انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 487)
يکشنبه 12/7/1388 - 20:18 -0 تشکر 156303
تغییر آیین‌نامه برای جلوگیری از ریاست لاریجانی بررسی می‌شود

تغییر آیین‌نامه برای جلوگیری از ریاست لاریجانی بررسی می‌شود

به نقل از روزنامه وطن امروز:

حسینیان، زارعی و آقاتهرانی، کاندیداهای باقیمانده

 

گروه سیاسی: انتخابات شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس و نحوه چینش نمایندگان مخالف ریاست علی لاریجانی در شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان که منجر به تغییر 60 درصدی ترکیب این شورا شد،‌ بار دیگر مساله اصلاح آیین‌‌نامه این فراکسیون برای جلوگیری از ریاست همزمان مجلس و فراکسیون اصولگرایان را در دستور کار نمایندگان قرار داد. نمایندگان مخالف ریاست لاریجانی بر فراکسیون اصولگرایان مجلس سعی داشتند به هر طریق ممکن اصلاح آیین‌نامه را قبل از برگزاری نخستین جلسه شورای مرکزی اصولگرایان در مجمع عمومی فراکسیون به رای بگذارند اما برنامه‌ریزی انجام شده برای تشکیل جلسه شورای مرکزی تنها در جهت برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه بود و به این ترتیب زمان کافی برای اصلاح آیین‌نامه به وجود نیامد.
با این حال این نمایندگان که درنظر دارند نامزدهای دیگری چون حداد عادل، علی‌اصغر زارعی،‌ مرتضی آقاتهرانی و روح‌الله حسینیان را جایگزین لاریجانی کنند،‌ فرصت به وجود آمده تا انتخابات روز دوشنبه را غنیمت شمرده و رایزنی‌های خود برای انصراف لاریجانی از ریاست فراکسیون را آغاز کرده‌اند. جلسه با رئیس مجلس برای انصراف وی از نامزدی ریاست فراکسیون در حالی روز گذشته برگزار شدکه نمایندگان عضو این فراکسیون قرار است در جلسه روز دوشنبه به بررسی این تصمیم که رئیس مجلس نمی‌تواند همزمان رئیس فراکسیون اصولگرایان شود؛ بپردازند و در صورتی که نظر اعضای شورای مرکزی بر عدم همزمانی ریاست فراکسیون و ریاست مجلس باشد، افرادی چون مرتضی آقاتهرانی،‌ علی اصغر زارعی و روح‌الله حسینیان برای ریاست فراکسیون نامزد خواهند شد.
نمایندگان مخالف ریاست لاریجانی بر فراکسیون اصولگرایان بر این باورند که با توجه به ترکیب جدید شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان، احتمال رای‌آوری وی برای ریاست این فراکسیون ضعیف است و به همین خاطر مصلحت این است که لاریجانی اصلا نامزد تصدی این پست نشود. یکی دیگر از فاکتورهایی که این نمایندگان را در تصمیم خود برای تشویق لاریجانی به انصراف از ریاست فراکسیون مصمم کرده است،‌ عملکرد فراکسیون اصولگرایان در یک سال گذشته است که موجب شد بخشی از اصولگرایان مجلس انتقاداتی را به نحوه ریاست لاریجانی بر این فراکسیون، وارد کنند. عدم واکنش بموقع نسبت به مسائل جاری کشور بویژه انفعال فراکسیون در انتخابات ریاست جمهوری و حوادث بعد از آن، همچنین عدم تشکیل کمیته‌های تخصصی فراکسیون در یک سال گذشته از جمله انتقاداتی است که بخشی از اصولگرایان مجلس به عملکرد لاریجانی در فراکسیون وارد می‌کنند اما پیشنهاد نمایندگان به حداد عادل برای پذیرفتن ریاست فراکسیون اصولگرایان هنوز با پاسخ مثبت او مواجه نشده و در حالی که لاریجانی هنوز هم اصرار بر ریاست فراکسیون دارد، نمایندگان مخالف ریاستش اصرار دارند حداد عادل را برای ریاست مطرح کنند و اگر او حاضر به پذیرفتن این سمت نشد، از سایر نامزدها استفاده کنند. در همین رابطه سیدجلال یحیی‌زاده عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان با اشاره به اینکه غلامعلی حداد عادل پیشنهاد بعضی نمایندگان برای ریاست فراکسیون اصولگرایان را نپذیرفته است، گفت: در حال حاضر روح‌الله حسینیان، علی اصغر زارعی و مرتضی آقاتهرانی از جمله کاندیداهای نمایندگان حامی دولت برای ریاست فراکسیون اصولگرایان هستند.
نماینده تفت و میبد در واکنش به سخنان زارعی که گفته بود لاریجانی تمایلی به ریاست دوباره فراکسیون اصولگرایان ندارد، گفت: گفته می‌شود که ایشان تمایلی برای حضور در این پست ندارد. به این ترتیب این زمینه در خود آقای لاریجانی وجود دارد که به تغییر رئیس فراکسیون اصولگرایان کمک می‌کند و به نظر می‌رسد لاریجانی آمادگی کناره‌گیری از ریاست فراکسیون اصولگرایان را دارد.
خبر عدم تمایل لاریجانی به ریاست فراکسیون اصولگرایان اما در حالی بیان شده است که مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد لاریجانی با درخواست نمایندگان تصمیم به حضور در ریاست فراکسیون گرفته و نظر نمایندگان نسبت به ریاست وی مثبت است.

   

  شهری به آتش می کشیم گر تو لبت را تر کنی

 ما چون گلی در دست تو ، کاش ما را پرپر کنی

 بر رشته های معجر زهرا (س) قسم سید علی

 خنجر به حنجر می زنیم گر تو هوای سر کنی..

يکشنبه 12/7/1388 - 21:49 - 0 تشکر 156316

آدم میمونه چی  بگه / فقط می تونم بگم خطرناکه خطرناک

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 14/7/1388 - 18:8 - 0 تشکر 156666

بعد از ناکمی ....(روشن فکرها و انتقادپذیر ها ) در حذف آیت الله دستغیب از مجلس خبرگان / لاریجانی با اکثریت آرا ریاست فراکسیون اصولگرایان را در دست گرفت

 

 


بني الاسلام علي الکلمتين,کلمة التوحيد و توحيد الکلمة

سه شنبه 14/7/1388 - 22:39 - 0 تشکر 156726

مجتهدین مجلس خبرگان هم شدند افراطی از نظر بعضی ها !!!  خوبه کمی حدود در نسبت دادن ها رعایت شود

چهارشنبه 15/7/1388 - 19:50 - 0 تشکر 156981

دومین انتخابات هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس برگزار شد

لاریجانی رئیس ماند

ثمانه اکوان: نمایندگان تهران در شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس روز دوشنبه به دیدار علی لاریجانی، رئیس مجلس رفتند تا او را قانع سازند به دلیل محدودیت‌هایی که برای ریاست مجلس وجود دارد، ‌در انتخابات هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان شرکت نکند اما اصرار لاریجانی به ریاست بر فراکسیون اصولگرایان مجلس در سال دوم مجلس آنقدر بود که این نمایندگان را وادار سازد، برای قبول ریاست لاریجانی بر این فراکسیون شروطی را برایش تعیین کنند.
نمایندگان تهران در شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس گرچه روز گذشته صحبتی از مباحث مطرح شده در جلسه‌شان با لاریجانی نکردند اما نتایج جلسه را مثبت دیده و اعتقاد داشتند قول و قرار‌های لازم برای فعال کردن فراکسیون را از لاریجانی دریافت کرده‌اند. لاریجانی که در این جلسه با انتقادهای این نمایندگان به انفعال فراکسیون اصولگرایان در زمان انتخابات ریاست جمهوری و تشکیل نشدن کمیته‌های تخصصی این فراکسیون رو به رو شده بود، ‌ در پاسخ به شروط نمایندگان قول داده است، ‌عملکرد فراکسیون را ارتقا بخشیده و در جهت تقویت اثرگذاری آن بکوشد.
بدین ترتیب در انتخاباتی که عصر روز گذشته در شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان انجام شد، ‌ لاریجانی با حداکثر آرا (24 رای) به ریاست فراکسیون انتخاب شد و نمایندگان حامی دولت نه تنها حدادعادل را برای این سمت نامزد نکردند، بلکه حضور نداشتن عده‌ای از این افراد باعث رای تنها 7 نفر از اصولگرایان به مرتضی آقا‌تهرانی شد.
نکته جالب توجه دیگر این انتخابات، ‌ انتخاب محمدرضا باهنر به نایب‌رئیسی فراکسیون اصولگرایان بود که با توجه به اینکه نمایندگان تهران برای عضویت در شورای مرکزی فراکسیون به او رای نداده بودند، ‌انتظار می‌رفت وی عملا از راهیابی به این شورا بازمانده باشد اما انتقادها به تک‌روی‌های باهنر و انفعال فراکسیون اصولگرایان در حوادث مهم کشور نتوانست سد راهی برای انتخاب مجدد وی به نایب‌رئیسی فراکسیون باشد.
گرچه خبرنگاران روز گذشته در صحن علنی مجلس شاهد جنب و جوش مرتضی آقاتهرانی، نماینده تهران و نامزد طیف حامیان دولت در انتخابات هیات رئیسه فراکسیون بوده و مشاهده کردند که جلساتی را با حداد عادل، علی اصغر زارعی و دیگر نمایندگان اصولگرای مجلس داشت اما نتیجه این گفت‌وگوهای گروهی و 2نفره نتوانست به رای اصولگرایان به ریاست آقا‌تهرانی ختم شود و همانطور که برخی نمایندگان پیش‌بینی کرده بودند، تمام انتقادات به انفعال فراکسیون در یک سال گذشته و رفتار‌های قیم‌مآبانه برخی اعضای هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان نتوانست سد راه باهنر و لاریجانی برای ورود به هیات رئیسه این فراکسیون شود.
علی اصغر زارعی، نماینده تهران ‌نامزد شدن مرتضی آقاتهرانی برای ریاست فراکسیون را در راستای احیای دوباره فراکسیون ارزیابی کرده بود اما اجماع نکردن نمایندگان حامی دولت بر حمایت از وی و دودلی آنها در نامزد کردن حداد عادل برای این سمت، در نهایت کار را به جایی رساند که لاریجانی، رئیس فراکسیون اصولگرایان شد. ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی با اشاره به جلسه عصر روز گذشته درباره رای دیگر نامزدهای هیات رئیسه فراکسیون با بیان اینکه از 42 نماینده عضو شورای مرکزی فراکسیون، ‌32 نفر در انتخابات هیات رئیسه حضور داشتند، ‌گفت: باهنر و ابوترابی‌فرد با 16 و 14 رای بر رقبای خود، شهاب‌الدین صدر و حسین ابراهیمی پیشی‌گرفته و به عنوان نایب رئیس اول و دوم این فراکسیون انتخاب شدند. وی افزود: همچنین در این جلسه حمیدرضا حاجی ‌بابایی نماینده همدان با کسب 22 رأی به عنوان منشی اول، کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا با کسب 15 رأی به عنوان منشی دوم و احمد مهدوی نماینده ابهر با کسب 24 رای به عنوان کارپرداز فراکسیون اصولگرایان انتخاب شدند.

   

  شهری به آتش می کشیم گر تو لبت را تر کنی

 ما چون گلی در دست تو ، کاش ما را پرپر کنی

 بر رشته های معجر زهرا (س) قسم سید علی

 خنجر به حنجر می زنیم گر تو هوای سر کنی..

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی