فرهنگ پایداری (بازدید: 562)
دوشنبه 13/7/1388 - 19:29 -0 تشکر 156462
اسرائیل به ایران حمله می کند؛بدون اجازه آمریکا!

«اسرائیل برای حمله به ایران از ایالات متحده اجازه نخواهد گرفت. اسرائیل فقط آمریکا را از این حمله آگاه خواهد کرد تا تدابیر لازم را در منطقه‌ی خلیج فارس و عراق برای پایگاه‌ها و نیروهای نظامی این کشور  اتخاذ کند».

 

 

 «هنگامی که در سال1981 رونالد ریگان از حمله‌ی ناگهانی جنگنده‌های اسرائیلی به نیروگاه‌های اتمی عراق آگاه شد، این مساله‌ی مهمی تلقی نشد و اهتمام ویژه‌ای به آن داده نشد. اما سوال اینجاست که آیا باراک اوباما رئیس‌جمهور کنونی ایالات متحده در صورت حمله‌ی احتمالی اسرائیل به نیروگاه‌های اتمی ایران همان موضعی را که رونالد ریگان در 28 سال پیش اتخاذ کرد را خواهد گرفت؟ اینک اوضاع در خاورمیانه دچار تغییرات گسترده‌ای شده است و این حرکت اسرائیل می‌تواند آمریکا را دچار مشکلات زیادی در خاورمیانه بکند. این درحالیست که ایالات متحده قصد دارد تا از تنش‌ها در این منطقه بکاهد».
 
 

رویترز در ادامه این گزارش آورد: «سوال دیگر اینجاست که آیا بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر جدید اسرائیل آمادگی آن را دارد که به تنهایی دست به حمله‌ی نظامی به ایران بزند؟ این عمل اسرائیل می‌تواند عکس‌العمل آمریکایی‌ها را بر ضد این رژیم در برداشته باشد و این در حالیست که ایالات متحده پس از این سال‌ها و درگیر بودن با جنگ‌های مختلف دچار بحران بی‌اعتمادی شده و از مشکلات زیادی رنج می‌برد. باراک اوباما، مانند رونالد ریگان نیست. این در حالیست که بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که روابط اسرائیل و آمریکا دو هم‌پیمان و رفیق قدیمی در شرایط کنونی اصلا مانند گذشته نیست. این مساله به اسرائیل اجازه نخواهد داد تا به تنهایی در این مساله‌ی حیاتی و مهم در منطقه تصمیم‌گیری کند. بر هیچکس پوشیده نیست که اسرائیل تمایل زیادی دارد که اگر گفتگوهای ایالات متحده با ایران برای قانع کردن این کشور به توقف برنامه‌ی اتمی خود و غنی‌سازی اورانیوم به نتیجه نرسد، گزینه‌ی نظامی بر روی میز قرار بگیرد. با این حال چنین حمله‌ای توسط اسرائیل طبیعتا نیازمند هماهنگی‌های دقیق و نزدیک، حتی در آخرین لحظه با آمریکا است».

 

 

رویترز افزود: «اسرائیل خواستار آن است که هواپیماهای نظامی آن در هنگام عبور از آسمان عراق مورد هدف پدافند و هواپیماهای جنگی آمریکایی قرار نگیرد. همچنین آمریکا با آگاهی از این حمله نیروهای خود را برای ضدحمله‌ی احتمالی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در منطقه خلیج فارس از پیش آماده خواهد کرد».

 

 

کریم سعد پور از موسسه‌ی کارنگی برای صلح بین‌المللی گفت: «چه آمریکا به اسرائیل چراغ سبز نشان بدهد یا ندهد این مساله‌ی مهمی نیست؛ زیرا دو طرف در منطقه شریک و هم‌پیمان یکدیگر حساب می‌شوند».

 

 

همچنین یک دیپلمات آمریکایی با تجسم این حالت گفته که ایهود باراک وزیر دفاع اسرائیل به همتای آمریکایی خود به طور ناگهانی تماس خواهد گرفت و وی را از این حمله با خبر خواهد کرد، این عمل نیز تنها به سبب آمادگی آمریکا در منطقه دربرابر ضد حمله‌ی احتمالی ایران خواهد بود.

 

 

رویترز در ادامه آورد: «این در حالیست که رابرت گیتس وزیر دفاع امریکا و ارتش این کشور از حمله‌ی احتمالی اسرائیل به نیروگاه‌ها و مراکز اتمی ایران ابراز انزجار کرده‌اند. ایران ادعا می‌کند که فعالیت‌های اتمی این کشور صلح‌آمیز و برای تولید انرژی برق است. با این حال رابرت گیتس و سخن‌گوی ارتش آمریکا در اظهاراتشان گفتند که ممکن است در مساله‌ی حمله به ایران با اسرائیل دچار اختلاف شوند».

 

 

مارک ویتر پاتریک که کارشناس امور منع گسترش سلاح‌های اتمی در موسسه ی بین‌المللی پژوهش‌های استراتژیک است می‌گوید: «بدون شک اسرائیل کاری را که بداند باید آن را انجام دهد، عملی خواهد کرد و این مساله صرف‌نظر از موضع‌گیری آمریکا است. اسرائیل همواره درخواست بخشش می‌کند، ولی هیچ وقت از کسی اجازه نمی‌گیرد».

 

 

در اثبات این مساله می‌توان به حمله‌ی اسرائیل در سال 2007 به مرکز اتمی سوریه اشاره کرد. اسرائیل فقط در مذاکرات با آمریکا به این کشور گفته بود همچین چیزی در آینده‌ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد ولی هرگز درباره ی موافقت آمریکا با این حمله صحبتی انجام نگرفت. این همان فرق بین ابلاغ مساله و طلب موافقت یا اجازه است.

 

 

اما با روی کار آمدن اوباما و دولت جدید در آمریکا و چرخش در سیاست‌های این کشور و همچنین ظهور دولت جدید در اسرائیل به سرکردگی نتنیاهو، دو طرف توافق کرده‌اند تا به هیچ عمل بدون برنامه‌ای‌ تا زمان دیدار نتانیاهو و اوباما در واشنگتن و بحث و تبادل نظر مواضع مختلف در 18 ماه می دست نزنند. همه‌ی اطراف متفق‌القول هستند تا از تلاش‌های ‌اوباما برای موفقیت دیپلماتیک در برابر ایران حمایت کنند.

 

رویترز در پایان این گزارش آورد: «با همه‌ی این تفاصیل بنظر نمی‌رسد که حمله‌ی احتمالی اسرئیل به ایران برنامه اتمی این کشور را بطور کامل متوقف کند و تنها آن را می‌تواند با چند سال تاخیر مواجه کند. همچنین با این حمله ممکن است ایران صادرات نفت را قطع کرده، پایگاه‌های آمریکا را هدف قرار داده، مردم شیعه‌ی عراق را علیه آمریکا بشوراند و همچنین موشک‌های حزب‌الله و موشک‌های شهاب 3 از ایران بر سر اسرائیلی‌ها فرو خواهد ریخت. این مساله آمریکا را با چالشی بسیار بزرگ در این وضعیت اقتصادی فاجعه‌بار مواجه خواهد کرد. همچنین اسرائیل نیز باید این مساله را دقیقا زیر نظر داشته باشد که ایران امروز سوریه و عراق دیروز نیست».

 

منبع:رویترز

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 13/7/1388 - 20:1 - 0 تشکر 156472

به نام خدا

سلام

اول اینکه اسرائیل در صورت ارتکاب این اشتباه از صفحه روزگار محو خواهدشد

دوم اینکه این حمله خیلی هم راحت نیست چون:

اسرائیل برای پرواز جنگنده های خود باید از خاک کشورهای عربی بگذرد که این پرواز نیاز به اجازه این کشورها دارد و اینو بگم که عربستان گفته که هرگز این اجازه رو نمیده چون در صورت بروز این اشتباه پای خودش هم میاد وسط 

اسرائیل تنها با هواپیماهایی میتوانند حمله کنه که سیستمهای موشکی ایران قادر به هدفگیری آنها نباشه که لازم است که عرض کنم ایران در آینده ای نزدیک سیستم موشکی s330رو از روسیه خریداری میکند

در هر صورت اسرائیل اگر بدون اجازه آمریکا حمله کند فشار بیشتری متحمل خواهد شد

آمریکا دیگر توان شروع یک حمله دیگر را ندارد اون هم به ایران

و در آخر اینو بگم که اسرائیل در مقابل یک گروه چریکی در لبنان شکست خورد 

اگر با یک ارتش و سپاه در بیفته چی میشه؟؟؟

دوشنبه 13/7/1388 - 20:16 - 0 تشکر 156477

سلام

نه بابا

جرأتشون بالا رفته ...

یه زمونی بود بدون اجازه امریكا یه لیوان اب هم نمیخوردن... حالا اومدن برا ما خط و نشون میكشن.

فكر كنم این بیشتر شبیه یه جك باشه تا چیز دیگه ای.

جك روز :" استرائیل بدون اجازه امریكا به ایران حمله میكند   "

به آینده امیدوار باشیم كه همیشه روشنه...

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

دوشنبه 13/7/1388 - 20:24 - 0 تشکر 156478

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

زهی خیال باطل!

تو غزه که بیخ گوششون هست ماسیدن، چه برسه به ایران!

یه چیزی گفتن زیرش موندن حالا چجوری جمش کنن!

سربلند و پیروز باشین...
التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
سه شنبه 14/7/1388 - 11:47 - 0 تشکر 156569

بسم الله الرحمن الرحیم

بر اساس تازه ترین گزارشات رسیده نیروهای مسلح همیشه بیدار و پر توان اسلام توانایی انهدام تلاویو پایتخت کفر ونفاق جهان را با جدیدترین تکنولوژی موشکی  روز دنیا کسب کردند و در صورت اتحاد جهان اسلام در نابودی این غده سرطانی لحظه ای درنگ نخواهند کرد.

313 نفر ياران خاص امام زمان(عج) همگي آماده شهادت و شهادت طلبند...

سه شنبه 14/7/1388 - 15:35 - 0 تشکر 156620

بشینه  و با این خیال ها خودش را  مشغول  کند  عمرا عمرا عمرا .............

اینا علاقه ی  زیادی  زرشک دارند  که  از این  فکرا  میکنند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی