• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 2462)
چهارشنبه 25/6/1388 - 18:30 -0 تشکر 151788
روز قدس روز حیات اسلام است

سلام

امام خمینی :

روز قدس روز اسلام است . روز قدس روزی است كه اسلام را باید احیا كرد و باید احیا بكنیم اسلام و قوانین اسلام را در ممالك اسلامی روز قدس روز حیات اسلام است . باید مسلمین به هوش بیایند باید بفهمند قدرتی را كه مسلمین دارند روز قدس فقط روز فلسطین نیست روز اسلام است كه باید جمهوری اسلامی در سراسر كشورها بیرق آن برافراشته شود

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 25/6/1388 - 18:32 - 0 تشکر 151790

نهضت جهانی اسلام و مساله نجات فلسطین از چنگال صهیونیسم و حامیان آن برای امام خمینی به قدری اهمیت داشت كه ایشان در همان ماه های اول پیروزی انقلاب اسلامی و درحالی كه هنوز از تولد انقلاب اسلامی شش ماه نگذشته بود درتاریخ 16 مرداد ماه 1358 هـ . ش آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام كردند و طی پیامی به عموم ملل مسلمان چنین فرمودند :

بسم الله الرحمن الرحیم

من در طی سالیان دراز خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم كه اكنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی پیاپی خانه و كاشانه ایشان را بمباران می كند. من از عموم مسلمانان جهان و دولت های اسلامی می خواهم كه برای كوتاه كردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می كنم آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ایام قدر است و می تواند تعیین كننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم (صحیفه امام جلد 9 ص 267 )

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 25/6/1388 - 18:33 - 0 تشکر 151791

اعلام روز جهانی قدس در روزها و ماه هایی صورت گرفت كه انقلاب اسلامی در داخل ایران با مشكلات فراوان و سهمگینی دست و پنجه نرم می كرد و رهبران انقلابی مشغول مقابله با انواع توطئه هایی بودند كه از سوی دشمنان داخلی و خارجی و عوامل آن ها بر نظام اسلامی تحمیل شده بود. بنابر این اعلام روز جهانی قدس در چنین اوضاع و احوال بیان گر وجه دیگری از اهمیت مساله نجات فلسطین و نهضت جهانی اسلام در نگاه امام خمینی است .

گرچه سبب و هدف اصلی اعلام روز جهانی قدس متمركز كردن مجموع توان فرهنگی تبلیغاتی سیاسی اقتصادی روانی و نظامی جهان اسلام برای نجات فلسطین از چنگال صهیونیسم می باشد ولی روز قدس نمادی برای آزادی همه سرزمین های اسلامی از چنگال دشمنان است بنابر این وقتی می گوییم روز قدس یعنی روز همه سرزمین های اسلامی و روز همه سرزمین های مسلمان نشین كه در چنگال دشمنان اسلام قرار دارند. به عبارت دیگر اعلام روز قدس تنها به این مفهوم و برای این هدف نیست كه به مسلمانان تاكید شود كه تمام توان فرهنگی تبلیغاتی سیاسی اقتصادی روانی و نظامی خود در راه آزادی فلسطین به كار گیرند بلكه هدف جامع تری كه آزادی قدس نیز در درون آن قرار می گیرد این است كه مسلمانان با تمام توان در راه آزادی و نجات همه سرزمین های اسلامی بكوشند و اجازه ندهند حتی یك وجب از خاك مسلمانان در دست بیگانگان باقی بماند. بالاتر از این حتی آزاد ساختن سرزمین های اسلامی از سیطره عوامل مزدور و عواملی كه در ظاهر لباس خودی و لباس مسلمانی پوشیده اند ولی در عمل و در باطن در جرگه دشمنان اسلام قرار دارند نیز در چشم انداز و دایره شمول روز جهانی قدس قرار می گیرد و به همین دلیل است كه امام خمینی می فرماید :

روز قدس یك روز جهانی است روزی نیست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد روز مقابله مستضعفین با مستكبرین است روز مقابله ملت هایی است كه در زیر فشار ظلم آمریكا و غیرآمریكا هستند. روز قدس روزی است كه باید این دنباله روهای رژیم سابق در ایران (رژیم های وابسته به آمریكا و سایر دشمنان اسلام ) و آن توطئه چین های رژیم فاسد و ابر قدرت ها در سایر جاها مخصوصا در لبنان تكلیف خودشان را بدانند روز قدس روزی است كه باید به همه ابرقدرت ها هشدار بدهیم كه اسلام دیگر تحت سیطره شما به واسطه عمال خبیث شما نخواهد بود(صحیفه امام جلد 9 ص 276 تا 279 )

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

چهارشنبه 25/6/1388 - 20:18 - 0 تشکر 151806

بنابر این اگر بخواهیم از نگاه امام خمینی به روز قدس نظر بیفكنیم باید بگوییم كه در حال حاضر روز قدس هم روز فلسطین و روز نجات قدس است وهم روز عراق روز افغانستان روز لبنان و روز كلیه سرزمین های اسلامی كه اكنون هدف تجاوز و تهدید دشمنان اسلام قرار گرفته اند همچنان روز آزادی همه كشورها و سرزمین اسلامی كه به طور غیرمستقیم تحت سیطره آمریكا می باشند نیز می باشد. در این روز مسلمان ها علاوه بر اینكه فریاد آزادی فلسطین عراق و افغانستان را سر می دهند باید برای آزادی سرزمین های اسلامی از چنگال عاملان و وابستگان و همدستان آمریكا در منطقه و در كل جهان اسلام نیز فریاد بزنند. البته فریاد زدن فقط مقدمه كار و آتش تهیه است و آنچه اساسی می باشد اقدام عملی است كه می تواند كار ساز باشد و دست دشمنان و عوامل آن ها را از سرزمین های اسلامی قطع كند.

مفهوم دیگر روز قدس از نظر امام خمینی وداع با توقف و درجا زدن مسلمانان و جوامع اسلامی و حركت به سمت اهداف عالی و همه جانبه اسلام است . بنابر این روز قدس یعنی روز حركت و روز پویایی مسلمانان . در این روز باید به همه مسلمانان تاكید شود و همه مسلمانان باید به خاطر داشته باشند كه دوران ركود و سكونی كه طی چندین قرن به یكی از مهم ترین مصایب جوامع اسلامی تبدیل شده بود به سرآمده است و مسلمانی كه ركود و سكون پیشه كند نه تنها سبب می شود كه همواره به خواری و ذلت بیفتد و نوكری ملل و جوامع دیگر را بكند بلكه در انجام تكالیف و وظایف مسلمانی هم كاملا مقصر است و نمی توان نام مسلمان واقعی بر او نهاد.

امام خمینی می فرماید : روز قدس اعلام این مطلب است كه ای مسلمین به پیش ! ای مسلمین به پیش برای پیشرفت در همه اقطار عالم (صحیفه نور جلد 8 ص 233 و 234 ) .

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 26/6/1388 - 13:15 - 0 تشکر 151919

روز قدس روز بیداری مسلمین و روز احیای اسلام است در این روز باید مسلمانان به احیای اسلام به احیای حكومت اسلامی و به احیای هر آنچه رنگ و بوی اسلامی دارد بیندیشند.

امام خمینی در این باره می فرماید : روز قدس روز اسلام است . روز قدس روزی است كه اسلام را باید احیا كرد و باید احیا بكنیم اسلام و قوانین اسلام را در ممالك اسلامی روز قدس روز حیات اسلام است . باید مسلمین به هوش بیایند باید بفهمند قدرتی را كه مسلمین دارند روز قدس فقط روز فلسطین نیست روز اسلام است روز حكومت اسلامی است روزی است كه باید جمهوری اسلامی در سراسر كشورها بیرق آن برافراشته شود(صحیفه امام جلد 9 ص 276 تا 279 )

مفهوم روز قدس از نظر امام خمینی به قدری وسیع و همه جانبه است كه تقریبا تمام مسائل و مشكلات جهان اسلام و مسلمانان به ویژه آنچه پیرامون روابط جهان اسلام با سایر قدرت ها و آنچه پیرامون روابط مسلمانان با رژیم های نامشروع وجود دارد را دربر می گیرد.

از نظر امام خمینی روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستكبرین است روز مقابله مسلمانان با ابرقدرت های دشمن اسلام است روز شناخت منافقان جهان اسلام از مومنان و متعهدان است . روز تشخیص دولت های خائن از دولت های خادم است روز قطع آمال شیطانی ابرقدرت ها است روز خروج مسلمانان از انزوا است روز اعلام استقلال همه جوامع اسلامی است روز هزیمت ظالمان و روز عزت مظلومان است و روز همه چیزهایی است كه به عنوان مشكل و مساله مسلمانان و جوامع اسلامی مطرح است .

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 26/6/1388 - 13:17 - 0 تشکر 151920

نگاه جامع امام خمینی در باره روز قدس را می توان در این بیانات ایشان یافت :

روز قدس روزی است كه باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستكبرین و دماغ مستكبرین را به خاك بمالند روزی است كه بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین این روز را روز قدس می دانند و عمل می كنند به آنچه باید بكنند و منافقین آنهایی كه با ابرقدرت ها در زیر پرده آشنائی دارند و با اسرائیل دوستی در این روز بی تفاوت هستند یا ملت ها را نمی گذارند كه تظاهركنند. روز قدس روزی است كه باید سرنوشت ملت های مستضعف معلوم شود. باید ملت های مستضعف اعلام وجود بكنند در مقابل مستكبرین باید همانطور كه ایران قیام كرد و دماغ مستكبرین را به خاك مالید و خواهد مالید تمام ملت ها قیام كنند و این جرثومه های فساد را به زباله دان ها بریزند.

روز قدس روزی است كه باید همت كنید و همت كنیم كه قدس را نجات بدهیم و برادران لبنانی را از این فشارها نجات بدهیم روزی است كه باید تمام مستضعفین را از چنگال مستكبرین بیرون بیاوریم روزی است كه باید جامعه مسلمین همه اظهار وجود بكنند و هشدار بدهند به ابرقدرت هالله روز قدس روزی است كه باید به همه ابرقدرت ها هشدار داد كه باید دست خود را از روی مستضعفین بردارید و سرجای خود بنشینید. اسرائیل دشمن بشریت . دشمن انسان كه هر روز غائله ایجاد می كند و برادرهای ما را در جنوب لبنان به آتش می كشد باید بداند كه دیگر ارباب های او رنگی ندارند در دنیا و باید انزوا اختیار كنند.

روز قدس روزی است كه باید به ابرقدرتها فهماند كه دیگر آنها نمی توانند در ممالك اسلامی پیشروی كنند. من روز قدس را روز اسلام و روز رسول اكرم (ص ) می دانم و روزی است كه باید ما تمام قوای خودمان را مجهز كنیم و مسلمین از آن انزوائی كه آنها را كشانده بودند خارج شوند و با تمام قدرت و قوت در مقابل اجانب بایستند و ما در مقابل اجانب با تمام قوا ایستاده ایم و نخواهیم اجازه داد كسان دیگر در مملكت ما دخالت كنند و مسلمین نباید اجازه بدهند كه كسان دیگر در ممالكشان دخالت كنند. در روز قدس ملت ها باید به حكومت هائی كه خائن هستند هشدار دهند روز قدس روزی است كه ما خواهیم فهمید چه اشخاصی و چه رژیم هائی با توطئه گرهای بین المللی موافقت دارند و با اسلام مخالفت . آنهائی كه شركت ندارند مخالف با اسلام هستند و موافق با اسرائیل و آنهائی كه شركت كردند متعهد هستند و موافق با اسلام و مخالف با دشمنان اسلام كه در راس آنها آمریكا و اسرائیل است . روز امتیاز حق از باطل است روز جدائی حق و باطل است . (صحیفه امام جلد 9 ص 276 و 279 )

    

خنجر آب‌دیده را زنگ عوض نمی‌کند
چهره انقلاب را جنگ عوض نمی‌کند
بگوی با منافقین به کوری دو چشمتان
پیرو خط رهبری رنگ عوض نمی‌کند

پنج شنبه 26/6/1388 - 21:56 - 0 تشکر 152124

به نام خدا

سلام

بله ما باید از یادگار امام عزیز نگه داری کنیم و به ندای رهبر عزیز برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین لبیک گوییم

فردا منتظر شما هستیم...

شنبه 28/6/1388 - 0:44 - 0 تشکر 152506

هو العزیز

سلام

روز قدس روز تجدید پیمان با آرمان های رهبر کبیر انقلاب و همچنین اجرای فرامین مقام معظم رهبری با شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسراییل برگذار گردید و مردم باز ثابت کردند که هنوز پایبند به ولایت هستند.

ولی جای داشت شعارهای دیگری به این اشعار اضافه می کردیم و منافقین کنونی را نیز که تیریبون ها و بلند گویان این کشور ها در ایران هستند را نیز شامل این انزجار قرار می دایم.

امان از فیلت...

««« تبیان »»»

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.