فرهنگ پایداری (بازدید: 1124)
سه شنبه 31/6/1388 - 13:20 -0 تشکر 153311
گفت و گوی خودمانی با کاربر کلیف به مناسبت هفته دفاع مقدس

بسم رب الشهدا و الصدیقین

به مناسبت هفته دفاع مقدس به فکر این افتادیم که با یکی از کاربران خوب انجمنها که زمانی همرزم شهدا بودند صحبت کنیم و ازشون بخوایم که برامون از 8سال دفاع مقدس و شهدا حرف بزنند.

امیدواریم بتونیم از این طریق کمی به فضای جبهه ها و شهدا نزدیک تر بشیم.

شما کاربران خوب هم می تونید سوالهاتون رو از ایشون بپرسید.

برای شروع هم از ایشون خواهش می کنیم از خودشون شروع کنند،این که در چه سنی به جبهه رفتند و تو کدوم مناطق بودند و... .

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


سه شنبه 31/6/1388 - 14:32 - 0 تشکر 153338

بسم رب الشهدا و الصدیقین

با سلام و عرض ادب و احترام

و با تشکر از مدیریت محترم انجمن دفاع مقدس که چنین فرصتی را ایجاد کردند تا خاطرات خودم از سالهای دفاع مقدس را در اختیار شما عزیزان بگذارم.

بنده برای اولین بار در دیماه سال 59 در کلاسهای آموزش مقدماتی بسیج شرکت کردم تا پس از آن به جبهه اعزام بشم، صبح روزی که قرار بود اعزام شویم از طرف قائم مقام رهبری در آن زمان دستور آمد که دانش آموزان را به جبهه اعزام نکنند و به همین دلیل از اعزام ما جلوگیری شد. پس از آن در خرداد 60 وقتی امتحاناتمان تمام شد به پادگان آموزشی امام حسین(ع) اعزام و پس از طی دوره های تکمیلی و تخصصی به جبهه های غرب اعزام شدیم.

من تقریباً تو تمام مناطق جنگی بودم و در بیش از 15 عملیات هم شرکت داشته ام.

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

سه شنبه 31/6/1388 - 14:52 - 0 تشکر 153350

با سلام

به به حاجی خودمونه که حاجی جون فکر کنم اینم یه صندلی داغه جبهه ای باشه :D

خب حاجی جون منم سوال دارم بگو ببینم اون زمون که رفتید جبهه چه حالی داشتید و مشوق شما برای رفتن به جبهه کی بود و چطوری درستون رو ادامه دادید و ...

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
سه شنبه 31/6/1388 - 16:29 - 0 تشکر 153406

بسم رب الشهدا و الصدیقین

با سلام و عرض ادب و احترام

در جواب دوست عزیزمون جناب انلاکر

در زمانیکه رفتید جبهه چه حالی داشتید ؟

در اون زمان حکم جهاد واجب کفایی بود و از طرف حضرت امام خمینی ره  ولی فقیه زمان صادر داده شده بود،پس هرگاه جبهه اعلام نیاز میکرد بر هر کسی واجب بود ،برود و در جبهه شرکت کند.

منم به فرمان رهبر و ولی فقیه زمان ،خود رو به دفتر اعزام به جبهه معرفی کردم  و بعد از گذراندن دوره های آموزشی با اشتیاق فراوان راهی جبهه ها شدیم،اون چیزی که شما درخواست کردید میتونم به جرات بگم قابل وصف نیست،اما در درجه اول برای دفاع از نظام و انقلاب و کشور اسلامیمون در مقابل دشمنان متجاوز حرکت کردیم تا دست متجاوزان را از خاک و میهن اسلامی کوتاه کنیم.

حال و هوای عجیب و روحانی بر ما حاکم بود و همین اشتیاق به شهادت،انسان را بیش از حد بخدا نزدیک میکرد و وقتی انسان به برگشت بدنیا فکر نکند و سعی کند که کار و اعمالش برای رضای خدا باشد،احساس شور و شعف عجیبی به انسان دست میدهد.

مشوق شما برای رفتن به جبهه چه کسی بود؟

فقط  و فقط لبیک به فرمان امام(مثل روز عاشورا ندای هل من ناصرا ینصرنی امام زمان خود رو لبیک می گفتیم)

ارتباط رزمندگان و یاران و فدائیان امام به حدی بود میتونم به جرات بگم در دسته ای از مخلصین که بعدا جزو شهدا و جانبازان  و ایثارگران واقعی بودند(همانند یاران واقعی حضرت امام جعفر صادق (ع) بنام جعفر مکی که بفرمان ایشان حاضر شدن در تنور داغ بروند).

