فرهنگ پایداری (بازدید: 442)
دوشنبه 23/6/1388 - 12:37 -0 تشکر 151059
حزب‌الله و آمریكا

دبیركل حزب‌الله لبنان تأكید كرد، مقاومت حزب‌الله تا زمانی كه جنوب لبنان در اشغال رژیم صهیونیستی باشد ادامه دارد. سیدحسن‌ نصرالله در گفت‌وگو با شبكه تلویزیونی «الجزیره» افزود: آمادگی شارون برای گفت‌وگو با سوریه بدون پیش‌شرط، تلاشی برای خوب جلوه دادن چهره‌اش در جهان است. او می‌خواهد خود را مرد صلح اعلام كند ولی، از سویی این اقدام شارون در جهت ادامه  قرار دادن سوریه در تنگنا است، زیرا مذاكره بدون پیش‌شرط قبلی همیشه محور اختلافات بوده و موضع سوریه، بازگشت به مذاكرات است، از جایی كه پایان یافت.

 

ادامه در پاسخ ها

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:39 - 0 تشکر 151060

سیدحسن نصرالله درباره سفر پاول، وزیر خارجه آمریكا و موضوع گفت‌وگوهای وی با مقامات لبنانی گفت: از موضوع‌های مطرح شده سلاح مقاومت و حزب‌الله، حضور نیروهای سوریه در لبنان بوده است و مسایلی همچون استقرار ارتش لبنان در جنوب نیز مطرح شد و جواب‌ها در این باره بسیار واضح بود چون، ارتش در جنوب مستقر است.


وی افزود، اكنون مسأله از استقرار ارتش در جنوب یا عقب‌نشینی حزب‌الله از مرزها فراتر رفته و متوقف شدن عملیات حزب‌الله نیز به نظر آنان، قدیمی شده است. آنها اكنون می‌خواهند، اصل مسأله، یعنی اصل وجود مقاومت در لبنان را حل كنند. وی خاطرنشان كرد، به نظر آنان اكنون نباید در لبنان مقاومت مسلحانه و مقابله با تجاوزگری باشد و آنچه كه اكنون می‌خواهند، تبدیل شدن حزب‌الله به یك حزب سیاسی است.


دبیركل حزب‌الله گفت: هدف آنان آمریكا و اسراییل پایان دادن به مقاومت و خلع سلاح حزب‌الله است. سیدحسن نصرالله در گفت‌وگو با شبكه تلویزیونی «الجزیره» افزود: ما در سرزمین خود مبارزه كردیم و آشكارا اعلام كردیم كه از انتفاضه حمایت می‌كنیم و نبرد فعلی ما همچنان با دشمن صهیونیستی كه سرزمین ما را اشغال كرده است، ‌ادامه دارد. وی در پاسخ به این سؤال كه آیا شما از مقاومت احتمالی مردم عراق حمایت می‌كنید، گفت: این مسأله در وهله اول به اراده و خواست مردم عراق بستگی دارد و نخست باید مقاومت مردم عراق را ببینیم، سپس با كشورها، دولتها و گروه‌های دیگر صحبت كنیم.


وی افزود، ما به راه‌حل‌ها و انتخاب‌های مردم عراق احترام می‌گذاریم و می‌دانیم كه سی‌سال اخیر در اوضاع سختی به سر می‌بردند و اكنون از آن مرحله خارج شده‌اند این مردم عراق هستند كه درباره خود تصمیم‌گیری می‌كنند و من نمی‌توانم به نیابت از آنان این كار راانجام دهد؛ هرچند در طول تاریخ دیده شد كه كشورهای اشغال شده به مقاومت روی می‌آورند.


غسان بن جدو خبرنگار «الجزیره» پرسید، آیا شما اكنون عراق را اشغال شده می‌دانید و از مردم می‌خواهید مقاومت نمایند یا سازش كنند؟ سیدحسن‌ نصرالله گفت: عراق در اشغال نظامی و آمریكا است و این اقدام غیرقانونی و نامشروع است.


من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:40 - 0 تشکر 151061

برخی عراقی‌ها باور كردند كه آمریكایی‌ها فعلا برای نجات آنان آمدند و پس از سه ماه یا یك سال خارج می‌شوند. من معتقدم كه وقت، شرایط و طمع‌ها و سیاست‌های آمریكا باعث می‌شود مردم عراق به این واقعیت پی ببرند كه این اقدام آمریكا اشغالگری، تسلط و كنترل منابع نفتی آنان است و وعده‌های دموكراسی و آزادی و احترام به خواسته مردم از بین خواهد رفت و آنان دیر یا زود به مقاومت روی می‌آورند. سیدحسن نصرالله گفت: مردم عراق با برگزاری تظاهرات، مقاومت سیاسی و مدنی خود را آغاز كرده‌اند.

سیدحسن نصرالله در پاسخ به این سؤال كه آیا مقاومت در لبنان با فلسطین نیز مرتبط است گفت: تجزیه و جدا كردن این درگیری غیرممكن و غیرمنطقی است؛ حزب‌الله، جزیی از درگیری عربی اسراییلی است كه نمی‌توان آن را جدا كرد. وی درباره اختلاف میان رفیق حریری و امیل لحود بر سر مقاومت حزب‌الله گفت، اكنون میان این دو اختلاف درباره موضوعاتی وجود دارد كه در لبنان نیز واضح و روشن است.

ولی تصور می‌كنم، موضع رسمی كه درباره آن توافق وجود دارد و اخیرا نیز از سوی لحود و در رسانه‌ها منتشر شد و موضع رسمی لبنان است، مسأله مقاومت حزب‌الله در لبنان به وضع منطقه و حل فراگیر مرتبط است. دبیركل حزب‌الله لبنان گفت: تغییرات زیادی در منطقه به وجود آمده كه خطرناك و جدی است. اشغال عراق خطرناك است، چون عراق كشور عربی كوچكی نیست و در مركز جهان عرب و اسلام قرار دارد.

حضور آمریكا در خلیج فارس، دریای مدیترانه، عراق و چند كشور عربی تحول بسیار مهم و خطرناكی است، ما این تغییرات را می‌دانیم ولی این تغییرات باعث نمی‌شود از حقوق و سرنوشت خود دست برداریم. وی خاطرنشان كرد، ممكن است این تغییرات بر برخی روشها، لحن‌ها و كارهای ثانوی در درگیری تأثیر بگذارد، ولی در اصل درگیری تأثیرگذار نخواهد بود. دبیركل حزب‌الله لبنان گفت آمریكایی‌ها دنیای مال و سیاست را به ما پیشنهاد كردند ولی ما نپذیرفتیم.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:42 - 0 تشکر 151063

سیدحسن نصرالله در گفت‌وگو با شبكه تلویزیونی «الجزیره» افزود: هرچند قدرت نظامی آمریكا زیاد است ولی كار این كشور در منطقه آسان نخواهد بود و آنان نمی‌توانند به آسانی طرح صلح «نقشه راه» را بر مردم فلسطین تحمیل كنند و نمی‌توانند به آسانی عناصر قدرت سوریه و لبنان را بگیرند؛ این امور به این آسانی نخواهد بود.

وی افزود: آمریكا قدرت‌ خدایی نیست كه هرچه بخواهد انجام شود، بلكه ضعف و ناتوانی زیادی دارد و اگر روزی مقاومت مسلحانه جدی و واقعی در هر كشور عربی برای مقابله با نیروهای اشغالگر آمریكایی یا دیگران آغاز شود، ضعف آمریكایی‌ها آشكار خواهد شد. همگی دیدیم كه مقاومت در ام‌القصر، فاو و ناصریه در روزهای نخست جنگ همه سران آمریكا را برآشفته كرد.

سیدحسن نصرالله درباره سرنوشت اسرای فلسطینی گفت، ما به طور علنی گفته‌ایم كه به این مسأله پایبند هستیم و پیگیری سرنوشت بازداشت‌شدگان فلسطینی، از وظایف ماست. وی افزود: همیشه مذاكراتی برگزار می‌شد ولی این مذاكرات متوقف شد و اكنون چیز مشخصی وجود ندارد ولی این مسأله بخشی از مسؤولیت ماست.

غسان بن جدو خبرنگار «الجزیره» پرسید، آیا در دوره اخیر، آمریكا پیامی به وسیله واسطه‌ها برای شما نفرستاد. سید حسن نصرالله گفت: در دوره اخیر نه، ولی پس از حوادث 11 سپتامبر این اتفاق افتاد و گمان می‌كنم جواب‌های حزب‌الله پس از یازدهم سپتامبر برای آمریكا كافی بود تا بفهمد كه ما حاضر نیستیم بر سر اصول و مبادی خود چانه‌زنی كنیم.

سیدحسن نصرالله افزود: آنان پس از 11 سپتامبر به ما پیشنهاد كردند كه اسم ما را از فهرست تروریسم حذف كنند و نقش سیاسی ما را به رسمیت بشناسند و از مشاركت ما در فعالیت‌های سیاسی لبنان حمایت كنند، هرچند ما در فعالیت‌های سیاسی لبنان مشاركت داریم.

سیدحسن نصرالله افزود: آنان همچنین پیشنهاد كردند كه كمك‌های مالی و اقتصادی به نهادهای حزب‌الله برای بازسازی مناطق محروم و مناطق آزادشده تقدیم كنند و در مقابل از ما خواستند كه از مقاومت دست برداریم و از درگیری اعراب و اسراییل خارج شویم و اگر به لبنان تجاوز شد، دخالتی نكرده، به فلسطینیان كمك نكنیم و نیز در موضوع سوریه دخالت نكنیم.

وی خاطرنشان كرد، آنان همچنان خواستند تا با آنها همكاری امنیتی كنیم و درباره دیگر جنبش‌های اسلامی همكاری اطلاعاتی كنیم و با آنان در آنچه كه آن را مبارزه با تروریسم می‌نامند، همكاری كنیم.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:43 - 0 تشکر 151065

سیدحسن نصرالله با اشاره به همكاری منافقین با آمریكا گفت، آمریكا از سویی مجاهدین خلق (یعنی منافقین) را در فهرست تروریسم قرار می‌دهد، ولی با آنان تشكیل جلسه می‌دهد و اجازه می‌دهد تانك‌ها و سلاح خود را حفظ كنند. ولی می‌خواهد، دفاتر اطلاع‌رسانی گروه‌های فلسطینی در دمشق بسته شود و اگر این گروه‌ها خود را در خدمت اهداف آمریكا قرار دهند، آمریكا از آنان چشم‌پوشی می‌كند و كمك‌هایی به آنان تقدیم خواهد كرد.

این كمك‌ها به ما هم پیشنهاد شده است یعنی درواقع «دنیا» به ما پیشنهاد شد، ولی ما نپذیرفتیم. غسان بن جدو با خنده پرسید، به نظر می‌رسد شما این فرصت را از دست داده‌اید و آمریكا بار دیگر این پیشنهاد را نخواهد كرد. دبیر كل حزب‌الله گفت، ما معتقدیم كه این دنیای محدود و فانی، سرای امتحان و آزمایش و محل لهو و لعب است و مهم برای ما، كسب سود برای آخرت است.

وی افزود: من حاضر نیستم دین، عقیده و آخرت خود را برای خرسندی آمریكایی‌ها بفروشم. دبیركل حزب‌الله لبنان گفت: ایران به اصول و آرمان‌های خود پایبند است. غسان بن جدو، مجری شبكه «الجزیره» از سیدحسن نصرالله پرسید، آیا ایران تغییر كرده است و به سمت تغییر پیش می‌رود؟ دبیركل حزب‌الله گفت، من معتقدم كه ایران به اصول و آرمان‌های خود پایبند است و همانطور كه گفتم هر كشور،‌ جنبش و جامعه‌ای در برابر اوضاع سختی كه با آن روبرو می‌شود، ممكن است در شیوه‌های سخن و امور قانونی خود تغییراتی بدهد.

ولی اگر به اصول و مبادی خود پایبند باشد، تغییری در اهداف اصلی خود نمی‌دهد و شاهد من بر این گفته‌ها، موضع‌گیری امام سیدعلی خامنه‌ای در نماز جمعه است كه آشكارا فرمودند، ما در جنگ بین آمریكا و صدام بی‌طرف بودیم ولی، در درگیری مردم عراق با اشغالگران بی‌طرف نخواهیم ماند.

ایشان آشكارا از ایستادگی در كنار مردم عراق در درگیری با اشغالگران سخن گفتند و در حالی این سخن را گفته‌اند كه اوضاع منطقه بسیار خطرناك است. سیدحسن نصرالله افزود: اعلام اینچنین موضع‌گیری، در نوع خود نشانه پایبندی شدید معنوی و سیاسی ایران به مبانی خود است.

جمهوری اسلامی در درگیری مردم لبنان و فلسطین با اشغالگران بی‌طرف نبوده و نیست و آنچه كه توانسته انجام داده است. این شعار نیست هم ما این را می‌دانیم و هم فلسطینیان.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 12:44 - 0 تشکر 151067

غسان بن جدو پرسید، آیت‌الله خامنه‌ای گفتند در مقابل مردم عراق با اشغالگران بی‌طرف نخواهند بود؛ ‌حزب‌الله چطور؟ دبیر كل حزب‌الله گفت، هر ملتی كه برای مقابله با اشغالگران تصمیم گرفته است بر همه عربها، مسلمانان، آزادگان و شرفا، واجب است از آنان حمایت كنند؛ حزب‌الله نیز جزیی از اعراب، مسلمانان و آزادگان در جهان است و ‌زمان و مكان در این موضوع بسیار مهم است، ولی این امر در درجه نخست به مردم عراق مربوط است.

غسان بن جدو گفت، آقای محمد خاتمی رییس جمهوری ایران به زودی به لبنان می‌آید. شما چه انتظاری از وی دارید. دبیركل حزب‌الله گفت: به زودی شما نیز خواهید شنید كه آقای خاتمی چه خواهد گفت و چند سخنرانی سیاسی و مردمی خواهد داشت.

وی افزود: دیدار آقای خاتمی در اوضاع فعلی كه سوریه و لبنان در معرض تهدید هستند و در تنگنای آمریكا و اسراییل قرار دارند، بیان‌كننده مقاصد بسیاری از جمله همبستگی ایران با سوریه و لبنان است.

دبیر كل حزب‌الله درباره مواضع این حزب در خلال جنگ آمریكا بر ضد عراق گفت: ما از مواضع خود پشیمان نیستیم، مخالفت ما با جنگ به معنای دفاع ما از رژیم صدام نبود و حتی یك كلمه از رژیم صدام دفاع نكردیم. وی افزود: آمریكا برای آزادی مردم عراق نیامده است بلكه برای تسلط بر منابع نفتی و تغییر جغرافیای منطقه، با هدف تسلط بر جهان، به عراق آمده است.

دبیركل حزب‌الله لبنان درباره طرح صلح «نقشه راه» گفت: طرح صلح «نقشه راه» سودی برای مردم فلسطین ندارد و جای تعجب است كه آمریكایی‌ها از دموكراسی صحبت می‌كنند در عین حال نوع دولت و وزرا را تعیین می‌كنند. وی افزود: من نگرانم كه دولت جدید، اشتباهات فاحشی مرتكب شود.

بر اساس «نقشه راه» سلاح فلسطینیان باید جمع‌آوری شود و هسته اصلی مقاومت باید از بین برود، حال آنكه تانك‌های اسراییلی در مناطق فلسطینی مستقرند و شهرك‌های یهودی‌نشین در آنجا قرار دارد وی خاطرنشان كرد: بر اساس «نقشه راه» دولت فلسطین باید سلاح‌ها را جمع‌آوری و همه چیز را نابود كند، سپس دو طرف به موضع پیش از انتفاضه بازگردند. دبیركل حزب‌الله گفت، تشكیلات خودگردان فكر می‌كنند، بیش از آنچه در «كمپ دیوید» به آنان عرضه شد، در «نقشه راه» به آنان عرضه می‌شود.

منبع:بازتاب

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

دوشنبه 23/6/1388 - 15:3 - 0 تشکر 151094

به نام خدا

سلام

عاشق عزیز خیلی بحث مفصلو کاملی بود حالا منم میخوام با اجازت یکم صحبت کنم:

اول اینو بگم که اسرائیل تا زمانی میتونه قلدری کنه که آمریکا ازش پشتیبانی کنه ،اما زمزمه هایی شنیده میشه که روابطشون یکم تیره شده نه تنها آمریکا بلکه اروپا

اما در مورد خود اسرائیل :فکر کنم این قاتلها تا انتقام شکست بدی که از حزب الله خوردنو نگیرن دست بردار نیستن،بعضی خبرها رو خوندم که این ماه یا ماه بعد قطعا اسرائیل آماده برای حمله به لبنانه ؛چون نیروهاشو تو مرز سوریه و لبنان گذاشته تا یک فاصله بین این دو کشور بندازه 

اینم شنیدم که این حمله به قدری گسترده است که اسرائیل این گستاخیو کرده و ایران هم تهدید کرده(هرچند فقط حرف میزنن)اما یکی از مسئولان سپاه یه حرف قشنگی زده و گفته اگه با ایران در بیافتن حتی گورستان هم کم میارن که سربازهاشونو دفن کنن

به هرحال باید دید که عکس العمل آمریکا چیست؟؟

ممنون

دوشنبه 23/6/1388 - 15:40 - 0 تشکر 151106

با تشكر از بوفون گرامی،در ادامه صحبت های شما عرض كنم كه خبر ها بگوش می رسه كه اسرائیل نیروی یگان ویژه خودش رو برای ترور مسئولان حزب الله آماده میكنه.

یا علی(ع)مدد

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

شنبه 4/7/1388 - 9:33 - 0 تشکر 154210

مرگ بر آمریکا

.:صدق الله العلي العظيم:.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی