فرهنگ پایداری (بازدید: 352)
دوشنبه 23/6/1388 - 21:58 -0 تشکر 151196
قاهره و نتیجه معکوس در حمله به حزب الله

جمه سنگین تبلیغاتی و دیپلماتیک رژیم مصر علیه حزب الله لبنان و حمایت وسیع رسانه ای عربستان از این هجوم به وضوح از «طرحی ویژه» خبر می دهد. این طرح بخصوص با ارسال نامه از سوی مبارک به نخست وزیر لبنان و متعاقب آن سفر فواد سینیوره به قاهره آشکار گردیده است. بر این اساس تردیدی باقی نمی ماند که مصر، عربستان و گروه وابسته به آمریکا در لبنان درصدد برآمده اند تا یک چالش اساسی را علیه حزب الله لبنان به قصد متوقف کردن آن به راه اندازند.

 

ادامه در پاسخ ها 

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 22:0 - 0 تشکر 151198

به یاد داریم که بلافاصله پس از آغاز تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی علیه منطقه بسته و بی پناه غزه که 22روز به درازا کشید و رژیم مبارک با بستن مرزهای مصر به روی مردم مظلوم غزه و متهم کردن حماس و دولت هنیه به نقض آتش بس و مسئول شناختن آن در جنگ همراهی کاملی با رژیم تل آویو به عمل آورد، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان طی یک نطق مسالمت آمیز رژیم مصر را به حمایت از مردم غزه و بازگذاشتن گذرگاه رفح به روی جنگ زدگان غزه فراخواندند و سپس ارتش مصر را مورد خطاب قرار داد و از آنان خواست، دولت خود را وادار به تجدیدنظر در همراهی با جنگ افروزان صهیونیست نمایند و اگر نتوانستند خود به بازگشایی مرز رفح اقدام نمایند. در این دعوت اگرچه نشانی از فراخوان برای شورش ارتشیان وجود نداشت اما برای آنکه مردم مصر را به نفع ستمدیدگان غزه وارد عمل کند، کفایت می کرد.

حسنی مبارک گمان کرده که اینک زمان انتقام از حزب الله لبنان فرا رسیده است چرا که از نظر این رژیم، درگیرکردن حزب الله در یک چالش پردامنه می تواند از یک سو حزب الله را از توجه به انتخابات حساس 18خرداد آینده بازدارد و از سوی دیگر رای دهندگان لبنانی را نسبت به شرایط سیاسی آینده کشورشان بدبین نماید و آنان را از رای دادن به کاندیداهای- سنی، شیعه، مسیحی و دروز- هوادار مقاومت بازدارد. شواهد بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد تیراندازی به سوی نیروهای ارتش لبنان در استان بقاع- بعلبک- و کشتن 4 نفر از آنان در تاریخ 25فروردین 88، با هدف تشدید این فضا صورت گرفته است. در واقع تلاش مثلث قاهره، ریاض و بیروت این است که مانع پیروزی سیاسی حزب الله و هواداران مسلمان، مسیحی و دروز آن در انتخابات آتی مجلس که همه آن را قطعی می دانند، گردند.

پیروزی مقاومت در انتخابات خرداد آینده و رسیدن فراکسیون مقاومت به اکثریت از آنجا اهمیت دارد که دست یافتن هواداران مقاومت- جریان موسوم به 8 مارس- به اکثریت کرسی ها- نصف بعلاوه یک- الزاما به تغییر دولت کنونی و ترکیب آن می انجامد و ارتش که از نظر قانون اساسی تحت امر نخست وزیر است را در ذیل فرمان مقاومت قرار می دهد. با این وصف انتخابات آتی لبنان شرایط کنونی این کشور را که در آن نیز حزب الله از اقتدار کافی و موثر برخوردار است به نفع حزب الله دگرگون می کند و به همان میزان از موقعیت کنونی مخالفان مقاومت می کاهد تا جایی که سعد حریری اعلام کرده است که در صورت پیروزی طیف 8 مارس در دولت آینده مشارکت نخواهد کرد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 22:2 - 0 تشکر 151199

پیش بینی هایی که طی هفته های اخیر از سوی مجامع مختلف لبنان صورت گرفته و به اجماع تبدیل گردیده بیانگر آن است که گروههای تشکیل دهنده طیف 8مارس- هواداران مقاومت- نصف بعلاوه دو تا هفت کرسی- یعنی بین 64 تا 71 کرسی- به دست خواهند آورد و شرایط فعلی (54کرسی) را پشت سر خواهند گذاشت. اما البته باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل بافت قومی و مذهبی لبنان تاثیرگذاری طیف های سیاسی- احزاب- در انتخابات بسیار محدود است از این رو سیدحسن نصرالله در نطق تلویزیونی خود از لزوم بازنگری در قانون انتخابات- و حاکم کردن قانون هر شهروند یک رای به جای هر مذهب یا هر طایفه چند نماینده- سخن گفته است.

اگر قانون انتخابات لبنان بر مبنای آرای کاندیداها تنظیم شود بدون شک حزب الله و نیروهای مسیحی، سنی، دروز و شیعه هوادار آن به اکثریت- حداقل- 80درصدی در انتخابات نایل می گردند که البته این تغییر تا قبل از برگزاری انتخابات خرداد مجلس این کشور عملی نیست.
حسنی مبارک، ملک عبدالله سعودی و طیف سینیوره- حریری در لبنان بشدت احساس خطر کرده اند و برای آنکه حرکت مقاومت را سد کنند به سناریوسازی روی آورده اند ولی فراموش کرده اند که در عملیات روانی نیز بارها متحمل شکست از حزب الله لبنان شده اند و خود بارها اعتراف کرده اند که حزب الله در عملیات روانی کاملا موثر عمل می کند.


اما صورت ماجرا این است که رژیم مصر یک نفر از هواداران حزب الله لبنان- سامی شهاب- را در نزدیکی رفح دستگیر و علاوه بر آن کمتر از 10نفر از مصری ها و فلسطینی هایی که با او در ارتباط بوده اند را نیز بازداشت و گمان کرده است این خبر می تواند دستمایه یک حرکت موثر سیاسی علیه مقاومت لبنان باشد. این در حالی است که سیدحسن نصرالله نه عضویت این فرد را انکار کرده و نه بر ماموریت امنیتی او سرپوش گذاشته است. او در نطق تلویزیونی خود گفت: «سامی شهاب برای کمک به مقاومت غزه در برابر رژیم صهیونیستی از طریق مرز رفح به ارسال تسلیحات مبادرت ورزیده و من ضمن آنکه مسئولیت آن را می پذیرم به آن افتخار هم می کنم.»

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی