثبت نام آزمون سراسري سال 87 از روز جمعه 16 آذرماه آغاز و در پايان وقت اداري روز دوشنبه 10 دي ماه پايان مي پذيرد، تصريح كرد: از آنجايي كه موكول كردن ثبت نام به روزهاي آخر مهلت قانوني ممكن است باعث ايجاد اشكالات اجرايي شود، بنابراين از داوطلبان گرامي تقاضا مي شود پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنمايي آزمون و كسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه ثبت نام اينترنتي و اطمينان از صحت تكميل مدارك و اطلاعات مورد نياز در اولين فرصت براي ثبت نام اقدام كنند.
اين گزارش مي افزايد: داوطلبان مي توانند براي ثبت نام و اطمينان از صحت تكميل مدارك به پايگاه الكترونيكي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه كنند.
لازم به ذكر است، اين مهلت به هيج وجه قابل تمديد نيست.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

جمعه 30/9/1386 - 19:23 - 0 تشکر 20115

سهميه آموزگاران در کنکور سراسري سال 87 مطابق سال گذشته است
سهميه آموزگاران در کنکور سراسري سال87 مطابق سال گذشته است وهيچ تغييري در ضوابط آن به وحود نيامده است.
به گزارش خبرگزاري پانا وبه نقل از روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، آن دسته از آموزگاراني که متقاضي شرکت در آزمون سراسري سال 87 هستند با دارا بئدن مدرک تحصيلي ديپلم در نواحي ومناطق تابعه اشتغال به کار رسمي ويا پيماني مي توانند با استفاده از سهميه آموزگاران در رشته هاي راهنمايي ومشاوره وعلوم تربيتي ورشته هاي دبيري ودبير فني شرکت کنند.

سایت گنجینه دانلودهای رویایی

فریاد بی صدا حرف دل همه کسانی که میگویند ولی شنیده نمی شوند ...هستند ولی دیده نمی شوند ..پس تو نیز بی صدا فریاد کن....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.