یاران امام خمینی اینگونه همانند عاشورائیان بودند و از جان گذشته .

چطوری درستون رو ادامه دادید؟

بعد از اینکه ماموریتمان تمام شد و وقتی برگشتیم امتحانات شهریور تمام شده بود،که از آن تاریخ یعنی شهریور سال60 امتحانات متفرقه رزمندگان رایج گردید،ما هم بصورت فشرده درس خواندیم و امتحانات خود را دادیم و بعد از اینکه سال جدید تحصیلی شروع شد ما دوباره اعزام شدیم و بعد از آن در مقاطعی که برمی گشتیم بصورت فشرده با کمک معلمین درس می خواندیم و امتحان میدادیم.( برای رضایت والدین درس رو رها نمیکردیم ،البته اینم بگم به درس فکر نمیکردیم ،چون دیگه فکر برگشتن نداشتیم.)

اما راستش بخواید فکر نمیکردم یکروزی جزو جامانده و وامانده از کاروان عشق باشم،بقولی برگشت خوردیم و خدا قبولمون نکرد، و حالا باید حسرت بدل بمونیم و همیشه از دوستان شهیدمون درخواست کمک و شفاعت داشته

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

سه شنبه 31/6/1388 - 22:1 - 0 تشکر 153471

سلام عرض میکنم

امیدوارم بتونید از پس این تاپیک بر بیاید!

الآن حتما خیلی دلتون حوس مناطق جنگی میکنه؟!

آخرین باری که از مناطق جنگی دیدن کردید، کی بود و کجا؟

حتما شده لحظه ی شهادت یکی از بچه های جبهه رو از نزدیک مشاهده کرده باشید، اگر جوابتون مثبته، لطفا بگید چه اون موقع چه حسی داشتین؟

فعلا  سوال دیگه ای به ذهنم نمیرسه،

موفق باشید

   این غزه همان یوسف كنعانی ماست

                       با دست برادران به چاه افتادست!

چهارشنبه 1/7/1388 - 0:26 - 0 تشکر 153495

بسم رب الشهدا والصدیقین

با سلام و عرض ادب و احترام

با تشکر از کاربر محترم نسیم شمال،در پاسخ سئوال شما:

آخرین باری که از مناطق جنگی دیدن کردید، کی بود و کجا؟

در سال 86 بهمراه ایثارگران گردان مقداد از مناطق غرب کشور (ارتفاعات شاخ شمیران که منطقه عملیاتی بیت المقدس هفت که در خاک عراق بود)بازدید کردیم،در اون بازدید یک اتفاق جالب افتاد و بازم شهادت از دستمون در رفت نزدیک بود شربت رو بنوشیم اما یکی از بچه ها زد اونو ریخت و نصیب هیچ کسی نشد،ما که با ماشین از خط مرزی یکم جلوتر رفته بودیم،بعلت بارندگی ماشین جلویی ما در چاله ای گیر کرد،ما که پیاده شدیم تا بریم به اونا کمک کنیم،من چشمم خورد به یک مین ضد خودرو که زیر ماشین در آب غوطه ور بود،که یک لحظه به همه بچه ها ایست دادم و گفتم از دور ماشین دور بشوند،مین رو از زیر ماشین در آوردم و خنثی کردم.

بازم متاسفانه شربت شهادت از دستمون در رفت، دیگه فهمیدم بازم باید بریم روخودمون کار کنیم،یاد این بیان شیرین از شهید بهشتی افتادم که گفتند :بهشت را به بها میدهند نه به بهانه

حتما شده لحظه ی شهادت یکی از بچه های جبهه رو از نزدیک مشاهده کرده باشید، اگر جوابتون مثبته، لطفا بگید چه اون موقع چه حسی داشتین؟

بله،در عملیات بیت المقدس(فتح خرمشهر) در مرحله اول وقتی به جاده اهواز -خرمشهر رسیدیم و خط پدافندی رو تشکیل دادیم،بعد از دفع پاتک دشمن هوا روشن شده بود و ما پشت خاکریزها بودیم،یک اتفاق بسیار دیدنی رخ داد،قبلا هم این موضوع رو توضیح دادم،که در آن زمان بعلت الهامات غیبی چشم بصیرت بچه ها خصوصا شهدا باز شده بود و خیلی قشنگ خبر از اتفاقات آینده میدادند،شهید مصطفی طاهری رو کرد به شهید عبدی و به ایشان یک لیوان شربت تعارف کرد و گفت عبدی این شربت رو بخور که انشالله شربت شهادتت می باشد و خیلی با یقین این حرف رو زد، ما که به شوخی گرفته بودیم،اما خدا شاهد است که شاید به یک دقیقه نرسید تیری آمد و بر گلوی شهید عبدی اصابت کرد و در جا ایشان شهید شد.

البته لازم به توضیح است که چند عراقی در پشت سر ما از سنگر کمین تیراندازی کردند،که بعد از این حادثه اونا رو محاصره کردیم و بعد از زخمی شدن اسیر کردیم و به پشت جبهه انتقال دادیم.

اما در جواب سئوالتون که فرمودید چه حسی داشتم،هیچی! جز حسرت چیزی نصیب ما نمیشد و به حال خودم افسوس میخوردم،به اعمال و رفتار شهدا دقت میکردم تا ببینم اونها چه خصوصیات بارزی دارند تا خداوند اونها رو گلچین می کند،شهدا همه چیز داشتند من هیچ !

(ایثار و گذشت و رشادت و شهامت،اخلاق و رفتار نیکو،فارق از دنیا و عدم دلبستگی به پست و مقام و ظواهر دنیایی و....)

افضل العبادة انتظار الفرج‏

یاران همه رفتند جامانده ام من           ازکاروان عشق وامانده ام من

چهارشنبه 1/7/1388 - 10:16 - 0 تشکر 153535

سلام

جناب كلیف واقعا لطف كردید كه دعوتمون رو پذیرفتید.

گفتید كه در 15 عملیات شركت كردید میشه چند تا از اونها رو نام ببرید و اگه خاطره ی خاص و به یاد موندنی از اونها دارید برامون بگید؟

شما تا چه سالی در جبهه بودید؟آیا در زمان پذیرش قطعنامه هم در جبهه بودید؟حال و هوای رزمنده ها بعد از پذیش قطعنامه رو برامون توضیح میدید؟

ما تو تاپیك راهیان نور مجازی سعی داریم تا مناطق غرب كشور رو بیشتر بشناسیم می خوام ازتون قول بگیرم حالا كه شما هم در این مناطق بودید ما رو كمك كنید.

ممنون

برمیگیردم...


چه زود گذشت زمانی كه بهشت را به اندك بهانه ای می دادند.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 2/7/1388 - 11:32 - 0 تشکر 153786

جناب كلیف

خسته نباشید

ممنون میشم به سوالها پاسخ بدید.

می خواستم ازتون خواهش كنم اگر امكان داره چند تا از عكسهای یادگاری كه در جبهه گرفتید برامون بذارید.

و همین طور در مورد چند تا از همرزم هاتون كه ثاثیر ویژه ای روی شما داشتند برامون صحبت كنید.

ممنون


یاد خاكریزهایی بخیر كه گودالهای لغزش را پر می كرد.

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


پنج شنبه 2/7/1388 - 14:32 - 0 تشکر 153806

با سلام

راستش اومدم بگم که حاجی رفته مسافرت تا شبنه برمیگرده جواب سوالات رو میده شما سوالاتتون رو بپرسید ایشون میاد جواب میده!

با تشکر آنلاکر

گر مرد رهی ، غم مخور از دوری و دیری / دانی که رسیدن هنر گام زمانست
جمعه 3/7/1388 - 14:1 - 0 تشکر 153999

اتفاقا منم می خواستم بگم اگه عکسی از اون دوران دارین برامون بزارین

و همینطور در مورد اون 15 تا عملیاتی که درش شرکت داشتین

خاطرات بیشتری از اون عملیاتها بگین

از لحظه هایی که شماها تجربه اش کردین

و ما فقط توی خاطره های شما و فیلمها می تونیم اونا رو بخونیم و ببینیم

اگه میشه یذره برامون از اون لحظه های خاص بگید

خوندنشون برام جالبه

 

*کاش به زماني برگردم که تنها غم زندگيم شکستن نوک مدادم بود*  

شنبه 4/7/1388 - 11:55 - 0 تشکر 154274

با اجازه دوستان منم یه سوال بکنم

با سلام خدمت دوست عزیزمون میخواستم بپرسم در دوران دفاع مقدس شهادت ارزشمند تر بود یا دفاع از ارزشها؟

متشکرم

.:صدق الله العلي العظيم:.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی