انجمن ها > انجمن ادبيـــات > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادبيـــات (بازدید: 590)
يکشنبه 12/7/1388 - 17:6 -0 تشکر 156270
معرفی یکی از شخصیت های ادبی جهان

دافنه دوموریه
داستان نویس و نمایشنامه نویس انگلیسی، ملقب به لیدی براونینگ،دختر سر جرالد دو موریه در سال 1907 م . متولد شد و در لندن و سپس در پاریس ،در خانه، تحصیل كرد. اولین رمان خود را به نام روح دوست داشتنی در سال 1931 نوشت. قبل از نگارش ربه كا در سال 1938 ،سه داستان دیگر و شرح دقیقی از پدرش رانوشت .با داستان ربه كا یكی از محبوبترین نویسندگان زمان خود شد.تقریبا همه پانزده داستان او در زمره پر فروشترین داستانهای دنیا بودند و از روی بسیاری از آنها فیلمهای موفقی ساخته شد.
داستانهای كوتاه پرندگان ،حالا نگاه نكن ،شرح حالهای برانول برونته،خانواده ویكتوریایی او ،شرح حال خود او در دو جلد و كورنوال غیب شده از دیگر آثار اوست.
او با آجودان - ژنرال سرفردریك براونینگ ازدواج كرد و در سال 1989 در گذشت.
دیگر آثار او عبارتند از : شهر مرد فرانسوی، مری آن، دختر عمویم راشل،مسافرخانه جامائیكا،قانون بریتانیا،خانه ای در كنار دریا،قربانی،ژنرال شاه

 

منبع: www.Adabi2011.persianblog.ir

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی