انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 2070)
يکشنبه 12/7/1388 - 15:30 -0 تشکر 156233
برنامه‌های هفته فرهنگی شهر بهشت

 
سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد اعلام کرد:
برنامه های هفته فرهنگی شهر بهشت
۱۳ لغایت ۱۹ مهر ماه ؛ هفته فرهنگی شهر مشهد برگزار می شود. هفته فرهنگی شهر مشهد تحت عنوان شهر بهشت توسط شهرداری مشهد و با همکاری سازمانها و دستگاههای اجرایی ۱۳ لغایت ۱۹ مهر ماه سال جاری در ۱۳ منطقه شهرداری مشهد برگزار می شود.
حسین شادکام مدیر عامل سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با اعلام این خبر بیان داشت: امسال برای سومین سال پیاپی این جشنواره به صورت گسترده و در سه قسمت جشنها، مسابقات و نمایشگاهها در مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد برگزار خواهد شد. حسین شادکام در خصوص اهداف برگزاری این هفته فرهنگی در مشهد گفت: بالا بردن سطح تعلق خاطر، مشارکت پذیری شهروندان در اداره شهر و کاهش هزینه ها و همچنین شناساندن هویت و مایه های مباهات این شهر به شهروندان مشهدی از جمله مهمترین اهداف برگزاری این هفته فرهنگی می باشد. وی افزود: شاخص ترین برنامه های در نظر گرفته شده شامل برگزاری ۱۴ مراسم در ۱۳ منطقه شهرداری، نشستهای تخصصی ویژه هنرمندان، شاهنامه خوانی، تورهای مشهد شناسی، مسابقات عکاسی، نقاشی و قطعه ادبی با موضوع شهر بهشت، ۵ نمایشگاه و ویژه برنامه های آموزش فرهنگ شهروندی در مشهد برای کودکان و نوجوانان خواهد بود. وی در خصوص نامگذاری ایام هفته فرهنگی شهر مشهد خاطر نشان کرد: به دلیل وجود مضجع منور امام رضا (ع) دوشنبه ۱۳ مهر ماه به نام مشهد شهر بهشت قبله دلهای غریب نامگذاری شده است. شادکام ادامه داد: سایر ایام هفته با عنوان مشهد تبلور فرهنگ و هنر، شهر اخلاق و زیبایی های رفتاری، سرای پاکی و صداقت، دیار حماسه و ایثار، سرزمین چهره های ماندگار و روز پایانی این هفته با توجه به ظرفیتهای گردشگری به نام شهر آب و آئینه نامگذاری گردیده است. مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد ادامه داد: پخش لوح فشرده خاص شهر مشهد به نام دیار مهربانی و کبوترانه در تاکسی‌ها ، میدان‌ها و بوستانهای سطح شهر، نشستهای تخصصی ویژه کانونهای فعال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نصب آموزشهای تبلیغی و ترویجی با همکاری سازمان اتوبوسرانی و آغاز دوره‌های آموزشی ویژه رانندگان اتوبوس‌های سطح شهر از جمله اقداماتی است که در کنار برگزاری جشنها و نمایشگاه‌ها برای فراگیری اهداف جشنواره در نظر گرفته شده است. وی در پاسخ به این سوال که دستاوردهای برگزاری این جشنواره در سالهای قبل چه بوده است اظهار داشت: برگزاری ۲ برنامه در صدا و سیمای خراسان به گویش مشهدی یکی از نتایج برگزاری این جشنواره در حوزه تقویت هویت شهر مشهد می باشد. شادکام همچنین از تعیین یک گروه شاهد به منظور بررسی آثار ونتایج برگزاری این جشنواره در سال جاری خبرداد و افزود: نتایج فعالیتهای فرهنگی در صورتی که با تلاش مستمر همراه باشد در دراز مدت نمایان خواهد شد. وی در خصوص تفاوت سطح برگزاری این جشنواره در سال جاری نسبت به سالهای گذشته بیان داشت: در سالهای ۸۶ و ۸۷ جشن‌ها به صورت متمرکز در بوستان کوهسنگی برگزار می شد اما در سال جاری این جشنها در بوستانهای مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد برگزار خواهد شد. وی در پایان با بیان اینکه ریز برنامه‌های ایام هفته فرهنگی توسط سازمانهای همکار و ستاد اطلاع رسانی جشنواره اعلام خواهد شد گفت: زمان هفته فرهنگی مشهد در حال حاضر به صورت قراردادی تعیین می شود که با توجه به اهمیت مساله و تداوم آن به دنبال تعیین زمانی مناسب که ریشه در تاریخ این سرزمین داشته باشد و تقارن با ایام پیک حضور زائران درمشهد نداشته باشد جهت تثبیت زمان آن هستیم. 

کمربسته‌ی فرهنگ ایران و خراسان

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی