انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 368)
پنج شنبه 2/7/1388 - 12:22 -0 تشکر 153792
سیاست چماق و هویج در خصوص افغانها پاسخ نمیدهد

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 684086

به گزارش ایرنا افغان هایی که هنوز در ایران زندگی می کنند، سابقه 20 سال سکونت در ایران را دارند، به نظر می رسد اکنون روند بازگشت افغان ها کند است، بر اساس آمارهای رسمی از ابتدای اردیبهشت سال 88 - آوریل 2009 میلادی - تا تیر ماه، 50 هزار و 500 مهاجر افغان داوطلبانه و با کمک دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد، پاکستان و ایران را به قصد کشورشان ترک کرده اند.
سهم ایران از این آمار فقط دو هزار و 500 افغان است.
طرح بازگشت داوطلبانه افغان ها در سال 2002 میلادی با کمک کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان آغاز و تاکنون افزون بر چهار میلیون و 500 هزار نفر از مهاجرین افغان به کشورشان بازگشته اند که از این تعداد سه میلیون و 400 هزار نفر از پاکستان و 900 هزار نفر از ایران به افغانستان مراجعت کرده اند.
آمارهای غیررسمی هنوز از اقامت دو میلیون و 700 هزار مهاجر افغان به صورت غیرقانونی در دو کشور ایران و پاکستان حکایت دارد، گفته می شود نزدیک به یک میلیون و 500 هزار نفر از این افغان ها در ایران ساکنند

                                                              *******************************حال سوال من از طرح این گزارش این است که این چه سیاستی است که ما همیشه مشکل بیکاری جوانان را مطرح می کنیم ولی هیچ موقع راهکار اساسی نمی دهیممگر نه آنست که بیش از 2میلیون افغانی در ایران هستند؟ ما به کجا داریم میریم ؟شما به این موضوع اینجور نگاه نکنید که تا اسم افغانی میاد به یاد کارگر ساختمان بیفتید نه دوستان هم اکنون در خیلی از شهرها افغانها دارای شغلهای خیلی سطح بالا هستند و بسیاری از آنان از بازاریان موفق هستند و از یارانه ایرانیان استفاده می کنندغیر از این است که با رفتن این افراد از کشور معظل بیکاری تا حدی بهبود می یابد؟چرا پاکستان در این مدت تا این حد موفق تر از ما بوده است؟این موضوع به نظر من یک بحث اجتماعی نیست بلکه موضوع کاملا سیاسی استاگر بحث مهمان نوازی و پناه دادن به بی پناه است 20 سال انجام دادیم بسه دیگهمن یک حقوقدان هستم و با دادگستری در ارتباطم ... آیا شما می دانید چه حجم زیادی از پرونده های جزایی ما مربوط به افغانهاست؟آیا شما در جریان هستید که چقدر تجاوزهای وحشیانه از طرف افغانها به صورت دسته جمعی نسبت به ناموس من و تو ای ایرانی با غیرت انجام شده است؟امیدوارم به زودی در خصوص این معظل یک فکر اساسی بر داشته شوددر پایان می خواهم به سیاستمداران خاطر نشان کنم که این سیاست که از یک طرف بگوییم افغانها باید کشور را ترک کنند و از سوی دیگر با گرفتن مبلغی به صورت ماهانه برای آنها کارت تردد صادر کنیم به جایی نخواهیم رسید

این معظل نیاز به اقتدار قاطع دولت در خروج آنها و نیروی انتظامی در  مرزها دارد

benovelent
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی