فرهنگ پایداری (بازدید: 435)
دوشنبه 23/6/1388 - 22:6 -0 تشکر 151200
آیا اسرائیل در برابر حماس و جهاد اسلامی تسلیم می شود؟

بار دیگر جنبش های مقاومت فلسطین و در رأس آنها حماس و جهاد اسلامی قدرت نظامی و سیاسی خود را در ضربه زدن به دشمن صهیونیستی به اثبات رساندند. ابتکار مشترک حماس و جهاد اسلامی در مقابله با دشمن صهیونیستی توانایی این دو جنبش را در استفاده از موقعیت ها و شناخت اوضاع در هم تنیده و آتشین فلسطین که با توجه به دسیسه های دشمن ممکن است به درگیری داخلی بیانجامد، به نمایش گذاشت. جنبش های اسلامی فلسطین با این اقدام خود بی اساس بودن سخنان برخی سیاستمداران مبنی بر ناتوانی جنبش های اسلامی در وفق دادن خود با واقعیت ها را روشن ساختند.

 

ادامه در پاسخ ها 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 22:8 - 0 تشکر 151201

این دو جنبش تأکید کردند که ابتکار جدید آنها نشأت گرفته از ضعف و به معنای دست کشیدن از اهدافشان نیست و مجاهدان همچنان آماده کارزارند و در صورت خودداری دشمن از پذیرش مطالبات آنها این طرح (تعلیق عملیات ها) را ملغی اعلام می کنند.

عملیات شهادت طلبانه گروهان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در تاریخ 7/7/2003در این راستا (و در پاسخ به نقض آتش بس به وسیله دشمن صهیونیستی) صورت گرفت. همچنین این دو جنبش مبارز فلسطین در تاریخ 13/7/2003م. بیانیه مشترکی صادر کردند و در آن نسبت به اقدامات دشمن صهیونیستی در نقض مکرر آتش بس هشدار و تهدید کردند که در صورت تلاش تشکیلات خودگردان برای خلع سلاح مقاومت طرح تعلیق عملیات ها را ملغی اعلام می کنند.به نظر می رسد که "اسرائیل" به سرعت پیام تهدید حماس و جهاد اسلامی را درک کرد. مسؤول گارد حفاظتی شارون در دیدار خود در تاریخ 13/7/2003م. از لندن اظهار داشت که بعید نمی داند که اسرائیل اسرای جنبش های حماس و جهاد اسلامی را با هدف پشتیبانی از مواضع ابومازن آزاد کند. این در حالی است که صهیونیست ها در گذشته آزادی آنها را محال دانسته بودند. اکنون همین صهیونیست ها از آزاد کردن شمار بیش تری از اسرا از 350 به 550 نفر سخن می گویند که تعدادی از آنها از اعضای حماس و جهاد اسلامی هستند.

تسفی برئیل می گوید:" این سازمان ها ـ حماس و جهاد ـ تماسی با اسرائیل ندارد. آنها این عمل خیانتکارانه را به کسانی که به اشتباه وارد این عرصه شدند، محول کرده اند. اما اگر ابومازن در آزادی زندانیان فلسطینی و عقب راندن ارتش اسرائیل از شهرها و روستاهای فلسطینی شکست خورد، حماس و جهاد تلویحاً وی را تهدید خواهند کرد. جای شگفت نیست که سخنان احمد یاسین در دیدار با هیأت اعزامی مصر به غزه در باره آتش بس تأثیرگذار و سرنوشت ساز باشد."
برئیل می افزاید:"حماس و جهاد اسلامی مانند گذشته تیم های نظامی سری نیستند. بر اساس نظرسنجی های به عمل آمده مرکز فلسطینی «سنجش افکار عمومی» 30 درصد از فلسطینیان از ایده ها و سیاست های این جنبش ها حمایت می کنند. به این علت تلاش برای سرکوب این دو جنبش غیرممکن خواهد بود. جنگ علیه حماس و جهاد اسلامی به نقطه ای غیرقابل بازگشت رسیده است. توازن جدید قوا تشکیلات خودگردان و اسرائیل را به طور یکسان در موقعیتی قرار داده است که هر دوی آنها برای رهایی از این موقعیت تلاش می کنند." هاآرتص 13/7/2003م.
از اینجاست که جنبش های مقاومت طرف صهیونیستی را در بن بست قرار داده اند که یا باید عقب نشینی و کلیه اسرا را آزاد و حملات خود را متوقف کند و یا این که آنها طرح تعلیق عملیات ها را ملغی اعلام می کنند و دوباره به شدت عملیات های خود را که اسرائیل و شهرک نشینیان از آن بیم دارند، از سر می گیرند. همه این مسائل زمانی روی می دهد که حماس و جهاد به اصول و اهداف خود پایبند هستند. اکنون رژیم صهیونیستی مصداق این ضرب المثل است: فلانس خواست که خود را از چاله نجات دهد به چاه افتاد.

منبع:مرکز اطلاع رسانی فلسطین 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی