• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 4955)
شنبه 11/7/1388 - 6:54 -0 تشکر 155945
احادیث آخرالزمانی -خبرهای آینده-

ظهورچه قدرنزدیک است؟آنگاه كه مرگ عبد الله فرا رسد، مردم در جانشینى او نسبت به هیچكس به توافق نمى رسند و این جریان تا ظهور حضرت صاحب الامر همچنان ادامه مى یابد، عمر سلطنت هاى چندین ساله بسر آمده ، نوبت پادشاهى چند ماهه و چندین روزه فرا مى رسد. ابوبصیر مى گوید: پرسیدم : آیا این وضع به طول مى انجامد؟ فرمود: هرگز.و این درگیرى بعد از كشته شدن این پادشاه (عبدالله ) منجر به كشمكش بین قبیله هاى حجاز مى شود. ( بحار 52 ص 210 و 240 )
امام صادق(علیه السلام) در این زمینه می فرماید :

هرکس برای من مرگ عبدالله را تضمین کند من ظهور قائم را برای او تضمین می کنم … همچنین از آن حضرت روایت شده است که : زمانیکه مردم در سرزمین عربستان در حال وقوف می باشند سواری با شتر سبک سیر به آنجا وارد می شود و مرگ خلیفه را خبر می دهد و با مرگ او فرج آل محمد و گشایش کار تمام مردم فرا می رسد .

یك پایگاه خبری سعودی از درگیری شاهزادگان آل سعود بر سر تصاحب منصب جانشینی ولی عهد بیمار این كشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی "مركز الحرمین للاعلام الاسلامی "، در پی انتشار شایعه انتصاب "متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز " پسر پادشاه عربستان سعودی به جای "سلطان بن عبدالعزیز " ولی عهد كنونی كه هم‌اكنون آخرین روزهای حیات خود را می‌گذراند، پسران ولی‌عهد بیمار این كشور خشمگین شده و با خاندان عموی خود بر سر این انتصاب درگیر شده‌اند.
این گزارش حاكی است تحلیلگران از امكان وقوع درگیری مسلحانه بین این دو خانواده ابراز نگرانی كرده‌اند زیرا از یك سو "متعب بن عبدالله " كه شایعه ولایت عهدی او مطرح است فرماندهی گارد ملی عربستان را بر عهده دارد و از سوی دیگر، پسران ولی‌عهد بیمار، فرماندهی ارتش و نیروی هوایی این كشور را عهده‌دار هستند.
این در حالی است كه فعالان سیاسی، منابع آگاه و مدیر مركز مطالعات جنوب عراق در لندن در گفت‌و‌گوهای جداگانه با خبرنگار فارس تصریح كرده بودند كه "نایف بن عبدالعزیز " به طور محرمانه و غیررسمی، عهده‌داری منصب ولایت عهدی پادشاه این كشور شده است.
"سلطان بن عبدالعزیز " ولی عهد سعودی، در پی وخامت حالش به همراه جمع كثیری از پزشكان، ویلای خصوص‌اش در منطقه "الاغادیر " كشور مغرب را به مقصد نیویورك ترك كرد.
این گزارش می‌افزاید: سلطان كه به سرطان پیشرفته گوارشی مبتلا شده و آخرین مراحل این بیماری را می‌گذراند به علت شیمی‌درمانی‌های روزمره، دچار ریزش موی سر و ریش چانه‌اش شده و قرار است در نیویورك تحت چند عمل جراحی قرار بگیرد.
ین در حالی است كه رسانه‌های رسمی عربستان سعودی درباره بیماری این عضو بلندپایه آل سعود، سكوت پیشه كرده و از انتشار هر گونه خبری درباره تشدید بیماری وی خودداری می‌كنند.
این پایگاه خبری گزارش داده است، به رغم تعداد فراوان تیم پزشكی معالج ولی‌عهد سعودی، درمان وی نتیجه‌بخش نبوده و وی به علت اوج‌گیری سرطان، وادار به انتقال به آمریكا شده است.
این گزارش می‌افزاید: تشدید بیماری "سلطان بن عبدالعزیز " و ترس از بحران درگیری داخلی در خاندان سعودی و هیئت حاكمه عربستان، از هم‌اكنون پادشاه و حامیان غربی وی را به وحشت انداخته است.

شنبه 11/7/1388 - 6:56 - 0 تشکر 155946

فراموش کردن دین درآخر الزمانپیامبر اکرم‏صلی الله علیه وآله آنگاه که به توصیف زندگی مردم در دوران آخرالزمان می‏پردازد اینگونه می‏فرماید:"یَأْتی‏ عَلَی النَّاسِ زَمانُ... دینُهُمْ دَراهِمُهُمْ وَهَمُّهُمْ بُطُونُهُمْ، وَقِبْلَتُهُمْ نِساؤُهُمْ وَیَرْکَعُونَ لِلرَّغیفِ وَیَسْجُدُونَ لِلدِّرْهَمِ حَیاری‏ سُکاری‏، لا مُسْلِمینَ وَلا نَصاری‏؛(1)برای مردم روزگاری فرا می‏رسد که... دین و آئین آن‏ها درهم‏هایشان است و همت آن‏ها شکم‏هایشان و قبله آن‏ها زنانشان می‏باشد. رکوع و سجودشان برای مال دنیاست، در حیرت و مستی خواهند بود و نه مسلمانند و نه نصرانی."

و درباره نشانه‏های فراموشی دین، به موارد ذیل اشاره شده است:

امام علی‏علیه السلام فرمودند:"فَاِنَّ عَلامَةَ ذلِکَ اِذا اَماتَ النَّاسُ الصَّلاةَ وَاَضاعُوا الْاَمانَةَ وَاسْتَحَلُّوا الْکِذْبَ وَاَکَلُوا الرِّبا وَاَخَذُوا الرِشی‏ وَشَیَّدُوا الْبُنْیانَ، وَباعُوا الدّینَ بِالدُّنْیا وَاسْتَعْمَلُوا السُّفَهاءَ وَقَطَعُوا الاَْرْحامَ وَاتَّبَعُوا الْاَهْواءَ وَاسْتَخَفُّوا بِالدِّماءِ وَظَهَرَتْ شَهاداتُ الزُّورِ وَاسْتُعْمِلَ الفُجُورُ وَقَولُ الْبُهْتانِ وَالْاِثْمُ وَالطُّغْیانُ؛(2)بدرستیکه نشانه آن هنگامی است که مردم نماز را بمیرانند، امانت را ضایع گردانند، دروغ را جایز شمارند، رباخواری کنند، رشوه بگیرند، بناها را محکم و مرتفع بسازند و دین را به دنیا بفروشند، سفیهان را به کار گیرند، قطع رَحِم نمایند، از هوای نفس پیروی کنند، خون‏ها را سبک بشمارند، شهادت‏های دروغ آشکار شود، فحشاء معمول گردد و بهتان و گناه و مرزشکنی رایج گردد."پی نوشت ها:

1) محدث نوری، مستدرک الوسایل، مؤسّسه آل البیت، چاپ اول، ج‏11، ص‏379، ح‏22.

2) شیخ صدوق، کمال الدین، دارالکتب الاسلامیه، 1359، قم، ج‏2، ص‏525، ح‏47.

شنبه 11/7/1388 - 6:58 - 0 تشکر 155947

مردان وزنان آخرالزماناگر چه امتحانات خداوند برای زن و مرد یکسان است ولی پاره‏ای روایات بخصوص درباره مردان آخرالزمان سخن گفته‏اند که به برخی از آن‏ها اشاره می‏شود.

امام صادق‏علیه السلام فرمود:"...وَرَأَیْتَ الرَّجُلَ اِذا مَرَّ بِهِ یَوْمٌ وَلَمْ یَکْسِبْ فیهِ الذَّنْبَ الْعَظیمَ مِنْ فُجُورٍ، اَوْ بَخْسِ مِکْیالٍ اَوْ میزانٍ اَوْ غَشَیانِ حَرامٍ اَوْ شُرْبِ مُسْکِرٍ کَئیباً حَزیناً؛(1)مردی را می‏بینی هنگامی که یک روز بر او گذشته و گناه بزرگی انجام نداده است، از قبیل فحشا، کم فروشی، کلاهبرداری و یا شرب خمر، بسیار غمگین و اندوهگین می‏شود."

امازنان

خداوند متعال زن را همانند مرد گوهر گرانبهای آفرینش قلمداد کرده است و اوگاه با اختیار و انتخاب خود تا اوج کمالات معنوی صعود می‏کند و گاهی به پایین‏ترین درکات سقوط می‏نماید.

رسول گرامی اسلام‏صلی الله علیه وآله در وصف برخی از زنان آخرالزمان چنین می‏فرماید:"کَیْفَ بِکُمْ اِذا فَسَدَ نِساؤُکُمْ وَفَسَقَ شُبَّانُکُمْ وَلَمْ تَأْمُرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَلَمْ تَنْهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ. فَقیلَ لَهُ: وَیَکُونُ ذلِکَ یا رَسُولَ اللَّهُ؟ فَقالَ: نَعَمْ وَشَرٌّ مِنْ ذلِکَ؛(2)چگونه می‏شود حال شما هنگامی که زن‏های شما فاسد شوند و جوانانتان فاسق، و شما نه امر به معروف می‏کنید و نه نهی از منکر. به پیامبر اکرم‏صلی الله علیه وآله گفته شد که آیا این چنین خواهد شد؟! آن حضرت فرمود: بله و بدتر از آن [نیز خواهد شد]."

و بالاخره سیمای زنان بد در آخرالزمان را با این سخن از امیرمؤمنان علی‏علیه السلام به پایان می‏بریم که فرمود:"یَظْهَرُ فی‏ آخِرِ الزَّمانِ وَاِقْتِرابِ السَّاعَةِ وَهُوَ شَرُّ الْاَزْمِنَةِ نِسْوَةٌ کاشِفاتٌ عاریاتٌ مَتَبَرِّجاتٌ داخِلاتٌ فِی الْفِتَنِ، مائِلاتٌ اِلَی الشَّهَواتِ، مُسْرِعاتٌ اِلَی اللَّذَّاتِ، مُسْتَحِلاَّتٌ لِلْمُحَرَّماتِ فی‏ جَهَنَّمَ خالِداتٌ؛(36)در آخرالزمان و نزدیک شدن قیامت - که بدترین زمان‏هاست - زن‏هایی ظاهر می‏شوند که برهنه و لخت می‏باشند، زینت‏های خود را آشکار می‏سازند، به فتنه‏ها داخل می‏شوند و به سوی شهوت‏ها می‏گرایند و به سوی لذت‏ها می‏شتابند، حرام‏های الهی را حلال می‏شمارند و در جهنم جاودانه خواهند بود."پی نوشت ها1) الکلینی، محمد بن یعقوب، الکافی، ج‏8، ص‏40.

2) حرّانی، حسن بن شعبه، تحف العقول، انتشارات جامعه مدرسین، 1404، ص‏49.

3) شیخ صدوق، من لا یحضره الفقیه، انتشارات جامعه مدرسین، ج‏3، ص‏390؛ طبرسی، رضی الدین، مکارم الاخلاق، انتشارات شریف رضی، ص‏201

شنبه 11/7/1388 - 13:26 - 0 تشکر 155997

واقعا خواندنی و تامل برانگیز بود

سه شنبه 14/7/1388 - 4:49 - 0 تشکر 156525

آیا آیت الله سیستانی شهید میشود؟

هجوم سفیانی به عراق حمله ای خشم آلود و ویرانگر است و تا حد زیادی به هدف خود در کشتار شیعیان حضرت مهدی(علیه السلام) موفق می شود. وی با نیروی مقاوم مهمی از سوی حکومت رو برو نمی گرددحتی مقاومتی از ناحیه شیعهنیز ذکر نشده است بجز آنکه درباره مردی از عجم (غیر عرب) آمده است که او با گروه اندک و  باتجهیزات کمخود در برابر ارتش سفیانی می ایستد و آنها وی را بقتل می رسانند:
«آنگاه مردی از عجم و از اهل کوفه با گروهی ضعیف خروج می کند و فرمانده ارتش سفیانی وی را بین  حیره وکوفه به قتل می رساند.» .                                                                         بحار ج52 ص238


این روایت بیان میکند که هنگامی که سفیانی به عراق حمله میکندشخصی که غیر عرب وبه احتمال زیادشیعه است در برابراومی ایستد وشهید می شود اگر ظهور نزدیک باشد والان در نجف(بین حیره وکوفه) تنها آیت الله سیستانی است که غیر عرب در عراق است.!

منبع : وب سایت تا ظهور

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 16/7/1388 - 7:12 - 0 تشکر 157048

"سیاتی علی امتی زمان لا یبقی من القران الا رسمه ولا من الا سلام الا اسمه یسمون به وهم ابعد الناس منه ،مساجدهم عامره وهی خراب من الهدی فقهاء ذالک الزمان شر الفقها تحت ظل السماء منهم خرجت الفتنة والیهم تعود"
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم
*****ترجمه****
زمانی بر امت من خواهد آمد که باقی نمی ماند از قرآن جز نوشتارش (وبه قرآن اعتنائی نمی شود ) وباقی نمی ماند از اسلام مگر اسمش ومسلمان نامیده می شوند در حالی که از اسلام دورند (وبوئی از اسلام نبرده اند) مساجدشان آباد ولی از نظر هدایت واصلاح مردم ویرانه ای بیش نیست .فقهای آن زمان بدترین فقها هستند در زیر چترآسمان فتنه از آنان بر می خیزد وبه سوی خودشان بر می گردد.
_________
بحار الانوارجلد 2صفحه 109

جمعه 17/7/1388 - 8:13 - 0 تشکر 157209


"سیاتی علی امتی زمان تخبث فیه سرائرهم وتحسن فیه علا نیتهم طمعا فی الدنیا لایریدون به ما عندالله یکون امرهم ریاءلایخالطه خوف یعمهم الله منه بعقاب فیدعونه دعاءالغریق فلا یستجاب لهم"
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم
***ترجمه***
زمانی بر امت من می آید که باطن های مردم خبیث وزشت وظاهری زیبا د ارند وطمع به (دنیا)دارند آنچه نزد خداست اراده ندارند(واوامر الهی رازیر پا می گذارند)اعمال آنها ریا می باشدوترسی ندارند وخداوند به خاطر این کار آن مردم راشامل عذاب می گرداندآنها مثل شخص غرق شده دعا ونیایش می کنند ولی مستجاب نمی شود.
بحارجلد18صفحه 146

يکشنبه 23/8/1389 - 21:30 - 0 تشکر 250888

عربستان پس از مرگ عبدالله

http://www.tebyan.net/Politics_Social/Politics/Foreign_Policy/Analysis_Article/2010/11/14/143914.html 

دوشنبه 27/10/1389 - 23:30 - 0 تشکر 275198

ظهور زنان عریانِ پوشیده

سیكون فی آخر هذه الأمة رجال یركبون على المیاثر حتى یأتوا أبواب مساجدهم نساؤهمکاسیات عاریات»«در نسل‌های آخر این امت مردانی هستند که سوار بر زین‌های بزرگ می‌شوند تا اینکه جلو درب مساجد پیاده می‌شوند. زنانشان گرچه لباس بر تن دارند ولی اندام آنها آشکار است. »مستدرک حاکم (4/436)
فرمودند: «صنفان من أهل النار لم أرهما: قوم معهم سیاط کأذناب البقر یضربون بها الناس ونساء کاسیات عاریات ممیلات مائلات رؤوسهنّ کأسنمة البخت المائلة لا یدخلن الجنة ولا یجدن ریحها وإن ریحها لیوجد من مسیرة کذا و کذا»«دو صنف از انسان‌ها جزو اهل جهنم هستند تاکنون آنها را ندیده بودم. افرادی که شلاقی مانند دم گاو در دست دارند و با آن مردم را می‌زنند. و زنانی پوشیده از لباس ولی در عین حال لخت و عریانند آنان از طاعت خدا بدورند و با بی‌حجابی خود را به طرف مردان سوق می‌دهند. سر آنان مانند کوهان شتر لاغر اندام است. به بهشت وارد نمی‌شوند و بوی آنرا نیز حس نمی‌کنند در صورتی که بوی بهشت از فاصله فلان و.... حس می‌شود». شرح نووی مسلم (17/191)
این احادیث از معجزات پیامبر گرامی -صلى الله علیه وسلم- به حساب می‌آیند زیرا تمام آنها قبل از ما و همچنین امروز بیشتر از گذشته تحقق یافته‌اند
پیامبر گرامی این نوع زنان را «کاسیات عاریات» نامیده است زیرا لباس می‌پوشند ولی چون لباس‌ها شفاف و ناز کند بدن آنان را نمی‌پوشاند مانند اغلب لباس زنان امروزی.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.